Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

KOBALT KANARINCI

Share

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Re: KOBALT KANARINCI

Postaj by crv on ned 31 lis - 0:29

sgobin je napisao/la:Crve sve si reka u jednoj rići LEGENDA a uz Travino dopuštenje stiže još jedna legendarna fotka (da nam se mrzlo mliko ne umisli)

Uploaded with ImageShack.us

Poza za fotografiranje cheers Izgleda ka aboridžin kad marendaje klokana What a Face

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on ned 31 lis - 1:01

saša vr je napisao/la:

Ovi kobalti ne izgledaju loše koliko se može vidit sa ovih slika.Na ovim slikama su dva kobalta intezivni i neintezivni ako sam u pravu.Dali si ih nabavio iz ovih mojih krajeva? Nekako me podsijećaju kao da sam negdi vidija taj oblik tice.

turbozd

Postaj by turbozd on ned 31 lis - 1:09

crv je napisao/la:
    sgobin je napisao/la:Crve sve si reka u jednoj rići LEGENDA a uz Travino dopuštenje stiže još jedna legendarna fotka (da nam se mrzlo mliko ne umisli)

Poza za fotografiranje cheers Izgleda ka aboridžin kad marendaje klokana What a Face
    Kad ideš negdi sa Travom uvik moraš nositi fotić jer sigurno ćeš imati sliku za ono vjerovali ili ne.

saša vr

Broj postova : 39
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by saša vr on ned 31 lis - 8:11

turbozd je napisao/la:
    saša vr je napisao/la:

Ovi kobalti ne izgledaju loše koliko se može vidit sa ovih slika.Na ovim slikama su dva kobalta intezivni i neintezivni ako sam u pravu.Dali si ih nabavio iz ovih mojih krajeva? Nekako me podsijećaju kao da sam negdi vidija taj oblik tice.
    Upavu si to su dva kobalta zenka je intezivna a muzjak injast.
    A nabavio sam ih od odgajivaca iz Srbije,a odakle ih je on doneo neznam.
    Zenkica je proslogodisnja,a muzjak ovogodisnji.

turbozd

Postaj by turbozd on sri 3 stu - 2:25

Radi sa njima malo čiste kobalte malo nosioce moraš nabaviti bar jednu kvalitetnu bakrenu ticu ili čak dvije,ali dobro crne da iduće godine možeš ukrižati mlade i kvalitet će se morati pokazati.

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

Postaj by refa95 on sri 10 stu - 21:05

da li netko moze da stavi tekst o ahatnim i opalnim kanarincima znate oni tekstovi iz batude....kao sto imamo tekstove o eumima,topazima,kobaltima,sivokrilicima,oni tekstovi koje smo vec komentarisali na forumu znam da neki zalci imaju te tekstove pa bi molio da ih prostru ovdje na forum najprije bi zamolio gospodina cubelica da on to stavi jer znam da ima a moze i da stavi bilo ko ko ima te tekstove

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 stu - 15:27

Opal kanarinci
    Promene na melaninima,posebno kod opala crno smeđeg i ahatnog daju ptici plavo sivi izgled,posebno vidljiv na velikim perima.Opal faktor razređuje i potiskuje smeđe malanine pasu oni u opčem izgledu ptice neprimetni a kod crno i ahatnog nepoželjni.Melanini na gornjoj strani velikih i pokrovnih pera manje su prisutni i uočljevi,dok na donjoj- ventralnoj strani,okrenutoj ka tijelu ptica,prisutna je veća koncentracija melanina,posebno uz badrljicu pera.
    Poželjna je maksimalna prisutnost u rožinama.

refa95

Postaj by refa95 on čet 11 stu - 15:51

Sergio.I je napisao/la:Opal kanarinci
    Promene na melaninima,posebno kod opala crno smeđeg i ahatnog daju ptici plavo sivi izgled,posebno vidljiv na velikim perima.Opal faktor razređuje i potiskuje smeđe malanine pasu oni u opčem izgledu ptice neprimetni a kod crno i ahatnog nepoželjni.Melanini na gornjoj strani velikih i pokrovnih pera manje su prisutni i uočljevi,dok na donjoj- ventralnoj strani,okrenutoj ka tijelu ptica,prisutna je veća koncentracija melanina,posebno uz badrljicu pera.
    Poželjna je maksimalna prisutnost u rožinama.

hvala sergio

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 stu - 15:58

Crni opal kanarinci
    Pigmentacija je maksimalna,plavkasto sive boje.Kljun,noge i nokti su crni.
    Smeđi opal kanarinci
    Smeđa boja je redukovana zbog čega je crtež sivkasto plave boje sa primesama smeđeg melanina.Na uočljivost crteža i njegovu nijansu sivila utiče i tamno smeđa boja potperja.
    Prisustvo plavog faktora u lipohromskoj boji pojačava izgled crteža,kao i kod ostalih opala.
    Kljun,noge i nokti su rasvetljeni.
    Ahat opal kanarinci
    Opal ahat ima plavo sive melanine,dobro uočljive,a njegov crtež,posebno na pokrovnimperima,je vidljiv i na rasvetljenoj sivoj podlozi daje lijep kontrast.Lipohromi su kao kod prethodnih opala dobro izraženi i obezbeđuju dobar kontrast melaninskim oznakama što ove ptice čini veoma ljepim.
    Kljun,noge i nokti su svijetlo sive boje.
    Izabel opal kanarinci
    Opal faktor je kod izabel opal kanarinca uticao na skoro potpuni nestanak smeđih melanina u crtežu,a djelomično i paperju.Izabel je i u normalu jedna ptica sa dosta razrijeđenim melaninima,a u opalu se pri dobroj svijetlosti nazire crtež tek kao vodeni žig zbog čega ptica djeluje kao lipohromi kanarinac.Dobrim posmatranjem uočićemo njen crtež i djelom rasvijetljenu pigmentaciju u oku.
    Kljun,noge i nokti su rasvijetljeni,boje mesa.

refa95

Postaj by refa95 on čet 11 stu - 19:09

a sto se tice parenja tu ide standardno

opal x opal
    nosioc x opal
    nosioc x nosioc

markozd

Broj postova : 111
    Registration date : 09.02.2010

Postaj by markozd on čet 11 stu - 23:15

Točno refa , mada ova zadnja kombinacija po meni nikako ne paše ,nosioc x nosioc - dobit ćeš statistički najmanje ciljanih opala koji će biti vrhunske kvalitete a ujedno najviše škarta od ostalih ptica jer nećeš znati što je nosioc a što ne ( tek povratnim parenjem ćeš doznati nosioce) ostale ptice će imati prljav crtež

refa95

Postaj by refa95 on pet 12 stu - 10:55

da u pravu si

Stanko Džunglaš

Broj postova : 2
    Registration date : 09.04.2012

Postaj by Stanko Džunglaš on uto 10 tra - 23:28

Da li se kobalti farbaju ili im je to prirodna boja?

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on sri 11 tra - 9:30

Stanko Džunglaš je napisao/la:Da li se kobalti farbaju ili im je to prirodna boja?

ako su na crvenom faktoru onda se farbaju a ako su na žutome ne, kobalt mutacija kao takva, nema nikakve veze sa karotiniranjem.

Stanko Džunglaš

Broj postova : 2
    Registration date : 09.04.2012

Postaj by Stanko Džunglaš on pet 13 tra - 0:58

Hvala puno na odgovoru

DREZGA

Broj postova : 176
    Registration date : 01.04.2011

Postaj by DREZGA on pet 13 tra - 10:16

Ima netko sliku žutog kobaltnog kanarinca,ako može da je postavi Exclamation Exclamation Question Question

Dean

Postaj by Dean on pet 13 tra - 22:04

"google is your frend"

http://kanarioloog.skyrock.com/

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on sub 14 tra - 13:00

Zamjetna je razlika u obojenosti i načinu obojenosti u predjelu kloake .Kobaltna mutacija stvara dojam zagasite obojenosti.Intenzivnost nije izražena u blještavilu i jarkosti boje nego u vidu koncentracije lipokromskoga pigmenta na manjoj površini.

DREZGA

Broj postova : 176
    Registration date : 01.04.2011

Postaj by DREZGA on sub 14 tra - 21:46

Interesantna je ova žuta kobaltna,hvala na slikama Deane...

Merlo

Broj postova : 426
    Registration date : 22.08.2008

Postaj by Merlo on sub 14 tra - 22:16

Mene takodjer fasciniraju kobalt kanarinci tako da sam nabavio par muzjaka i ove godine pokusavam par split kanarinaca dobit ali na moje veliko i to pozitivno iznenadjenje naslo se u gnjezdima par cistih kobalt kanarinaca Very Happy Majka priroda cini cuda study ?

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on ned 15 tra - 5:18

Merlo je napisao/la:Mene takodjer fasciniraju kobalt kanarinci tako da sam nabavio par muzjaka i ove godine pokusavam par split kanarinaca dobit ali na moje veliko i to pozitivno iznenadjenje naslo se u gnjezdima par cistih kobalt kanarinaca Very Happy Majka priroda cini cuda study ?

nije majka priroda nego majka kanarinka. Very Happy

Dean

Postaj by Dean on ned 15 tra - 12:33

Merlo je napisao/la:Mene takodjer fasciniraju kobalt kanarinci tako da sam nabavio par muzjaka i ove godine pokusavam par split kanarinaca dobit ali na moje veliko i to pozitivno iznenadjenje naslo se u gnjezdima par cistih kobalt kanarinaca Very Happy Majka priroda cini cuda study ?

čuda ne postoje study study

kobalt je recesivna - mutacija...

znači ili su nekim "čudom" tvoje ženke nosioci kobalta a da ti to nisi znao pa si dobio nekoliko mladih kobalta u gnijezdima

ili ti mladi u gnijezdu nisu kobalti Very Happy Very Happy

slikaj nam trbuhe ako ti nije teško, nemam baš iskustva s njima ali bi volio viditi te mlade, a vjerujem da i ostale zanima

pozzz

Dean

Postaj by Dean on ned 15 tra - 12:40

Mene bi osobno zanimalo kad bi neko imao sliku od onix/kobalta crne serije

to bi trebala biti spektakl ptica...cunjao sam po raznim forumima spominje se ta kombinacija ali još je ne vidjeh pa ako neko ima ...

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on ned 15 tra - 19:02

Dean je napisao/la:Mene bi osobno zanimalo kad bi neko imao sliku od onix/kobalta crne serije

to bi trebala biti spektakl ptica...cunjao sam po raznim forumima spominje se ta kombinacija ali još je ne vidjeh pa ako neko ima ...

onix kobalt.

http://53.img.v4.skyrock.net/538/albino1966/pics/3082367585_1_5_rjHBI9h9.jpg

http://53.img.v4.skyrock.net/538/albino1966/pics/3082367585_1_7_MUBqWLmZ.jpg

Dean

Postaj by Dean on ned 15 tra - 23:57

super su pravi crnci :-)))

hvala ticar

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 0:52

Sada je: sri 7 pro - 0:52.