Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Osvetljenje i grijanje kanarinaca pomocu sijalice

Share

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Re: Osvetljenje i grijanje kanarinaca pomocu sijalice

Postaj by saso78 on ned 23 stu - 23:45

žalacST je napisao/la:zašto bi mladi uginuli ili se jaja ohladila pa neće ih žarulja grijat nego kanarinka...a ako ti par sati nestane struje temperatura će past 5-6 stupnjeva maksimalno

A kad kanarinka ustane od jaja da jede i onda op nema struje kako ce se ona vratiti u gnezdo na jajama Question

Ako si tu takvi uslovi najbolje sacekaj prolece i ne maltretiraj ptice pa da ne znaju kad je dan a kad noc.Poremetices sve...

kemo89

Broj postova : 239
    Registration date : 20.08.2008

Postaj by kemo89 on pon 24 stu - 16:49

Ma tako je najbolje ipak majka priroda resava sve sad ce mart pa ce biti sve odlicno i prirodno niti grejanja niti osvetljenja niti vestackog usiljavanja .pozz

cevap

Broj postova : 189
    Registration date : 14.02.2009

Postaj by cevap on sub 14 vel - 11:16

Ako hoces da izlazes dobre ptice, onda moras da krenes ranije nego majka priroda, jer izlozbene ptice bi morale biti stare najmanje 6 mjeseci (izlozbe su najranije u novembru mjesecu, pa sve do prve sedmice u februaru). I mislim da ptica od 6 mjeseci ne moze biti nikako bolje ofarbana od ptice koja ima 10 ili 12.
    Ako pustis majku prirodu da se stara o nagonu za parenje, tvoje ptice ce imati max 7 mjeseci dok ce oni koji su vec startali uzgojnu sezonu u januaru, imati ptice stare do 11 mjeseci. Nisam jos vidio da je neko ofarbao bolje jednog crvenog mozaika od 7 mjeseci nego 11 mjeseci. Zbog toga se krece ranije. Mozes imati pticu vrhunskog kvaliteta, i da na izlozbi dobijes manje bodova s razlogom "slab lipokrom". Ma to mi je smrt kad mi se desi, a desavalo se nekad, rijetko. Da se razumijemo, ja svojim crvenim mozaicima, ne dajem NIKAD toliko farbe da im je izmet crven. Mislim da to nije dobro za njihovu jetru i da je znak da se "malo" pretjeralo. Ptica se ne bi ni trebala farbati tako "brzo", to je proces koji bi trebao da traje duze vremena. Pored toga, postoji i prirodna hrana koja daje crvenu boju, npr. salata i mrkva, jedino je problem sto neke ptice ne jedu recimo mrkvu nikako.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 14 vel - 12:18

Nekako mi bolje da ovoliko ne ranis ako nemas uvjete,ja sa kanarincima u kotlovnicu,zatvoreno je,im straujanje zraka,oko 20 stupnjva pa nadalje gore dole,bit ce im dobro.Sto bi bilo ako imas prostoriju kemo koja je samo tvoja,da tu nabavis jedan sporet na drva,ako vec nema struje?
    Laughing

kemo89

Broj postova : 239
    Registration date : 20.08.2008

Postaj by kemo89 on sub 14 vel - 18:56

Epa sad bilo bi ljepo al nemam a i to su jakasretstva kupiti drva i sve to al odustao sam ja od ovoga ,sad su moji kanarinci u sobi i jedna zenka mi lezi na 5 jaja vec 4 dana i muzjak je zajedno s njom a druga jos nema jaja spremam je za parenje.Da vidim do ponedeljka pa da lampiram jaja da vidim sta ima a sta ne .pozz

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:39

Similar topics

-
      » Beluga

Sada je: pet 9 pro - 12:39.