Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Osvetljenje i grijanje kanarinaca pomocu sijalice

Share
    kemo89

Broj postova : 239
    Registration date : 20.08.2008

Osvetljenje i grijanje kanarinaca pomocu sijalice

Postaj by kemo89 on sub 22 stu - 2:12

Ej pokusao sam na vise nacina kako kanarincima mojim zadovoljiti i svetlost i toplotu koja im odgovara pa pokusavao razne nacine unosenje u sobi grijanje cele druge prostorije ali mi se ipak ovaj nacin najvise prilagodio svim uslovima gde ce ptica imati i svetlost kolko joj zelja a i toplotu.
    Najpre sam pokusavao da ih smestim u sobi pa je muzjak non stop pevao civkao i sve drugo sto je i normalno ali je moim ukucanima to i smetalo posto otac dodze umoran sposla pa mu nije lako slusati njega kad malo i zadrema i tako pa sam u mojoj volijeri velicine 1m visina 50 cm sirina i 50 cm dubina tj jedna strana leva koja ima svoja vrata koja se odlicno zatvaraju ali pored toga ima i prostora za vazduh kako se ptice nebi ugusile smestio sam sijalicu negde na sredini stime sto sam zastitio svaku blizinu sijalice drvetu folijom itd i takodze zastitio direktno svetlo pticama .Ta volijera se sastoji iz 3 parilice i to u gornjoj mislim vrsnjoj nalazi se muzjak a ostale dve jedna ispod druge su otvorene i nalaze se dve zenke jedna je moja stara bela zenka a druga mije nova izabela koju sam juce kupio .Pa prema uslovima koji oni imaju trebaju biti zadovoljni a i veoma vesselo izgledaju muzjak stalno peva zenke ga dozivaju ali se ne vide ,pored svetla kojeg imaju u dobroj kolicini sve od sijalice a prirodnoga nema imaju i idealnu temperaturu koja se krece negde od 22 do 26 stepeni .Pa sad kakvo je vase misljenje dali ce pticama preko zime biti udovoljeni svi uslovi za parenje i dali ce se u ovakvim uslovima spremiti za parenje poceo sam im davati po malo jajcane smese svakog drugog dana ali mi nova zenka u mitarenju , ali vec zavrsava jer joj je glava cela u onim kao cevcicama od perje pa se nadam da ce ona za nedelju najkasnije dve zavrsiti sa mitarenjem pa se od nje nesto ceka ove sezone.pozz
    saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Re: Osvetljenje i grijanje kanarinaca pomocu sijalice

Postaj by saso78 on sub 22 stu - 14:35

Ja mislim da ces imati odlican uspjeh jer imas odlicne uslove ako sam dobro shvatio,prema gore napisanom tekstu.Mozes ovo da obrazlozis i sa slikom,imas ti tu tehniku...

vladan bg

Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

Postaj by vladan bg on sub 22 stu - 17:50

Ja mislim da je bolje da zenke drzis u hladnijoj prostoriji, pa kad ih uneses u toplo one se odmah spreme za parenje. Sumnjiva mi je ta zenka sto zavrsava mitarenje, nece ona odmah biti spremna za parenje...
    kemo89

Postaj by kemo89 on sub 22 stu - 21:46

Aha pa do sad su mi sedele u hladno pa sam ih sada uneo u toplo jedna zenka mije pre dve nedelje imala jaja ali su bila neplodna neznam zasto verovatno muzjak nije bio spreman pa ce se ona sada za dve nedelje sigurno spremiti a i muzjak ttakodze dajem mu jajcanu smesu pa cemo za dve nedelje videti kakvih ce biti rezultata.pozz
    kemo89

Postaj by kemo89 on sub 22 stu - 21:48

Ej samo vas sada ocu pitati dali da im sijalica gori non stop i danju i nocu il da im gasim veceras oko 10 .sta vi mislite ali ako im ugasim temperatura ce pasti a i jutros nece imati svetlost dok ja ne ustanem pa im upalim .pozz
    sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on sub 22 stu - 22:08

kupi tajmer, nije skup, pa sam steluj duzinu dana

vladan bg

Postaj by vladan bg on sub 22 stu - 23:03

kemo89 je napisao/la:Ej samo vas sada ocu pitati dali da im sijalica gori non stop i danju i nocu il da im gasim veceras oko 10 .sta vi mislite ali ako im ugasim temperatura ce pasti a i jutros nece imati svetlost dok ja ne ustanem pa im upalim .pozz

Sestoperac ti je lepo rekao, najbolje bi bilo da kupis tajmer... Za vreme parenja, treba da imaju svetla 14-15 sati dnevno, nemoj ni slucajno da ostavljas svetlo non-stop. Veceras im ugasi oko 22, a sutra se probudi ranije pa upali oko 7. Nema spavanja kad hoces ptice! Laughing Sta ce biti kad budu imale mlade, pa treba ujutru da ih nahranis rano... Laughing
    kemo89

Postaj by kemo89 on sub 22 stu - 23:34

Aha pa niti sam im ostavio ni jucer ni danas a ali preko noci temperatura pada negde do 12 stepeni da im ne bude malo .Ovih dana cu potraziti tajmer ako ga mogu naci ovde kod nas ali kolkio otprilike kosta .pozz
    kemo89

Postaj by kemo89 on sub 22 stu - 23:59

Evo par slika

a evo i mog muzjaka u gornjoj parilici

evo temperature

evo stare bele zenke

evo nove zenke izabele
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 0:06

joj sve mi duple idu
    evo nove izabele zenke

evo sad ftemperature

http://img221.imageshack.us/images/thpix.gif" alt="" />
    sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on ned 23 stu - 0:07

nije to skupo, imas ih u svakoj prodavnici elektromaterijala.

imas digitalne i mehanicke koji su jeftiniji, mislim da nije skuplji od 5 eura. Jedina im je mana sto se "pomjere" kad nestane struja, ali nije to nikakav problem. Ja ga imam na akvarijumu.

Kod digitalnih ti je stelovanje jednostavnije, npr. namjestis ga da pali u 7, a gasi u 20 i toje tako bez obzira na nestanak struje.
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 0:11

kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 0:15

Aha pa ja cu onda morati da kupim digitalni posto kod nas struja stalno gaasi ,a ako se taj tajmer pomera za nekolko minuta nema veze ako se pomera za mnogo kupicu digitalni
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 0:18

Ej ljudi vidite slike mojih ptica na predstavite se posto sam pogresio i smestio ih tamo pa mi sad mrsko sve iz pocetka a ako neko moze da mi ih prebaci neka ih slobodno .pozz

vladan bg

Postaj by vladan bg on ned 23 stu - 0:55

kemo89 je napisao/la:Ej ljudi vidite slike mojih ptica na predstavite se posto sam pogresio i smestio ih tamo pa mi sad mrsko sve iz pocetka a ako neko moze da mi ih prebaci neka ih slobodno .pozz

Kako mislis da ih paris kad ti temperatura nocu pada na 12 stepeni. Po mom iskustvu, ne bi smelo da padne ispod 16-17 minimum...
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 1:05

Pa moram posto se sijalica gasi gasi se i temperatura koju sijalica oslobodzava.Al kakvog bi drugog izbora moglo biti.pozz
    ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on ned 23 stu - 1:27

jednostavno osvjetli prostoriju sa 2 žarulje od 150 wati i biti če ti 20 stupnjeva .jer ti je dosta mala prostorija.a po noći ostavi te ali ih stavi u neke limenke da ne svijetle nego da samo griju i održavaju toplinu.

probaj to večeras pa mi javi koliko stupnjeva ti je u prostoriji.
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 1:54

Ma ameni je sa jednom sijalicom od 100W temperatura oko 25 stepeni a kamoli sa dve isprzili bi se . pa tako ce morati biti da imam dve sijalice jedna koja ce biti preko tajmera za svetlo a takodze i za grejanje a druga koju cu ja paliti i gasiti za preko noci koja ce biti obavijena lepljivom folijom ili limenkom.poz i hvala ticar ako si mi prebacio slike ovamo .pozz

vladan bg

Postaj by vladan bg on ned 23 stu - 12:36

kemo89 je napisao/la:Ma ameni je sa jednom sijalicom od 100W temperatura oko 25 stepeni a kamoli sa dve isprzili bi se . pa tako ce morati biti da imam dve sijalice jedna koja ce biti preko tajmera za svetlo a takodze i za grejanje a druga koju cu ja paliti i gasiti za preko noci koja ce biti obavijena lepljivom folijom ili limenkom.poz i hvala ticar ako si mi prebacio slike ovamo .pozz

To sa folijom i limenkom je odlicna ideja!
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 18:44

Sa folijom sam danas probao, oblozio sijalicu folijom i kad sam je upalio folija je ispustala nekakav smrad i mnogo je grozno smrdelo tako da ovaj nacin otpada samo trebam probati sa limenkom valjda ona nebi trebala smrdeti. A ako nece i ovako neznam sta bi sledece moglo da se uradi. Pozz
    trnar

Broj postova : 102
    Registration date : 16.09.2008

Postaj by trnar on ned 23 stu - 19:02

Kad smo vec oko osvetljenja i prostorija usput voleo bih znati koliki stupanj vlage u vazduhu je optimalan za razmnozavanje kanarinaca.
    žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on ned 23 stu - 20:09

za kanarince boje bi idealno bilko kad bi u zraku bilo 60% vlage
    ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on ned 23 stu - 20:45

uzmi limenku malo veću od žarulje onako ko od kompota i samo zalijepi da ne dira dno i digni u vis tako će imati svijetla i toplinu za po noći a po danu stavi neke druge.
    kemo89

Postaj by kemo89 on ned 23 stu - 21:48

Ma odlucio sam da nista ne isprobavam ,mislim da ce biti bolje da sacekam prolece .ovaj nacin je dobar ali je problem sto kod nas nestaje struja stalno po nekoliko sati pa ce onda biti dzaba truda kad se jaja ohlade il mladi uginu.pozz
    žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on ned 23 stu - 22:18

zašto bi mladi uginuli ili se jaja ohladila pa neće ih žarulja grijat nego kanarinka...a ako ti par sati nestane struje temperatura će past 5-6 stupnjeva maksimalno

Sponsored content

Postaj by Sponsored content

Similar topics

-
      » Beluga

Sada je: sri 13 pro - 1:00.