Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

Share

markozd

Broj postova : 111
    Registration date : 09.02.2010

Re: HORTIKULTURA - KUTAK ZA LJUBITELJE POLJOPRIVREDNIH I OSTALIH BILJAKA

Postaj by markozd on pet 26 stu - 0:16

Ova predivna biljka se zove JACARANDA MIMOSIFOLIA ,kome se sviđa neka zove Travu , ima on sadnica u izobilju !

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pet 26 stu - 2:31

Meni je Trava ružan ali svratit ću radi biljke Very Happy Atraktivna je. Ova faza na slici je pretpostavljam rano ili sredina prolječa?

Zapravo , nije mjerodavno.To je biljka južne hemisfere i cvate oko božića. Lišće je slično mimozinom a i neka povezanost ili sličnost je očita i u latinskom nazivu.
    Kod nas je još uvijek poprilično rijetka i ,,znalci'' materijal za sadnju izmjenjuju međusobno pod jakaranda , žakaranda, džakaranda...
    Ima nekakve kao mahunaste plodove pa pretpostavljam da se iz sjemena lako razmnožava.

Ljudi moji , ne znam kako vi sve ovo vidite .Zanimaju nas sve biljke a svijesni smo da ih ne možemo sve imati... Ja ovu Džakarandu namjeravam posditi na nekom javnom mjestu , pa neka svi uživaju (ako bura dozvoli) cheers
    ,,Gdje god neko zgodno mjesto vidiš - ti drvo posadi...'' Reče pjesnik.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pet 26 stu - 6:34

bizar

Broj postova : 389
    Registration date : 21.09.2010

Postaj by bizar on pet 26 stu - 14:15

[quote="bocka"]bizar, hvala na tvom iscrpnom odgovoru, ja ptepostavljam da se hypertufe prodaje u kompletne doze i tako pomešana masa se modelira.
    Za mene je interesantno praviti vazne kako za veliko tako i za malo cveče, što se tiče voliere zasada tamo ništa ne diram.
    Ostaje meni da se raspitam imamo li neko u Makedoniju da prodaje hypertufe.
    Ako se odlucim nešto konkretno preduzeti onda sigurno tražiču pomoš od vas koji to znate raditi.

NE , to NE postoji, poštovani Bocke, (Crv ti je isto obijasnio) ne postoji gotova smjesa, mislim već pomješana.
    Ti moraš sam kupiti:
    1)- obični cement,
    2)-treset ili zemlju za cvijeće a može i malo pijeska
    3)- Perlit
    4)- Voda
    -------------------------------- to je hypertufa, nema već gotove mješane smjese nigdje na svijetu.
    Pa onda Bocke sam miješaš, po potrebi stavljaš više ili manje .... može i mahovina, za početak počinješ s malim PVC vazama-posudama koje obložiš s jeftinim nailonom, to ti je kalup. Pozzzzzz

bizar

Postaj by bizar on pet 26 stu - 14:29

crv je napisao/la:
    Bizar , keramika i hypertufa , ne mogu virovat da tvoj IQ nije odma ubra !? Od gline , keramike izradiš negativ željenog oblika za višestruku namjenu ili ako ti treba više istih...I unutarnji i vanjski.
    Naveo sam da hypertufa kao pojam više ne označava samo vrstu materijala nego novi , slobodniji pristup lončarstvu u kojemu je sve dozvoljeno.Zato i je zanimljivo jer ima nebrojeno mogučnosti.Npr. negativ ili kalup možeš izraditi i od silikona ili pur- pjene . Vidio sam zanimljivu posudu koja je nastala lijevnjem u rupu iskopanu u zemlji. Izgledala je kao konglomerat koji u mom kraju krivo nazivaju sidra ili sedra.

Hahahaaaa, hvala na komplimentu glede IQ-a(posle ću se opet osvrnuti na isti),ALI sam ja problem kalupa riješio na druge načine, na primjer uzmem loptu na napuhivanje, za na plažu, te je obložim s nailonom, pa na nju stavim hypertufu, a onda kad se stvrdne izdušim loptu na napuhivanje i tako dobijem skroz okruglu vazu sa malom rupom na vrhu, tu sam stvarno "meštar", a silikoni (koje si ti spominjao) te onda iste učvršćujem s gipsom, da silikon dobije čvrstoću, poliesterska smola za kalupe.... to mi je sve u malom prstu....
    E da se opet vratim na IQ ( a imam visoko mišljenje o sebi) ne mogu riješiti problem izrade (ni preko gline ni hypertufa, nikako) izradu obične AMFORE (ne Rimske posude za vino).
    O amfori znam sve, zašto je takva.... ali kako se riješi donji vrh-špic. Amfora se ne može napraviti na lončarskom kolu???
    Ništa mi nije jasno, zatajio mi je IQ, kako su je radili(prije 3000.g.)??? Jedino su mogli iz dva dijela, a to mi nema logike.
    Molim ako tko zna-ima ideju neka kaže... ja nisam otkrio, ne berem nikako, blokirao mi IQ. Hahahaaaaaa Pozzz

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pet 26 stu - 20:11

bizar, vidim da ustvari ti mene nisi razumeo, ja sam naveo da sam na you toube skoro sve snimke pogledao i prikazano je kako se tri komponente mešaju i pomoču vode stvara se testo koje se pomoču kalupova dobijaju razne vazne i sl.
    Sada vidim da recepture nema i da ustvari ta mešavina je dobila ime hypertufa.
    Pretpostavljam da kao utvrđivač služi cement.
    U svakom slučaju ako budem na prolet pokušao nešto uraditi bičemo u kontakt.

pavao

Broj postova : 100
    Registration date : 25.04.2010

Postaj by pavao on sub 27 stu - 0:19

bizar je napisao/la:
    pavao je napisao/la:amo bizar vidi se da volis biljke,stavi slike na forum da vidimo sta si ti posadio ili koji bonsai,nevisis bezveze na tim forumima nesto nam skrivas bounce

Prijatelju, bez skrivanja, nema laži,nema prevare, nema trgovine(kod mene), sve je veoma jednostavno i transparentno, moja su ti vrata otvorena, dobrodošao si (šta više, volio bih da dođeš i vidiš kako pivaju ČETVEROSTRUKO PLETIVO I ZIJADU one ptice što su ti rekli da su krepale).To je danas, što će biti sutra...
    Znači, imam stvarno kvalitetne, mlade grdeline(kojima trenutačno branim da pjevaju), koje je potrebno SVAKI DAN minimum 20.minuta slušati (još jednom hvala Malinois-u, ovo si nas ti naučio-savjetovao), a ako to nisi u stanju-mogućnosti, promijeni hoby.
    Iz navedenog proizlazi da ja moram svaki dan stati-dežurati na jednom mjestu, a nisam baš (ljubitelj) od stajanja-besposlice,mrzim ljude što sjede "onako", te ja lagano počinjem nešto "terapijski" raditi, prvo se počinjem zanimati za HYPERTUFA (molim pogledati što sve ljudi rade : hypertufa ideas).
    Poslije sam vegetativno reznicama ožilio 200.smokava, a sad (jer još nije stađun)
    pripremam posude-lonćiće za turnus masline,....... sve navedeno (znači, ptice, hypertufa uzorci, reznice)su vidili: ZoranV,Marin,Brabus; WD 40,DvaGrdelina.
    -Ništa ja nisam novo izmislio, ja samo imam više prostora za svoju terapiju, g.Malinois sve to isto radi(dežura-sluša ptice),pripremi kavu i izrađuje ćibe-kaveze za ptice.Vjerujem da i drugi, kojima je hoby pjesma ptica, na neki drugi način "ubijaju" vrijeme dok dežuraju-slušaju ptice. Pozzzz
    ps
    Crve, isprika, opet sam skrenuo s hortikulture, ali sam morao odgovoriti.
    Možda poštovani crve, kad se ova tema "uspori" da otvoriš temu hypertufa?????? hahahaaaaa
    naljutit ce se crv na nas jer skrecemo s tebe,jebi ga i na autocesti di ides uvik pravo moras digod skrenit i nalit benzine

geek bizar ta tema je za mene proslo svrseno vrijeme ,al iako naletim usput kod tebe volio bi vise vidit onu rijetku bastardu :lol:ja sam ti opredjeljen za uzgoj a ne pjev pa me to malo vise zanima al uz gledanje drugih tica moze se usput i poslusat,nije na odmet,

crv

Postaj by crv on sub 27 stu - 0:47

bizar je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    Bizar , keramika i hypertufa , ne mogu virovat da tvoj IQ nije odma ubra !? Od gline , keramike izradiš negativ željenog oblika za višestruku namjenu ili ako ti treba više istih...I unutarnji i vanjski.
    Naveo sam da hypertufa kao pojam više ne označava samo vrstu materijala nego novi , slobodniji pristup lončarstvu u kojemu je sve dozvoljeno.Zato i je zanimljivo jer ima nebrojeno mogučnosti.Npr. negativ ili kalup možeš izraditi i od silikona ili pur- pjene . Vidio sam zanimljivu posudu koja je nastala lijevnjem u rupu iskopanu u zemlji. Izgledala je kao konglomerat koji u mom kraju krivo nazivaju sidra ili sedra.

Hahahaaaa, hvala na komplimentu glede IQ-a(posle ću se opet osvrnuti na isti),ALI sam ja problem kalupa riješio na druge načine, na primjer uzmem loptu na napuhivanje, za na plažu, te je obložim s nailonom, pa na nju stavim hypertufu, a onda kad se stvrdne izdušim loptu na napuhivanje i tako dobijem skroz okruglu vazu sa malom rupom na vrhu, tu sam stvarno "meštar", a silikoni (koje si ti spominjao) te onda iste učvršćujem s gipsom, da silikon dobije čvrstoću, poliesterska smola za kalupe.... to mi je sve u malom prstu....
    E da se opet vratim na IQ ( a imam visoko mišljenje o sebi) ne mogu riješiti problem izrade (ni preko gline ni hypertufa, nikako) izradu obične AMFORE (ne Rimske posude za vino).
    O amfori znam sve, zašto je takva.... ali kako se riješi donji vrh-špic. Amfora se ne može napraviti na lončarskom kolu???
    Ništa mi nije jasno, zatajio mi je IQ, kako su je radili(prije 3000.g.)??? Jedino su mogli iz dva dijela, a to mi nema logike.
    Molim ako tko zna-ima ideju neka kaže... ja nisam otkrio, ne berem nikako, blokirao mi IQ. Hahahaaaaaa Pozzz

Radili su je kolom ali naopako , završavali su sa špicem.Kolo je bilo zapravošuplje u sredini(tako su se mogle zaglađivati pa i glazirati iznutra(drvenim profilima određenog luka). i vjerojatno , zaključujuči i po ogromnim dimenzijama pojedinih primjeraka , okretane su pomoču remena. Radili su ih manufakturno i u tolikim količinama da su škart i krhotine odvodili ,,daleko ''od luke u Rimu gdje su se i nalazile ,,tvornice''. Danas je to odlagalište tridesetak metara visoko brdo keramičkih krhotina nedaleko od centra.
    Grčke koje su još starije nemaju šav. Predhodnica kola je spiralno nizanje valjkasto provaljane gline među dlanovima ali to je tehnika ranijih i primitivnijih civilizacija.
    Glede logike i keramike:

Sjedi Mujo na obali jezera , baca cigle u vodu i sve ponavlja : ,Nema log'ke !''

Priđe mu Haso i pita: ,,Šta log'ke , kakva bolan log'ka?''

Mujo mu na to : ,, Pa fino .Evo cigla pravougaonik ! Jel tako? Ja ! Eto vidiš bacim u vodu pravougaonik - kad ono sve krugovi!Ma nema bolan log'ke !''

bizar

Postaj by bizar on sub 27 stu - 11:48

crv je napisao/la:
    bizar je napisao/la:
    crv je napisao/la:

Radili su je kolom ali naopako , završavali su sa špicem.Kolo je bilo zapravošuplje u sredini(tako su se mogle zaglađivati pa i glazirati iznutra(drvenim profilima određenog luka). i vjerojatno , zaključujuči i po ogromnim dimenzijama pojedinih primjeraka , okretane su pomoču remena. Radili su ih manufakturno i u tolikim količinama da su škart i krhotine odvodili ,,daleko ''od luke u Rimu gdje su se i nalazile ,,tvornice''. Danas je to odlagalište tridesetak metara visoko brdo keramičkih krhotina nedaleko od centra.
    Grčke koje su još starije nemaju šav. Predhodnica kola je spiralno nizanje valjkasto provaljane gline među dlanovima ali to je tehnika ranijih i primitivnijih civilizacija.
    Glede logike i keramike:

Sjedi Mujo na obali jezera , baca cigle u vodu i sve ponavlja : ,Nema log'ke !''

Priđe mu Haso i pita: ,,Šta log'ke , kakva bolan log'ka?''

Mujo mu na to : ,, Pa fino .Evo cigla pravougaonik ! Jel tako? Ja ! Eto vidiš bacim u vodu pravougaonik - kad ono sve krugovi!Ma nema bolan log'ke !''

Ovo što kažeš ima logike, svaka im čast ako su znali napraviti lončarsko kolo s rupom u sredini (zbog zaglađivanja, glazure unutrašnje). Znači kolo se okreće a lončar kroz rupu u sredini zaglađuje...
    Ja sam mislio (negdje sam pročitao) da je amfora rađena iz dva dijela, znači napraviš je uspravno s ravnim dnom, a kad je osušiš ili ispečeš onda naknadno okreneš i stavljaš špic-vrh, ali mi ovo nije imalo logike...
    Onda su me uvijeravali, da se amfore rade na lončarskom kolu( koje nije ravno) koje ima kalup (valjkasti "V" model ) gdje se prvo radi špic-vrh, a onda drugi djelovi amfore...

bizar

Postaj by bizar on ned 28 stu - 19:54

Pošto je ovo tema o hortikulturi,poljoprivredi, još bih nešto dodao, (meni) neshvatljivo da se isti materijali koriste za skroz različite svrhe.
    Na primjer:
    - Za vegetativno razmnožavanje reznicama: perlit, treset-zemlja za cvijeće, pijesak ( razlog je što sve navedeno zadržava vlagu, potrebnu za ožiljavanje).
    - Za hypertufu: OPET perlit, treset-zemlja za cvijeće, pijesak uz dodatak CEMENTA i imaš krutu-tvrdu figuru......
    -E sada kad smo ožilili reznice, reznice-mlade biljke počinju rasti te im je neophodan đubar-gnjojivo , normalno je uzimati NPK, ili samo N (dušik) ako hoćeš da ti biljka brzo raste (u visinu).
    "N" dušik je osnov(nezamjenljiv) poljoprivredne prehrane-gnjojenja.
    E sad taj "N" ili dušik je osnova za izradu exploziva, da dobro ste pročitali, nedavno su Amerikanci u Afganistanu zaplenili 250 000 tona seljacima, te ih obeštetili, a što mislite zašto. Zato jer zadnjih godina mnogi Američki vojnici su poginuli od "dušičnog gnjojiva"(ubila ih poljoprivreda), da ne pilam molim (koga interesira) pogledati na you tube ANFO exploziv.
    A ako netko hoće viditi u živo, isto nije problem napraviti prezentaciju(samo neka kupi Florin ili Kan u poljoapoteci),neka dođe, Hahahaaaaa
    PS, Ona bomba što je roknula u USA,( Oklahoma,ispred polic.postaje) je tako napravljena, sve Vam ima na internetu, ima i kako napraviti najboljeg grdelina.Hahahaaaa

crv

Postaj by crv on ned 28 stu - 21:35

bizar je napisao/la:Pošto je ovo tema o hortikulturi,poljoprivredi, još bih nešto dodao, (meni) neshvatljivo da se isti materijali koriste za skroz različite svrhe.
    Na primjer:
    - Za vegetativno razmnožavanje reznicama: perlit, treset-zemlja za cvijeće, pijesak ( razlog je što sve navedeno zadržava vlagu, potrebnu za ožiljavanje).
    - Za hypertufu: OPET perlit, treset-zemlja za cvijeće, pijesak uz dodatak CEMENTA i imaš krutu-tvrdu figuru......
    -E sada kad smo ožilili reznice, reznice-mlade biljke počinju rasti te im je neophodan đubar-gnjojivo , normalno je uzimati NPK, ili samo N (dušik) ako hoćeš da ti biljka brzo raste (u visinu).
    "N" dušik je osnov(nezamjenljiv) poljoprivredne prehrane-gnjojenja.
    E sad taj "N" ili dušik je osnova za izradu exploziva, da dobro ste pročitali, nedavno su Amerikanci u Afganistanu zaplenili 250 000 tona seljacima, te ih obeštetili, a što mislite zašto. Zato jer zadnjih godina mnogi Američki vojnici su poginuli od "dušičnog gnjojiva"(ubila ih poljoprivreda), da ne pilam molim (koga interesira) pogledati na you tube ANFO exploziv.
    A ako netko hoće viditi u živo, isto nije problem napraviti prezentaciju(samo neka kupi Florin ili Kan u poljoapoteci),neka dođe, Hahahaaaaa
    PS, Ona bomba što je roknula u USA,( Oklahoma,ispred polic.postaje) je tako napravljena, sve Vam ima na internetu, ima i kako napraviti najboljeg grdelina.Hahahaaaa
    Bizar , kad zamiješaš hipertufu zovi dok je friško , napravit ću ti grdelina (skulpturu). Idea

dva grdelina

Broj postova : 118
    Registration date : 23.01.2009

Postaj by dva grdelina on ned 28 stu - 22:08

Bizar legendo....imaš strašne volje,znanja..aj pomozi mi kako da umjetno uzgojimo -TARTUF-čuo sam da ga niko nije uspio uzgojit....1kg.par tisuća eurića....pusti smokve i loze...pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

crv

Postaj by crv on ned 28 stu - 22:41

dva grdelina je napisao/la:Bizar legendo....imaš strašne volje,znanja..aj pomozi mi kako da umjetno uzgojimo -TARTUF-čuo sam da ga niko nije uspio uzgojit....1kg.par tisuća eurića....pusti smokve i loze...pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dva grdelina , slušajte me oba dva Very Happy Kilo majora je skuplje od kila tartufa.

Može se uzgojiti.Treba ti bukov supstrat (bijeli tartuf) i micelij tartufa .Kuharski termometar (koji se ubada) i mjerač vlage i posjeti Motovunsku šumu i bilježi uvjete. Te iste probaj stvorit doma.

Mislim da je uzgojen ali tko je lud priznat Suspect pala bi cijena. Negdje sam čitao da su Francuzi uspjeli.

dva grdelina

Broj postova : 118
    Registration date : 23.01.2009

Postaj by dva grdelina on ned 28 stu - 23:01

Ima ga i u Slavoniji ali nigdi nije ka onaj Istarski....ja ne virujem da su ga uzgojili....bija sam u vrime naše želande u buzetu misec ipo,tada je i tartufska želanda,pa da se može uzgojit nebi narod s pasima po cile noči tražija po šumi tartufe,pokušavali su ne boj se sve i svašta....ja sam samo g.bizaru natuknija izazov...jer taj kad zajuni...nemoguče x izazov x ejuri=Gospodin Bizar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrav.......

crv

Postaj by crv on ned 28 stu - 23:22

dva grdelina je napisao/la:Ima ga i u Slavoniji ali nigdi nije ka onaj Istarski....ja ne virujem da su ga uzgojili....bija sam u vrime naše želande u buzetu misec ipo,tada je i tartufska želanda,pa da se može uzgojit nebi narod s pasima po cile noči tražija po šumi tartufe,pokušavali su ne boj se sve i svašta....ja sam samo g.bizaru natuknija izazov...jer taj kad zajuni...nemoguče x izazov x ejuri=Gospodin Bizar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrav.......

Zašto noču? Dobar početak za analizu. Radi samo tragaču poznate pozicije. Kao nabava na komarče (orade).Čuva se pozicija - pošta.
    Čuo sam da pravi tartufari žrtvuju par komada i razgaze ga po tlu gdje je i pronađen.Ono gdje stvar zapinje je ciklus i način razmnožavanja jer treba imati na umu da tartuf nije biljka. Periodi nisu pravilni ni pouzdani ali tartufar kojemu su specijalnost bili psi me uvjerava da ima faca sa puno uspjeha koji nije puka sreća.
    Nažalost ljubomora čini svoje i kaže mi da puno pasa strada od trovanja od strane konkurencije.

crv

Postaj by crv on ned 28 stu - 23:39

Evo malo podrobnije ali ipak neću ulaziti u detalje.
    Veliki bijeli tartuf živi u simbiozi sa korijenom stabala , najčešče iz porodice hrastova. Iako je u Istri otkriven ,,tek'' 1929. , u Francuskoj je več početkom devetnaestog stolječa ,, uhodan'' uzgoj i tartuf je bio dostupan gotovo svakome (i cijenom). Industrijalizacijom i primjenom sistema monokulture u poljoprivredi te novim načinom gospodarenja šumama , ova ,,zanimacija ''polako pada u zaborav .
    Kako se kao i sve mode i kulinarske vrte u krug , popularnost tartufa je ponovo na vrhuncu.

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on pon 29 stu - 0:19

Evo malo maslina,ćićindre,a tartufa ima al ih nevidin,a ova moja zvjerka nije još za to obučena.

crv

Postaj by crv on pon 29 stu - 1:01

Lipa zvijerka.Jeli prirodno crvena ili jede sa kanarincima?Kakvaje sa kukovima?

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on pon 29 stu - 1:15

Nepapa s kanarincima janjetina joj je glavni obrok.Kukovi a-normal(a1)

http://cdn.pedigreedatabase.com/pictures/553343.jpg njen faker i budući otac njene djece.

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on pon 29 stu - 1:16

Svaka čast,vrhunski pas

patrik

Broj postova : 408
    Registration date : 09.04.2010

Postaj by patrik on pon 29 stu - 1:45

patrik

Postaj by patrik on pon 29 stu - 1:48

crv

Postaj by crv on pon 29 stu - 1:49

Odličan odabir.Šta nema ona ima on i obrnuto. Njegova glava mi se sviđa (i boja) a ona je kompletna samo malo pličeg čeonog stopa.Ali ženka je uvik nježnija.Iako je na slici mužjaka zimska dlaka , volio bih da je krača. Ona bi to tribala popravit.

Ovo se odnosilo na pse koje je turbo prikaza.

Patriče , ovdje vidim puno lipih stvari ...idem bolje pogledat Shocked

patrik

Postaj by patrik on pon 29 stu - 1:53

patrik

Postaj by patrik on pon 29 stu - 2:03

Sponsored content