Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Livanjski grdelini u Poreču

Share

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Re: Livanjski grdelini u Poreču

Postaj by zoranV on ned 17 tra - 11:23

Evo jutros su počeli prvi problemi u uzgoju,tj. jučer.Naime,jučer dođem kod ptica,a jedna mala ženka bastarda bez noge,zakačila se između žica i vodilice i otkinula nogu,ajde to i može proći.Sinoć sam prstenovao prve grdeline i dva baštara.Pošto mi je jedan grdelin malo manji od drugih,njemu nisam stavio prsten,a ova 4 sam prstenovao.Čekao sam do 20 i 30,jer mi se tad gase neonke i pale se male sijalice koje se polako gase.Jutros dolazim i imam šta vidjeti,tri mlada vire između podnih žica,glava ispod,a tjelo iznad,a četvrtom skinula prsten i on je ostao u gnijezdu,kao i ono malo peto.Ja izvadim jedno po jedno,a njih sva tri ledena,ali se mrdaju,onda sam ih uzeo između dlanova i prislonio ih na usta i puhao u njih par minuta,zatim sam ih stavio u gnijezdo kod kanarinke,čije mlade sam sinoć prstenovao(to su ona dva) i dođem poslije pola sata,dignem kanarinku sa njih,a oni živahno dižu glavu i traže hranu.YESSSSSSSS,uspio sam ih spasiti cheers cheers .

Od tad sam bio već dva puta i dohranjivao ih,a oni su živi i veseli.Kod ova dva mlada,koji su ostali kod ženke grdelina sam napravio jedan mali trik,tako da i vas naučim nečem novom (mislim na početnike i koji imaju istih problema,a u glavnom svi imamo ovih problema).Naime,ja prstenove oblijepim hanazpastom (flasterom),tako da bude što bliži boji noge.Pošto je ona čistila gnijezdo,ja sam polijepio flaster na flaster,ljepljivi dio na ljepljivi (ja koristim onaj koji je u rolici ) i isjekao ga oko stotinjak komada i sve to stavio u gnijezdo.Ženka je došla do gnijezda i malo izbacivala ,pa joj je vjerovatno dodijalo i legla je na njih.

Šta želim reći,dan prije prstenovanja bi bilo dobro ovo napraviti ,tako da se ona navikne na strani materijal ,tako da kad staviš prstenove,ona ih uopće neće niti primjećivati.

P.S. Još jedna lekcija iz uzgoja. Very Happy Very Happy

Ujedno da se pohvalim,još dvije ženke grdelina su mi počele nositi jaja,jedna je danas snijela peto,a jedna četvrto,tako da ću ih obje sutra naleći,a istodobno ću naleći i dvije kanarinke.Ostaje mi još jedna ženka grdelina u parilici,koja je savila gnijezdo ,a nema jaja i ona stara u volijeri ,koja će krenuti tek za dvadesetak dana.

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on ned 17 tra - 12:05

Mašala!

Prije neki dan sam na sličan način spasio maloga satineta , izbacila ga braća a ja ga toplinom dlanova vratio . Bio se već ukočio -otega noge.
    Pa sam prvo pomislio , koliko ih je bačeno u uvjerenju da su mrtvi...

A grdelini ,uvik nešto ...Ili je predobra i čistunica ili ne hrani confused

Ima jedna tićarska (ribarska): ,, Iman strašnu kanarinku - sama stavlja prstenove!'' lol!

BOSKO

Broj postova : 165
    Registration date : 02.09.2010

Postaj by BOSKO on ned 17 tra - 15:54

Problematičnih ima,ali se daju i riješiti.Za slijedeču turu,dan dva prije prstenovanja,zaljepi nekoliko prstenova za gnjezdo.Par puta će ih pokušati izbaciti,i odustati,tako,kad ih staviš na ptice,neće ih ni primječivati.

zoranV

Postaj by zoranV on ned 17 tra - 20:49

BOŠKO je napisao/la:Problematičnih ima,ali se daju i riješiti.Za slijedeču turu,dan dva prije prstenovanja,zaljepi nekoliko prstenova za gnjezdo.Par puta će ih pokušati izbaciti,i odustati,tako,kad ih staviš na ptice,neće ih ni primječivati.

Isto dobra ideja,čestitam Boško Very Happy Very Happy

zoranV

Postaj by zoranV on ned 17 tra - 22:00

evo jedan kratki snimak od večeras

crv

Postaj by crv on ned 17 tra - 23:56

Zorane i Boško , da ste gledali šta sam ja ,,meštrija'' popodne affraid
    Mlada grdelinka neće da hrani jučer izvaljene mlade .Odvojim mužjaka. I dalje leži ko zaljepljena.Potjeram je - u roku odmah se vraća na gnijezdo .Niti jede niti pije.
    E , ja fino izvadim mlade i stavim joj mlade verdune od četiri dana , pod verdunku stavim timbrado mlade od osam dana , a pod timbradorku mlade grdeline.
    Kada je grdelinka zalegla na verduniće , a oni je glavama podigli u zrak Very Happy .Stala na rub gnijezda i bulji jedno pet minuta .Zatim fino uzme govance , odnese ga , vrati se na gnijezdo ,pa kad je počela hranit .Ko mašina Twisted Evil
    Za to vrijeme je timbradorka (Mama Huanita) ,,oživila'' grdelinčiće .Doslovno ih je vratila u život.
    A verdunka? Nije ni primjetila razliku .Dapače nekako je sa večim elanom hranila starije ptiće.
    E , sad , zanima me vaše mišljenje: Da ostavim ovako ili da sutra lagano vraćam svakoj svoje? scratch

dva grdelina

Broj postova : 118
    Registration date : 23.01.2009

Postaj by dva grdelina on pon 18 tra - 15:04

a moj crve,zasad je to sve lipo,al za 10ak dana da ne bi naša grdelinušu bez glave.....kad mali vrdun zine oglođe glavu i kanarinki.....šalim se,neznam nisam ima tu varijantu....ovo drugo je u redu...

crv

Postaj by crv on pon 18 tra - 20:34

Boško mi je posla poruku .Za pravi konzilij treba i treće mišljenje Very Happy Zorane Suspect Question

zoranV

Postaj by zoranV on pon 18 tra - 20:48

Ja držim samo grdeline i kanarinke,tako da ne znam sa verdunima: Kad mogu ja da hranim mlade,zašto ne bi mogla i grdeluša i kanarinka Very Happy cheers .

Kod mene je veselo,u gnijezdu su 2 baštara i 5 grdelina ,i sve to hrani kanarinka,naravno uz moju pomoć. Very Happy

Već sam se umorio od ovog uzgoja,puno je ljepši onaj u 8, i 9 mjesecu u prirodi Very Happy Very Happy
    Mala šala,šala mala Very Happy Very Happy

Usput da napomenem,imam 5 parova grdelina,i za sad mi je jedna izlegla mlade ,dvije leže na jajima,jedna je napravila gnijezdo,a jedna (ona koja mi je stalno u volijeri) tek treba da krene,i sa svakom ženkom mi je drugi mužijak ,tako da ću moći pratiti genetiku,a ujedno ću ih moći pariti sve između njih,tako da će biti kombinacija dosta.

Svi koji kreću sa uzgojem grdelina,da napomenem da se psihički pripreme,jer nije lako.Već sam bio došao u iskušenje da ovu prvu zviznem u zid,zbog izbacivanja mladih iz gnijezda ,kad sam ih prstenovao.Mislim da je jako bitno imati kanarinku u istom terminu kad i grdelušu ,na jajima,pa ako krene kao meni da se može podbaciti.

Crve,lakše je kopati krompire ,nego uzgajati grdeline Very Happy Very Happy cheers

BOSKO

Broj postova : 165
    Registration date : 02.09.2010

Postaj by BOSKO on pon 18 tra - 21:34

Nije to baš tako teško.Treba bit uporan,i ne dizati uzgoj faune Europe,na nivo znanstvene fantastike.
    Odavno smo apsolvirali,da se uvjek nađe poneka "vesela"ženka,ćisto da razbije monotoniju.
    I meni su prstenovi nočna mora,ali što je,tu je.A koja bi čar bila u tome,da ide lako,ko s kanarincima?Meni,nikakva.

crv

Postaj by crv on pon 18 tra - 21:50

zoranV je napisao/la:Ja držim samo grdeline i kanarinke,tako da ne znam sa verdunima: Kad mogu ja da hranim mlade,zašto ne bi mogla i grdeluša i kanarinka Very Happy cheers .

Kod mene je veselo,u gnijezdu su 2 baštara i 5 grdelina ,i sve to hrani kanarinka,naravno uz moju pomoć. Very Happy

Već sam se umorio od ovog uzgoja,puno je ljepši onaj u 8, i 9 mjesecu u prirodi Very Happy Very Happy
    Mala šala,šala mala Very Happy Very Happy

Usput da napomenem,imam 5 parova grdelina,i za sad mi je jedna izlegla mlade ,dvije leže na jajima,jedna je napravila gnijezdo,a jedna (ona koja mi je stalno u volijeri) tek treba da krene,i sa svakom ženkom mi je drugi mužijak ,tako da ću moći pratiti genetiku,a ujedno ću ih moći pariti sve između njih,tako da će biti kombinacija dosta.

Svi koji kreću sa uzgojem grdelina,da napomenem da se psihički pripreme,jer nije lako.Već sam bio došao u iskušenje da ovu prvu zviznem u zid,zbog izbacivanja mladih iz gnijezda ,kad sam ih prstenovao.Mislim da je jako bitno imati kanarinku u istom terminu kad i grdelušu ,na jajima,pa ako krene kao meni da se može podbaciti.

Crve,lakše je kopati krompire ,nego uzgajati grdeline Very Happy Very Happy cheers

Zaš kako se kaže - ,,Što gluplji seljak - to veči krompir''
    Da je tako , kod mene bi sve bili majori.
    cheers

zoranV

Postaj by zoranV on pon 18 tra - 21:59

ako ta poslovica vrijedi,bit će onda i kod mene majora (od ovih mojih malih balkanika ) Very Happy Very Happy Very Happy

branimirf

Broj postova : 268
    Registration date : 10.02.2010

Postaj by branimirf on uto 19 tra - 14:50

zorane svaka čast na uzgoju..melem za oči....pozdrav Wink

zoran ptice pjevice

Broj postova : 662
    Registration date : 14.09.2009

Postaj by zoran ptice pjevice on sri 20 tra - 22:11

zoranV je napisao/la:evo jedan kratki snimak od večeras

Bravo imenjace!!! Wink

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 11:12

zoran ptice pjevice je napisao/la:

Bravo imenjace!!! Wink

Zoki,borim se,kao i ti.Vidim kod tebe krenulo fino,samo narijed u nove pobjede Very Happy cheers cheers

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 11:15

branimirf je napisao/la:zorane svaka čast na uzgoju..melem za oči....pozdrav Wink

Ne mogu vjerovati koga to vidim na forumu. Ajde se malo uključi,da se družimo i uživamo.Ne trebaju te sekirati dvorske lude Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .Ima jedna dobra narodna poslovica :

NEMA DVORACA,KOLIKO IMA DVORSKIH LUDA

hahahahahaha Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 18:55

Evo današnje stanje kod mene cheers

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 18:57

A evo i učenika Very Happy

branimirf

Broj postova : 268
    Registration date : 10.02.2010

Postaj by branimirf on čet 21 tra - 22:54

zoranV je napisao/la:

Ne mogu vjerovati koga to vidim na forumu. Ajde se malo uključi,da se družimo i uživamo.Ne trebaju te sekirati dvorske lude Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .Ima jedna dobra narodna poslovica :

NEMA DVORACA,KOLIKO IMA DVORSKIH LUDA

hahahahahaha Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

tu sam ja prika pratim ja sve al slabo imam vremena ulazit u diskusije...moramo počet pravit plan za ramu blizu je to...

Zadnja promjena: branimirf; pet 22 tra - 17:46; ukupno mijenjano 1 put.

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

Postaj by refa95 on čet 21 tra - 22:59

zoranV je napisao/la:A evo i učenika Very Happy

zorane nemam rijeci prekrasno...svaka cast

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 23:26

Refa,učim od tebe Very Happy Very Happy cheers

zoranV

Postaj by zoranV on čet 21 tra - 23:28

branimirf je napisao/la:

tuz sam ja prika pratim ja sve al slabo imam vremena ulazit u diskusije...moramo počet pravit plan za ramu blizu je to...

Prijatelju,sve kako smo razgovarali,čujemo se sutra na tel,pa se dogovorimo,a ja sam za 1.maj (svibanj) u Livnu,pa se možda i vidimo .

P.S. Ljepše zvuči PRVI MAJ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy cheers cheers

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pet 22 tra - 10:00

Bravo MAJSTORE...

baltic

Broj postova : 779
    Registration date : 22.08.2009

Postaj by baltic on pet 22 tra - 10:12

zoranV je napisao/la:Evo današnje stanje kod mene cheers

zoranV svaka cast na dobrom uzgoju i zelim ti takodje uspjeh u skolovanju.
    CD mi se svidja i ja ga pustam vec od 7 februara i primjetim da bastard ga kopira cheers

Samo da mi ne nauci da pjeva ko masina za ves posto slusa u spaizu i masinu hehehe Wink

antonio

Broj postova : 247
    Registration date : 30.04.2009

Postaj by antonio on pet 22 tra - 11:35

zoranV je napisao/la:Evo današnje stanje kod mene cheers

Svaka cast Zoka , gledajuci snimku stvarno sam odusevljen .
    Puno srece u nasdtavku Doktore Ptica cheers

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 18:36

Sada je: sub 3 pro - 18:36.