Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Tetrijeb gluhan, (Tetrao urogallus )

Share

grdelin-omiš

Broj postova : 40
    Registration date : 04.10.2009

Tetrijeb gluhan, (Tetrao urogallus )

Postaj by grdelin-omiš on pon 17 svi - 21:41

Tetrijebi (lat. Tetrao) su rod šumskih ptica iz reda kokoški (Galliformes) koji obuhvaća četiri vrste. Znanstvena zajednica nije jedinstvena o statusu porodice, pa se tako u starijim sistematikama svrstava u porodicu Tetraonidae, dok ju danas veći dio zajednice smatra potporodicom (Tetraoninae) porodice fazanki, Phasianidae.

Tetrijebi uglavnom naseljavaju vrhove planina. Ženke tetrijeba imaju perje crvenkastostosive boje sa crnim prugama, dok su mužjaci različito obojeni i imaju znatno bogatije perje. Nastanjuju najčešće mirnija staništa, a hrane se pupoljcima, sjemenkama, šumskim voćem, različitim vrstama kukaca i sl.

Sezona parenja ovih ptica obuhvaća period od sredine ožujka do kraja svibnja. Mužjaci vode borbu za ženke i nastoje skupiti što veće jato ženki. Nakon parenja jedinke se razilaze. Ženka snese 4-12 jaja i na njima leži 28 dana

ovu temu sam otvorio iz jednog razloga prije 20 dana uhvacena je zenka tetrijeba skoro pa u centru omiša pošto se nemoze uzgajat i drzati u kavezu 99% je divlja. stanište ove ptice su visoke planine srednje bosne i rijetki djelovi like. zbog nedostatka hrane i uvijeta za drzanje vraćena je u prirodu. sada bi molio znalce i lovce koji išta znaju o ovoj ptici da mi pomognu jer ja još nemogu svatiti kako je dospijela do mora. zahvaljujem na odgovorima.... affraid

trava

Broj postova : 60
    Registration date : 18.04.2010

Re: Tetrijeb gluhan, (Tetrao urogallus )

Postaj by trava on uto 18 svi - 3:07

Ajde Crv reci kako je dospila tetrijebuša do mora.

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on uto 18 svi - 3:16

Ka i svi vlaji.A pošto je gluhan , sigurno je izabrala Omiš radi festivala klapa Suspect

crv

Postaj by crv on uto 18 svi - 3:38

Da je ruševac , još nekako .Ima nas raznih ljubitelja pa je moguče da je pobigla iz kakve volijere.Koncepsija bijega joj je inače uzbrdo.Osim nadmorske visine, stanište uvjetuje i vegetacija (od miješane ka crnogorici) Vjerojatno se radi o mladoj ptici koja je nekome pobjegla. Moj prijatelj lovac je u periodu kasna zima-rano prolječe uništava prostatu u tri navrata na području Glamoča .Čuo je samo jedno ,,struganje'' ali vizuelnoga kontakta nije bilo.
    No danas je sve moguće.Ako može divlja svinja...Ma Omiš je specifičan,Vrata ka kontinentu i obrnuto.
    Ali ipak će bit da je netko pronaša jaja i uvalio u inkubator.Ali tetrijeb je rođen da bude divlji...

krstokljun

Broj postova : 1676
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by krstokljun on uto 18 svi - 9:11

I ja sam siguran da svako drugo objasnjenje prije dolazi u obzir osim onoga da je ta zenka sama dosla odnosno zalutala u urbanu sredinu. Ta mogucnost se mora iskljuciti.

grdelin-omiš

Postaj by grdelin-omiš on uto 18 svi - 20:17

i ja san tako mislija ali nitko u omišu ne uzgaja takve vrste ptica niti se bavi ikakvim ozbiljnijim uzgojem drugih ptica tako da je inkubator znanstvena fantastika... ipak omis je mal grad svak svakoga zna tako da bi se brzo otkrilo odakle je. neko goni divlje prase po gradu a neko na maslini čeka pomoć lol! pozdrav crve od tebe sam i ocekiva neki konkretniji odgovor!

crv

Postaj by crv on uto 18 svi - 20:49

grdelin-omiš je napisao/la:i ja san tako mislija ali nitko u omišu ne uzgaja takve vrste ptica niti se bavi ikakvim ozbiljnijim uzgojem drugih ptica tako da je inkubator znanstvena fantastika... ipak omis je mal grad svak svakoga zna tako da bi se brzo otkrilo odakle je. neko goni divlje prase po gradu a neko na maslini čeka pomoć lol! pozdrav crve od tebe sam i ocekiva neki konkretniji odgovor!
    Ajde , ne mora svatko znat za moje čučanje na maslini Embarassed Hrabrost bez publike je uzalud potrošena Exclamation
    Odgovorio san ti precizno i uvjeren sam da sam u pravu . Ma ljudi drže Kineze po desetak dana i ne budu primjećeni.Pročitaj pod današnji kanarinci boje kako Krnjolac pravi inkubator Idea
    Uostalom , tu je Krstokljun , lovac , kinolog i ptičar pa neka ti komentira moj post.

grdelin-omiš

Postaj by grdelin-omiš on uto 18 svi - 20:57

ipak duplo ste stariji od mene pa cu morat vama virovat zato san i postavija ovi post da mi znalci kažu sta bi moglo bit ja moran jos puno kruva pojist da vas uvatim

krstokljun

Broj postova : 1676
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by krstokljun on uto 18 svi - 22:43

crv je napisao/la:
    grdelin-omiš je napisao/la:i ja san tako mislija ali nitko u omišu ne uzgaja takve vrste ptica niti se bavi ikakvim ozbiljnijim uzgojem drugih ptica tako da je inkubator znanstvena fantastika... ipak omis je mal grad svak svakoga zna tako da bi se brzo otkrilo odakle je. neko goni divlje prase po gradu a neko na maslini čeka pomoć lol! pozdrav crve od tebe sam i ocekiva neki konkretniji odgovor!
    Ajde , ne mora svatko znat za moje čučanje na maslini Embarassed Hrabrost bez publike je uzalud potrošena Exclamation
    Odgovorio san ti precizno i uvjeren sam da sam u pravu . Ma ljudi drže Kineze po desetak dana i ne budu primjećeni.Pročitaj pod današnji kanarinci boje kako Krnjolac pravi inkubator Idea
    Uostalom , tu je Krstokljun , lovac , kinolog i ptičar pa neka ti komentira moj post.

Hvala ti crve ali ja ipak nisam takav znalac kakvim me ti predstavljas.
    A slazem se sa tobom 100% oko ove teme.
    Siguran sam da ta ptica nikako ne moze zalutati u urbanu sredinu, cak i da je bolesna.
    Ako je uhvacena u prirodi, sto je moguce samo u gnijezdu ili je bila bolesna.
    Predpostavka da u tom slucaju vlasnik shvata da je ne moze drzati u zarobljenistvu i pusta.
    Grdelin-omis, ne mora da je nju pustio u Omisu vas sugradjanin, moze neko iz okolnih mjesta.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:40

Sada je: pet 9 pro - 12:40.