Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Ćuk i prehrana

Share

Kućni Ljubimci

Broj postova : 5
    Registration date : 17.08.2011

Ćuk i prehrana

Postaj by Kućni Ljubimci on uto 10 sij - 1:44

Zanima me dali netko zna kako pravilno hraniti ćuka, živi kod mene na terasi već dvije godine, tu i prezimi jer je grijana, zimi uopće ne odlazi van iz nje mada ima mogućnosti ali uvjeti su mu na terasi izvanredni Smile

many

Broj postova : 762
    Registration date : 13.10.2009

Re: Ćuk i prehrana

Postaj by many on uto 10 sij - 10:56

ovako,čuk je sovovka,da je malen ali vrlo žestok i krvoločen.Hrani se manjim glodarima,miševima i voluharicama,rovke ponekad,u primorju i gušteri.

Ptice znaju biti često na njegovom jelovniku.Samo ne razumijem da li ti on dolazi ili ga imaš zatvorenog.Daj mu uznutrice srca jer su kompaktnija i mogu duže stajati,piletina ne prsa jer se znaju sasušiti od stajanja,treba biti krvavo.

Iz prirode čuk jako slabo uzima ponuđenu hranu koja se ne miče,ti pokušaj pa tu napiši ili mi javi,pa čemo pokušati drugu opciju.Ustvari bilo bi pametno da mu ostaviš nekakav izlaz ako nema na tavanu da ide van kad hoče.izgleda mi cijela priča interesantna,volio bih snimiti,to jer radim na dokumentarcu,pozdrav Manuel

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on uto 10 sij - 23:08

prije par godina sam jednog spasio ispod auta,tek bio poletio iz gnijezda,držao ga na drugom katu na terasi nezatvorenog i hranio iz ruke komadićima mesa.nakon par dana,tj. jedne noći nestao... cheers

many

Postaj by many on sri 11 sij - 11:07

to je za dosje x Smile

Kućni Ljubimci

Broj postova : 5
    Registration date : 17.08.2011

Postaj by Kućni Ljubimci on sri 11 sij - 17:57

many je napisao/la:ovako,čuk je sovovka,da je malen ali vrlo žestok i krvoločen.Hrani se manjim glodarima,miševima i voluharicama,rovke ponekad,u primorju i gušteri.

Ptice znaju biti često na njegovom jelovniku.Samo ne razumijem da li ti on dolazi ili ga imaš zatvorenog.Daj mu uznutrice srca jer su kompaktnija i mogu duže stajati,piletina ne prsa jer se znaju sasušiti od stajanja,treba biti krvavo.

Iz prirode čuk jako slabo uzima ponuđenu hranu koja se ne miče,ti pokušaj pa tu napiši ili mi javi,pa čemo pokušati drugu opciju.Ustvari bilo bi pametno da mu ostaviš nekakav izlaz ako nema na tavanu da ide van kad hoče.izgleda mi cijela priča interesantna,volio bih snimiti,to jer radim na dokumentarcu,pozdrav Manuel
    O snimanju ćemo se dogovoriti. pošto sam na poslu, ne mogu ti poslati fotografiju ali to je ptica koja se ponaša kao papigica tigrica, potpuno pitoma i puna povjerenja, što se tiče prehrane, sa kokošjim srcima i komadićima sitno nasjeckane pseće dlake je i hranim, jede i piletinu dok je svježa, a ljeti jako rado jede zrikavce i druge manje vrste skakavaca! Pošto kao novi član foruma sa nedovoljno upisa nemam pravo slati PP, pošaljimi e-mail pa ću ti poslati sliku Smile

P.S. Mislio sam da ću dobiti neke konkretnije rezultate glede prehrane ali nema veze, a što se tiče izlazaka van sa terase, on to jednostavno ne želi, ljeti se javlja drugim ćukovima ali ne želi ići sa terase koja je ljeti non stop otvorena!

Lijepi pozdrav

many

Postaj by many on čet 12 sij - 20:12

Kućni Ljubimci je napisao/la:Zanima me dali netko zna kako pravilno hraniti ćuka, živi kod mene na terasi već dvije godine, tu i prezimi jer je grijana, zimi uopće ne odlazi van iz nje mada ima mogućnosti ali uvjeti su mu na terasi izvanredni Smile

konkretno čuka sam imao iz marede u novigradu istarskom usput tražiš nešto konkretno o ishrani,a čuk ti živi dvije godine,znači sa ishranom je sve ok,nema nauke tu,grabljivice su jednostavnije od pjevica,barem meni,samo kod uzgoja paziš da obavezno imaju kosti u hrani i to mljeveno grubo,pileča glaa polusamljevena,ma super i meso i kosti i meko i tekučina,probaj to čuku dati zimi,miš je kompletna hrana,kužiš nema neke tajne,tajna je u smještaju

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:37

Sada je: pet 9 pro - 12:37.