Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

zakonske odredbe

Share

matija

Broj postova : 345
    Registration date : 19.09.2010

zakonske odredbe

Postaj by matija on sri 8 lip - 7:40

Kako je kod nas u HR zakonski reguliran uzgoj i držanje ptica pjevica,naime radi se o tome da me jutros susjeda presrela i traži da maknem ptice iz podruma, postoji li i najmanja šansa da nekim pravnim putem uspije u svom naumu ili mogu biti miran u tom pogledu ????

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Re: zakonske odredbe

Postaj by Renato.M on sri 8 lip - 23:52

Gdije ste stručnjaci???
    Danas sam se i telefonski čuo sa Vedranom pa sam mu rekao moje mišljenje da mu nitko ne može zabraniti uzgoj kanarinaca u svojem stanu, balkonu, podrumu. Ali to je samo moje mišljenje. Dali postoji koja zakonska regulativa koja to dozvoljava ili brani?? Molim ako netko nešto zna o tome nek pomogne .
    Unaprijed zahvaljujemo, pozdrav.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 9 lip - 0:02

Ako živiš u zgradi i podrum/drvarnica je zajednička ona se ima pravo žalit pismeno nadležnima al kakva je situacija u državi neće nikad doživit rješenje njenoga problema tako da si miran šta se tiće toga. Ako je tvoj prostor može se ona žalit al teško da će ona dobit tu išta osim vlastitog troška, ti ćeš odma navest sudu ili kome već da držiš par kanarinaca za svoj gušt i da ti nije do nikakve svađe sa senilnom babom. Al do suda nebi trebalo doć ako ste razumni ljudi. To je moje mišljenje bez ikakve uvrede. Very Happy

ERVINO

Broj postova : 628
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by ERVINO on čet 9 lip - 0:06

Razgovarao sam i ja sa Matijom i objasnio mu moguće scenarije vezane za "posjet" veterinarske inspekcije koja bi mogla izaći na teren u slučaju prijave od "susjede"..... nitko nemože zabraniti nekome držanje i uzgoj pod uslovom da su stvoreni minimalni uvjeti za držanje životinja u zatočeništvu i da su životinje zdrave...ma rješit će Matija to sa susjedom Very Happy

crv

Broj postova : 1816

Postaj by crv on čet 9 lip - 0:55

Moj prijedlog je da Matija neko vrijeme drži pet - šest nimfi koje se međusobno ne vide Twisted Evil

Susjeda bi ga molila da vrati kanarince. Very Happy

Očito je da je naš Matija dobričina , či si baba sebi to dozvoljava.

Moja baba-susjeda je presretna što se mome sinu raspao bend , koji je vježbao u mojoj garaži...A
    a njena kći , kada dođe iz Nizozemske na odmor , kaže da obožava pjev kanarinca i grdelina slušat rano ujutro , iz kreveta.

crv

Postaj by crv on čet 9 lip - 1:07

Druga opcija je nastup u stilu razvojačenoga branitelja sa dijagnozom : JESMOLISEZAOVOBORILI !!!!!!!? Ta je univerzalna.

Wink Pali sigurno.

matija

Postaj by matija on čet 9 lip - 8:40

Ma susjeda je puknuta sto na uru, mislim da je problem nastao zapravo zbog 3-4 mlada ćuka koji su izašli iz gnijezda negdje u blizini i sad buče od mraka do jutra...prošlu noć sin je oko ponoći izveo kujicu u šetnju a ona otvara prozor spavaće sobe i kaže mu neka makne taj uređaj koji je namontirao na drvo i koji krešti cijelu noć...luda žena, valjda je to bio povod da me ujutro presretne i kaže da maknem TO iz podruma. J..o je ćuk Very Happy Very Happy btw garaža-podrum u kojem su mi ptice nema nikakvih dodirnih niti vizualnih kontakata sa njenim dijelom podruma čak ni zajednički ulaz, instalacije ili nešto slično...

crv

Postaj by crv on čet 9 lip - 18:08

matija je napisao/la:Ma susjeda je puknuta sto na uru, mislim da je problem nastao zapravo zbog 3-4 mlada ćuka koji su izašli iz gnijezda negdje u blizini i sad buče od mraka do jutra...prošlu noć sin je oko ponoći izveo kujicu u šetnju a ona otvara prozor spavaće sobe i kaže mu neka makne taj uređaj koji je namontirao na drvo i koji krešti cijelu noć...luda žena, valjda je to bio povod da me ujutro presretne i kaže da maknem TO iz podruma. J..o je ćuk Very Happy Very Happy btw garaža-podrum u kojem su mi ptice nema nikakvih dodirnih niti vizualnih kontakata sa njenim dijelom podruma čak ni zajednički ulaz, instalacije ili nešto slično...

U Dalmacji je poznata fraza :,,Imati ćuka u glavi'' Suspect

Evo sada vrlo ozbiljno :

Pod uvjetom da nemaš neprijavljene faune i ostalih kompromitirajučih elemenata , fino nazovi policiju i prijavi gospođu zbog uznemiravanja . To se napravi fino sa taktom , u stilu : ,,Ma znam ja da je ona u godinama i malo nervozna , ali , molim vas , što je sljedeće? Što da očekujem i kako da se ponašam . E da , i da znate , ovo joj nije prvi put ...''

Ta gospođa je vjerojatno usamljena i na krivi način skreče pozornost na sebe . E pa kad je želi - pruži joj , i više no što je planirala.
    Momci iz postaje će je upozoriti ili izići na teren . Ona će biti opomenuta i evidentiana zbog remečenja javnog reda i mira i bit će sretna što je ne tužiš .
    Tebe će plavci , uz značajan mig zamoliti da je ignoriraš .

Ovo ti pričam jer mi je poznanik bio optužen na sličan način . A radilo se o lastavičjem koncertu u četiri u jutro ...

E da , i skini joj taj uređaj Suspect To ti zbilja nije u redu affraid

matija

Postaj by matija on čet 9 lip - 19:34

crv je napisao/la:

U Dalmacji je poznata fraza :,,Imati ćuka u glavi'' Suspect

Evo sada vrlo ozbiljno :

Pod uvjetom da nemaš neprijavljene faune i ostalih kompromitirajučih elemenata , fino nazovi policiju i prijavi gospođu zbog uznemiravanja . To se napravi fino sa taktom , u stilu : ,,Ma znam ja da je ona u godinama i malo nervozna , ali , molim vas , što je sljedeće? Što da očekujem i kako da se ponašam . E da , i da znate , ovo joj nije prvi put ...''

Ta gospođa je vjerojatno usamljena i na krivi način skreče pozornost na sebe . E pa kad je želi - pruži joj , i više no što je planirala.
    Momci iz postaje će je upozoriti ili izići na teren . Ona će biti opomenuta i evidentiana zbog remečenja javnog reda i mira i bit će sretna što je ne tužiš .
    Tebe će plavci , uz značajan mig zamoliti da je ignoriraš .

Ovo ti pričam jer mi je poznanik bio optužen na sličan način . A radilo se o lastavičjem koncertu u četiri u jutro ...

E da , i skini joj taj uređaj Suspect To ti zbilja nije u redu affraid

Ha nije loša ideja, hm...lako za faunu, možda malo flore neprijavljene...Laughing Laughing Laughing
    nadam se da ćemo se uspjet vidjet ovih dana i popričat malo, lako ćemo za susjedu, već me prošlo...

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on čet 9 lip - 21:58

matija je napisao/la:Kako je kod nas u HR zakonski reguliran uzgoj i držanje ptica pjevica,naime radi se o tome da me jutros susjeda presrela i traži da maknem ptice iz podruma, postoji li i najmanja šansa da nekim pravnim putem uspije u svom naumu ili mogu biti miran u tom pogledu ????

Matija, pa koliko godina ima ta tvoja susjeda ?

matija

Postaj by matija on čet 9 lip - 23:25

bocka je napisao/la:

Matija, pa koliko godina ima ta tvoja susjeda ?
    pa jedno 60-tak...

Edi

Broj postova : 244
    Registration date : 11.11.2009

Postaj by Edi on čet 9 lip - 23:35

Ma pusti susjedu, Crv ti je risija problem nego daj da unistimo onu neprijavljenu floru ( triba je odma zapalit) Very Happy Smile Laughing

crv

Postaj by crv on čet 9 lip - 23:47

Edi je napisao/la:Ma pusti susjedu, Crv ti je risija problem nego daj da unistimo onu neprijavljenu floru ( triba je odma zapalit) Very Happy Smile Laughing

Edi , prešao si na HORTIKULTURU flower Ajde dobro HORTISUBKULTURU Wink

bizar

Broj postova : 389
    Registration date : 21.09.2010

Postaj by bizar on pet 10 lip - 1:53

matija je napisao/la:Kako je kod nas u HR zakonski reguliran uzgoj i držanje ptica pjevica,naime radi se o tome da me jutros susjeda presrela i traži da maknem ptice iz podruma, postoji li i najmanja šansa da nekim pravnim putem uspije u svom naumu ili mogu biti miran u tom pogledu ????

Poštovani,
    budi malo konkretniji, koje ptice koliko komada, htio sam reći ako imaš u podrumu kondora ili stepskog sokola (zaštićene ptice) onda se bolje pomiri s susjedom, kupi joj čokoladu.....
    Ako imaš kanarince, nitko ti ništa ne može, jer je to ljubimac kućni.
    priča br.1.--- Moj susjed mi pravio probleme jer imam tri dogo argentino psa, ja ljepo zovnem veterinarsku inspekciju, dođu inspektori, našli susjedu kokoši (200.metara od magistrale, strogo zabranjeno držati;patke, guske, magarca....) napisali mu kaznu, te naredili uklanjanje, a meni rekli da mogu držati 101, psa, jer je pas kućni ljubimac-nema ograničenja u broju.....
    Priča 2. tvoj stan i podrum je zatvoreni prostor (okućnica, dvorište, sve što je nepokriveno... nije zatvoreni prostor)i imaš "nepovredivost" stana-zatvorenog prostora (pročitaj malo na internetu o ovoj temi je dosta napisano)a to znači da ti po ustavu HR nitko ne može (osim rijetkih slučajeva, kad se radi o hvatanju počinioca kaznanog djela...)ući u tvoj zatvoreni prostor, jer je isti nepovrediv.Ovo je regulirano u Hrvatskom procesnom pravu, nađi procesni postupak na internetu sve imaš.
    To ti znači ,da ti mogu doći inspektori jedino u pratnji policije i s sudskim nalogom, tek onda ih MORAŠ pustiti u stan ili podrum (podrazumjeva se dva svjedoka-punoljetna, ne smije se vršiti po noći, nego ujutro od sedam do sumraka..) e ali onda ti zovneš svog odvjetnika (jer želiš da bude prisutan prilikom pretresa), a pošto tvoj odvjetnik malo dalje stoji onda ga se ljepo čeka ,maximalno 2.sata), e kad ti dođe odvjetnik onda ljepo ti i tvoj odvjetnik pretresete i skinete do gola policajce, koji će vršiti pretres u tvom stanu (ima logike, jer isti mogu donijeti nešto sa sobom i tebi podmetnuti)e tek onda policija (vjeruj mi da su do tada već pukli skroz) može vršiti pretres kod tebe.....
    priča 3. mom susjedu u Podstrani našli kokain u pretresu, a posle se ispostavilo da je svjedok bio maloljetan (policajac nije obratio pažnju ) te cijeli dokazni postupak propao, oslobodilo susjeda kojem je našlo kokain.....
    Priča 4.isto vrijedi i za inkasatora za TV preplatu, ne može ti po zakonu ući u kuću bez sudskog naloga.....
    Priča 5. Znam pouzdano za slučaj gdje su specijalci"kobre", šest sati stajali ispred vrata s nalogo sudskim, tek onda čovjek otvorio vrata.
    Priča 6. Pretres je "pomicanje stvari", a pregled je samo "gledanje", bez da pomiče stvari. Kad te policajac zaustavi na cesti s vozilom, smije samo gledati.Ako pomiče predmete (bez sudskog naloga) onda je prekoračio službene ovlasti ili zloupotreba položaja....
    *****Pitao si za pravnu-zakonsku regulativu RH, te pravne puteve, zakon ti je malo zafrkan, rekla bi pjesma "voda duboka"....ja bih na tvom mjestu mirno spavao, ako ne držiš stepskog sokola. Uf , udavio si me.... Pozzzzzz

matija

Postaj by matija on pet 10 lip - 7:15

bizar je napisao/la:

Poštovani,
    budi malo konkretniji, koje ptice koliko komada, htio sam reći ako imaš u podrumu kondora ili stepskog sokola (zaštićene ptice) onda se bolje pomiri s susjedom, kupi joj čokoladu.....
    Ako imaš kanarince, nitko ti ništa ne može, jer je to ljubimac kućni.
    priča br.1.--- Moj susjed mi pravio probleme jer imam tri dogo argentino psa, ja ljepo zovnem veterinarsku inspekciju, dođu inspektori, našli susjedu kokoši (200.metara od magistrale, strogo zabranjeno držati;patke, guske, magarca....) napisali mu kaznu, te naredili uklanjanje, a meni rekli da mogu držati 101, psa, jer je pas kućni ljubimac-nema ograničenja u broju.....
    Priča 2. tvoj stan i podrum je zatvoreni prostor (okućnica, dvorište, sve što je nepokriveno... nije zatvoreni prostor)i imaš "nepovredivost" stana-zatvorenog prostora (pročitaj malo na internetu o ovoj temi je dosta napisano)a to znači da ti po ustavu HR nitko ne može (osim rijetkih slučajeva, kad se radi o hvatanju počinioca kaznanog djela...)ući u tvoj zatvoreni prostor, jer je isti nepovrediv.Ovo je regulirano u Hrvatskom procesnom pravu, nađi procesni postupak na internetu sve imaš.
    To ti znači ,da ti mogu doći inspektori jedino u pratnji policije i s sudskim nalogom, tek onda ih MORAŠ pustiti u stan ili podrum (podrazumjeva se dva svjedoka-punoljetna, ne smije se vršiti po noći, nego ujutro od sedam do sumraka..) e ali onda ti zovneš svog odvjetnika (jer želiš da bude prisutan prilikom pretresa), a pošto tvoj odvjetnik malo dalje stoji onda ga se ljepo čeka ,maximalno 2.sata), e kad ti dođe odvjetnik onda ljepo ti i tvoj odvjetnik pretresete i skinete do gola policajce, koji će vršiti pretres u tvom stanu (ima logike, jer isti mogu donijeti nešto sa sobom i tebi podmetnuti)e tek onda policija (vjeruj mi da su do tada već pukli skroz) može vršiti pretres kod tebe.....
    priča 3. mom susjedu u Podstrani našli kokain u pretresu, a posle se ispostavilo da je svjedok bio maloljetan (policajac nije obratio pažnju ) te cijeli dokazni postupak propao, oslobodilo susjeda kojem je našlo kokain.....
    Priča 4.isto vrijedi i za inkasatora za TV preplatu, ne može ti po zakonu ući u kuću bez sudskog naloga.....
    Priča 5. Znam pouzdano za slučaj gdje su specijalci"kobre", šest sati stajali ispred vrata s nalogo sudskim, tek onda čovjek otvorio vrata.
    Priča 6. Pretres je "pomicanje stvari", a pregled je samo "gledanje", bez da pomiče stvari. Kad te policajac zaustavi na cesti s vozilom, smije samo gledati.Ako pomiče predmete (bez sudskog naloga) onda je prekoračio službene ovlasti ili zloupotreba položaja....
    *****Pitao si za pravnu-zakonsku regulativu RH, te pravne puteve, zakon ti je malo zafrkan, rekla bi pjesma "voda duboka"....ja bih na tvom mjestu mirno spavao, ako ne držiš stepskog sokola. Uf , udavio si me.... Pozzzzzz
    riječ je o kanarincima boje 10-tak lanjskih parova + 30tak mladih svi su prstenovani... dakle mirno spavam...hvala svima, ako bude nekih novih momenata javit ću....

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on pet 10 lip - 15:35

matija,po uri u kojoj si pisao post nebi se baš reklo da mirno spavaš.. Sleep
    pozdrav,(šala mala,ne ljuti se).

crv

Postaj by crv on pet 10 lip - 17:38

pale Ćuuuuk !

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pet 10 lip - 21:02

Matija, poslušaj ti mene, Bizar je zaboravio glavnu priču.
    Matora možda nije ljepa ali ti probaj joj dodjeliti jedan dobar kompliment, pokloni joj neki flower pa je zamoli da ti malo pomogne oko čiščenja kafeza i prostor gde čuvaš ptice.
    Bude li baba to prihvatila onda zatvori oči i obraduj je.
    Ja mislim da češ dobiti jednog pomočnika ali i jednu obavezu affraid više.
    lol!

bizar

Broj postova : 389
    Registration date : 21.09.2010

Postaj by bizar on pon 13 lip - 10:23

Matija poštovani,
    pusti ti njih na miru, oni se svi zezaju...... ( dobri su).
    -Osnovna je moja bila misao-poanta, da ti nitko ne smije ući( u tvoj zatvoreni prostor, zaboravio sam reći da i automobil spada u zatvoreni prostor-ako ti je prakiran) i uopće viditi što ti imaš, mislim ako ti ne želiš.
    -Još jedan primjer, ne znam kakav si sa susjedima, ali po nekim selima, kad ti dođe policija na pretres s nalogom, nitko od susjeda neće( jer se boje tebe da bude svjedok pretresu ).... anda moraju ići u drugo selo, problemi.... hahahaaaa Pozzzzzz
    ps
    Prekjučer bila parada pedera u Splitu, sina mi maloljetnog privelo, a meni dva puta kuću samo gledalo (bez naloga).
    Vidi se da govori iskustvo iz mene.Hahahaaaaa samo ti mirno spavaj Matija.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:04

Sada je: sub 10 pro - 8:04.