Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

priprema grdelina za parenje

Share

Ive Labin

Broj postova : 124
    Registration date : 01.04.2012

Re: priprema grdelina za parenje

Postaj by Ive Labin on ned 2 stu - 21:51

ja svojim pticama dajem i crve i one kukuljice u prijelaznom stadiju.inace ih sam uzgajam pa ih ne kupujem.

Jack Sparrow

Broj postova : 115
    Registration date : 28.12.2010

Postaj by Jack Sparrow on sub 15 stu - 22:12

i kažete da vam ih ptice jedu...kako im ih dajete,žive,mrtve...samo njih,onako čiste...

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on sub 15 stu - 23:09

Žive naravno.

Jack Sparrow

Broj postova : 115
    Registration date : 28.12.2010

pozz

Postaj by Jack Sparrow on ned 16 stu - 0:06

daj mi reci osim ovoga što si napisao,što ima daješ onda od hrane svaki dan...koju hranu,jel imaš neš posebno ili ne...i dali im daješ samo vodu ili im daješ nešto u vodu za pripremu...
    to me malo zanima,jer niakko da upalim mog jednog grdelca da pari...

Dean je napisao/la:ajmo da vidimo iskustva ja ču svoje za početak pa da vidimo kamo čemo stići

Ja parove držim cijele godine skupa tako da ih zajedno i pripremam

od 01.01. počinjem sa produžavanjem svijetla 1 min ujutro i 1 minutu popodne

jednom sedmično dajem klijavo sjeme (u malim količinama)

jednom sedmično paston ( u malim količinama)

postepeno povećavam količinu klijavog sjemena dok ne dodjem do dnevne doze

povremeno dam malo graška i crvića čisto da se ptice naviknu na njih

kad sam negdje na 14 sati svijetla stavim gnijezda (više komada) i ponudim razne materijale za gradnju gnijezda i ...mantram malo  Very Happy

ovo su natuknice pa možemo malo raspraviti o stavkama ovisno o vašim iskustvima

Splićanin

Broj postova : 73
    Registration date : 03.11.2013

Postaj by Splićanin on ned 16 stu - 14:26

Pozdrav,nesto mi je sa grdelinkon vec sigurno misec dana stoji napuvana priko dana glavu pod krilo,jede normalno stolica je uredna.Nije mi jasno šta joj je a žaj mi je pustit ća jel neman drugu a planira san je sparit ove sezone.Da san joj neke antiparazitske kapi-verminex al nikakvog znacajnog učinka nema.

PetarMakce

Broj postova : 19
    Registration date : 13.08.2014

Postaj by PetarMakce on ned 16 stu - 14:49

Imao sam i ja ovakvu situaciju ali oko muskog cesljugara. Isto je tako bio napuhan,sve je bilo isto kao i kod tebe,pevao je normalno i sve. I cuo sam da mu treba davati limun malo,i davao sam po 5 kapi u pojilicu dnevno i proslo ga je. Onda nedelju dana nakon sto je prosla bolest on je krepa. Stvarno ne znam sta je bilo Mad

Splićanin

Postaj by Splićanin on ned 16 stu - 19:00

neznan nije ni meni jasno sta bi moglo bit jel ponasa se ka i inace stoji mi na prstu ji iz ruke sve normalno stime da je napuvana i kapotaje se,da san taj antiparazit u slucaju da su kakve grinje il sta al izgleda da nie...jedino san vidija da je prsna kost izrazena sad neznan jel to povezano a moze bit da je radi mode pa je kost iskocila kako je perja manje.

Splićanin

Postaj by Splićanin on pon 17 stu - 18:13

ako ko zna šta bi moga učinit molin da kaže jel nece dugo još ovako pari mi se.

PetarMakce

Broj postova : 19
    Registration date : 13.08.2014

Postaj by PetarMakce on pon 17 stu - 20:37

Moj je savet da je otpises i da nabavis drugu,pa nije zlatna majku mu Evil or Very Mad

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on pon 17 stu - 22:51

Liječenje :odete u prvu veterinarsku stanicu i kupite ENROXIL 10% i BAYCOX 5% i krećemo . liječenje bi trebalo trajati točno mjesec dana i to na slijedeći način:
    ujutro stavite u pojilicu 3 kapi Baycoxa ,a popodne prospete to i naspete ponovno čistu vodu i 4 kapi Enroxila. ,to ponoviti i drugi dan,a treći dan staviti samo Enroxil.Idući tjedan ponoviti ponovo isti tretman i tako još dva tjedna,sve ukupno4 tjedna. Onih 4 dana u tjednu pticama davati AVES probiotik i dva puta im svaki drugi dan im davati multi vitamine,ja ću im davati BK multivitamin i ADE3E vitamin,mjesec dana poslije im ide Epatosil 5 dana i onda je ptica sigurno zdrava i očišćena od parazita i bakterija.Toliko od mene,ako nekog nešto zanima,samo neka se javi tu ili preko privatnih poruka,a može i na telefon .A možete me naći i preko mog fejsa na ime Zoran Vukadin

Splićanin

Postaj by Splićanin on pon 17 stu - 23:28

Ok.hvala na odgovoru! Smile

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:59

Sada je: ned 11 pro - 8:59.