Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Živi predator u borbi protiv nametnika na pticama !!

Share

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Re: Živi predator u borbi protiv nametnika na pticama !!

Postaj by bocka on ned 27 oľu - 22:02

miptičar, mogu li dobiti odgovor na moje pitanje ?
    unapred hvala

mipticar

Broj postova : 844
    Registration date : 01.05.2009

Postaj by mipticar on pon 28 oľu - 22:07

Kad dobijem dozvolu od dobavljača javljam latinsko ime .Budimo razumni , nije do mene !

bocka

Postaj by bocka on sub 16 tra - 15:51

mipticar je napisao/la:Kad dobijem dozvolu od dobavljača javljam latinsko ime .Budimo razumni , nije do mene !

Dugo vremena je prošlo, očekujemo odgovor.
    Šteta da ova interesantna tema nema epiloga ?

Pozdrav Bocka

mipticar

Postaj by mipticar on sub 16 tra - 22:36

Epilog može biti na kraju no još uvijek nesmijem kazati o kojem se predatoru radi no ako ste pratili temu od samog početka nije teško zaključiti o kome se radi.
    Između ostalog predatori su postavljeni kod mojih ptica pa na kraju sezone mogu nešto više reči.
    Moj je zaključak da baš nema previše pitanja oko toga .Razlog neznam ,jer to je jedini oblik prirodnog suzbijanja nametnika na pticama i to potpuno bezopasan za ptice a vrlo efikasan i agresivan za njihove nametnike .

zoran ptice pjevice

Broj postova : 662
    Registration date : 14.09.2009

Postaj by zoran ptice pjevice on ned 17 tra - 0:06

Bocka posto vidim da si upucen u ovu tematiku daj napisi nesto koja je razlika izmedju ova 2 predatora.
    Miljenko kakva ti dozvola treba da objavis ovu informaciju?Pa ne radis sa dijamantima Evil or Very Mad

bocka

Postaj by bocka on ned 17 tra - 13:12

Zorane, kad si me več prozvao pokušaču u kratkim crtama preneti ono šta sam na netu našo, dakle:
    Postoje dva vida Lalapidae koje služe ptičarskoj namjenni i to Hypoaspis aculeifer i Androlaelaps casalis na klipu koj je postavio miptičar je Hypoaspis aculeifer.
    Gledajuči klipa mislim da ipak nisu dati sve osobine ovog predatora pa zato da pitam : šta če se desiti kada budu pojedeni sve crvene vaške(Dermanyssus gallinae) ? , ako znamo da i predator je jedan tip vaške, oče li on da se prebaci kod ptice i da od njih dalje egzistira.
    Ko može tih predatora da kontroliše ? mogu li oni izači iz voliere ? šta če se desiti ako su parilice smeštene u sobu odnosno u stanu gde živite ?
    Znači ovo je jedan vid biološke kontrole kod štetočina i največu primenu predatori nalaze u poljuprivredu za organsku proizvodnju hrane.
    Ovo sve navodi ka tome da ipak ne trebamo praviti eksperimente u ptičarstvo ako prije nije data neka ekspertska analiza koja če garantovati uspeh u suzbijanju i lečenju ptica od raznih parazita.
    Na kraju moramo sačekati da miptičar dobije konačni odgovor jer koliko znam on je jedino ovlaščen da na području Balkana zastupa i prodaje ovog predatora.
    Pozdrav Bocka

zoran ptice pjevice

Postaj by zoran ptice pjevice on ned 17 tra - 13:37

Hvala na odgovoru! Sad si me zabrinuo,bolje ne experimentisati sa ovim stvorenjima... affraid

mipticar

Postaj by mipticar on uto 26 tra - 22:28

Čude me ovakva razmišljanja u 21. stoljeću ???
    Ako postoje ispitivanja i ovaj projekat koristi gotovo cijela Evropa, zar još ima osoba koje u to ne vjeruju ? Pa gdje mi živimo i ušto vjerujemo ??
    Očito su kemijski preparati efikasniji a usto štetni a rekli su vam da su dobri, i vi u njih slijepo vjerujete , pa molim lijepo vi i dalje koristite kemijska sredstva i zagađujte okolinu i ugrožavajte svoje ptice.
    Ja sam ovaj sistem postavio kod svojih ptica pa se vi malo zamislite !

bocka

Postaj by bocka on sri 27 tra - 0:40

miptičar,
    Tvoj odgovor ne deluje baš ubedljivo, naprotiv, oseča se neka nervozna reakcija u tvom postu.
    Pitanje lepo je bilo postavljeno, dobronamerno u nadi da čemo dobiti stručan odgovor jer ti zastupaš firmu koja se bavi sa ovim predatorima.
    Ako i dalje tvrdiš da koristiš tog predatora, onda budi ljubazan pa slikaj kako sve to funkcionira kod tvojih ptica.
    Nadam se da neču biti krivo shvačen i u interesu ptičara dajte da razjasnimo o predatorima koje nam preporučujete.

Pozdrav Bocka

zoran ptice pjevice

Postaj by zoran ptice pjevice on sri 27 tra - 17:14

Miljenko dragi prijatelju nema razloga za nervozu! Niko nije rekao da ti ne vjeruje ali mislim da mora proci neko vrijeme da se uvjerimo da je to tako kako tvrdis.Slazem se da je najbolje bez hemije, pa i ti si je do jucer koristio,zato otkud toliko zgrazavanje protiv hemije kad znamo da je ona danas neizbjezna u svemu.
    Mene konkretno interesuje a pitanje je postavljeno u prijasnjim postovima,sta ce se desiti kad pojedu sve nametnike? Malo mi je nelogicno da ce se svi sami pojesti scratch

mipticar

Postaj by mipticar on sri 27 tra - 22:50

Pročitajte prvi post ali ovaj puta sa razumjevanjem !

mipticar

Postaj by mipticar on pet 20 svi - 23:03

Pišem dnevnik i zapažanja oko predatora te su postavljani testeri na prečke kako bi ustanovio prisutnost tekuta a s time i efikasnost predatora .Dosadašnja zapažanja pokazoju nola tekuta uz sve vrhunske uvjete za njihov razvoj.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 17:10

Sada je: čet 8 pro - 17:10.