Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

mladi kanarinci se pumpaju

Share

kemo89

Broj postova : 239
    Registration date : 20.08.2008

mladi kanarinci se pumpaju

Postaj by kemo89 on pon 3 svi - 15:12

Pozz ljudi zeleo bih saznati a i mucime zasto mise mladi kanarinci koji imaju po mesec ipo dana prvo se jedan a zadnje vreme se i drugi nekako nakostruse i skoro po ceo dan spavaju a nije bilo ovako inace jedu normalno izmet normalan al nemaju volju nikako jedu jos jajcanu hranu pa dali je moguce da se zbog toga pumpaju jer su im stomaci poprilicno debeli dali da prekinem jajcanu i da pocnem smao semenom jer su ga poceli pomalo ono jesti il sta da radim trazim pomoc..pozz

ERVINO

Broj postova : 628
    Registration date : 02.12.2009

Re: mladi kanarinci se pumpaju

Postaj by ERVINO on pon 3 svi - 15:24

Mladi kanarinci se u toj dobi znaju malo "napumpati" ali samo kad se dobro najedu tada kratko vrijeme malo zadrijemaju,,,,ako cijeli dan drijemaju onda to nije dobar znak nešto ih muči,,,,teško je napamet govoriti ali možda im je potreban neki ljek ? dali su im roditelji prije parenja tretirani protiv crijevnih parazita ????? ako su predebeli ukini im jajčanu hranu i daj samo sjemenke ali budi oprezan i prati situaciju...pozdrav

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 3 svi - 18:05

Ma nicim nisu bili roditelji tretirani jer nije imalo potreba ali oni si bili dobro alis ad zadnjih dana prvo jedan a posle i drugi nekako mi napumpani stoje i vole zadremati vise stomaci su im puno debeli a jedu normalno sve normalno samo sto se pumpaju.poz

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 3 svi - 21:00

Ljudi ma neznam im sta radit bre jbm ti kanarince samo im nesto fali jedu sve normalno izmet normalne boje i normalne gustoce ali su napumpani i spava im se nisu ko sto su bili stomak je jednom mnogo napumpan ako neko zna nesto molim neka mi pomogne .sada neznam dali je sve zbog jajcane koju su do danas jeli a vec imau po mesec ipo i jace od kako su ispileni ili gde je problem neznam samo znam da nije u redu .pozz

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on pon 3 svi - 21:49

Kemo lagano samo, nema sjekiracije.

Lagano pojacavaj sjeme, a smanjuj jajcanu. Daj im jabuke ili list maslacka, ali lagano

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pon 3 svi - 22:44

sestoperac je napisao/la:Kemo lagano samo, nema sjekiracije.

Lagano pojacavaj sjeme, a smanjuj jajcanu. Daj im jabuke ili list maslacka, ali lagano

U pravu je šestoperac ali pkušaj ih hraniti više puta dnevno po manje količine a i grit sa aktivnim ugljenom bi im dobro činio.
    Kavez što veći da se što pravilnije razvijaju i da troše višak energije.

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 3 svi - 23:00

Ma samo mi vi recite dali ce se oporaviti inace se nalaze u vecem kavezu u letarki ali sve mise cini da je sve zzbog jajcane jer je dugo vreme kako jedu jajcanu samo se bojim da mi ne uginu da bog neda inace im dajem maslacak svakodnevno i jedu ga al malo i sad cu i jabuku da im dam i sve da bog da da se oporave nemam sta reci drugo

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on pon 3 svi - 23:11

Kemo , sretan rodendan cheers

Imas li na podu tog kaveza ili volijerice gdje si do sad drzao mlade ptice resetke ?
    Ako nemas ,koliko cesto si cistio kavez ?
    Jesi uz jajcanu davao i kuhana jaja ?
    Sta si davao od sjemenske hrane i kad si im ponudio prvi put sjeme? itd. itd .

Ako zelis kvalitetan odgovor onda moras detaljno i opsirno opisati sta si do sada davao pticama ,gdje i kako si ih drzao ,kad od majke odvojio itd itd.

kemo89

Postaj by kemo89 on uto 4 svi - 0:18

Evo ovako cemo od majke sam ih odvojio kad su napunili 22 dana jer ih je majka pocela cupati i praviti novo gnezdo ali medzutim sve se to dobro odigralo poceli su jesti i sve normalno tako je bilo do pre koji dan napunili su po mesec ipo i jedan mije poceo cak i pevati jeli su jajcanu hranu sve do sada a takodze im je i mineral bio na raspolaganju kao i maslacak i td na podu nemam resetke jer su mi u volijerici ali sam to redovno cistio svaki 5 6 dana najkasnije nedelju dana semenska hrana im je bila uvek na raspolaganju u posebnu posudicu i zadnje vreme sam primetoi da jedu samo uljanu repicu i to je bilo to sve sam po planu radio kao i do sad al mi se ovo nije desilo do sad prvo je poceo jedan a sad i drugi da se pumpa i da nemaju volju i to je to .pozz dali je to zbog toga sto su puno jeli i udebljali se jer je kod jednog onog prvog sto se pumpao stomak mu mnogo debeo nema zutog nego onako debeo kao napumpan .ako mi mozes pomoci ili ako si cuo za ovako nesto javimi molim te sta da uradim .jajcanu sam danas prekinuo samo dajem seme mesavina obicna i to je to .pozz

malinois

Postaj by malinois on uto 4 svi - 0:34

kemo89 je napisao/la:Evo ovako cemo od majke sam ih odvojio kad su napunili 22 dana jer ih je majka pocela cupati i praviti novo gnezdo ali medzutim sve se to dobro odigralo poceli su jesti i sve normalno tako je bilo do pre koji dan napunili su po mesec ipo i jedan mije poceo cak i pevati jeli su jajcanu hranu sve do sada a takodze im je i mineral bio na raspolaganju kao i maslacak i td na podu nemam resetke jer su mi u volijerici ali sam to redovno cistio svaki 5 6 dana najkasnije nedelju dana semenska hrana im je bila uvek na raspolaganju u posebnu posudicu i zadnje vreme sam primetoi da jedu samo uljanu repicu i to je bilo to sve sam po planu radio kao i do sad al mi se ovo nije desilo do sad prvo je poceo jedan a sad i drugi da se pumpa i da nemaju volju i to je to .pozz dali je to zbog toga sto su puno jeli i udebljali se jer je kod jednog onog prvog sto se pumpao stomak mu mnogo debeo nema zutog nego onako debeo kao napumpan .ako mi mozes pomoci ili ako si cuo za ovako nesto javimi molim te sta da uradim .jajcanu sam danas prekinuo samo dajem seme mesavina obicna i to je to .pozz

Posto ti je rodendan dat cu ti najbolji savjet

Sredi se i izadi vani .Nadi neku p...u (curicu) i zabavi se kvalitetno da ti ptice nece niti pasti na pamet.

Mlade ptice kad odvojis od majke jedu samo jajcanu hranu .Ona koja je pala na pod i stoji ( po 7 dana) je otrov zivi .

Osobno,ne bih davao maslacak a ni jajcanu u vecoj kolicini .Daj im sjeme i to na nacin da pojedu sve a ne da biraju repicu .

Ako su stomaci crveni i vidljivo upaljeno crijevo najbolje bi bilo dati baycox 1ml na 1 l vode 5 dana .Ako ga nemas nadi na forumu u temi bolesti adekvatnu zamjenu. Preparat za crijevne parazite sad ne dolazi u obzir .On se daje kad su ptice u dobroj kondiciji.

kemo89

Postaj by kemo89 on sri 5 svi - 22:24

Bio sam kod iskusnog odgaivaca i reko mije da je sve to zbog previse jajcane i da se treba jajcana ukinuti sto pre i reko mi da im u vodu izmesam sirup baktrim za ljude i da to piju i smao seme nikako jajcana i procice pa sad da vidimo.;pozz ako bide uspeha javim

malinois

Postaj by malinois on sri 5 svi - 22:47

kemo89 je napisao/la:Bio sam kod iskusnog odgaivaca i reko mije da je sve to zbog previse jajcane i da se treba jajcana ukinuti sto pre i reko mi da im u vodu izmesam sirup baktrim za ljude i da to piju i smao seme nikako jajcana i procice pa sad da vidimo.;pozz ako bide uspeha javim

Uzgaivaci koji karotiniraju ptice (pa i oni koji to ne rade)daju jajcanu hranu svakodnevno .Bitno je pravilno balansirati ishranu i naravno odrzavati higijenu kaveza ,volijere.

kemo89

Postaj by kemo89 on čet 6 svi - 13:08

Ljudi da vam kazem onaj tic koga je zakacila bolest poprilicno je uginuo a onaj drugi se za sad dobro ponasa pa cemo videti dalje .pozz

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 6 svi - 15:14

Toje bilo meni sa mladima od ove godine i kada sam im počeo davati jajčanu u manjim količinamai i više zelenog stanje se vratilo u normalu!

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on čet 6 svi - 18:25

Jajcana nema veze sa stanjem ptica... kod karotiniranja kanarinci jedu u vecem postotku jajcanu nego sjemensku... pa im nista nije... caka lezi u necem drugom, ili su roditelji kliconose bolesti pa to prenesu na mlade ptice koji jos nemaju dobar imunitet pa ugibaju, ili su se mlde ptice zarazile nakon odvajanja od roditelja isto zbog oslabljenog imuniteta. Kako nemamo nista vise nego konstataciju da su napuhnute nemoze se neki konstruktivni zakljucak izvesti. Probaj sa nekim antibiotikom sirokog spektra popraviti stanje. Naravno ne moram ni spominjati da je nuzno da mladim pticama osiguramo veliku volijeru i vrhunske higijenske uvjete sa svakodnevnom svjezom hranom.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 18:34

Sada je: sub 3 pro - 18:34.