Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Ahat crveni mozaik

Share

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Re: Ahat crveni mozaik

Postaj by Dean on čet 2 srp - 12:44

je super su blogovi trebat cemi mjeseci da ih sve prolistam Very Happy ...znam da si ti pročitao Very Happy , ali mozda ce jos nekog zanimati...a inace ovo je dimenzija uzgoja kanarinaca boje, koja mene zanima Very Happy morati ču se proširiti Very Happy

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on čet 2 srp - 13:11

Dean je napisao/la:je super su blogovi trebat cemi mjeseci da ih sve prolistam Very Happy ...znam da si ti pročitao Very Happy , ali mozda ce jos nekog zanimati...a inace ovo je dimenzija uzgoja kanarinaca boje, koja mene zanima Very Happy morati ču se proširiti Very Happy

Pa nećeš deane valjda opet na kanarince Very Happy Very Happy Very Happy
    Što to hoćeš reći da postoje kanarinci bolji nego u RH Laughing Laughing Laughing
    lol! geek

Dean

Postaj by Dean on čet 2 srp - 14:00

Fago je napisao/la:
    Dean je napisao/la:je super su blogovi trebat cemi mjeseci da ih sve prolistam Very Happy ...znam da si ti pročitao Very Happy , ali mozda ce jos nekog zanimati...a inace ovo je dimenzija uzgoja kanarinaca boje, koja mene zanima Very Happy morati ču se proširiti Very Happy

Pa nećeš deane valjda opet na kanarince Very Happy Very Happy Very Happy
    Što to hoćeš reći da postoje kanarinci bolji nego u RH Laughing Laughing Laughing
    lol! geek

ma proširit ču se i na svrake Very Happy ,a šta češ kad sam lako povodljiv (bolestan) affraid

pa naravno da su kanarinci boje u RH - najbolji...pa barem na svjetu svi ostali su komercijalisti, trgovci i šverceri a samo kod nas su pravi zaljubljenici Rolling Eyes Rolling Eyes ...ča je pusta Londra No No lol! lol!

šalu na stranu ...iza ovoga smo 20 godina rada...

Dean

Postaj by Dean on čet 2 srp - 15:03

i onda kad stvar malo izmakne kontroli dodješ na ovako nešto http://canaridedidier.skyrock.com/

pogledajte broj parova affraid

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on čet 2 srp - 15:12

Dean je napisao/la:i onda kad stvar malo izmakne kontroli dodješ na ovako nešto http://canaridedidier.skyrock.com/

pogledajte broj parova affraid

kad ovo vidim dode mi da pivam AJME MENI NIJE MI DOBRO,AJME MENI OVO JE SAN.

uvati me naša zvana bolest,epileptičar.

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on čet 2 srp - 15:20

ticar je napisao/la:kad ovo vidim dode mi da pivam AJME MENI NIJE MI DOBRO,AJME MENI OVO JE SAN.

uvati me naša zvana bolest,epileptičar.

uvati me naša zvana bolest,epileptičar

hehe... cekaj cekaj taj nije najaci...ima ih i jacih Smile , barem po broju parova

Hehe a ja milslio da vi znate za ove blogove... imam ih ja u favorites oko 170 Smile

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pet 3 srp - 11:58

Ima tih blogova masa, sad sam nedavno gledao neke španjolske i portugalske, strava, kad to vidim nije mi žao dati nemile pare na to, čista bolest! Very Happy

Boban NA

Broj postova : 324
    Registration date : 19.04.2009

Postaj by Boban NA on pet 3 srp - 20:24

Deane ja sam koristio izraze jednostruki i dvostruki faktor kod nekih mutacija koje se intermedijarno nasledjuju za oznaku heterozigotnih i homozigotnih ptica, pa bilo u pitanju recimo pojacanje zutog lipohroma kod zute mutacije cesljugara ili recimo razredjenje melanina kod razredjenih mutacija raznih vrsta cajzli ili mramorastih jaspe kanarinaca. Pregledao sam materijale, na datim sajtovima, zaista prelepe ptice, a ti si potpuno ispravno protumacio o cemu se radi, odnosno tim dvostrukim faktorom za crno kako ga negde nazivaju, ovde se hoce istaci potpuna redukcija feomelanina i koncentracija crne boje na strijama, crtama.

Dean

Postaj by Dean on sub 4 srp - 9:59

Bobane mislio sam na ono da je jaspe dobiven ukrštanjem sa divljacima (duplo razrijedjeni faktor)...isto tako kazu Španjolci da su dobili i ove nove linije ukrštanjem sa američkim spinusima koi uopće nemaju feomelanine a bliski su rodjaci kanarincima...

ja sam uvijek mislio da je to predugačka selekciona linija (kod nas se uvijek spominje ubacivanje frzelina radi poboljšanja crteža)...ali oni očigledno rade uigrano i imaju puno parova pa se to brže uspije očistiti...u svakom slučaju fascinantni rezultati...

Boban NA

Broj postova : 324
    Registration date : 19.04.2009

Postaj by Boban NA on sub 4 srp - 10:25

Da Deane za jaspe je to sigurno tako, za ovaj tip nisam do sada nista gledao, inace da rade se planska ukrstanja i ima na vise polja zaista fascinantnih rezultata.

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on pet 25 ruj - 22:43

Ajmo ovi maheri da vas cujemo....i da malo dignemo topic iz mrtvih

Dali je po vama ovo korektno ofarbana ptica... dali je ovo trazena japansko crvena boja...??

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pon 9 stu - 5:03

ika evo nešto i za tebe.pogledaj mu leđa kad se okrene,i bočni crtež.

Dax BG

Broj postova : 331
    Registration date : 15.04.2009

Postaj by Dax BG on sri 11 stu - 4:02

Pozdrav svim strucnjacima! Verujem da sam svima poznat kao "zagrizen" stiglicar, ali je ovo iskreno nesto za sto sam se interesovao jos pre 7-8 godina. Koliko sam skapirao u okruzenju su najjaci, Branko Krstulovic , Ika je jak i to dosta, Dean je sudac ali ne drzi vise ovu vrstu.
    Nisam kanarindzija, ali bih voleo da idem sa ovom vrstom u smislu izazova na svetskom nivou. Iskreno se nadam da ce se i moje duge plovidbe zavrsiti uskoro.
    Uputite me da li treba da pocnem sa uvozom odmah ili se moze naci nesto i kod nas. Unapred hvala i pozz

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 12 stu - 15:14

Ako ti ovi na forumu ne mogu pomoći onda ne znam tko bi mogao! Sretno sa uzgojem! Very Happy

trnar

Broj postova : 102
    Registration date : 16.09.2008

Postaj by trnar on ned 15 stu - 17:59

ticar je napisao/la:ika evo nešto i za tebe.pogledaj mu leđa kad se okrene,i bočni crtež.

koje vrste boje je zenkica na ovom videu i jeli ona mozaicina i dali ona obavezno mora biti uvijek mozaicna.
    mozda mi je ovo malo glupije pitanje Embarassed cheers

krepat ma ne molat

Broj postova : 616
    Registration date : 31.03.2009

Postaj by krepat ma ne molat on uto 17 stu - 17:36

Dali ima smisla pariti satine crvenog mozaika sa ahat mozaik crvenom ženkom ako da šta se dobiva u muškoj a šta u ženskoj liniji.

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on uto 17 stu - 18:41

trnar je napisao/la:
    ticar je napisao/la:ika evo nešto i za tebe.pogledaj mu leđa kad se okrene,i bočni crtež.

koje vrste boje je zenkica na ovom videu i jeli ona mozaicina i dali ona obavezno mora biti uvijek mozaicna.
    mozda mi je ovo malo glupije pitanje Embarassed cheers

i ona je mozaična samo ovo je ženska linija mozaika pa ženka nema uopće masku već samo crtice iznad oka.

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on uto 17 stu - 19:10

krepat ma ne molat je napisao/la:Dali ima smisla pariti satine crvenog mozaika sa ahat mozaik crvenom ženkom ako da šta se dobiva u muškoj a šta u ženskoj liniji.

Ima smisla. Samo ako ipak zelis izlozbene primjerke trebas se malo vise raspitat zbog crteza, iako za svoju dusu mozes ih pariti bez problema, dapace dobijes dobre tice.

sve zenke satine crveni mozaik, muzjaci ahat crveni mozaik (nosioci satineta)

Dean

Postaj by Dean on uto 17 stu - 20:45

ovu kombinaciju je Fago koristio pa če ti bolje znati reći, moje mišljenje (bez konkretnih iskustva u uzgoju)je da je to dobra kombinacija za satinete, ahat od toga neče imati neke koristi, ja bi se iz te kombinacije poslužio sa ženkama, a mužjake nosioce bi proslijedio, mislio sam i ja pokušati nešto slično ove godine, medjutim imam malo ahata tako da mi je prioritet dobiti više homozigotnih ahata, koje ču sljedeće godine pokušati koristiti u daljnoj selekciji, kako izabela tako i satineta. Sve gore navedeno odnosi se samo na melanin sve ostale nasljedne osobine (veličina, oblik itd) nemaju veze sa time.

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on uto 17 stu - 21:33

Znači dobivam satine mozaik ženke a dali su one bolje od ženki dobivenih sa satine ženkom ili je svejedno?

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on uto 17 stu - 21:47

krepat ma ne molat je napisao/la:Znači dobivam satine mozaik ženke a dali su one bolje od ženki dobivenih sa satine ženkom ili je svejedno?
    bolje radi crteža,ne bi se to bezveze ni radilo.

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on uto 17 stu - 21:57

Hvala svima,zbilja vam se da odgovarat na pitanja.Čestitam na strpljivosti i iskrenosti! : Razz

Dean

Postaj by Dean on uto 17 stu - 23:41

čuj to ti uvelike ovisi o kvaliteti i jedne i druge ženke - i zašto si uopče išao na tu kombinaciju ???, ukoliko imaš lošu agaticu ne očekuj od nje dobre satinetke i obrnuto, ali napominjem ovdje se radi samo o melaninu za sve ostalo je nebitno...daj konkretno - zašto ti se uopče motaju po glavi takve kombinacije ?

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on sri 18 stu - 0:07

Kupio sam satine ženku radi baštardiranja pa sam mislio parit prvo leglo sa satine mužjakom.Čuo sam da je to dobro i radi kasnijeg baštardiranja.A pitanje vezano sa ahat mozaik ženkom čisto iz razloga ako mi ne bude uspjelo baštardiranje ahat mozaik ženka x gardelin da probam jedno leglo sa satine mužjakom da dobijem ženke za drugu godinu opet za baštardiranje.

Dean

Postaj by Dean on sri 18 stu - 9:29

za baštardiranje če biti ženke ko grom Very Happy , slobodno to možeš spariti cheers

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 19:38

Sada je: pon 5 pro - 19:38.