Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

muzika u autu

Share

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

muzika u autu

Postaj by refa95 on pon 17 svi - 16:00

zanima me kako snimiti muziku na cd i da kad je stavim u kasetofon od auta da radi.na kasetofonu pise COMPACT DISC-digital disc ja kupim COMPACT DISC-multi speed i nece da ocita da li je to zbog tog CD-a ili zbog toga sto ja stavim previse muzike oko 180 pjesama pa nece da ocita.Molio bih za savjet

Gost
    Gost

Re: muzika u autu

Postaj by Gost on pon 17 svi - 16:13

zavisi refa u kojem ti je formatu muzika mozda tvoj cd ocitava samo wa format a ne mp3 affraid

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on pon 17 svi - 17:30

refa95 je napisao/la:zanima me kako snimiti muziku na cd i da kad je stavim u kasetofon od auta da radi.na kasetofonu pise COMPACT DISC-digital disc ja kupim COMPACT DISC-multi speed i nece da ocita da li je to zbog tog CD-a ili zbog toga sto ja stavim previse muzike oko 180 pjesama pa nece da ocita.Molio bih za savjet

Pozdrav Refa,

prvo provjeri koje formate može čitati tvoj cd player u autu (.mp3, .wma) ili se samo radi o klasičnom cd playeru koji može očitavati cd format (u slučaju da se radi o ovome onda zaboravi da možeš na cd staviti 180 pjesam, ako stane 18 možeš biti sretan ali u cd formatu). Druga stvar koja je jako bitna je ukoliko snimaš na cd ne smiješ ga "puniti do vrha" tj. ako je kapacitet 700 MB uvijek ti je bolje ostaviti malo slobodnog prostora na njemu.

pozzz

refa95

Postaj by refa95 on pon 17 svi - 18:15

hvali znaci moze i wma format ja sam stavljo sam mp3 format.,A ne kuzim to za obicni cd ja znam samo za onaj cd od 700 mb ili cd format

refa95

Postaj by refa95 on pon 17 svi - 20:29

jeli se mogu kupiti ti cd-ovi na koje stane samo 18 pjesama

Siskin

Broj postova : 437
    Registration date : 29.10.2009

Postaj by Siskin on pon 17 svi - 21:23

Refa,

svi CD su od 700 MB. Razlika je samo u načinu na koji snimaš CD. Pošto u tebe u autu nije mogao CD sa 180 pjesama (MP3 CD), ti trebaš snimiti AUDIO CD.

Prvo što ti treba je neki program za snimanje CD - ova. Skini program CDBurnerXP sa ove adrese http://tinyurl.com/2uf5mo6

Dalje, kad instaliraš i pokreneš program klikni na ''Audio Disk'' pa OK.

Dalje, u gornjem prozoru izaberi pjesme koje želiš staviti na CD i jednu po jednu spuštaj u donji prozor.

Na kraju kada si završio sa biranjem pjesama klikni na SNIMI i to je to...(mozda te upita i za neke dodatne opcije ali glavno si prešao).

Ako negdje zapneš pitaj...

refa95

Postaj by refa95 on pon 17 svi - 21:31

hvala ti siskin

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 0:49

Sada je: sri 7 pro - 0:49.