Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Možda bolesni kanarinac

Share

JanaV

Broj postova : 25
    Registration date : 19.05.2011

Možda bolesni kanarinac

Postaj by JanaV on sub 28 svi - 22:10

Možda bolestan,ali nadam se da nije. Teško mi je reci jeli to sve normalno pa se Ispricavam ako postavljam glupa pitanja...
    Molim pomoć Sad

Mali kanarinac star 2 mjeseca i tek je tjedan dana kod mene. Danas sam primjetila da je preko dana odspavao jedno pola sata našešuren i sa glavom iza krila. Malo mu je rep išao gore dolje i kao da je i on sam poskakivao, ne znam kako da opisem.. To me stvarno zabrinulo iako je prije toga skakao kao lud i gurao glavu u pojilicu. Ranije ujutro je isto na 5 min tako odrijemao... Jeli to normalno ili je mozda bolestan?
    Puno jede, normalno pije i veselo skakuče. Jedino mi se čini da ga glava zna svrbiti...i gricka si noktice...
    Sada spava i promatram ga i ne poskakuje onako...
    Dajem mu mjesavinu sjemenka za kanarince, svaki dan mijenjam vodu i stavim unutra JBL otvitol.
    Danas je dobio mali komadic banane ujutro, dan prije mrvicu graska. I okupao se u kadici jučer Smile

Eto ja sam doslovce sve napisala da nedostaju informacIje

evmolp

Broj postova : 117
    Registration date : 22.07.2009

Re: Možda bolesni kanarinac

Postaj by evmolp on sub 28 svi - 23:15

JanaV je napisao/la:Možda bolestan,ali nadam se da nije. Teško mi je reci jeli to sve normalno pa se Ispricavam ako postavljam glupa pitanja...
    Molim pomoć Sad

Mali kanarinac star 2 mjeseca i tek je tjedan dana kod mene. Danas sam primjetila da je preko dana odspavao jedno pola sata našešuren i sa glavom iza krila. Malo mu je rep išao gore dolje i kao da je i on sam poskakivao, ne znam kako da opisem.. To me stvarno zabrinulo iako je prije toga skakao kao lud i gurao glavu u pojilicu. Ranije ujutro je isto na 5 min tako odrijemao... Jeli to normalno ili je mozda bolestan?
    Puno jede, normalno pije i veselo skakuče. Jedino mi se čini da ga glava zna svrbiti...i gricka si noktice...
    Sada spava i promatram ga i ne poskakuje onako...
    Dajem mu mjesavinu sjemenka za kanarince, svaki dan mijenjam vodu i stavim unutra JBL otvitol.
    Danas je dobio mali komadic banane ujutro, dan prije mrvicu graska. I okupao se u kadici jučer Smile

Eto ja sam doslovce sve napisala da nedostaju informacIje
    JanaV, budi bez brige. To je normalno ponasanje mladih kanarinaca. Vole da si tako dremnu.

JanaV

Postaj by JanaV on sub 28 svi - 23:20

Sigurno? Smile hvala Bogu. Zabrinula sam se. Negdje sam pročitala da ako tako po danu spavaju da su gotovi . Vec mi je taj ptič prirastao srcu. Čak hoće i iz ruke jesti,ako je nešto dovoljno fino naravno.

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on ned 29 svi - 0:28

Ne bi se slozio sa evmolp. Kanarinac vec ima dva mjeseca i nije dobar znak ako spava preko dana, kanarinci u dobi do mjesec ipo dana znaju samo povremeno tako zadrijemati. Nikad nisam imao kanarinca koji bi i sa 2 mjeseca tako drijemao ako nije bolestan. Pretpostavljam da nije nista ozbiljno mozda je prehlada u pitanju, tekuti ili nesto trece.

JanaV

Postaj by JanaV on ned 29 svi - 8:46

Prekrivam ga preko noći sa bijelom plahtom, a ujutro nema crvenih tockica. Valjda onda nisu tekuti. A sto se prehlade tiče moram ga na malo toplijem držati? Neka hrana ili vitamini?
    Ako i dalje to bude danas radio i tako dugo onda sutra poslije mature ravno veterinaru.
    Mislila sam da mozda ne spava dovoljno. Ja ga pokrijem čim sunce nestane ali onda gricka tu plahtu i neće spavat. Zlo malo. Ujutro je u cik zore već budan. I ja isto s njim.

JanaV

Postaj by JanaV on ned 29 svi - 21:29

Samo da Javim da je danas malo drijemao našešuren 15 tak min ali nije stavio glavu pod krilo. Valja da je onda ipak dobro Smile

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on ned 29 svi - 21:48

JanaV je napisao/la:Samo da Javim da je danas malo drijemao našešuren 15 tak min ali nije stavio glavu pod krilo. Valja da je onda ipak dobro Smile

Ma taj ti je porijejkom Dalmatinac , garant Very Happy To se kaže ,,pižolet '' ili ,,malo je ,,ubio oko''.Siesta Sleep

JanaV

Postaj by JanaV on uto 31 svi - 23:19

Hehe nadam se da je samo to. I dalje to radi. A normalno se ponaša inače, Jos je živ jako i hoće jesti iz ruke...

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on sri 1 lip - 0:26

Nece mu nista bit, bez brige, problem je ako ucestalo stavlja glavu pod krilo

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on čet 4 kol - 21:06

Pozdrav svima, nisam htio otvarati novu temu jer mi se pojavio jedan problem kod malinoa (učitelja) sa kojim se nikad u životu nisam susreo. Naime, ptica izgleda normalno, jede, nije izgubila na težini, u fazi mitarenja je. Što se dešava je tako neobično. Jedan dan se napuše rekao bi neće još sat vremena i gotov je a drugi dan ko violina zapet. Sve mi se čini da me loži nemilice. Dal je netko imao ovakav problem?

POooZ

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on čet 4 kol - 22:19

Carduel je napisao/la:Pozdrav svima, nisam htio otvarati novu temu jer mi se pojavio jedan problem kod malinoa (učitelja) sa kojim se nikad u životu nisam susreo. Naime, ptica izgleda normalno, jede, nije izgubila na težini, u fazi mitarenja je. Što se dešava je tako neobično. Jedan dan se napuše rekao bi neće još sat vremena i gotov je a drugi dan ko violina zapet. Sve mi se čini da me loži nemilice. Dal je netko imao ovakav problem?

POooZ

Carduel , tvoj kanarinac je , izgleda - meteoropat. Reagira na hektopaskalčiće. Idea

Zbilja , možda ima kakvu reumu ? Ili je depresivac?

Pitao si dal je netko imao ovakav problem ? Pa ja ga imam ! Jedem , ne gubim na težini , dapače , u fazi mitarenja sam već godinama ...I zbilja ima dana , napušem se . Jedino što nemam onih dana ,,ko violina zapet'' - olabavilo se . Embarassed
    Šta ćeš... lol!

Red

Broj postova : 4
    Registration date : 01.08.2011

Postaj by Red on pet 5 kol - 13:01

Sto se tice ovog kanarinca koji ima 2 meseca i kunja...kao prvo kanarincima treba mnogoooo vise sna nego vama...cak i odraslim bi trebalo vise od 8 sati sna...e sad zamislite jednog relativno malenog ptica, koji je dosao u novu sredinu...to je privikavanje, prvo jer je mali pa mu treba puno sna, a drugo jer se prilagodjuje na novu sredinu
    Smile

JanaV

Postaj by JanaV on čet 8 oľu - 19:23

Sada je stvarno bolestan...
    Počeo je dizati desnu nogu prije 2 dana i sepati na nju. Danas uopce ne spusta tu nogu,sjedi naslonjen na precku. Skakuce nekako do druge precke ali bez da staje na tu nogu. Jede i pije kada stigne do hrane...
    Pomozite brzo jer se čini da je gore s vremenom Sad

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on čet 8 oľu - 19:38

Sad to kako je opisano nije znak bolesti nego ozljede noge, na koju se ne oslanja jer ga vjerovatno boli

JanaV

Postaj by JanaV on čet 8 oľu - 19:42

Sto da napravim onda? Sto pristupacnije stavim mu hranu i vodu i spustim niže precke? Nadam se da ce se oporaviti...Zao mi ga je gledat takvog nasesurenog na jednoj nozi Sad

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on čet 8 oľu - 19:49

JanaV je napisao/la:Sto da napravim onda? Sto pristupacnije stavim mu hranu i vodu i spustim niže precke? Nadam se da ce se oporaviti...Zao mi ga je gledat takvog nasesurenog na jednoj nozi Sad

Tu se ne moze puno napraviti, treba vidjeti sto mu je sa nogom, vrlo je vazno ptici redovito podrezivati nokte jer se nokat zna zakaciti za zicu pa i tako moze doci do ozljede. Mozete spustiti preckice tako da mu olaksate pristup vodi i hrani i vidjeti hoce li se stanje u narednim danima poboljsati

JanaV

Postaj by JanaV on čet 8 oľu - 20:10

Hvala puno. Javit cu se slj dana kako bude

skopski maestro
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 488
    Registration date : 19.09.2011

Postaj by skopski maestro on čet 8 oľu - 20:15

JanaV je napisao/la:Hvala puno. Javit cu se slj dana kako bude

SRETAN TI 8-MI..MART SEKO JANA Very Happy Very Happy

JanaV

Postaj by JanaV on sub 24 oľu - 15:44

Noga je bolje i sad normalno skače i staje na nju. Malo je crvena koza na straznjem dijelu zgloba, ali svejedno se jako čudno ponaša. Jede,pije vodu cak se htio i kupati danas ali većinu dana leži u pijesku i kopa po njemu. Svo perje na trbuhu mu je rascupano. kad se netko priblizi krletci a on je na podu odmah skoči na precku najblizu rubu širi krila i otvara usta kao da će napast uz prijetece siktanje.
    Danas mi se učinilo da je dizao i drugu nogu. Stvarno ne znam sto mu je, čudan je.
    Ako netko zna sto mu je i kako da mu pomognem sto prije molim savjet...
    Hvala

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on sub 24 oľu - 16:24

Po tome stanju najvjerojatnije su ga napali uši ,grinje u svakom slucaju nekakvi paraziti. Trebalo bi nabaviti frontline ili ivomec i tretirati ga s tim. Kapanje na kožu, iza vrata. Uz to s obzirom na stanje ja bi ga i preventivno tretirao s nekim antibiotikom, recimo sulfadiminom 32% 2 kapi u pojilicu 5 dana pa potom 5 dana vitamin s pojacanim b kompleksom.

JanaV

Postaj by JanaV on sub 24 oľu - 17:00

Nije li opasno da mu ja sama idem stavljati frontline? Da ga radije odvedem veterinaru?

seadriver
    Moderator
    Moderator

Postaj by seadriver on sub 24 oľu - 17:43

Veterinari su slabi sa ornitoloskim znanjem, efikasno jedino u slucaju kada izmet ptice ide na analizu. Pticu treba njezno uhvatiti u ruku i staviti jednu kap frontlina iza vrata (između lopatica) u jutarnjim satima, poželjno istu stvar ponoviti za dan-dva. Paziti da se ne stavi previše jer se radi o toksičnoj tvari i pticu zna dobro ošamutiti.

JanaV

Postaj by JanaV on pon 14 svi - 22:56

Otisla sam ipak jos onda u veterinarsku ambulantu za ukrasne ptice na fakultetu u Zagrebu i tamo su mi rekli da je to od plastičnih precki i nedostatka vitamina. Dobio je antibiotik i svaki dan mu mazem nogoce sa betadinom al sada vise stvarnone znam sto bi ....
    Ispod stopala mu jenateceno, ima kao crvene jastucice i u sredini krastu. Zglobovi su mu crveni i nateceni. On i dalje jede i pjeva, samo sto se odmara na podu često i uvijek je na 1 nozi...čak sam zadnjih dana primjetila puno tekućine u izmetu.

Molim vas pomozite mi, ne znam vise sto da radim. Ne Usudim mu se sama stavljati frontline, a vise mi nemaju smisla ti odlasci veterinaru. Vjerojatno će mu htjet kirurski ukloniti te natecena jastucice.
    Molim vas pomozite mi da mu pomognem prije nego ugine Sad

JanaV

Postaj by JanaV on pon 14 svi - 23:01

Ako i dalje po ovome sto sam napisala mislite da trebam staviti frontline onda cu to sad napraviti. Tražim malo po internetu i nalazim sile koje izgledaju isto kao njegove noge, bubmlefoot

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pon 14 svi - 23:36

treba mu mazati noge benzil benzoatom.neznam jel ga još ima kupiti u apoteci,pitaj

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 15:11

Sada je: ned 4 pro - 15:11.