Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Crvi brašnari?

Share

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Re: Crvi brašnari?

Postaj by xyz on pet 12 pro - 13:26

Evo Žalac da se ne mučiš, ima ti u ovom zoo shopu Barbie u Splitu, šta sam ga već spominja, na križanju Velebitske i Dubrovačke, hrana baš za grdeline za parenje, kombinacija jajčana smjesa+crvi + puno vitamina Cool

https://www.birdsupplynh.com/catalog/product_info.php?products_id=1646

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on pet 12 pro - 19:24

Da ja sam to kupio, samo ce ih prvo trebat naviknuti na tu hranu, ja sam im je danas stavio za probu pa je nisu takli. Pokusat cu jedan dio dana samo tu hranu drzat pa ce ih glad natjerati da je barem kusaju.

žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on pet 12 pro - 20:13

drazenxp je napisao/la:Evo Žalac da se ne mučiš, ima ti u ovom zoo shopu Barbie u Splitu, šta sam ga već spominja, na križanju Velebitske i Dubrovačke, hrana baš za grdeline za parenje, kombinacija jajčana smjesa+crvi + puno vitamina Cool

https://www.birdsupplynh.com/catalog/product_info.php?products_id=1646

sve to stoji al nema do živog crva...

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on pet 12 pro - 20:21

Slazem se zalac, medjutim ovo je hrana koja se moze davati uz zive crve kroz pripremno razdoblje, u koju se stavlja klijalo sjeme i druge stvari, medjutim kao sta sam vec napisao ptice treba naviknuti prvo na ovu hranu, moje je danas nisu ni pogledale

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pet 12 pro - 21:37

DIVIM SE KAD VIDIM KAKVE HRANE IMATE KUPITI U VAŠIM RADNJAMA, NAŽALOST NAŠI PRODAVAČI IZBAGAVAJU SVE ŠTA JE VEZANO SA ROKOM TRAJNOSTI.
    DRAŽEN ONA HRANA CD MIX NEMA ŠTA NEMA.
    MEĐUTIM IPAK PROTEIN ŽIVOG POREKLA JE NAJBOLJA STVAR PA ZATO I BRAŠNARI SE UZGAJAJU.
    ZA ONAJ KO PRVI PUT DAJE BRAŠNARE TREBA DA ZNA DA CRV TREBA PREPOLOVITI KAKO BI PTICA OSETILA MIRIS TEČNOSTI.
    KADA PTICA NAVIKNE NA NJIH ONDA DOLAYI I OD RUKE DA VAM JEDE

xyz

Postaj by xyz on pet 12 pro - 23:54

Seadriver ne brini se, nema znatiželjnije ptice od grdelina.
    On se najprije boji, zatim oprezno s visoka pregleda šta mu je stavljeno, pa dođe do hrane i kljucne..

Moj je jedan 10 dana bježa od mrkve i salate, dok nije proba, onda je kljucka po cjeli dan.

Naviknit će se oni na CEDE, budi bez brige. Samo im je drži ponuđenu dok ne počmu jest.

To stoji Žalac da je najbolji pravi crv, ali ovdi su sušeni crvi, jajčana smjesa, tona vitamina-boli glava koliko ih ima.
    Mislim da je to to, da ne treba tražiti dalje od toga..

Bocka i kod nas sve to sporo dolazi, puno je veći izbor gore u Zagrebu i Rijeci, al hoće pomalo i kod nas, sve se to kreće na bolje po malo, došao pravi karotin, hrana sa crvima..

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on sub 13 pro - 0:48

Imao si ovu hranu vec prije za kupiti u onom malom zoo shopu na pjaci

žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on sub 13 pro - 0:52

a doli u alfreda

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on sub 13 pro - 13:01

bocka je napisao/la:DIVIM SE KAD VIDIM KAKVE HRANE IMATE KUPITI U VAŠIM RADNJAMA, NAŽALOST NAŠI PRODAVAČI IZBAGAVAJU SVE ŠTA JE VEZANO SA ROKOM TRAJNOSTI.
    DRAŽEN ONA HRANA CD MIX NEMA ŠTA NEMA.
    MEĐUTIM IPAK PROTEIN ŽIVOG POREKLA JE NAJBOLJA STVAR PA ZATO I BRAŠNARI SE UZGAJAJU.
    ZA ONAJ KO PRVI PUT DAJE BRAŠNARE TREBA DA ZNA DA CRV TREBA PREPOLOVITI KAKO BI PTICA OSETILA MIRIS TEČNOSTI.
    KADA PTICA NAVIKNE NA NJIH ONDA DOLAYI I OD RUKE DA VAM JEDE

Bocka,

posto si ocigledno doktor nauka za uzgajanje crva brasnara, ako ti nije problem, otvori novu temu ("bockini savjeti za uzgoj crva" Very Happy ) pa nam fino objasni sve detalje.

bocka

Postaj by bocka on sub 13 pro - 14:36

ĐETIĆU MOJ
    AKO SARHASTIČNO ME NAZIVAŠ "DOTOR NAUKA" ILI TEMA DA BUDE "BOCKINA" ONDA MORAM TI KAZAT DA TO NISAM NIČIM ZASLUŽIO.
    AKO NIJE TAKO, ONDA MORAM TI REČI DA NA PM. SVI KOJI SU ME PITALI, DOBILI SU ODGOVOR.
    ZA BRAŠNARE NA INTERNETU IMA NAJMANJE STOTINAK NAUČNIH TRUDOVA, JA SAM DVE GODINE ULOŽIO U ČITANJU TEORIJE I PRAKSE.
    SADA KAD VEČ MOGU BRAŠNARE PROIZVODITI NA KILO JA NEMAM KUPCE, A INVESTICIJA U BRAŠNARE NIJE MALA, TEMPERATURA, VLAGA, HRANA I NAJVIŠE VREMENA.
    PRIHVATAM DA OTVORIMO NOVU TEMU ALI POD USLOVOM DA NE BUDE "BOCKINA" GDE BI SE STARTOVALO SA PITANJA I ODGOVORA JER VIDIM DA IMA PUNO ODGAJIVAČA KOJI POKAZUJU INTERES.
    MIŠLJENJA SAM DA I MEDJU VAS IMA LUDE KOJI ZNAJU PUNO ZA BRAŠNARE ALI NERADO BI OTKRILI DETALJE.
    POZDRAV, BOCKA

Zadnja promjena: bocka; čet 3 pro - 13:52; ukupno mijenjano 1 put.

xyz

Postaj by xyz on sub 13 pro - 17:26

Alfred je povuka tiće iz radnje, samo hranu i ćibe prodaje. Tamo često svratim javit se šjor Luki.

Nisam iša za tim da ima CEDE tamo, dobro da znam.

Doli sam kupija jedan odličan spray protiv tekuti..

Bocka meni odgovara da u CEDE ima sušenih crviju, jer mi nije baš lako uzgajati crve u stanu - žena je na spomen crva doživjela polu-šok cyclops affraid affraid
    a ovako kad su oni već u hrani, mir u kući cheers

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 13 pro - 17:58

E onda bolje za tebe,ipak neka crvi budu u hrani,da ih nebi bilo svugdje a tu je malo diijete,pa ko zna,nisu skodljivi ali...

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on ned 14 pro - 12:34

Bocka,

kad sam vidio onu tvoju sliku dje u onoj plasticnoj kofi ima milion crvica, onda si za mene doktor nauka Smile

Da si mi blize sigurno se nebih mucio oko toga nego bi ih kupovao.

E sad, mene ti crvi interesuju samo za svoje potrebe i o tome znam samo uopsteno, ali su mi detalji oko uzgoja velika nepoznanica. Kako poceti, gdje nabaviti bube, kako ih drzati i sl. o tome nemam pojma.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on ned 14 pro - 13:48

sestoperac je napisao/la:Bocka,

kad sam vidio onu tvoju sliku dje u onoj plasticnoj kofi ima milion crvica, onda si za mene doktor nauka Smile

Da si mi blize sigurno se nebih mucio oko toga nego bi ih kupovao.

E sad, mene ti crvi interesuju samo za svoje potrebe i o tome znam samo uopsteno, ali su mi detalji oko uzgoja velika nepoznanica. Kako poceti, gdje nabaviti bube, kako ih drzati i sl. o tome nemam pojma.

ja ih držim u malom akvariju,mene su učili da im stavim prekrupe(hrana za piliće)pa da mora biti jedan sloj wc papira za jaja njihova i opet prekrupa.davati im komade kruha jabuke i mljevene mrkve...ja sam svoje dobio od kolege,jednu šaku.i mam ih već godinu dana.

bocka

Postaj by bocka on ned 14 pro - 14:36

ZDRAVO TIČAR,
    HRANA ZA PILIČE UBRZAVA PROCES, TAKO DA ZA KRATKOG VREMENA OD CRVA PRELAYE U PUPE ODNOSNO BUBE.
    ZATO NAJBOLJE STAVI MEKINJE (PŠENIČNE TRICE) I SAMO JABUKU, NEMOJ MLJEVENU MRKVU ONA BRZO DEHIDRIRA I OSTAJE KAO SUHA.
    UMESTO HARTIJE ODOZGO STAVI PARČE OD JUTE U DVA SLOJA.
    IZMEĐU SLOJEVA CRVI MENJAJU KOŽU I TU MOŽEŠ UVEK DA IH HVATAS.
    AKO IH IMAŠ GODINU DANA KAO CRVE ONDA TI NJIH ČUVAŠ NA HLADNO.
    POZDRAV

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 14 pro - 14:37

Jucer je seadriver bio u jednog mog susjeda,ali su mu bube pocrkale,ja stavim krpe izmedu njih za jaja...

bocka

Postaj by bocka on ned 14 pro - 14:50

ZA SVAKO KO ZELI ČUVATI ILI UZGAJATI BRAŠNARSKE CRVE EVO VAM NEKOLIKO INFORMACIJA:

1. U AMERICI BRAŠNARE SUŠE I PRODAJU SE KAO ČIPS. VRLO SU TRAŽENE JER LJUDI IH JEDU ZBOG ČISTOG PROTEINA I VELIKU KALORIČNU MOČ.

2. KINEZI I AMERIKANCI OD BRAŠNARE PROIZVODE NEKOLIKO VRSTA JESTIVOG ULJA.

3. U FARMACII PRVO IH SUŠE I PRERADOM U PRAŠAK PRAVE PROTEINKU MASU UPOTREBLJAVAJUĆI JE U RAZLIČITE SVRHE

bocka

Postaj by bocka on ned 14 pro - 15:02

markoxp je napisao/la:Jucer je seadriver bio u jednog mog susjeda,ali su mu bube pocrkale,ja stavim krpe izmedu njih za jaja...
    BUBE ŽIVE OKO 60 DANA, PRODUKTIVNE SU POSLE 15 DANA, ODNOSNO SNESU JAJA, JEDNA BUBA SNESE OKO 500 JAJA ALI AKO NEMAJU HRANE UMIRU OD GLADI.
    NAJBOLJE ODOZGO STAVLJATI DVE JUTANE KRPE.
    BUBE JAJA SNESU ISPOD KRPE.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on ned 14 pro - 16:58

od kad su u mene samo jednom su bile bube i sad se već neki pretvaraju u bube.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on ned 14 pro - 20:01

u mene su bube , ja crve mišan sa jajčanon

bocka

Postaj by bocka on ned 14 pro - 21:30

AKO IMATE BUBE HRANITE IH JABUKOM. JABUKU PRESECITE NA POLA I STAVITE JE U HRANU (POSTELKA) TAKO DA LJUSPA JABUKE BUDE ODOZDO POKRITE JE JUTOM I ČEKAJTE DA ZA 30 DANA IZAĐU CRVE.
    OVO SE ODNOSI AKO JE TEMPERATURA OKO 30 STEPENA.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on sri 31 pro - 14:05

ja san jabuke stavija na dno i prekrija gazon

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on sub 7 vel - 17:36

Evo kako major sa zadovoljstvom jede brasnare...

http://www.youtube.com/watch?v=L87kwYOt2Jk

bocka

Postaj by bocka on ned 9 kol - 12:08

POŠTO JE SADA PERIOD KADA SE MITARE SVE PTICE JA VAM PREPORUČUJEM KAO POJAČANU HRANU KAKO ZA MLADE TAKO I ZA STARE PTICE DA UPOTREBLJAVATE BRAŠNARSKE CRVE.
    SADA KADA IMUNITET PTICE OPADA JAKO KORISTAN JE PROTEIN DOBIVEN OD BRAŠNARA KOJ DOPRINOSI U RAZVOJU I KVALITETU NOVIH PERADI KOD SVE VRSTE PTICE.
    DOBRO JE CRVIMA U HRANI DA SE DODA DO 2% KALCIUMA A UKOLIKO ŽELITE DA DODATE KAROTEN U HRANI ONDA TO MOŽETE POSTIČI PRIRODNIM PUTEM PREKO MORKOVA.

kekic123

Broj postova : 24
    Registration date : 17.09.2009

Crvi

Postaj by kekic123 on pet 9 ruj - 13:03

Bocka reci mi kad su bube produktivne , kad su crne ili kad su smedje . Htio bi da odvojim jedan broj buba u drugu kutiju da snesu jaja i da napravim drugu koloniju iz pocetka. Imam dosta crnih buba i mogao bi da ih odvojim ali necu da diram dok mi nedas savjet kako to uraditi .

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 1:00

Sada je: pet 9 pro - 1:00.