Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


    8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Share

    bembo

    Broj postova : 138
    Age : 42
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by bembo on sri 6 lis - 16:06

    poštovani članovi foruma,
    od 11.11.2010.-14.11.2010 u organizaciji Društva za uzgoj i zaštitu ptica Novska u Novoj Gradiški održava se 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010".
    Ovim putem pozivaju se svi zainteresirani uzgajuvači da svojim prisustvom uveličaju ovu izložbu.

    sve pojedinosti možete pronaći u prijavnici. za sve informacije obratite se gospodinu Branku Dobričiću na broj:091/7340108

    Prijavnica:


    8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO
    SLAVONIJE
    „N O VA GRADIŠKA 2010.“
    www.ptice-novska.com


    Uzgajatelj: MB uzgajatelja:

    Mjesto, ulica i broj, telefon:

    Matični broj i naziv društva:

    Ispunjene prijave moraju stići najkasnije do 01.11.2010. godine na e-mail: jurica.juri@vip.hr, fax: 035-363 595 ili na adresu: Jurica Jurić, Ive Andrića 25, 35400 Nova Gradiška. Za sve dodatne upite kontaktirajte Branka Dobričića na broj mobitela 091/7340108.
    GRUPA RAZRED KOLEKCIJE* I POJEDINAČNO
    OPIS
    BROJ
    PRSTENA
    (obavezno) KRLETKA
    (popunjava organizator)
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15.



    * jedna kolekcija (4 ptice) upisuje se pod jedan redni broj.
    Pojedinačno u svakom razredu uzgajatelj može prijaviti najviše 5 ptica te neograničen broj kolekcija.
    Molimo uzgajatelje da obvezno upišu na prijavnici broj prstena ptica. Kod prijema mogu se zamijeniti ptice sa drugim brojevima prstena u istom razredu.
    Organizator ne odgovara za nečitku i nepotpunu prijavu.
    Kaveznina po ptici iznosi 10 kuna, a katalog obvezan za sve izlagače 25 kuna. Ukupni iznos se plaća prilikom prijema ptica prema broju prijavljenih ptica.

    Svi uzgajatelji moraju dostaviti uredno veterinarsko uvjerenje o zdravstvenom stanju ptica (potvrda na klamidiozu).
    Izlagači/uzgajatelji zaštićenih vrsta ptica moraju kod prijema ptica organizatoru dostaviti presliku dopuštenja držanja izdanu od Ministarstva kulture - Uprave za zaštitu prirode.
    Prijem ptica obaviti će se u četvrtak, 11.11.2010. god. od 12,00 do 20,00 sati u staroj Robnoj kući, Ljudevita Gaja 1, 35400 Nova Gradiška.
    Molimo predstavnike društava koji donose ptice da najave termin svog dolaska kod gosp. Branka Dobričića, mob: 091/734 0108 radi što učinkovitije organizacije prijema.




    GRUPA: D KANARINCI BOJE
    RAZRED prsten 1 godina
    KOL POJ
    1 2 lipokrom bijeli
    3 4 lipokrom žuti intenzivni
    5 6 lipokrom žuti neintenzivni
    7 8 lipokrom žuti mozaik
    9 10 lipokrom pastel žuti
    11 12 lipokrom crveni intenzivni
    13 14 lipokrom crveni neintenzivni
    15 16 lipokrom crveni mozaik
    17 18 lipokrom pastel crveni
    19 20 lipokrom bijeli crvenooki (albino)
    21 22 lipokrom žuti crvenooki (lutino)
    23 24 lipokrom crveni crvenooki (rubino)
    25 26 lipokrom žuti mozaik crvenooki (lutino mozaik)
    27 28 lipokrom crveni mozaik crvenooki (rubino mozaik)
    29 30 crni klasični melanin bijeli
    31 32 smeđi klasični melanin bijeli
    33 34 ahat klasični melanin bijeli
    35 36 izabela klasični melanin bijeli
    37 38 crni klasični melanin žuti
    39 40 smeđi klasični melanin žuti
    41 42 ahat klasični melanin žuti
    43 44 izabela klasični melanin žuti
    45 46 crni klasični melanin crveni
    47 48 smeđi klasični melanin crveni
    49 50 ahat klasični melanin crveni
    51 52 izabela klasični melanin crveni
    53 54 crni klasični melanin žuti mozaik
    55 56 smeđi klasični melanin žuti mozaik
    57 58 ahat klasični melanin žuti mozaik
    59 60 izabel klasični melanin žuti mozaik
    61 62 crni klasični melanin crveni mozaik
    63 64 smeđi klasični melanin crveni mozaik
    65 66 ahat klasični melanin crveni mozaik
    67 68 izabel klasični melanin crveni mozaik
    69 70 crni i smeđi melanin pastel bijeli
    71 72 ahat i izabel melanin pastel bijeli
    73 74 crni i smeđi melanin pastel žuti
    75 76 ahat i izabel melanin pastel žuti
    77 78 crni i smeđi melanin pastel crveni
    79 80 ahat i izabel melanin pastel crveni
    81 82 crni i smeđi melanin pastel žuti mozaik
    83 84 ahat i izabel melanin pastel žuti mozaik
    85 86 crni i smeđi melanin pastel crveni mozaik
    87 88 ahat i izabel melanin pastel crveni mozaik
    89 90 crni sivokrilci bijeli
    91 92 crni sivokrilci žuti
    93 94 crni sivokrilci crveni
    95 96 crni sivokrilci žuti mozaik
    97 98 crni sivokrilci crveni mozaik
    99 100 crni i smeđi opal bijeli
    101 102 ahat opal bijeli
    103 104 crni i smeđi opal žuti
    105 106 ahat opal žuti
    107 108 crni i smeđi opal crveni
    109 110 ahat opal crveni
    111 112 crni i smeđi opal žuti mozaik
    113 114 ahat opal žuti mozaik
    115 116 crni i smeđi opal crveni mozaik
    117 118 ahat opal crveni mozaik
    119 120 feo bijeli
    121 122 feo žuti
    123 124 feo crveni
    125 126 feo žuti mozaik
    127 128 feo crveni mozaik
    129 130 satine bijeli
    131 132 satine žuti
    133 134 satine crveni
    135 136 satine žuti mozaik
    137 138 satine crveni mozaik
    139 140 topaz bijeli
    141 142 topaz žuti
    143 144 topaz crveni
    145 146 topaz žuti mozaik
    147 148 topaz crveni mozaik
    149 150 eumo bijeli
    151 152 eumo žuti
    153 154 eumo crveni
    155 156 eumo žuti mozaik
    157 158 eumo crveni mozaik
    159 160 onix bijeli
    161 162 onix žuti
    163 164 onix crveni
    165 166 onix žuti mozaik
    167 168 onix crveni mozaik
    169 170 kobalt crni i smeđi bijeli
    171 172 kobalt crni i smeđi žuti
    173 174 kobalt crni i smeđi crveni
    175 176 kobalt crni i smeđi žuti mozaik
    177 178 kobalt crni i smeđi crveni mozaik
    179 180 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)

    GRUPA: E KANARINCI STASA (POLOŽAJA)
    RAZRED prsten 1 godina
    KOL POJ
    1 2 Pariški kovrčavi
    3 4 Sjeverni kovrčavi
    5 6 Južni kovrčavi
    7 8 Švicarski kovrčavi
    9 10 Španjolski grbavac
    11 12 Kovrčavi cvjetić - Fiorino s kukmom
    13 14 Kovrčavi cvjetić - Fiorino bez kukme
    15 16 Mehringer – minijaturni kovrčavi
    17 18 Talijanski grbavac
    19 20 Padovanski kovrčavi s kukmom
    21 22 Padovanski kovrčavi bez kukme
    23 24 Veliki talijanski kovrčavi
    25 26 Kovrčavi Melado
    27 28 Belgijski grbavac
    29 30 Škotski polumjesec
    31 32 Minhenski kanarinac
    33 34 Japanski hoso
    35 36 Lankaširski s kukmom
    37 38 Lankaširski bez kukme
    39 40 Bernski
    41 42 Španjolski minijaturni
    43 44 Border
    45 46 Južnoškotski fife
    47 48 Norvič
    49 50 Jokšir
    51 52 Gloster s kukmom
    53 54 Gloster bez kukme
    55 56 Crested
    57 58 Crestbred
    55 60 Lizard
    61 62 Njemački s kukmom
    63 64 Rajnlader s kukmom
    65 66 Rajnlader bez kukme
    67 68 Španjolski dugonja
    69 70 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)

    GRUPA: F1 DOMESTIFICIRANE EGZOTE
    RAZRED prsten 1 i/ili 2 godine
    KOL POJ
    ZEBICE
    1 2 sive
    3 4 smeđe
    5 6 leđa blijedosiva i smeđa
    7 8 maskirna siva i smeđa
    9 10 crna prsa siva i smeđa
    11 12 narančasta prsa siva i smeđa
    13 14 crno lice siva i smeđa
    15 16 crni obraz siva i smeđa
    17 18 pastel siva i smeđa
    19 20 izabel
    21 22 obraz siv i smeđ
    23 24 prsa bijela siva i smeđa
    25 26 bijele, sedlaste i kukmaste sive i smeđe
    27 28 ostale kombinacije i mutacije
    29 30 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)
    JAPANSKI GALEBIĆI
    31 32 crno-smeđi
    33 34 kava-smeđi, crveno-smeđi
    35 36 crno-sivi, kava-sivi, crveno-sivi
    37 38 pastel
    39 40 ino
    41 42 bijeli, sedlasti, kukmasti, kovrčavi
    43 44 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)
    RIŽARICE
    45 46 siva
    47 48 bijela
    49 50 izabel, pastel i opal
    51 52 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)
    GULD AMADINE
    53 54 klasična crvenoglava
    55 56 klasična crnoglava
    57 58 klasična žutoglava
    59 60 bijele grudi, crvenoglava, crnoglava, žutoglava
    61 62 pastel 1-faktor, 2-faktor (žute i plave klasičnih prsa)
    63 64 pastel 1-faktor, 2-faktor (žute s bijelim prsima)
    65 66 plava crvenoglava, crnoglava, žutoglava
    67 68 plava s bijelim prsima
    69 70 lila prsa
    71 72 ostale kombinacije i mutacije
    73 74 nove mutacije u razmatranju (bez dodjele medalje)

    GRUPA: F2 EGZOTIČNE PTICE
    RAZRED prsten 1 i/ili 2 godine
    KOL POJ
    Fringillididae
    1 2 žutarice (rod serinus)
    3 4 čižci (rod carduelis)
    5 6 zelentarke, češljugari, jurčice (rod carduelis), oriole finch (Linergus), Gold-naped Finch (Pyrrhoplectes)
    7 8 gimple (Carpodacus), rosy finch (Leucosticta), Spectacled Finch (Callacathis), Pine grosbeak (Pinicola)
    9 10 zimovke (rodovi Pyrrhula, Rhodopechys, Uragus, Urocynchramus
    11 12 plava zeba (Fringilla teydea), batokljuni (haemotospiza, Eophona, Mycerobas, Hesperiphona, Rynchostruthus, , Neospiza)
    13 14 mutacije klasa 1-12
    Emberizidae
    15 16 bruants (genres Emberiza, Calcarius, Plectrophenax, Melospoza, Zonotrichia, Junco), papes (genre Passerina), boutons d’or (genre Sicalis), pinsons américains (genres Amnodramus, Spizella, Aimophila, Calamospiza, Poocetes, Chondeste, Amphispiza, Torreornis, Oriturus), tohis (genres Pipilo, Melozone, Arremon, Arremonops, Atlapetes, Pezopetes, Pselliophorus, Lysurus).
    17 18 sporophiles (genres Sporophila, Oryzoborus), chanteurs de Cuba (genre Tiaris), jacarini (genre Volatinia), Loxigelles (genre Loxigella), pinsons huppés (genre Coryphospingus) cardinaux nains (genre Lophospingus)
    19 20 kardinali (Cardinalis, Pyrruloxia, Gubernatrix, Guiraca, Pheucticus), paroaires (Paroaria)
    21 22 mutacije klasa 15-20
    Passeridae, Ploceidae
    23 24 moineaux (Passer, Petronia), niverolles (Montifringilla), tisserins (Ploceus, Foudia, Euplectes, Quelea)
    25 26 mutacije klase 23 i 24
    Estrildide
    27 28 pytilies (Pytilia), bengali vert (Mandingoa), begalis tachetés (Clytospiza)
    29 30 amaranthes (Hypargos), astrild (Euschistospiza), pyrenestes (Pyrenestes), astrildes (parmoptilla), loxies (spermopmasa)
    31 32 amaranthes (Lagonosticta), négrettes (Nigrita)
    33 34 astrilds (estrilda, Aeggintha)
    35 36 bengalis (Amandava), (Nesocharis), (Crytospiza), astrilds caille (Ortygospiza)
    37 38 cordons bleus, grenadins (Uraeginthujs)
    39 40 mutacije klasa 27 - 38
    41 42 amadine (Amadina)
    43 44 srebreni kljunovi (Lonchura cantans), olovni kljunovi (Lonchura malabarica), sivoglavi srebreni kljunovi (Lonchura griseicapilla)
    45 46 spermetes (Lonchura)
    47 48 afrički čižci, galebići (Lonchura)
    49 50 donacoles, nonnes (genre Lonchura), padda non repris en classe F1, genre padda
    51 52 mutacije klasa 41 - 50
    53 54 dijamanti (genre erythrura)
    55 56 dijamanti (genre Oreostruthus, Neochmia, Emblema)
    57 58 dijamanti (genre Poephila, Aidemosyna)
    59 60 combassous et veuves (genre Vidua)
    61 62 mutacije klasa 53-60
    Frugivore, Insectivore, Nectarivore
    63 64 Muscipacidés (merles, grives, shamas,) Sturnidés (étourneaux, merles métalliques, spréos, martin, mainates, piqueboeufs), Pychnonoctidés (bulbuls)
    65 66 Corvidés (pies, corneilles, geaies, pirolles), Timalidés (Garrulax), Tyranidés (tyrans)
    67 68 Timalidés (leothrix, sibias, mesias, yuhina, minla), Pipridés (manakins), Muscicapidés (gobe-mouches, cossyphes), Zostéropidés (zostérops) Paridés (mésanges)
    69 70 Ramphastidés (toucans, toucanets, araçaris), Musophagidés (tourakos), Cotingidés (cotingas), Eurylaimidés (eurylaimes), Trogonidés (quetzal, trogons, couroucous), Coliidés (collius)
    71 72 Méropidés (guépiers), Galbulidés (jacamars), Momotidés (momots), Carocidés (rolliers), Megalaimiidés (barbus), Lybiidés (barbicans), Oriolidés (loriot), Irénidés (verdins), Embérézidés (orioles, cassiques, carouges), Picidés (pics), Viréonidés (viréos), Alcédinidés (martin pêcheurs, martins chasseurs), Campéphagidés (minivels)
    73 74 Emberezidae (tangars, euphones, callistes, sucriers, chlorophones, dacnis, parulines)
    75 76 Trochilidés (tous les colibris), Nectarinidés (soui-mangas), Embérézidés (guit-guit)
    77 78 mutacije klasa 63-76
    79 80 ostale od 1 do 78 ne navedene vrste



    GRUPA: G1 EUROPSKA FAUNA
    RAZRED prsten 1i/ili 2 godine
    KOL POJ
    1 2 Češljugar (Carduelis carduelis) sve podvrste osim C. caniceps i C.paropenisi
    3 4 Žutarica (Serinus serinus), zelenčica (Serinus citrinella), korzička zelenčica (S.c. corsicanus)
    5 6 zelentarka (Carduelis chloris)
    7 8 sjeverna jurčica (Carduelis flammea), polarna jurčica (Carduelis bornemanni)
    9 10 Čižak (Carduelis spinus)
    11 12 jurčica obična (Carduelis cannabina), gorska jurčica (Carduelis flavirostris), rujnica (Carpodacus erythrinus), Trumpeter Finch (Rhodopegys githaginea - Bucanetes githagineus)
    13 14 zeba obična (Fringilla coeleps), sjeverna zeba (Fringilla montifringilla)
    15 16 krstokljuni i batokljuni; krstokljun (Loxia curvirostra), škotski krstokljun (Loxia scotica), krstokljun borikaš (Loxia pytopsittacus), bjelokrili krstokljun (Loxia leucoptera), batokljun (Cocothraustes cocothraustes), krivokljun (Pinicola enucleator)
    17 18 zimovke ( Pyrrhula pyrrhula )
    19 20 strnadice (Emberizidae), vrapci (Passeridae); žuta strnadica (Emberiza citrinelle), crnogrla strnadica (E. cirlus), vrbova strnadica (E. aureola), crnoglava strnadica (E. melanocephala), velika strnadica (E. calandra), strnadica cikavica (E. cia), vrtna strnadica (E. hortulana), rusobrada strnadica (E. caesia), močvarna strnadica (E. schoeniclus), mala strnadica (E. pusilla), šumska strnadica (E. rustica), bijela strnadica (Plectrophenax nivalis), laponska strnadica (Calcarius lapponicus), vrabac domaći (Passer domesticus), španjolski vrabac (P. hispaniolensis), poljski vrabac (P. montanus), vrabac kamenjar (Petronia petronia), planinska zeba (Montifringilla nivalis)
    21 22 čvorci (Sturnidae), kosovi i drozdovi (Turidae, Monticollidae), kugare (Bombycillidae); čvorak (Strunus vulgaris), kos (Turdus merula), planinski kos (T. torquatus), drozd cikel j(T. philomelos), drozd ravenja (T. pilaris), mali drozd(T. iliacus), drozd imelaš (T. viscivorus), modrokos (Monticolla solitarius), crvenorepa stjenjarka (M. Saxatilis), kugara (Bombycilla garrulus)
    23 24 čavka (Corvus monedula), crna vrana (C. Corone), siva vrana (Corvus c. Cornix), gavran (C. corax), crvenokljuna galica (Phyrrocorax phyrrocorax), svraka (Pica pica), šojka (Garrulus glandarius), žutokljuna galica (P. graculus), modra svraka (Cyanopica cyanus), kreja (Nucifraga caryocatactes)
    25 26 ostale ne navedene vrste

    GRUPA: G2 MUTACIJE EUROPSKE FAUNE
    RAZRED prsten 1i/ili 2 godine
    KOL POJ
    1 2 mutacije češljugara, žutarice, citrinele
    3 4 mutacije zelentarke
    5 6 mutacije čižka
    7 8 mutacije sjeverne, obične jurčice, karmin gimple
    9 10 mutacije zimovke
    11 12 mutacije zebe, krstokljuna, batokljuna, polarni batokljun
    13 14 mutacije vrabaca, strnadica
    15 16 mutacije drozdova, kosova, čvoraka, vrana, kugara
    17 18 mutacije ostalih ne navedenih vrsta
    19 20 ostale ne navedene vrste (bez dodjele medalje)

    GRUPA: H KRIŽANCI
    RAZRED prsten 1i/ili 2 godine
    KOL POJ
    1 2 crno-smeđi kanarinac x fauna Europe i obrnuto (klasične boje)
    3 4 crno-smeđi kanarinac x egzota i obrnuto
    5 6 mutacija kanarinca x fauna europe i obrnuto
    7 8 mutacija kanarinca x egzota i obrnuto
    9 10 egzota x egzota (klasične boje)
    11 12 mutacija egzote x mutacija egzote
    13 14 fauna Europe x fauna Europe (klasične boje)
    15 16 mutacija fauna Europe x mutacija fauna Europe
    17 18 fauna Europe x egzota i obrnuto (klasične boje)
    19 20 faune Europe x mutacija egzote i obrnuto
    21 22 Šareni hibridi (svi)

    GRUPA: I PAPIGE TIGRICE
    RAZRED prsten 1i/ili 2 godine
    KOL POJ
    1 2 normalne zelene
    3 4 normalne plave
    5 6 normalne sivozelene
    7 8 normalne sive
    9 10 normalne slade
    11 12 sve ostale normal s tamnim faktorom
    13 14 opaline zelene serije uključujući tamni faktor
    15 16 opaline plave serije uključujući tamni faktor
    17 18 cimetne normalne zelene serije uključujući tamni faktor
    19 20 cimetne normalne plave serije uključujući tamni faktor
    21 22 opaline cimetne zelene serije uključujući tamni faktor
    23 24 opaline cimetne plave serije uključujući tamni faktor
    25 26 sve žute maske clase1-24 (plave serije)
    27 28 sve "clear wings" uključujući opaline i "rainbow" (uključujući "wings clear" žute maske)
    29 30 sve žute i bijele "diluted", sve "gray wings" normal i opaline (uključujući the "diluted" i "gray wings" plave s žutom maskom)
    31 32 sve fallows, normal i opaline (uključujući fallows plave s žutom maskom)
    33 34 sve "clear bodie" (easley i Texas), normal i opaline, and the sellés (uključujući plave s žutom maskom)
    35 36 sve ino (uključujući plave s žutom maskom)
    37 38 sve tigrice s dvostrukim faktorom zelene i plave serije (uključujući plave s žutom maskom)
    39 40 sve lacewing, normal and opaline (uključujući plave s žutom maskom)
    41 42 sve šarene recesivne, žute i bijele normal crnih očiju cimetne i opaline (uključujući plave s žutom maskom)
    43 44 sve australske i danske šarene - normal, cimetne i opaline (uključujući plave s žutom maskom)
    45 46 sve tigrice s faktorom 1 (1-26) uključujući plave s žutom maskom
    47 48 sve tigrice s kukmom zelene i plave serije uključujući plave s žutom maskom
    49 50 sve ostale mutacije (bez dodjele medalje)

    GRUPA: J AGAPORNIS
    RAZRED prsten 1i/ili 2 godine
    KOL POJ
    1 2 Rozenkolis zeleni klasični
    3 4 Rozenkolis zeleni (dugo perje)
    5 6 Rozenkolis plavi i plavi s bijelom maskom
    7 8 Rozenkolis zeleni s crvenom maskom
    9 10 Rozenkolis s tamnim faktorom (3-Cool
    11 12 Ino rozenkolisi uključujući i crvenu masku
    13 14 Rozenkolis cimetni uključujući tamni faktor
    15 16 ostale Rozenkolis mutacije zelene serije
    17 18 ostale Rozenkolis mutacije plave serije
    19 20 Personata klasični
    21 22 Personata mutacije zelene serije
    23 24 Personata mutacije plave serije
    25 26 Fišer klasični
    27 28 Fišer mutacije zelene serije
    29 30 Fišer mutacije plave serije
    31 32 Taranta i Canus divlji oblik
    33 34 Lilianae, Nigrigenis i Pullaria divlji oblik
    35 36 sve mutacije (27 - 30)

    GRUPA: K AUSTRALSKE PAPIGE I VELIKE PAPIGE
    RAZRED prsten 1,2,3 i/ili 4 godine
    KOL POJ
    Neophema i Bourkii 2 god.
    1 2 Neophema splendida - Neophema pulchella
    3 4 Neophema elegans - Neophema chrysostoma
    5 6 sve mutacije (1 - 4)
    7 8 Neophema bourkii
    9 10 Neophema bourkii mutacije
    Nymphicus – Nymphensittiche 2 god.
    11 12 Nimfa klasična
    13 14 sve mutacije bijelog lica uključujući i perlaste bijelog lica
    15 16 sve perlaste mutacije
    17 18 sve druge mutacije i kominacije boje
    Psephotus, Cyanoramphus, Lathamus 3 god.
    19 20 Psephotus, Cyanoramphus klasični
    21 22 Lathamus klasični
    23 24 sve mutacije 19-22
    Barnardius, Polytelis 3 god.
    25 26 Barnardius klasični
    27 28 Polytelis klasični
    29 30 sve mutacije 25-28
    Platycercus, Purpureicephalus 3 god.
    31 32 Rozela klasična
    33 34 Penant, Adelaida i ostali Platycecusi klasični
    35 36 sve mutacije 31-32
    Eunymphicus, Alisterus, Aprosmictus 4 god.
    37 38 Eunymphicus, Alisterus, Aprosmictus klasični
    39 40 sve mutacije 35-36

    GRUPA: L AFRIČKE I AZIJSKE PAPIGE
    RAZRED prsten 1,2,3 i/ili 4 godine
    KOL POJ
    Psittacula krameri manillensis 4 god.
    1 2 Psittacula krameri manillensis klasični
    3 4 sve mutacije 1-2
    Sve ostale Psittacula osim P. krameri manillensis 4 god.
    5 6 sve klasične
    7 8 sve mutacije 5-6
    Poicephalus, Coracopsis, Psittacus 3 god.
    9 10 Poicephalus, Carocopsis, Psittacus klasične
    11 12 sve mutacije 9-10

    GRUPA: M FORPUS - BOLBORHYNCHUS
    RAZRED prsten 1,2,3 i/ili 4 godine
    KOL POJ
    Forpus coelestus 2 god.
    1 2 klasični
    3 4 sve mutacije 1-2
    Sve ostale Forpus osim Forpus coelestus 2 god.
    5 6 ostale Forpus osim Forpus coelestus klasične
    7 8 sve mutacije 5-6
    Bolborhynchus lineola 2 god.
    9 10 klasični
    11 12 sve mutacije 9-10
    Bolborhynchus andere als B-lineola, Brotogeris 2 god.
    13 14 klasični
    15 16 sve mutacije 13-14
    Pyrrhura, Aratinga, Guarouba 3 god.
    17 18 Pyrrhura, Aratinga, klasične
    19 20 sve mutacije 17-18
    Nandayus, Myopsitta, itd. 2 god.
    21 22 klasične
    23 24 sve mutacije 21-22

    GRUPA: N PAPIGE I LORIJI
    RAZRED prsten 1,2,3 i/ili 4 godine
    KOL POJ
    Amazona 4 god.
    1 2 klasični
    Cacatua, Eolophus 4 god.
    3 4 klasični
    Ara, Diopsittaca 4 god.
    5 6 klasični
    Pionites, Pionus, itd. 3 god.
    7 8 klasični
    Loriculus, itd 2 god.
    9 10 klasični
    Chalopsitta 3 god.
    11 12 klasični
    13 14 sve mutacije 1-12 (u usporedbi s klasičnim)

    Na izložbu će se primiti samo prethodno prijavljene ptice s urednim veterinarskim uvjerenjima (potvrda na klamidiozu). Prilikom prijema ptica, prema prethodno podnesenoj prijavi, plaća se 10 kn po ptici, bez obzira je li ptica donesena na izložbu i 25 kn za katalog po izlagaču.
    Na izložbu neće biti primljene ptice bez važećeg dokaza o zdravstvenom stanju ptica (potvrda na klamidiozu).
    Shodno očitovanju Ministarstva kulture – Uprave za zaštitu prirode, na predstojećim natjecanjima: društvenim, regionalnim i državnom prvenstvu s zaštićenim vrstama ptica mogu sudjelovati samo uzgajatelji koji su regulirali svoj status držatelja odobrenjem Ministarstva kulture.
    Izlaganje zaštićenih vrsta ptica je dozvoljeno samo za izlagače/uzgajatelje koji posjeduju dopuštenja držanja/uzgoja izloženih ptica izdana od Ministarstva.
    Kod prijema zaštićenih vrsta ptica, organizator će od uzgajatelja zatražiti presliku dopuštenja držanja izdane od Ministarstva.

    Ocjenjivanje i nagrađivanje ptica obaviti će se prema pravilima COM-a.

    RASPORED IZLOŽBE

    11.11.10. (četvrtak) 14:00 – 20:00 prijem ptica
    12.11.10. (petak) 08:00 ocjenjivanje ptica
    18:00 kontrola nagrađenih ptica
    19:30 svečano otvaranje
    13.11.10. (subota) 08:00 - 20:00 otvoreno za posjetitelje
    14.11.10. (nedjelja) 08:00 - 14.00 otvoreno za posjetitelje
    15:00 izdavanje ptica

    NAGRADE

    Svaki učesnik dobiva diplomu, a u svakom takmičarskom razredu medaljom se nagrađuju 1., 2. i 3. plasirana ptica uz uvjet bodovnog minimuma:

    1. mjesto - min 90 bodova pojedinačno, max 94
    - min 360 bodova za kolekciju
    2. mjesto - min 90 bodova pojedinačno, max 93
    - min 358 bodova za kolekciju
    3. mjesto - min 90 bodova pojedinačno, max 92
    - min 356 bodova za kolekciju

    Društvo za uzgoj i zaštitu ptica Novska posebno peharom nagrađuje:

    - Najuspješnijeg pojedinca po zbroju bodova,
    - Najuspješnije Društvo po zbroju bodova,
    - Najuspješnijeg pojedinca po zbroju bodova iz Društva za uzgoj i zaštitu ptica Novska.

    Podjela nagrada obaviti će se u nedjelju 14.11.2010. u 13:00 u prostorijama izložbe.

    Posebne napomene
    Izlagač je odgovoran za dimenziju prstena na pticama, svaki iskrivljen, nečitak ili prevelik prsten povlači diskvalifikaciju ptice.
    Organizator će nakon ocjenjivanja komisijski izvršiti provjeru dimenzija prstenova nagrađenih ptica.
    Organizator zadržava pravo odgađanja izložbe, koje se može dogoditi uslijed nepredviđenih okolnosti, npr. zabrane Ministarstva poljoprivrede RH, Uprave za veterinarstvo.

    bembo

    Broj postova : 138
    Age : 42
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by bembo on čet 11 stu - 23:33

    upravo sam se vratio iz gradiške s postavljanja izložbe pa evo malo slika:
    http://img600.imageshack.us/g/dsc00111r.jpg/

    loker

    Broj postova : 16
    Age : 34
    Location : Zagreb
    Registration date : 26.04.2010

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by loker on pet 12 stu - 19:59


    Pozdrav,kakav je raspored izložbe, hoće li u nedjelju biti ptica na prodaju?

    dragutin rajnović

    Broj postova : 327
    Age : 37
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by dragutin rajnović on sub 13 stu - 0:52

    loker je napisao/la:
    Pozdrav,kakav je raspored izložbe, hoće li u nedjelju biti ptica na prodaju?
    uglavnom da tebi stiže ptica

    loker

    Broj postova : 16
    Age : 34
    Location : Zagreb
    Registration date : 26.04.2010

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by loker on sub 13 stu - 14:07


    Nisam shvatio odgovor Shocked

    bembo

    Broj postova : 138
    Age : 42
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by bembo on pon 15 stu - 12:45

    Katalog izložbe možete pogledati na slijedećem linku:
    http://www.ptice-novska.com/pdf/katalog.pdf

    krstokljun

    Broj postova : 1676
    Age : 51
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by krstokljun on pon 15 stu - 13:01

    Čestitke Dragutinu i bembu Very Happy cheers cheers cheers

    dragutin rajnović

    Broj postova : 327
    Age : 37
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by dragutin rajnović on pon 15 stu - 21:12

    krstokljun je napisao/la:Čestitke Dragutinu i bembu Very Happy cheers cheers cheers
    hvala krstokljune

    bembo

    Broj postova : 138
    Age : 42
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by bembo on uto 16 stu - 17:00

    krstokljun je napisao/la:Čestitke Dragutinu i bembu Very Happy cheers cheers cheers

    hvala Momo cheers

    mutacija

    Broj postova : 151
    Age : 40
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by mutacija on sri 17 stu - 0:05

    Cestitam svim takmicarima,posebno Ivanu Cengicu na zanimljivim bastardama king

    Sponsored content

    Re: 8. OTVORENO ORNITOLOŠKO PRVENSTVO SLAVONIJE "NOVA GRADIŠKA 2010"

    Postaj by Sponsored content Today at 15:43


      Sada je: sub 10 pro - 15:43.