Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Napuhana grdelinka

Share

kemo89

Broj postova : 239
    Registration date : 20.08.2008

Napuhana grdelinka

Postaj by kemo89 on pon 17 stu - 19:00

Ej ljudi juce pomalo ali danas mi grdelinka katastrofa.Napuvala se sva i samo spava al vidim je cesto da jede i pije vodu al se ne dize iz sna pomeraj kavez ono opet isto spava diraj je prstom nista se ne mice tek kad je vise uzdrmas izbaci glavu pogleda me i opet u krilo sta je snjom malo pre sam je uneo u sobi gde se lozi gde je toplo pa sad mi vi pomozite molim vas sta je snjom i sta da joj radim.pozz

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Re: Napuhana grdelinka

Postaj by Dean on pon 17 stu - 19:44

teško češ na ovako postavljeno pitanje dobiti konkretan odgovor...

ja ti jedino mogu na osnovu tvojih podataka reči da je bolesna i da je treba liječiti...

ako već tražiš pomoć (mada se bojim da je prekasno) onda moraš dati neke osnovne smjernice

1. kakva je stolica (po mogućnošću sa slikom)
    2. kakav joj je trbuh

i onda je jako teško napraviti točnu dijagnozu a kamoli ovako kako si nam ti to prezentirao...

ja obično prvo zaključim dali je kokcidioza...ukoliko mislim da je (nemogu biti baš 100% siguran) ide bycox

ako simptomi ne odgovaraju tome onda mi jedino preostaje nekakav antibiotik širokog spektra (recimo: vetoflok)

najradije volim napraviti bakteriogram ali u največem broju slučajeva za to nema vremena pa si prisiljen eksperimentirati.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 17 stu - 20:03

I ja nazalost mislim da je kasno

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 17 stu - 20:27

Nista od grdelinke,gotovo je uginula jos je pomalo ziva al se valja po podu uginuce za koji minut.

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 17 stu - 20:29

A tako mije zao zasto se sve ovo desilo odjednom nije joj nista bilo od juce je ovako i evo uginula je stolica je do zadnje minute bila dobra trbuh crven nenam zasto sve ovo imala je i za jesti i piti kiolko je htjela al neznam zasto.pozz

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 17 stu - 21:51

Trebao si je odma pustiti na slobodu!

Zna se kad se napuse ako joj nisi dao malo jesti!

Sto posto je to grdelinusa ulovljena pa joj mozda temperatura ne odgovara,a ima jos druga mogucnost,da ima crijevnu bolest!

AKo ti je ulovljena sigurno je reagrača na promjenu temperature,ne krivim te ali za ubuduce,ako ptici das jesti i ona jede,a ne smanjiva se napuhanost,pustaj je odma!

A ako je duze drzis napuhanu,nema sanse da odleti,jer je iznemogla!

Kada je pustis ona u prirodi u 90 posto slucajeva spasi glavu,tako sto pojee neku travu koja joj je potrebna,ili sjeme....

Ne krivim te samo da znas,ali netreba ti ljecit pticu ni sa ESB 3 jer je to samo preventiva,tj. sredstvo kojim se sprecava DOLAZAK TE BOLESTI!

Ubuduce pustaj takve ptice,jer ces je ti imati na dusi!!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja sam tako jednom kada sam ima 11 godina,imao sam pticu kojoj ovde u Solinu nije bilo pramca,naravno bio je bolji grdelin u zvrcka pa zatim u mene!

Ali steta,uginuo je jer je jeo papir,i ja ga nisam pustio da leti,i eto to se dogodilo,to mi je bila pouka,tako kemo i tebi!

kemo89

Postaj by kemo89 on pon 17 stu - 23:21

Aiii joj al ja nisam imao vremena za tako nesto ona se jucer pocela puhati gde ja nisam bio kuci al ih je brat hranio al je normalno letela po volijeri kad je dirnes al kad sam danas doso kuci vidim je ko lopta ne vadi glavu iz krilo uzeo sam je u ruku al nije mogla ni letjeti uopste da sam bio kuci i ja bi je sigurno pustio ,a sto se tice klime ona je sedela napolje tako da neznam zasto bi joj smetala klima al mije nenormalno zao zasto da ugine i to bas kod mene zasto je nisam pustio ,zasto nisam bio kuci nemate pojma kolko mije tesko.Al zdravlje bice i druga mozda i bolja .pozz

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on pon 17 stu - 23:25

Sad

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 17 stu - 23:53

A kemo moj,samo ti nastavi sa uzgojem,nema veze,zivot ide dalje,ticica je sad na mirnom! Sad Crying or Very sad

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on uto 18 stu - 12:46

Šteta ptice..

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on sri 19 stu - 15:51

Šteta ali nema veze bit će ptica samo nastavljaj dalje.

kemo89

Postaj by kemo89 on sri 19 stu - 20:03

Pa bice ako bog da ,ma ona je znala i jesti i piti sedela je negde oko 2 nedelje mozda i vise ali je mnogo vise preferirala niger i sve ostale semke sem svetlog semena.pozz

Zvrcko

Broj postova : 170
    Registration date : 13.10.2008

Postaj by Zvrcko on sri 19 stu - 21:12

a sretno sa uzgojem

i pazi tice da se opet ne dogodi

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sri 19 stu - 21:52

eee vjerojatno joj previse nigera naskodilo,velika vjerojatnost

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on čet 20 stu - 1:55

markoxp je napisao/la:eee vjerojatno joj previse nigera naskodilo,velika vjerojatnost

ma daj marko...od nigera bi se u najgorem slučaju zdebljala ali ne bi došla u stanje o kojem kemo priča a pogotovo ne što je ptica koliko sam shvatio kratko vrijeme bila u kavezu tj. teoretski i da je svo vrijeme jela samo niger ništa joj nebi bilo...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 20 stu - 13:43

ma bilo bi joj,ovisi,neke tice jedu niger,a naskodi im,tj prosere ih,ili mozda kakva druga hrana ili nesto,ali znam da nekim ticama niger moze naskoditi,ali u velikim kolicinama jer ubrzaje rad srca!!!! Cool

kemo89

Postaj by kemo89 on čet 20 stu - 16:37

Pa neznam mozda je i moguce sto marko kaze ona je od mesane hrane jela je samo niger i uljanu repicu a drugo mada bi umrla od gladi nebi jela svetlo seme ,pa je i mmoguce da je zbog nigera sve posto sam joj ja dodavao u hranilici jos po pola kasicice nigera sa ciljem da nebude gladna posto samo njega jede.pozz

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on čet 20 stu - 16:54

Ne bi umrla od gladi a izostavila svjetlo sjeme.
    Meni je svaki grdelin kojeg sam god imao bio naučen na svjetlo sjeme.

Jedino proso stvarno teško prihvaćaju.

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 20 stu - 18:02

Nije to od hrane sigurno. Tu je nešto drugo u igri.

svabo

Broj postova : 12
    Registration date : 12.11.2011

Postaj by svabo on ned 13 stu - 13:03

I meni se to ceto desi ali cim vidim da mi se pocme puhati pustim ga. Jedino ako mi je slalo do te ptice onda joj pripremim veci kafez ili volijeru sa zamljanom podlogom u kojoj je zasadjen maslacak, salata, spanak ilines slicno a uz to stavim u kafes sve moguce divlje biljke koje imaju sjeme, cvjetove koje stiglic jede u divljini tako da do sad svaki kojem sam tako pripremijo samo stane na te biljke i jede cjelo vrijeme bez prestanka i poboljsa mu se stanje za koji dan... Wink

skopski maestro
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 488
    Registration date : 19.09.2011

Postaj by skopski maestro on pon 14 stu - 2:25

svabo je napisao/la:I meni se to ceto desi ali cim vidim da mi se pocme puhati pustim ga. Jedino ako mi je slalo do te ptice onda joj pripremim veci kafez ili volijeru sa zamljanom podlogom u kojoj je zasadjen maslacak, salata, spanak ilines slicno a uz to stavim u kafes sve moguce divlje biljke koje imaju sjeme, cvjetove koje stiglic jede u divljini tako da do sad svaki kojem sam tako pripremijo samo stane na te biljke i jede cjelo vrijeme bez prestanka i poboljsa mu se stanje za koji dan... Wink

brate švabo
    moraš mu ustanovit kakav mu je izmet i tako postupati sa tičama i otkriti mu dijagnozu i tako dalje

many

Broj postova : 762
    Registration date : 13.10.2009

Postaj by many on sri 7 pro - 21:31

Pozdrav,da dodam da je u pravu svatko tko kaže da joj treba dati malo"prirode"u ishranu.ovdje u priči nema puno podataka,koli9ko je u gajbi,da li je bila divlja ili ne,na kojem mjestu,možda je propuh učinio svoje,to se zna desiti.Ženke su obično malo zeznute kad su ulovljene tj ako ih je netko ulovio i nisu iz uzgoja.Obično se znaju pripitomiti i najednom neki nemir uđe u njih i najčešče završavaju onako kao napuhnute i nakraju uginu.Ma što im dali nema fajde,samo bih dodao da bi i pjesak za probavu sa malo gline i soli zna pomoči ptici.osnovna prehrana pogotovo jednolična niger ili neka uljarica,dovode do poremečajas u organizmu.trebalo bi pticu naviknuti da jede svjetlo sjeme jer mora imati izbalansiranu ishranu,brašnasto,uljnatu hranu od svega po malo,to je ključ zdravlja i dugovječnosti svih ptica,dapače i to nosi izgled i vitalnost koji su onda nakon mitarenja vrhunski

emirgrdelin

Broj postova : 167
    Registration date : 07.01.2013

Postaj by emirgrdelin on pet 8 oľu - 19:25

Imam isto problem s zenkom stiglica.
    Nije previse napuhana onako srednje zivahna je i zavija non stop.Vec par dana promatram je nije bas najbolje brine me njena napuhanost iako je vesela zivahna i dobro jede.Prvi dan ubacio sam je u sobu i stabilizovala se ostavio je na mjesavini sa jabučnim sirčetom u vodi i imala je grit na raspolaganju.Vec sutra sam je iznjeo odjednom se napuse isto sve vesela al me brine napuhanost i njen izmet nije bas najbolji.Na prsima se osjeti iskocena kost al ne previse.
    Evo par slika mada nisu najbolje.

http://img820.imageshack.us/img820/7408/emir041.jpg
    http://img593.imageshack.us/img593/3503/emir045.jpg
    evo njen stomak:
    http://img15.imageshack.us/img15/4864/emir049.jpg

Evo njen izmet:
    http://img407.imageshack.us/img407/2166/emir003.jpg
    http://img5.imageshack.us/img5/8843/emir005.jpg

zijada

Broj postova : 354
    Registration date : 07.08.2010

Postaj by zijada on pet 8 oľu - 22:20

emirgrdelin je napisao/la:Imam isto problem s zenkom stiglica.
    Nije previse napuhana onako srednje zivahna je i zavija non stop.Vec par dana promatram je nije bas najbolje brine me njena napuhanost iako je vesela zivahna i dobro jede.Prvi dan ubacio sam je u sobu i stabilizovala se ostavio je na mjesavini sa jabučnim sirčetom u vodi i imala je grit na raspolaganju.Vec sutra sam je iznjeo odjednom se napuse isto sve vesela al me brine napuhanost i njen izmet nije bas najbolji.Na prsima se osjeti iskocena kost al ne previse.
    Evo par slika mada nisu najbolje.

http://img820.imageshack.us/img820/7408/emir041.jpg
    http://img593.imageshack.us/img593/3503/emir045.jpg
    evo njen stomak:
    http://img15.imageshack.us/img15/4864/emir049.jpg

Evo njen izmet:
    http://img407.imageshack.us/img407/2166/emir003.jpg
    http://img5.imageshack.us/img5/8843/emir005.jpg

probaj nabavit sulfadimidin 32% i daji 5,6 dana i posli fulvicin 8 dana.

emirgrdelin

Broj postova : 167
    Registration date : 07.01.2013

Postaj by emirgrdelin on pet 8 oľu - 22:46

Poz Zijada on se drzi jos dobro nije da je u nekakvom stadiju da je ufatilo pa da nemoze maknut ona je vesela sve al nije na oci uredu nit to govori njen izmet.Danas sam bio u veterinrskoj apoteci tek im sulfamidin stize u iducu sedmicu.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 17:10

Sada je: čet 8 pro - 17:10.