Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Livanjski grdelini u Poreču

Share

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Re: Livanjski grdelini u Poreču

Postaj by zoranV on čet 12 svi - 21:28

Hvala dečki,ali da vam pravo kažem ,već mi je puna kapa uzgoja.Još jedna tura i kraj.Sve u volijere i godišnji odmor Very Happy cheers

zoranV

Postaj by zoranV on pon 16 svi - 13:08

Čuo sam zeznutu kletvu,koja kaže:

Dabogda ti se sve osušilo u bašti,osim veša,hahahahahaha

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pon 16 svi - 14:52

Hahhaa.... ma to je kao ona DABOGDA TI U KUCI GORILO SVE OSIM SIJALICE Wink

zoranV

Postaj by zoranV on pon 16 svi - 18:27

Još gora je

DABOGDA UMORO MANJI NEGO ŠTO SI SE RODIO

Evil or Very Mad scratch

zoranV

Postaj by zoranV on pet 27 svi - 22:53

Evo da se i ja malo javim sa novostima.Naime,jučer mi se izleglo u dva gnijezda ,deset mladih grdelina.Do večeras je sve pod kontrolom,sad je brojno stanje,15 komada Very Happy cheers

zoranV

Postaj by zoranV on pet 27 svi - 22:54

Ups,evo i snimak

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on čet 2 lip - 0:52

Zorane , mala ali ,,puknuta'' ekipa iz Makarske se preporuča nakon turističke sezone i gužve za jednodnevni seminar na temu ,, Uzgoj i domestikacija češljugara'' .
    Mi bi bili voljni ,,potegnuti'' do Poreča , ali jednako tako si dobro došao kod nas (Baška Voda - vila Divić npr. ili moj skromni dom.)
    Nije zafrkancija i namjerno nije korišten PM. Twisted Evil Ovo je javno priznanje prikazanome king .Naravno , ako imaš volje i strpljenja svoje , očito nemalo iskustvo i znanje podijeliti s nama.
    Očito da nije u pitanju slučajnost glede tvoga uzgoja , dapače one su te pratile lani affraid .Zmije i ostale ,,pegule''.
    A i da odmah preduhitrim one koji pomišljaju na nekakvo uvlačenje : Tko me je vidio , zna da nema šanse da se igdje uvučem. pig (Barem ne bez posljedica affraid)

Za primjer , lani smo na istu temu bili gosti kod Boška , Pestija i Trave.

Naravno da bi nastojali posjetiti i jaku ekipu iz Pule , kojoj već duže vrijeme to i prijetimo Very Happy

zoranV

Postaj by zoranV on čet 2 lip - 1:27

crv je napisao/la: Zorane , mala ali ,,puknuta'' ekipa iz Makarske se preporuča nakon turističke sezone i gužve za jednodnevni seminar na temu ,, Uzgoj i domestikacija češljugara'' .
    Mi bi bili voljni ,,potegnuti'' do Poreča , ali jednako tako si dobro došao kod nas (Baška Voda - vila Divić npr. ili moj skromni dom.)
    Nije zafrkancija i namjerno nije korišten PM. Twisted Evil Ovo je javno priznanje prikazanome king .Naravno , ako imaš volje i strpljenja svoje , očito nemalo iskustvo i znanje podijeliti s nama.
    Očito da nije u pitanju slučajnost glede tvoga uzgoja , dapače one su te pratile lani affraid .Zmije i ostale ,,pegule''.
    A i da odmah preduhitrim one koji pomišljaju na nekakvo uvlačenje : Tko me je vidio , zna da nema šanse da se igdje uvučem. pig (Barem ne bez posljedica affraid)

Naravno da bi nastojali posjetiti i jaku ekipu iz Pule , kojoj već duže vrijeme to i prijetimo Very Happy

Drago mi je da razmišljate o posjeti u Istru,a isto tako mi je drago da vas ugostim kod sebe.Šta se tiče termina dolaska,bitno mi je samo da mi se javite desetak dana prije.Ja sam u Srijedu ili četvrtak u Makarskoj (poslovno),možda 2-3 sata,pa ako ste raspoloženi da se nađemo i da upoznam ostatak ekipe,da im snimim psihološki profil,da vidim da li su svi zreli za dolazak u Istru Very Happy Very Happy Very Happy .

P.S. Nadam se da nisu opterećeni zijom (lirskom,grezom,na mliko,natezačom itd) i pletivima (unjulim ,duplim ,troduplim ,četveroduplim ,peteroduplim ,šesteroduplim , itd,itd)? Very Happy cheers cheers cheers

crv

Postaj by crv on čet 2 lip - 1:43

zoranV je napisao/la:

Drago mi je da razmišljate o posjeti u Istru,a isto tako mi je drago da vas ugostim kod sebe.Šta se tiče termina dolaska,bitno mi je samo da mi se javite desetak dana prije.Ja sam u Srijedu ili četvrtak u Makarskoj (poslovno),možda 2-3 sata,pa ako ste raspoloženi da se nađemo i da upoznam ostatak ekipe,da im snimim psihološki profil,da vidim da li su svi zreli za dolazak u Istru Very Happy Very Happy Very Happy .

P.S. Nadam se da nisu opterećeni zijom (lirskom,grezom,na mliko,natezačom itd) i pletivima (unjulim ,duplim ,troduplim ,četveroduplim ,peteroduplim ,šesteroduplim , itd,itd)? Very Happy cheers cheers cheers
    Very Happy Very Happy

Da smo opterečeni time , tražili bi da nam pomogne legenda Many cheers Stvarno , di je on!?
    Slušaj , namjerno sam predložio nakon sezone . Ovdje su svi več ,,u mlinu '' a znaš u kojemu organu sam ja . A ako ja ne pokrenem - nema ništa . U ponedjeljak sam u Zagrebu na kontroli i ne mogu ti garantirati kada se vračam. Ostatak priče ide u PM . Very Happy Ne onu PM , nego privatnu poruku Embarassed

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on čet 2 lip - 18:09

crv je napisao/la: Zorane , mala ali ,,puknuta'' ekipa iz Makarske se preporuča nakon turističke sezone i gužve za jednodnevni seminar na temu ,, Uzgoj i domestikacija češljugara'' .

Puležani vas očekuju, samo javite par dana ranije da nađemo "sponzore". Patrik i Dean imaju vina ja možda nabavim ribu a znamo gdije ima odličnih čevapa. Roštilj mora pasti!

sunny sunny sunny

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on čet 2 lip - 18:13

cheers

Svaka cast na mladima, samo tako naprijed!

Pozz

zoranV

Postaj by zoranV on čet 2 lip - 18:20

Bit će ćevapa,a možda se zaleti i koja riba Very Happy cheers

Evo da dam jedan savjet svim mladim uzgajivačima grdelina.Naime,ja sam danas prstenovao 4 mlada grdelina,a osmi im je dan.Do sad sam imao velikih problema sa ženkama grdelina,jer dok ih prstenujem,oni lete van(naravno ,prstenovao sam ih 5-6 dan),a ovaj put sam čekao 8 dana i pratio sam kad pođu vršiti nuždu na rub gnijezda ,a da ga ona više ne čisti.Od kad sam ih prstenovao(u 12 sati) ,pa do sad nema nikakvih problema,uredno ih hrani i leži na njima.Bilo me strah da im neću moći staviti prstenove,ali sam se malo namučio i uspio,iako sam spremio za preventivu i prstenove od 2,8 (za baštarde),pa da nisam uspio ni te staviti ,onda bi im stavio lanjske od kanarinaca.
    Još jedna napomena,prstenove nisam oblijepio flasterom klasičnim,već onim bijelim,koji je namotan na plavu plastiku ,i čini mi se da je još bolji od klasičnog.Tu me je dean malo zeznuo,jer mi je rekao da kad nalijepim prstenove ,dobro bi bilo da ih malo umažem,pa sam ih ja umazao ptičijim izmetom i kad sam ih počeo stavljati,nije išlo i ja sam prsten , mahinalno stavio u usta,a o nastavku stvorite sami sliku tongue Evil or Very Mad

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on čet 2 lip - 18:30

Ma uvijek Dean je kriv, Uvijek on zezne stvar. lol!

crv

Postaj by crv on čet 2 lip - 22:07

,,Roštilj mora pasti!!''

Kako to gordo zvuči ! Shocked Nekako ,,povijesno''... Poznato mi od nekud...Tko je to rekao Question scratch

Ali , molit ću , bez ovog Zoranovog ,,dodatka jelu'' affraid

zoranV

Postaj by zoranV on ned 5 lip - 14:18

A ,evo i jedan kratki video

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on ned 5 lip - 15:04

zoranV je napisao/la:Evo ,pošto me Carduel proziva ,na temi Parenje i uzgoj grdelina Very Happy Very Happy ,odlučio sam staviti par slika i jedan kratki video.

Čuli proziva! Very Happy Very Happy

Ako zamijenimo riječ proziva sa riječju poziva to bi značilo da idemo na janjetinu kod Udovica idući put kad budeš prolazio kroz Hercegovinu. Very Happy

Svaka čast majstore! Hrvatski no. 1 uzgajivač grdelina. cheers

A, evo i jedan kratki video! lol!

zoranV

Postaj by zoranV on ned 5 lip - 15:10

A šta sam ja napisao,čekaj da pogledam.
    Uf,vidi stvarno sam sam napisao proziva,a mislio sam napisati poziva Very Happy Very Happy

zoranV

Postaj by zoranV on pon 6 lip - 16:31

Evo da vidite kako mi grdelin pirlita u ruci,a tek ono poslijeee Very Happy Very Happy cheers

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pon 6 lip - 17:04

BRAVO MAJSTORE Wink.... ide tebi ovo Wink

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on pon 6 lip - 17:10

zoranV je napisao/la:Evo da vidite kako mi grdelin pirlita u ruci,a tek ono poslijeee Very Happy Very Happy cheers

Extra! Nisam ni sumnjao. cheers

Jedan je Zoran. Very Happy

Mišljenja sam, da članovi ovog foruma trebali bi nabaviti pehar i pokloniti ga Zoranu za ova dostignuća u uzgoju grdelina.

Zadnja promjena: Carduel; pon 6 lip - 17:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on pon 6 lip - 17:17

cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

Ovo je prava stvar!!

zoranV

Postaj by zoranV on pon 6 lip - 22:05

Carduel,nemoj pretjerivati,pa svi smo mi tu negdje,treba dati pehar svim uzgajivačima ,bez obzira šta legli. Bitno je da smo se našli u tom i da razmjenjujemo mišljenja i iskustva.A najbitnije je da u zadnje vrijeme nema svađa i prepucavanja Very Happy cheers .

Hvala Ika i Džemale,ovaj moj Bili nije dobar pjevač,ali mi je prirastao srcu .Ne bi ga dao za brdu uštipaka i dolac kiseline (Kiselog mlijeka) Very Happy Very Happy cheers

pavao

Broj postova : 100
    Registration date : 25.04.2010

Postaj by pavao on pon 6 lip - 22:15

zorane izaberi oces li imat jebača ili pjevača,nempzes imat i jare i pare odluci se lol!

zoranV

Postaj by zoranV on pon 6 lip - 22:42

Nadam se da ću imati i takvo kombinaciju,i jedno i drugo,samo je pitanje vremena,možda za 15-20 godina Very Happy Very Happy

branimirf

Broj postova : 268
    Registration date : 10.02.2010

Postaj by branimirf on uto 7 lip - 9:39

extra al ipak mislim da bi ga dao za onu pitu ispod sača iz rame....heheheheheh Wink

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 5:28

Sada je: sub 3 pro - 5:28.