Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Paraliza???

Share

evmolp

Broj postova : 117
    Registration date : 22.07.2009

Paraliza???

Postaj by evmolp on pet 15 srp - 18:54

Ptica je stara 3 meseca. Od pred nedelju dana kao da je dobila paralizu noge i krila. Normalno jede, kad je uzmem u ruke izgleda sasvim u redu. Inace bila je u volijeri sa jos 40 -tak ptica sa kojima je sve u redu. Moze li joj se nekako pomoci? I jel neko ima iskustva sta je ovo uopste? Evo na klipu njeno ponasanje:

vlado

Broj postova : 856
    Registration date : 22.01.2010

Re: Paraliza???

Postaj by vlado on pet 15 srp - 22:55

Dali ti ptice imaju ikakav kontakt sa ostalom domaćom peradi?

Nemislim na direktni kontakt već blizinu ptica sa peradi tako da postoji mogućnost da se bolest prenese zrakom.

evmolp

Postaj by evmolp on pet 15 srp - 23:07

vlado je napisao/la:Dali ti ptice imaju ikakav kontakt sa ostalom domaćom peradi?

Nemislim na direktni kontakt već blizinu ptica sa peradi tako da postoji mogućnost da se bolest prenese zrakom.
    Nikakav kontakt. U okviru od nekoliko km. niko ne drzi to. Nemaju kontakt ni sa bilo kakvim drugim zivotinjama. Ptice su mi smestene na najgornjem spratu kuce u zatvorenom prostoru.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on sub 16 srp - 13:30

prijatelju rijesi se toga po kratkom postupku jebi ga to ti je prirodna selekcija

srdjan nis

Broj postova : 98
    Registration date : 06.05.2009

Postaj by srdjan nis on sub 16 srp - 13:42

Ja sam imao isti problem i prošle i pretprošle godine sa po jednom pticom. Prvoj sam pokušavao da pomognem dajući joj sve moguće lekove i na kraju posle četri meseca intenzivnog lečenja ptica nije pokazala nikakve promene ni nabolje niti na gore, isto . Na kraju sam morao da je se rešim da mi nebi obolele i druge ptice. A kad se sledeće godine pojavila isto takva ptica u jatu nisam ništa pokušavao već po kratkom postupku nažalost.

vlado

Broj postova : 856
    Registration date : 22.01.2010

Postaj by vlado on sub 16 srp - 14:15

Možda je ipak najbolje ovo što ti kolege savjetuju.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on sub 16 srp - 23:21

prijatelju a da tu nema nekog genetskog poremećaja možda ti se zato dešavaju takve stvari kod mladih ptica

evmolp

Postaj by evmolp on ned 17 srp - 0:28

lord189 je napisao/la:prijatelju a da tu nema nekog genetskog poremećaja možda ti se zato dešavaju takve stvari kod mladih ptica
    Ovo je jedini i prvi slucaj. Od istih roditelja imam jos 7 mladih i svi su dobri. Tako da, ipak mislim da je ovo individualna pojava. E sad, koji je uzrok ovome bas bi voleo da znam.

Red

Broj postova : 4
    Registration date : 01.08.2011

Postaj by Red on pet 5 kol - 13:10

jednostrana paraliza ptica se javlja u 90% slucajeva kao rezultat povrede...vrlo retko moze biti posledica lose ishrane (koja ne mora imati veze sa vama kao odgajivacem, ptica jede normalno al njen zeludac nije normalan, nego genetski losh pa ne vari pravilno, tj ne apsorbuje hranljive materije)...u ostalim slucajevima je znaci rezultat povrede nerva...ovakve povrede se tretiraju ogromnim kolicinama B vitamina ( u hrani) i kod ljudi treba oko 6 nedelja da se nerv povrati, a kod ptica cak i vise...tako da je prognoza u principu losa...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 5 kol - 13:17

U principu si dobro postupija kad vidim šta Red govori...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 13:42

Sada je: sub 10 pro - 13:42.