Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Svjetsko ornitološko prvenstvo Tours 2011 - Francuska

Share

opalnaissus

Broj postova : 108
    Registration date : 24.09.2009

Re: Svjetsko ornitološko prvenstvo Tours 2011 - Francuska

Postaj by opalnaissus on sub 26 vel - 21:17

Pozdrav forumasi ! Nastavljam svoje utiske iz Tura IV deo.Ahat belih klasicnih je bilo vrlo malo.Svega 4 kolekcija.Dok zutih ahata klasicnih 7 kolekcija vrlo malo.Zasluzeno kod zutih ahata je pobedio Clijmans Herman sa 374 bodova.Njegova kolekcija intenzivnih je bila bolja u perju i nekako su mu ptice robusnije , vece.Kod pojedinacnih zutih ahata i dalje dominira Accorsi Maurizio.

Kod najzanimljivije grupe ahata crvenih mozaika pobedio je u kolekcijama Balugani Ores.Balugani je na primer u Pjacenci 2009.god. bio prvi u kolekciji smedjih crvenih mozaika.Interesantno u kolekcijama crvenih mozaika pojavio se i Fabrizio Varriale ,decko iz Milana koji godinama dominira sa smedjim klasicnim kanarincima.Gledao sam roznate delove ahanih crvenih mozaika, vecina ima noge boje mesa medjutim bilo je ptica sa 91 bodom koje su imale lepo uocljive sive nokte.Ptice na primer od portugalca Belchior Ruia ili od francuza Bourget Denisa.Inace tu grupu je ocenjivao francuz Jean Claude Richard.( pojedinacne ptice)

Od mutacija koje su mene zanimale kao sto su opali beli i zuti u ahat seriji , kao i opalizuti crne serije kvalitet je bio na zavidnom nivou.Opali beli ahatni kolekcija belgijanca Camphijn Marca je prepoznatljiva.Ptice su savrseno ciste( i posle 10 dana boravka na izlozbi), perje perfektno i obavezno vise melaninskih prugica na boku.Ptice su mu klonirane ,slicno kao kod lipokrom ptica Gary Martensa.Kod opala belih crne serije zaista je za pola koplja bio bolji i kolekcijama Montanaro Aleksandro.Opala zutih u ahatnoj seriji kolekcija bilo je za moj ukus premalo svega 8 kolekcija.Opala zutih crne serije svega 29 pojedinacno.Pobedio je francuz Fourdin Jerome, mada za moj ukus bolja je bila trece plasirana ptica Ducroo Jean -Luc ( vidi sliku).

Forumasi pozdrav, bice sigurno i V dela ove moje "SAGE" o utiscima sa svetskog iz Tura.

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by dr.nenad86 on pon 28 vel - 16:49

Hvala opalnaissus na slikama i utiscima sa Sampionata..... Ahat crveni normal mozaik i crni opal zuti su ostavili najjaci utisak na mene, odlicne su.

Pozdrav cheers

opalnaissus

Postaj by opalnaissus on ned 6 oľu - 15:17

Pozdrav forumasi.Nastasvljam svoju storiju iz Tura.Uspeo sam da propratim vise mutacija kanarinaca boje.Na primer feosi su dovedeni do savrsenstva.Tu su i sivokrilci, gde se pojavljuje veci kao po pravilu broj neintenzivnih ptica.Od 9 kolekcija zutih sivokrilaca samo je jedna kolekcija bila intenzivna.Kod kolekcija je najbolji francuz Vaillant Philippe,dok pojedinacno spanac Franch Calpe Carlos.Evo slika feosa i sivokrilaca ! !

Da polako predjem na bastarde i ptice faune Evrope.Generalno je kvalitet bio dobar, ali u nekim grupama malo ptica.

Bastard Krstokljun x zimovka

Bastard severna juricica x venecuelanski cajzic

Bastard stiglic x zimovka

Bastard stiglic x zimovka 1

Bastard severna juricica x zimovka

Kardinal

Kardinal crveni

Kardinal zuti

Drozd smedji

Kamenjarka chukar

Stiglic major

Golub pecinar

Svilorepa

Svilorepa 1

Evropska cajzla - pastel

Cajzla lipokrom pastel

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on ned 6 oľu - 16:50

Opalnaissus ,hvala na reportazi sa Svjetskog prvenstva cheers
    Posebne rijeci hvale za slike Francuskinja sto si mi poslao na e-mail . bounce
    Zao mi je sto nisam bio ...........

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on ned 6 oľu - 17:02

Xaxaxxaxa, sva sreca sto se Olja ne loguje na forum........
    Inace pao bi embargo za izlozbe, sto bi doprinelo razvoju naseg maticnog drustva, bio bi samo u Nisu pod njenom prismotrom.........

Pozdrav

opalnaissus

Postaj by opalnaissus on sub 12 oľu - 22:31

Pozdrav forumasi.Ove veceri zavrsavam storiju sa svetskog u Turu.Na berzi osim proizvodjaca opreme bili su i poznati prodavci ptica.Prvi,Vitorino Ronco, Roberto Scurati, Abellan Banos ( otac Jaspe kanarinca),Stand spanskih odgajivaca,stand portugalaca sa harlekinima,Mauro Montenaro,Fabrizio Varialle.Cena jaspea na standu Abellan Banosa je bila 80 eura.Sve dobro od jaspea je prodato odmah u petak.Najvise zutih i mozaik zutih jaspea je prodato.Na spanskom standu bile su ptice i Castilla Ruiza ( II.mesto u kolekciji zelenih).Imao je 40 tak zelenih cena je u petak bila 60 eura. Ronco i Scurati u petak drze cenu 50 do 60 eura.Montenaro( dosao u subotu)izneo na prodaju 30 tak zutih opala crne serije,mahom neintezivnih ptica.Varialle se pojavio sa belim eumima,interesantno nije izneo na prodaju ni jednu smedju klasicnu pticu u kojima je on najbolji.Resio sam da kupim nekoliko zelenih zenki i svremena na vreme, setao sam od sale na izlozbu do berzanske sale.U subotu prepodne naravno velika guzva, i cekao sam da se potencijalni kupci iztutnjaju.U subotu oko 17 h. video sam da se kod spanaca i Ronca od zelenih nije nesto mnogo prodalo.Drze i dalje cenu od 50 eura.Cim neko resi da kupi dve ptice spuste cenu za 10 tak eura.Dosla je nedelja, u jednom trenutku Ronco je ostao sam za standom,pridjoh mu rekoh: Signor Ronco uno feminna,i naravno sconto sconto uz ceznjivu grimasu (To me je naucio Malinois) i dobih pticu koju sam sam birao za 30 eura.Odmah me je pitao iz koje sam zemlje.Kad mu rekoh, on rece: Mama mia,Serbia !Na kraju i spanci spustise cenu tako da je doneseno nekoliko zenki zelenih.Sada objavljujem neke fotke da upotpune utiske iz Tura:

Sada neka fotka iz Tura rodnog mesta poznatog pisca Onore de Balzaka.Svako od nas je u srednjoj skoli citao njegovu knjigu :" Cica Gorio"

Katedrala u Turu

U dvoristu katedrale ogromno drvo Cedar poreklom iz Libana

Plato ispred Gare Tur ( TGV stanice)

I naravno jedan, jedinstveni i neponovljivi PPPAARRIISSSS ! ( covek to za zivota treba videti)

Ispred katedrale NoterDam

U Luvru sa zenskama

Ovo je kraj,konec,fin moje storije u Turu.Poz...

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on sub 12 oľu - 22:50

SVAKA CAST odlicna reportaza.... e da je takvih vise...

Hvala sto ste nas pocastili kvalitetnom slikama i dozivljajima... Smile

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on sub 12 oľu - 23:23

Super,svaka čast,lipo si se proveo i puno toga vidio. Još i podijelio to sa nama !

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on sub 12 oľu - 23:58

Ih bre predsednice ti kao pravi putopisac, u nastavcima...........

Hvala jos jednom sto si i nama priblizio malo tu daleku Francuskuuuu sa slikama tica......... Svaka cast......

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on ned 13 oľu - 0:10

Aco svaka čast!!!

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on ned 13 oľu - 5:55

sunny