Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Hitno potrebna pomoć.Bolesna kanarinka.

Share

veso09
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 70
    Registration date : 12.07.2010

Hitno potrebna pomoć.Bolesna kanarinka.

Postaj by veso09 on pon 24 sij - 13:08

vec nekoliko dana imam probelm s kanarinkom.Ima provljev vec 4 dana davo sam joj surfadimidin ali nepomaze naglo je smrsala.Pomazite

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Re: Hitno potrebna pomoć.Bolesna kanarinka.

Postaj by lord189 on pon 24 sij - 13:41

sine stavi je u malo topliju sobu odjebi sulfadimidin to je više otrov nego lik pojačaj malo spizu sa šemedikanon trči u veterinara i nabavi bajkok nije ti skup al je odličan jer je antibiotik i vitamin sve u jednome i to stavljaj u vodu veterinar kae kap na lirtu ja kažen kap na bićerin Smile

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 24 sij - 20:07

Ma ne kanarincu konoplju pojačavat...malo aktivnoga ugljena i baykox bi trebao pomoć ako je bolest još u ranome stadiju,naravno ako se radi o kokcidiozi...

Siskin

Broj postova : 437
    Registration date : 29.10.2009

Postaj by Siskin on pon 24 sij - 20:23

Ako, ako, ako...

pusti nagađanja - iz Mostara si, uzmi stolicu od kanarinke i ujutru odnesi u veterinarski zavod u Rodoču. odnesi u 8h (plati 10 KM), nalaz će ti biti gotov u 13-14 h. Sa tim nalazom u veterinara kod starog električnog (Dinko i kolega) i dobit ćeš tačnu terapiju....

hajde i javi šta su ti rekli

veso09
    Opomena
    Opomena

Postaj by veso09 on pon 24 sij - 21:11

Izgleda da nece trebati vecć je kanarinka živnula.Počela je jesti i kako sad izgleda da nema proljev.hvala vam na savjetu.

veso09
    Opomena
    Opomena

Postaj by veso09 on pon 24 sij - 21:15

samo se još malo pušika

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on uto 25 sij - 1:50

veso uradi to sto su svi napisali,iako je zivnula ona treba da se skroz izleci...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 25 sij - 20:39

veso09 je napisao/la:samo se još malo pušika

Uglavnom kod kokcidioze,kad se ptica izlječi,ptici treba još njege jer se bolest vrati brzo i onda je ptica pre slaba da se sa njom nosi,pa se niti ne napuše...

Moj savjet i mišljenje,neznam jel joj dragi Bog pomogao ili si je ti lječio,ako nisi napravi to,jer čuda se ne događaju kod takvih stvari...

veso09
    Opomena
    Opomena

Postaj by veso09 on uto 25 sij - 21:25

jos cu ja njoj desetak dana davati ljekove.Pa cemo viditi sta ce biti.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on sri 26 sij - 0:59

10 dana ma biži puno je to moš sad davat samo blagu peventivu

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 27 sij - 23:30

veso09 je napisao/la:jos cu ja njoj desetak dana davati ljekove.Pa cemo viditi sta ce biti.

A šta joj daješ?

veso09
    Opomena
    Opomena

Postaj by veso09 on pet 28 sij - 0:46

markoxp je napisao/la:

A šta joj daješ?

surfadimidin ili fivicim zavisi kako kad

vlado

Broj postova : 856
    Registration date : 22.01.2010

Postaj by vlado on pet 28 sij - 16:03

Veso nabavi KATOMICIN to ti je najjeftiniji i naj univerzalniji lijek za sve bolesti kod ptica.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on pet 28 sij - 22:38

veso09 je napisao/la:

surfadimidin ili fivicim zavisi kako kad

sulfadimidin je otrov nesmi se davat više od dva dana zaredon ,nakon šta ga načmeš i iti malo zraka dođe s njin u doticaj 28 dana mu je rok to nije lik za tiće nego za kokoši dakle domaću perad...bajkok je naidealnije riješenje to je ujedno vitamin i antibiotik nikakvi katomicini ni roxini niti ništa ja san se likarijon ozbiljno pozabavija i bajkok je jedino od kemije sta uziman sve ostalo je likarija iz prirode

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on sub 29 sij - 0:11

evo da se i ja malo umješam u priču lorde čašica rakije je preventiva a kad krene na litre i ona je otrov tako i sa lijekovima kad je u normali sve je ok

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 29 sij - 2:04

Al da je Baycox kvalitetniji sa tim bi se složilo dosta ljudi...veso a da nije možda fuvicin?(za kokoše)

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on sub 29 sij - 3:01

markoxp je napisao/la:Al da je Baycox kvalitetniji sa tim bi se složilo dosta ljudi...veso a da nije možda fuvicin?(za kokoše)

Marko , ako ti Dragutin nije dovoljno iskusan , onda tko je? Poznato mi je da poneki ptičari i Baycox daju preventivno, što je pogrešno.
    Prevencija je priča za sebe , liječenje je nešto drugo.
    Ako kljukamo pticu Baycox-om (ne bajkok) a nije oboljela od kokcidioze , kvalitet lijeka i njegova učinkovitost su nebitni.Lijek tada u najboljem slučaju ne učini ništa ali i može poharati crijevnu floru , tako da ptici stvorimo dodatni problem.
    Znači ključna je dijagnoza i ne možemo sve simptome pripisati kokcidiozi .Ima , na žalost još bolesti koje vrebaju naše ljubimce.
    Analiza izmeta ili bris ždrijela su ispravni načini utvrđivanja bolesti a samim tim i terapije.

ERVINO

Broj postova : 628

Postaj by ERVINO on sub 29 sij - 11:43

BAYCOX
    Aktivni sastojak Toltrazuril
    Kategorija Endoparasiticides
    Specifičnost ciljne Goveda , ovaca , svinja , peradi
    Način djelovanja Svjetlo i elektron mikroskopske studije pokazuju da toltrazuril je aktivan protiv svih intracelularni fazama kokcidija, uključujući schizonts, mikro-i macrogamontes.

Naznaka / Opis:

BAYCOX 2,5% je vrlo učinkovit protiv svih kokcidija kokoši i purana.

BAYCOX 5% suspenzije je indiciran za uporabu protiv kokcidioze u prasadi .

Kemijski naziv 1-methyl-3-(3-methyl-4-(4-((trifluoromethyl)thio)phenoxy)phenyl)-1,3,5- triazine-2,4,6(1H,3H,5H)-trione 1-metil-3-(3-metil-4-(4 - ((trifluoromethyl) tio) fenoksi) fenil) -1,3,5 - triazinskih-2, 4,6 (1H, 3H, 5H)-trione

Dakle Baycox je ciljani ljek za kokcidiju i ne sadrži nikakve vitamine a važno je i doziranje (za ptice se koristi 2,5 % max.doza 1 ml na 1l vode 2 dana, nakon toga multivitamin),,,, pozdrav

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on sub 29 sij - 13:02

Evo neka mlađi nauče Smile

crv

Broj postova : 1816

Postaj by crv on ned 30 sij - 2:41

ERVINO je napisao/la:BAYCOX
    Aktivni sastojak Toltrazuril
    Kategorija Endoparasiticides
    Specifičnost ciljne Goveda , ovaca , svinja , peradi
    Način djelovanja Svjetlo i elektron mikroskopske studije pokazuju da toltrazuril je aktivan protiv svih intracelularni fazama kokcidija, uključujući schizonts, mikro-i macrogamontes.

Naznaka / Opis:

BAYCOX 2,5% je vrlo učinkovit protiv svih kokcidija kokoši i purana.

BAYCOX 5% suspenzije je indiciran za uporabu protiv kokcidioze u prasadi .

Kemijski naziv 1-methyl-3-(3-methyl-4-(4-((trifluoromethyl)thio)phenoxy)phenyl)-1,3,5- triazine-2,4,6(1H,3H,5H)-trione 1-metil-3-(3-metil-4-(4 - ((trifluoromethyl) tio) fenoksi) fenil) -1,3,5 - triazinskih-2, 4,6 (1H, 3H, 5H)-trione

Dakle Baycox je ciljani ljek za kokcidiju i ne sadrži nikakve vitamine a važno je i doziranje (za ptice se koristi 2,5 % max.doza 1 ml na 1l vode 2 dana, nakon toga multivitamin),,,, pozdrav
    Eto , meštar Ervino je sve detaljno opisao study
    Ja bih samo dodao da vitaminski pripravci koje koristimo nakon tretmana Baycoxom , nebi trebali sadržavati vitamine skupine B . Meni su preporučili AD3E . Navodno B vitamini vežu atibiotik na jetru i samim tim preusmjeravaju ciljano djelovanje a mogu u slučaju jačeg doziranja izazvati neželjeni učinak.

sale1977v

Broj postova : 48
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by sale1977v on ned 30 sij - 11:06

Ja sam pre 10 dana dobio RAYCOX 2,5 iz Nemacke boca je 100ml a kosta 38eura i stvarno je nezamenjljiv ali isto tako koliko je delotvoran toliko moze da bude i kontra efekat ukoliko se daje zdravim pticama ne samo BAYCOX nego bilo koji drugi antibiotic zato posle svakog tretmana obavezno probiotici ja koristim CHEVITA-LIVIFERM pa zatim vitamini i sto manje hemije a sto veca higijena ali ako se nedaj boze ptica razboli mora se primeniti hemija!!!

veso09
    Opomena
    Opomena

Postaj by veso09 on ned 30 sij - 21:59

Gotovo s bolesti ptica je skroz ozdravila.Hvala na pomoci.

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on ned 30 sij - 23:50

sale1977v je napisao/la:Ja sam pre 10 dana dobio RAYCOX 2,5 iz Nemacke boca je 100ml a kosta 38eura i stvarno je nezamenjljiv ali isto tako koliko je delotvoran toliko moze da bude i kontra efekat ukoliko se daje zdravim pticama ne samo BAYCOX nego bilo koji drugi antibiotic zato posle svakog tretmana obavezno probiotici ja koristim CHEVITA-LIVIFERM pa zatim vitamini i sto manje hemije a sto veca higijena ali ako se nedaj boze ptica razboli mora se primeniti hemija!!!

Sale skupo si to platio, u Puli u vetrinarskoj boca od litre košta oko 700 kuna, 100 ml bi koštalo oko 70 kuna a to ti je manje od 10 eura. Ako je ima u Puli mislim da je mogu nabaviti i u ostalim gradovima HR. Pozdrav.

sale1977v

Broj postova : 48
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by sale1977v on pon 31 sij - 11:56

Renato.M je napisao/la:

Sale skupo si to platio, u Puli u vetrinarskoj boca od litre košta oko 700 kuna, 100 ml bi koštalo oko 70 kuna a to ti je manje od 10 eura. Ako je ima u Puli mislim da je mogu nabaviti i u ostalim gradovima HR. Pozdrav.
    Renato verujem da sam je skupo platio ali sta da radim kad kodnas nema bilo je nesto jesenas sto je pakovano u samoj veterinarskoj apoteci ali je bilo sumljivo jer nije bilo onako gusto a kad ti gori pod nogama onda nepitas za cenu samo da spasis pticu pa koliko kazu toliko.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 31 sij - 12:55

crv je napisao/la:

Marko , ako ti Dragutin nije dovoljno iskusan , onda tko je? Poznato mi je da poneki ptičari i Baycox daju preventivno, što je pogrešno.
    Prevencija je priča za sebe , liječenje je nešto drugo.
    Ako kljukamo pticu Baycox-om (ne bajkok) a nije oboljela od kokcidioze , kvalitet lijeka i njegova učinkovitost su nebitni.Lijek tada u najboljem slučaju ne učini ništa ali i može poharati crijevnu floru , tako da ptici stvorimo dodatni problem.
    Znači ključna je dijagnoza i ne možemo sve simptome pripisati kokcidiozi .Ima , na žalost još bolesti koje vrebaju naše ljubimce.
    Analiza izmeta ili bris ždrijela su ispravni načini utvrđivanja bolesti a samim tim i terapije.

Sve ja to vrlo dobro znam. Kažem ako je riječ o kokcidiozi zašto ne dat Baycox... A po meni do bolesti nesmije doć......

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 14:37

Sada je: sub 3 pro - 14:37.