Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

Share

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Re: ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

Postaj by bocka on pet 5 pro - 22:15

MILANE PRIHVAĆAM TVOJ PREDLOG,
    PRE NEGO ŠTO SAM STAVIO AVATAR SHVATIO SAM DA MEDJU VAMA SAM NAJSTARII I MISLIM DA TAJ ĆURAN NAJVIŠE ODGOVARA MOJIM GODINAMA.
    I DRUGI SU MI REKLI DA PROMENIM SLIKU I EVO SADA TO ĆINIM SA MOJIM CRVENDAĆEM.

milos0205

Broj postova : 31
    Registration date : 16.11.2008

Postaj by milos0205 on pet 5 pro - 22:59

Nisi najstariji ima i starijih

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 5 pro - 23:01

Bocka ako se ne varam na tvom avataru je crveni petar ili crvendac?!?!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 5 pro - 23:01

Nema sanse da ima starijih,pa on nam svima moze biti dedo,ima covjek 61 godinu,ako ima starijih tko je to?!?!!?

bocka

Postaj by bocka on pet 5 pro - 23:14

MARKO TO JE CRVENDAČ KO PJEVA PREKO DANA I PREKO NOĆI.
    VEOMA E DOBAR ZA DRESURU PA ČAK U LITERATURI PIŠE DA ON NAKON VIŠE GODINA TOLIKO SE PRIVEŽE ODGAJIVAĆEM DA KAD GA PUSTIŠ VANI ON YNA SAM DA SE VRACA U KAFEZ.
    ALI JA MISLIM AKO GA PUSTIŠ U PROLEĆE NEMA SILE KOJA ĆE GA VRATITI.
    EVO TI SAJD DA GA VIDIŠ I ČUJEŠ
    http://www.rspb.org.uk/wildlife/birdguide/name/r/robin/index.asp

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 6 pro - 3:37

E ovog puta promasujem temu, al jbg, nisam prvi, a moderatori...neka se zanimaju malo prebacivanjem u prave teme . A Bocka, posto vidim da drzis crvendaca, interesuje me cime ga sve hranis i dali peva kod tebe, posto je on slican slavuju, a ja sam slavuja drzao nekoliko meseci pa ga pustio, ali bi sad da ga drzim duzi vremenski period, tj celoga svog zivota, jer dzabaa nama sve ove pevacice, SLAVUJ JE SLAVUJ, i nema mu premca!

I usput, da li je neko imao iskustva u drzanju slavuja i na koji nacin je to radio?

bocka

Postaj by bocka on sub 6 pro - 10:58

JAKO ME RADUJE ŠTO OVAKO MLAD ČOVEK JE ZAINTERESOVAN ZA ODGOJ MEKOKLJUNACA.
    NADAM SE DA MODERATOR NEĆE IMATI NIŠTA PROTIV AKO OTVORIM NOVU TEMU I TAMO DA TI DAM ODGOVOR I ŠIRE INFORMACIJE ZA MEKOKLJUNCE.
    KOD MNOGIH PTIČARA ODGOJ OVIH PTICA RAČUNA SE KAO NAJVEĆI I NAJTEŽI STEPEN PTIČARENJA.
    STEFANE POKUŠAJ DA SE PREBACIŠ NA OVU TEMU KAKO NE BISMO MEŠALI ŠTIGLICE I MEKOKLJUNCE.
    POZDRAV

bocka

ODGOJ I NAČIN ČUVANJA MEKOKLJUNACA

Postaj by bocka on sub 6 pro - 12:44

POŠTO POSTOI INTERES OD NEKIH ČLANOVA ZA MEKOKLJUNCE HTEO BI DA DAM ODGOVOR NA PITANJE STEFANOS7 .
    CRVENDAČ JE VEOMA LAK ZA ČUVANJE, TO JE JEDNA OD NAJPITOMIJE PTICE, JEDE BUKVALNO SVE ŠTA MU DAŠ A ZADNJE GODINE UDOMAČINIO SE I OSTAJE PREKO ZIME IAKO PRIPADA U ISTOJ GRUPI SA SLAVUJEM.
    TO JE PTICA KOJA PRVA NAGOVEŠTAVA PROLEĆE I POČINJE DA PEVA U DRUGOM MJESECU.
    PESMA MU JE JAKO LEPA I GLASNA A PJEVA I PREKO NOĆI. http://www.rspb.org.uk/wildlife/birdguide/name/r/robin/index.asp
    SLAVUJE ČUVAM AL ZA NIH TREBA PUNO DA SE NORMALNO AKO IMA INTERESA.
    EVO NEKOLIKO SLIKA OD CRVENDAČA

[img=http://img224.imageshack.us/img224/8101/dsc03278bp5.th.jpg]
    EVO I JEDNA OD VRSTA HRANE

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on sub 6 pro - 14:03

pozdrav bocka!
    daj mi reci jesi li imao iskustva sa uzgojem crvendaca. To je za mene prekrasna ptica, i jos davno kad sam imao voljeru imao sam i njih. Koliko znam 2 muzjaka zajedno ne idu!? Ili sam to pomjesao sa drugim nekim mekokljuncima.... Embarassed
    Napisi stogod o uzgoju, velicina krletki, gnijezdo, mladi....

bocka

Postaj by bocka on sub 6 pro - 14:41

ZDRAVO FAGO,
    CRVENDAČ JE ODLIČAN ZA VOLIJERU, ON PREVIŠE VOLI DA SE KUPA I PRETEŽNO VOLI DA JE NA PODNJAČI, KORISTAN JE STO UNUTAR VOLIJERE LOVI MUŠICE, KOMARCE I SVAKI INSEKT KOJ PROLETI.
    U PRAVU SI ON NESME DA SE ČUVA SA DRUGIM MUŠKIM CRVENDAČEM JER U PRIRODI IMAJU SVOJU TERITORIJU I BORESE DO SMRTI AKO SU U ZATVORENOM PROSTORU.
    JEDE BUKVALNO SVE ŠTA MU DAŠ, PREVIŠE VOLI BRAŠNARE, BELE I CRVENE CRVI, GNEZDI SE NISKO U TRNJE I PORED VODE.
    VEOMA LAKO SE LOVI JER JE PREVIŠE RADOZNAO, OBIČNO PEVA NA SVOJU TERITORIJU OKO GNJEZDA.
    NEZGODAN JE ŠTO U VOLIJERU I KAFEZU PEVA I SKAČE PREKO NOČI.
    NEVALJA DVA CRVENDAČA CUVATI U BLIZINI, AKO JEDAN ZAPJEVA DRUGI TRAZI BORBUU DA BI GA OTERAO PA DESISE DA SAMO HRKAJU OD BESA KAKO BI OTERALI JEDAN DRUGOGA.
    U LITERATURI IMA DOVOLJNO SVE OSTALO AKO TE INTERESUJE.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 6 pro - 20:15

Ma znam,crvendac ili crveni petar,lijepu pjesmu ima,u nas je samo drze preko zime,volio bih imati jedan primjerak,cime se hrani,kako ga nauciti?

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 6 pro - 20:20

Pa jeli moze jesti kakvo sjeme ili samo crve?

Znam za slavuja,imao mi ga je jedan susjed,nije lagan za uzgajati,ali vrijedi!

Najvise me zanimaju te druge vrste,tj. crvendac,reci sve o njemu da znam,mogao bi nabaviti jedan primjerak?!?!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 6 pro - 20:40

Ma ok za crvendaca, ali mene zanima sve sto znas o SLAVUJU, tj o njegovom drzanju uslovima drzanja...hrani, kavezu...ma bas sve

DjordjeVet

Broj postova : 448
    Registration date : 11.06.2008

Postaj by DjordjeVet on sub 6 pro - 21:46

jeste da se ne bavim mekokljuncima,al da pitam i ja nesto...
    jasno mi je kako hraniti i cuvati pticu vac naviknutu na kavez i hranu, ali kad uhvatis slavuje/crvendaca/grmusu kako ih odrzati u zivotu, odnosno kako ih nauciti da jedu u kavezu?
    cime ih hraniti u prvim danima?moraju li to biti crvi ili moze i nesto drugo?

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 6 pro - 22:13

Koliko ja znam, mislim da slavuja treba pustiti u kavez koji je otvoren samo sa prednje strane i da mu se trebaju dati crvi, pa da se prati da li ih on jede.Ukoliko prvog dana ne bude uzimao, trebaju mu se dat silom, tj staviti mu crva u kljun i naterati ga da proguta. Bocka, da li je ovo pogresno sto ja znam ?

bocka

Postaj by bocka on ned 7 pro - 1:23

SLAVUJI HVATAJU SE DO KRAJA APRILA MESECA DOK ŽENKE JOŠ NISU STIGLE I TO NAJSIGURNIJE KADA PEVA.
    RAZLIKA IZNEDJU ŽENKE I MUŠKE SLAVUJE NEMA OBA SU ISTI.
    MUŠKI SLAVUJ KAD SE UHVATI U PROLEČE PUN JE TESTERONOM I MNOGO JE AGRESIVAN PA ZATO MORA SE STAVITI U POSEBAN KAFEZ KO ŠTO JE NA SLICI.[img=http://img79.imageshack.us/img79/3201/dsc03308bu2.th.jpg] U POČETKU DOK SE NE SMIRI ČUVA SE U DONJEM KAFEZU, KADA SE PRIPITOMI IDE U GORNJEM KAFEZU. PRVE DANE INTEZIVNO SE HRANI BRAŠNARSKIM CRVIMA A AKO NEČE DA PRIHVATI DA JEDE ILI PIJE VODU TREBA GA PUSTITI, TO ZNATE KADA POČINJE DA SE NADUVAVA ODMAH GA PUSTITE DA NE BI BILO POSLE KASNO.NIJE GREŠKA I SILOM GA HRANITI. KADA SE NAVIKNE NA ZATVORENI KAFEZ NAKON TOGA TREBA GA PREBACITI U POLUOTVORNI.
    SLVUJ KAD VAS PRIHVATI TEK ONDA SHATITE DA JE NEŠTO POSEBNO. ON NA ŠTAPIČ STOJI ISPRAVLJEN I VRLO JE GRACIOZAN I GORD.
    STARI I PUTOMI SLAVUJI ČUVAJU SE U NORMALNE KAFEZE NE MANJI OD 50 X 30 X 40
    ZA POČETAK TOLIKO JER ZA SLAVUJ MOZE JEDNA POSEBNA BROŠURA DA SE NAPIŠE.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 7 pro - 1:37

A koliko prosecno traje proces pripitomljavanja - kada bi slavuj poceo da peva?
    Da li u kavezu peva i preko dana ili samo po noci?
    Kako mu ti dajes vode, jel u standardnoj pojilici ili kako?

Unapred hvala i pozdrav!

bocka

Postaj by bocka on ned 7 pro - 1:53

DESILO MI SE DA NAKON NEDELJU DANA PROPJEVA IAKO JOŠ JE DIV I PLAŠLIV ALI ZATO ON SE SAKRIVA OD PLATNA DA GA NEVIDIŠ. OBIČNO PROPJEVAJU ZA 20 DO 30 DANA.
    INTEZIVNO PEVA I PO DANJU A POGOTOVO PREKO NOČI NEGDE DO KRAJEM SEDMOG MESECA.
    HRANA I UVEK ČISTA VODA MORAJU BITI U STAKLENOJ POSUDI A NA PODNJAČU CIST OPRAN ILI KVARCAN PESAK.
    HIGIENA MORA BITI NA VISOKOM NIVOU.

vladan bg

Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

Postaj by vladan bg on ned 7 pro - 12:45

bocka je napisao/la:DESILO MI SE DA NAKON NEDELJU DANA PROPJEVA IAKO JOŠ JE DIV I PLAŠLIV ALI ZATO ON SE SAKRIVA OD PLATNA DA GA NEVIDIŠ. OBIČNO PROPJEVAJU ZA 20 DO 30 DANA.
    INTEZIVNO PEVA I PO DANJU A POGOTOVO PREKO NOČI NEGDE DO KRAJEM SEDMOG MESECA.
    HRANA I UVEK ČISTA VODA MORAJU BITI U STAKLENOJ POSUDI A NA PODNJAČU CIST OPRAN ILI KVARCAN PESAK.
    HIGIENA MORA BITI NA VISOKOM NIVOU.

Bocka, pa zar nisi rekao da stavljas piljevinu na pod kaveza?

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 7 pro - 12:49

Ja sam pitao za crvendaca nesto,jeli moze jesti mjesanicu za ptice,tj. sjeme,ili mora samo crve,jeli mu se voda daje na poilicu ili....???

bocka

Postaj by bocka on ned 7 pro - 14:12

ZDRAVO VLADANE, MOLIMTE PROČITAJ PONOVO TAMO JE NAPISANO DA PILJEVINU KORISTIM ISKLJUČIVO U VOLIERU A U KAFEZIMA ZASTO NE KORISTM I TO JE NAPISANO, MEDJUTIM KOD SLAVUJA KORISTIM OPRANI PESAK DOK SE SLAVUJ NE PRIVIKNE PA ONDA I ON SE ČUVA KAO I SVE OSTALE PTICE U NORMALNIM KAFEZIMA

MARKO, KADA SAM U POČETKU PISAO DA CRVENDAČ OSTAJE I ŽIVI PREKO ZIME MOŽEŠ ZAMISLITI ŠTA MOŽE DA JEDE KAD JE SNEGOM SVE PREKRIVENO.
    CRVENDAČ JE VEOMA MIRAN I ODMAH MOZEŠ DA GA ČUVAŠ U NORMALNI KAFEZ KAO OSTALE PTICE, BRZO SE NAVIKAVA NA HRANILICU I POJILKU.
    U POČETKU KAD JE POD STRES TREBA MU DATI DA JEDE BRAŠNARE ALI U HRANILKU SLOBODNO STAVI MEŠANU ZRNASTU HRANU, RADO JEDE POLOMLJEN SUNCOKRET, I ONA HRANA NA SLICI SPECIJALNA ZA MEKOKLJUNCE.
    AKO ŽELIŠ GA ČUVATI ONDA DETALJNIJE SVE ĆU DA TI OBJASNIM.

POZDRAV

vladan bg

Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

Postaj by vladan bg on ned 7 pro - 19:52

[quote="bocka"]ZDRAVO VLADANE, MOLIMTE PROČITAJ PONOVO TAMO JE NAPISANO DA PILJEVINU KORISTIM ISKLJUČIVO U VOLIERU A U KAFEZIMA ZASTO NE KORISTM I TO JE NAPISANO, MEDJUTIM KOD SLAVUJA KORISTIM OPRANI PESAK DOK SE SLAVUJ NE PRIVIKNE PA ONDA I ON SE ČUVA KAO I SVE OSTALE PTICE U NORMALNIM KAFEZIMA

Dobro je, bez ljutnje...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 7 pro - 23:20

A dali i slavuj kao crvendac moze jesti seme, ili se preko cele godine hrani samo crvima?
    Dali mogu oni ribarski crvi neznam kako ih vi zovete...?
    Pretpostavljam da se preko zime drze u sobi, koja temperatura im je najpogodnija ?

bocka

Postaj by bocka on ned 7 pro - 23:48

HRANA ZA SLAVUJ JE VRLO KARAKTERISTIČNA I TO JE NAJVEČI RAZLOG STO JE VRLO TEŽAK ZA ČUVANJE.
    RANIJE HRANU MORALISMO SAMI DA PRAVIMO A SADA GOTOVA HRANA SE PRODAJE.
    NORMALNO TREBA IMATI I MLINSKE CRVE KAO DODATAK.
    GREŠKA JE AKO SLAVUJ SE HRANI ISKLJUČIVO SA BRAŠNARIMA JER NAKON DVA ILI TRI MESECA UMREČE, ZATO HRANA MORA BITI RAZNOVRSNA
    SLAVUJ NE JEDE NIKAKVO SEME, U PRIRODI HRANI SE OD CRVA, INSEKTE I VOČA.
    RIBARSKE CRVI SU VELIKI ZA NJEGA ALI IH JEDE DOK SU MALI I TANKI.
    PREKO ZIME MORA DA BUDE U TOPLOJ PROSTORII.
    PTICE NE UMIRU OD HLADNOČE, UMIRU AKO NEMAJU ODGOVARAJUČU HRANU A POGOTOVO VODE.
    SVAKA PTICA MOZE BITI GLADNA I DO 30 SATI ALI ŽEDNA NEMOŽE .

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 8 pro - 2:12

A kako se zove ta kupovna hrana(bilo bi dobro ako imas sliku te hrane, tj pakovanja) i kako koliko se daje?

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:01

Sada je: pet 9 pro - 3:01.