Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

KRESIN MALINO KUTAK

Share

kreso

Broj postova : 1804
    Registration date : 24.11.2008

Re: KRESIN MALINO KUTAK

Postaj by kreso on pet 19 tra - 22:21

Evo i mene malo da iznesen nesto u ovoj sezoni ja bi pocea sa jajcanon koju koristin ove godine ili jos bolje miks koji miksan u pravilnim omjerima i mogu van rec da su bar meni rezultati izvanredni ,dakle ja koristin cede jajcanu koja nije na slici svi znate o kojoj se jajcanoj radi pa je nisan stavija u kadar ,koju san vlazija vodom i dodava klijavo sjeme i tako pripravljenu dava u parilice da matere hrane mlade ,sta bi se dogadjalo u gnjizdima di ima vise od tri mlada obavezno cetvrti i peti bi krepavali ,ili dobro zaostajali za drugima te zakrzljali do tih granica da bi znali bit i duplo manji i slabiji od ostalih te bi na kraju krepali ili bivali izbaceni iz gnjizda ,otkad koristin ovi miks rezultati su odlicni ,prva tura svi mladi izlezeni zivi i napreduju ,u dva gnjezda san ima dva mlada koja su zaostajala za drugin fizicki jer mater ih je losije hranila ali su isto ostali zivi i napredovali doduse sporije ali su izrasli u normalne tice kad su imali oko 18 dana ,apsolutno mocan miks koji cu sad pojasnit od cega se sastoji:jajcana cede i klijavo sjeme obavezno ,to nije na slici ,zatin protein 90 od ornitalije sluzi kao podizac razine proteina jer cede nije na visokoj razini sta se proteina tice pa s ovin dignem na jedno 20-22 % proteina,probiotici pod nazivom probi-zyime od verselelaga,calcilux od verselelaga ali tek nakon prve ture dodajen u miks ,grasak i rusk tj. kus-kus ,protein 90 dajen samo u periodu od samog izlezenja mladih do izlaska iz gnjezda jer je dosta skup a u tom periodu je dovoljno ga dat te ovlazin defenderom na kraju cilu smjesu,i jos jedna caka u jajcanu odma izmisan probiotike i calcilux jer nakon vlazenja ako se doda gruda se smjesa eto ako koga zanima i zeli provat moze pitat sta oce

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Re: KRESIN MALINO KUTAK

Postaj by ticar on sub 20 tra - 0:58

skoro isto ko i ja,samo ja koristin king bird pastoncino bijeli,dodajen grašak,kalci lux i probi zime pomiješan sa bio digestom,ne vlažim vodom jajčanu posebno jer klijani niger prije nego dajen isperen vodom i pustin da se malo ocidi,sve pomišan i to je to.

Sada je: sub 10 pro - 9:49.