Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

pomoc novom clanu

Share

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Re: pomoc novom clanu

Postaj by MARIN on sri 19 svi - 17:56

vlajkobl je napisao/la:

Uploaded with ImageShack.us

Muškarčina!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sri 19 svi - 19:08

Muzjak,kruna i krila,meni slika govori kao da je stara ptica, vlajkobl nema na ovoj tici nista posebno a jos je pacena kod tog cove(samo suncokret mu davao affraid ) ,moj ti je savjet - pustaj - i nabavi drugu, dok se jos moze. Prava i zdrava ptica mora i da izgleda zdravo,perje da ima glanc, muzjak - da ima karmin masku i to siroku iza oka, da bude ko strela.. takvu pticu trazi a ovu pusti, jer vidim da zelis da ih paris pa ti predlazem da pocnes sa kvalitetom i da se nezeznes. Ova ptica ce se oporaviti u prirodi i izabrati sebi lijek, kod tebe tesko.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sri 19 svi - 22:06

Po ovom što se vidi trebao bi biti muški.
    Slažem se sa EUMOx da je to starija ptica nema glatko perje.

koce

Broj postova : 360
    Registration date : 16.04.2010

Postaj by koce on sri 19 svi - 22:33

Ljudi,ovo je muški grdelin,mladac nije sigurno,a sigurno je da trenutno radi duplu modu.
    Možda mu čak nije ni prvi put da nepravilno minja pera.Očito nije uzgajan u adekvatnim
    uvjetima što se tiće prostorije i temperature,vjerovatno je doživio nagle promjene.Vidim da nije mršav,po oku je zdrav i mislim da ga se ne isplati puštati jer će teško vani preživiti.Treba mu pružiti sve da dođe sebi i uhvati normalan ritam,do godine može biti sasvim u redu.

pozdrav

vlajkobl

Broj postova : 103
    Registration date : 05.04.2010

Postaj by vlajkobl on čet 20 svi - 14:31

[quote="koce"]Ljudi,ovo je muški grdelin,mladac nije sigurno,a sigurno je da trenutno radi duplu modu.
    Možda mu čak nije ni prvi put da nepravilno minja pera.Očito nije uzgajan u adekvatnim
    uvjetima što se tiće prostorije i temperature,vjerovatno je doživio nagle promjene.Vidim da nije mršav,po oku je zdrav i mislim da ga se ne isplati puštati jer će teško vani preživiti.Treba mu pružiti sve da dođe sebi i uhvati normalan ritam,do godine može biti sasvim u redu.

a kazi mi jel ima nesto posebno da dajem ptici da se malo popravi ili ovo klasika voce povrce jajcana smjesa .....to sve vec dajem

vlajkobl

Postaj by vlajkobl on čet 20 svi - 14:32

[quote="vlajkobl"][quote="koce"]Ljudi,ovo je muški grdelin,mladac nije sigurno,a sigurno je da trenutno radi duplu modu.

a kazi mi jel ima nesto posebno da dajem ptici da se malo popravi ili ovo klasika voce povrce jajcana smjesa .....to sve vec dajem

koce

Broj postova : 360
    Registration date : 16.04.2010

Postaj by koce on čet 20 svi - 16:53

Ništa posebno,na tržištu ima kupiti raznih vitamina,dodataka,kemije svakakve,ne kažem da je to loše,ali ja ne dajem ništa.Voće i povrće da,ali nastoj da je sezonsko i to samo komadić.Ja sam ovu zimu kombinirao jabuku,korijen selena i karotu.Jaja i jajčane smjese sam potpuno izbacio iz prehrane (osim za vrijeme parenja i mladih),to će ga samo udebljati u tvom slučaju.Pronađi divlje zelje i korove koje imaš po polju i oko kuče (maslačak,rigu,žutinicu itd).Dok ne popuni krunu i perje na glavi(mora mu biti kruna ujednačene boje,popunjena,matirana),nemoj ga tramakavati i premještati,neka miruje.Napravi nekakvu kombinaciju "pijeska",ja godinama miješam grit,malo ugljena,naribana sipina kost i tupina.Pregledaj da nema tekut ili neke druge nametnike,i posebno ga čuvaj od promaje.Eto,vrlo jednostavno,ja se ne siječam kad mi se razbolija grdelin,ili krepa,znači nije problem.Sritno.

Čujemo se

vlajkobl

Postaj by vlajkobl on čet 20 svi - 20:35

hvala priljatelju poslusat cu te Wink

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:01

Sada je: sub 10 pro - 8:01.