Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

35. Ornitološko prvenstvo Hrvatske Zagreb 2012

Share

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Re: 35. Ornitološko prvenstvo Hrvatske Zagreb 2012

Postaj by zoranV on pet 14 pro - 18:14

ERVINO je napisao/la:

iz svega iznesenog želim samo utvrditi da je svaka izložba nova utakmica i da je u ovom našem hobiju primarno druženje i razmjena iskustva iz uzgoja

Ervino,svaka ti je na mjesto,a ova i pogotovo Smile cheers .

ERVINO

Broj postova : 628
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by ERVINO on pet 14 pro - 18:16

zoranV je napisao/la:Ma ja mislim da je sve vezano za to kakav vas sudac zapadne.JA sam bio na tri izložbe, Pula,Rijeka i Zagreb i na sve tri su mi ptice drugačije ocjenjene,kao i mojim kolegama ,koji su izlagali skupa sa mnom .Evo kako je to bilo:

Pula:

1. mjesto - Zoran

2. mjesto - Joža

3. mjesto - Aldo

Rijeka:

2. mjesto - Joža

3. mjesto - Zoran

nije dobio nagradu - Aldo

Zagreb:

1. mjesto - Joža

2. mjesto - Aldo

3. mjesto Zoran

Eto,ovo je "Riblja čorba"

Evo ,to bi bilo to Wink Smile
    Smile

http://www.youtube.com/watch?v=GrEDrbjIko4

Pozdrav,

Zorane evo detaljnje anilize:

Pula
    044 91 bod
    047 90 bod.
    064 90 bod.
    068 90 bod. Ukupno 366 sudac Ervino

Rijeka ptice 044 najbolja zamjenjena !!!! nema je u kolekciji !!!ostale

054 88 bodova dakle slabija ptica od 044 za 3 boda !!!!!
    047 90 bodova isto kao Pula
    064 90 bodova isto kao Pula
    068 89 bodova - 1 u odnosu na Pulu Ukupno 361 bod sudac Gregoruti Paolo

Zagreb
    054 89 bodova
    047 89 bodova
    064 88 boda
    068 89 bodova ukupno 360 sudac Skeić Davor

Iz svega iznesenog jasno se vidi da je razlika nastala samo kad je iz "Pulske" kolekcije najbolja ptica "zamijenjena" ??? Question
    Jasno je i da se ocjene sva tri suca gotovo potpuno podudaraju i da nema govora o nikakakvoj različitoj primjeni standarda Very Happy Very Happy Very Happy

zoranV

Postaj by zoranV on pet 14 pro - 18:19

Znači ,sve je odlučio broj 044 ? Wink
    Kud ga zamjeni Smile Smile

zoranV

Postaj by zoranV on pet 14 pro - 18:20

Ja sam se spakovao i čekam polazak za Zagreb,od uzbuđenja neću moći oka sklopiti.Zato bi bilo najbolje da mi krenemo još večeras Wink.
    Ako ipak krećemo sutra,samo me zanima vrijeme kretanja ? Wink

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on pet 14 pro - 18:28

zoranV je napisao/la:Znači ,sve je odlučio broj 044 ? Wink
    Kud ga zamjeni Smile Smile

Zorane ja bi što prije uplatio loto. Brojeve imaš, ne zaboravi 044. lol! cheers lol! cheers lol! cheers

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on pet 14 pro - 18:39

zoranV je napisao/la:Ja sam se spakovao i čekam polazak za Zagreb,od uzbuđenja neću moći oka sklopiti.Zato bi bilo najbolje da mi krenemo još večeras Wink.
    Ako ipak krećemo sutra,samo me zanima vrijeme kretanja ? Wink
    Zorane to bi trebalo na p.p., ali pošto svi mi osmorica iz Pule pratimo ovaj forum onda ovako: Bepo i Lino dolaze kod mene i u 15 do 7 krečemo po Deana, zatim idemo po Ervina, ako nismo puno čekali Deana onda smo oko 7 i 10-15 u Vodnjanu kod Patrika, slijedeča stranica Jože u Žminju, slijediš ti, izračunaj malo kad bi bili približno kod tebe. Vozim ja, konbi je novi Ford Tranzit.
    Evo sad možeš lakše i ići spavati, laku noć. lol! lol! lol!

zoranV

Postaj by zoranV on pet 14 pro - 19:03

Hvala Renato.

I još da napomenem šta se tiče sudaca,
    mnogi misle da je njihov posao sranje ,a šta bi onda rekli na ovaj posao Wink Smile Smile

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on pet 14 pro - 19:47

A što reći na 13 bodova razlike od izložbe do izložbe,istina je da je riječ o kolekciji. Very Happy Mislim da su sad 3-4 boda mala beba za ovaj slučaj.Smješak sam stavio, ali mislim da je to za plakanje i za nikakvu diskusiju u nedilju.
    Ali kad se izračuna (laka matematika)i tu je svakoj tici skresano 3-4 boda što je izgleda normalno za ove naše prilike.Svaka čast onima koji su lakih živaca i to mogu lako prihvatiti i saslušati obrazloženje u nedilju.Ja bi njima čestitao i dao nagradu.
    Morat ćemo potegnut da se takvi nagrade od saveza, a uvjet bi trebao biti najveća razlika u bodovima što se mora dkazati ocjenskim listama...malo ironije nekome će možda malo i pomoći...pustimo brigu na veselje i zaboravimo sve nedilja je dan za druženja i lagana ćaskanja... Very Happy

DjordjeVet

Broj postova : 448
    Registration date : 11.06.2008

Postaj by DjordjeVet on pet 14 pro - 20:59

da li bi neko mogao da slika i okaci neke od izlozenih ptica, prema brojevima kaveza koje navodim?
    to su brojevi (sve naravno bastardi faune evrope Shocked )
    1188
    1222
    1223
    1224
    1225
    1226
    1227
    1228
    1229
    1230
    1231

prosle godine me je takodje zanimalo par ptica, koje su trebale biti slikane u kutijama (pa zato nisu posebno slikane), ali nista od toga, nazalost...valjda ce se ove godine naci neka dobra dusa da i meni ispuni zelju, kad vec ne mogu doci u Zagreb da sve to vidim uzivo.. Very Happy

zelandur
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 244
    Registration date : 13.03.2010

Postaj by zelandur on sub 15 pro - 1:24

zna li mozda neko gdje se mogu vidjet slike sto su ptice slikane nagradivane u zagrebu unaprid hvala

ticar
    Moderator
    Moderator

Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on sub 15 pro - 2:07

ERVINO je napisao/la:

Pozdrav,

Standard je ISTI ocjena je odraz trenutnog stanja ptice. Zavisno od bodovnog minimuma ili ranga izložbe broj bodova može varirati od 2-4 boda razlike...Primjer bodovni minimum u Rijeci 90 bodova za bilo koji plasman = COM pravilo ...dakle ako imamo 3 ptice sa 90 bodova prva se diže za dva boda (92) druga za bod (91)treće ostaje na 90 jer tako nalaže pravilo COM po kojem razlika u plasmanu mora biti jedan bod ...Na našim se izložbama uglavnom primjenjuje bodovni minimum 90-89-88 te nije potrebno dodatno dodavati bodove za diferencijaciju plasmana...Razlika može nastati i u različitoj primjeni kriterija s obzirom na rang izložbe gdje se na niže rangiranim izložbama ide sa blažim kriterijima ( ako je konkurencija u grupi slabija npr. ako imamo tri izložene ptice u grupi obično se gleda sve nekako nagraditi pa ako te ptice dođu na državno gdje ih je 15-20 ptica u istoj grupi a nemaju kvalitet lako mogu dobiti 2-3 boda manje ....) iz svega iznesenog želim samo utvrditi da je svaka izložba nova utakmica i da je u ovom našem hobiju primarno druženje i razmjena iskustva iz uzgoja Very Happy Very Happy Very Happy ,,, pozdrav

to je ono što se meni ne sviđa nikako,nije bitno jel po COM-u i po neznam ni ja čemu,ako ptica vrijedi 92 boda daj joj 92 boda ako vrijedi 86 onda daj 86,jer npr,ako je u nekoj kategoriji prijavljeno 5-6 ptica i nijedna ne valja čemu onda ono ma daj mu digni koji bod pa da neka i ova kategorija bude nagrađena.ako ne valja ne valja,nema nagrade i gotovo.znam da bi po tim "mojim" pravilima bilo jako malo medalja ali neka,nek ljudi znaju na čemu su.
    na taj način se krivo vodi uzgajivač koji po nekad kao što vidimo bude zbunjen.

mene ne čudi kad ptica na 3 izložbe bude ocjenjena sa 91-90 pa na državnoj padne na 88,zna se da se ptice izmore,izrazbijaju....
    ali me čudi kad ptica na 3 izložbe ima po 87-88 bodova a na državnoj dobije 90-91

sgobin

Broj postova : 361
    Registration date : 02.10.2009

Postaj by sgobin on sub 15 pro - 9:19

salitos je napisao/la:Pozdrav svima..Dotakli ste se ovdje teme suđenja pa bi i ja dao svoj komentar.Pošto cu u narednom periodu pokušati uzgajati ahat normal crvene mozaike pratio sam kako su ove ptice ocijenjene u Rijeci i Zagrebu i uvidio znacajnu razliku u ocjeni kod nekih uzgaivaca u Zagrebu i Rijeci!Standard je valjda isti za svaki grad i državu!?Šta je u pitanju?Sudijsko ne znanje ili ono famozno da se nekom sviđa ovako,a nekome onako?Ima valjda standard!Ili je opet nešto sasvim treće u pitanju....Još jednom pozdrav svima na forumu i ako moze neki komentar na ovo..
    Pozdrav svima,
    na početku ću odmah navesti da sam osobno izvršio ocjenjivanje ahata normala crvenih mozaika pri ćemu sam primjenio važeće kriterije za ocjenjivanje propisane od strane OMJ-a odnosno COM-a.Kako se da primjetiti svugdje u kritiziranju se ponavljaju bodovi pa opet bodovi , bez da je itko naveo da je tu ili te ptice prethodno pogledao i eventualno imao na uvid prethodne ocjenske liste pa ih po stavkama uspoređivao.
    Dakle o onom sviđanju ili ne sviđanju nema ni govora a ovo navedeno "nešto treće" pitam te ja na što misliš(budimo konkretni)....da ti mogu pružiti konkretan odgovor ..
    Na kraju bi rekao da je i mogućnost pogreške prisutna ali ako je napravljena nije sigurno plod neke namjere.
    Volio bi biti prisutan sutra u Zg ali nisam 100%siguran dali ću bit u mogućnosti radi posla.
    Na kraju bi iznio svoje zapažanje da iz godine u godinu jedni te isti kritiziraju ocjenjivanje i rad sudaca.

lp Šime Gobin

faganel

Broj postova : 177
    Registration date : 06.06.2009

Postaj by faganel on sub 15 pro - 12:03

Pratim sva važnija natjecanja na ovom kontinentu.Ovakav rezultat u takmičenju malinoa je fascinantan.Samo na 2 takmičenja su postignuti bolji rezultati u zbroju bodova za prva 3 mjesta:prvenstvo Italije Bastia Umbra 2002.god. i na sv.prvenstvu u Tours-u 2011.god. sa prvim mjestom od 512, drugim (Furlan) sa 500 i treče također 500 bodova.Kapa dolje našem vrhunskom uzgajivaču Aleksandru Arsiću.
    Čestitke zaslužuje i Alfred Krstulović sa rezultatom od 490 bodova gdje su 3 ptice ocijenjene sa 126-126-123.
    Velika šteta što nisam mogao poslušati.

IvoR

Broj postova : 225
    Registration date : 30.10.2009

Postaj by IvoR on ned 16 pro - 0:32

Cestitke svim ucesnicima,svim nagradjenima a posebno malinoasima Arsicu,Furlanu i naravno Alfredu Krstulovicu....... cheers

sturcla

Broj postova : 28
    Registration date : 21.02.2011

Postaj by sturcla on ned 16 pro - 1:39

Cestitke do pobednicima na izlozbi,zamolio bih da postavite katalog sa takmicenje malinoa,ako neko ima.hvala i pozdrav

zelandur
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 244
    Registration date : 13.03.2010

Postaj by zelandur on ned 16 pro - 2:26

3 strana katalog

zoranknez

Broj postova : 16
    Registration date : 16.05.2010

Postaj by zoranknez on ned 16 pro - 13:21

ticar je napisao/la:

to je ono što se meni ne sviđa nikako,nije bitno jel po COM-u i po neznam ni ja čemu,ako ptica vrijedi 92 boda daj joj 92 boda ako vrijedi 86 onda daj 86,jer npr,ako je u nekoj kategoriji prijavljeno 5-6 ptica i nijedna ne valja čemu onda ono ma daj mu digni koji bod pa da neka i ova kategorija bude nagrađena.ako ne valja ne valja,nema nagrade i gotovo.znam da bi po tim "mojim" pravilima bilo jako malo medalja ali neka,nek ljudi znaju na čemu su.
    na taj način se krivo vodi uzgajivač koji po nekad kao što vidimo bude zbunjen.

mene ne čudi kad ptica na 3 izložbe bude ocjenjena sa 91-90 pa na državnoj padne na 88,zna se da se ptice izmore,izrazbijaju....
    ali me čudi kad ptica na 3 izložbe ima po 87-88 bodova a na državnoj dobije 90-91

Tičar slažem se sa tvojom konstatacijom jer tako se dešava i kod nas u Srbiji na manjim izložbaba se smanji kriterijum a kad dođe državno poveća i one ptice koje su imale 91 sada imaju 2 do 4 boda manje.
    Trebalo bi zauzeti isti kriterijum bez obzira o kakvom je takmičenju reč pa bi se samim tim i kvalitet povećao, jer bez obzira pojavio se na lokalu ili na državnom ptice bi bile ocenjene isto,ili 91-90, što znači da ta ptica stvarno vredi.

pitao bih da li ćemo moći videti slike nagrađenih ptica
    Pozdrav

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on ned 16 pro - 15:26

DjordjeVet je napisao/la:da li bi neko mogao da slika i okaci neke od izlozenih ptica, prema brojevima kaveza koje navodim?
    to su brojevi (sve naravno bastardi faune evrope Shocked )
    1188
    1222
    1223
    1224
    1225
    1226
    1227
    1228
    1229
    1230
    1231

prosle godine me je takodje zanimalo par ptica, koje su trebale biti slikane u kutijama (pa zato nisu posebno slikane), ali nista od toga, nazalost...valjda ce se ove godine naci neka dobra dusa da i meni ispuni zelju, kad vec ne mogu doci u Zagreb da sve to vidim uzivo.. Very Happy

DjordjeVet
    Evo ću ti jednim dijelom ispuniti želju….. Ptice pod brojem 1226, 1228 i 1231 nisam pronašao. Slikao sam ti pticu, i odmah iza, njenu ocjenu. Nadam se da će biti OK.

phaeo92

Broj postova : 24
    Registration date : 18.09.2012

Postaj by phaeo92 on pon 17 pro - 16:18

Proveo sam 2 divna dana u Zagrebu uz pravo ptičarsko druženje! Hvala Patriku na svemu,a posebno odličnom vinu i Deanu na sjajnoj atmosferi ...

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pon 17 pro - 19:04

Prije nego li sredim utiske iz Zagreba hteo bi dati jedan moj predlog koji sam ga predložio nekim sudijama na samoj izložbi.
    Koliko mogu pratim sva državna šampionata od bivših Jugoslovenskih republika (izuzev Slovenije ) u kojima provlaču se isti ili slični problemi navedeni u ovoj temi.

Moj predlog ima dve varijante:

# Prva je da se državni šampionat održi prvi u državu a nakon njega svi ostali lokalni šampionati
    # Druga je da sudije unapred budu određeni za državni šampionat a da pri tome nemaju pravo suditi na lokalnim šampionatima.

Sa ovim postiže se hijararhija određenih sudaca na njihov rad i način ocenjivanja bez ikakvog subjektiviteta.
    U prvoj varijanti izbeči če se maltretiranje onih ptica koje imaju namjeru učestvovati na više takmičenja jer ima puno slučajeva da eksponat još na lokalno takmičenje doživi neki stres i sl. odnosno ta ista ptica na državno šampionatu krahira.

Mislim da neče niko da mi zameri na ovakvo moje razmišljanje jer neznam sve Vaše takmičarske propozicije u koje ne želim se mješati jer na to nemam ni pravo.

Pozdrav Bocka

Zadnja promjena: bocka; uto 18 pro - 13:57; ukupno mijenjano 1 put.

crv

Broj postova : 1816

Postaj by crv on pon 17 pro - 21:30

bocka je napisao/la:Prije nego li sredim utiske iz Zagreba hteo bi dati jedan moj predlog koji sam ga predložio nekim sudijama na samoj izložbi.
    Koliko mogu pratim sva državna šampionata od bivših Jugoslovenskih republika (izuzev Slovenije ) u kojima provlaču se isti ili slični problemi navedeni u ovoj temi.

Moj predlog ima dve varijante:

# Prva je da se državni šampionat održi prvi u državu a nakon ngega svi ostali lokalni šampionati
    # Druga je da sudije unapred budu određeni za državni šampionat a da pri tome nemaju pravo suditi na lokalnim šampionatima.

Sa ovim postiže se hijararhija određenih sudaca na njihov rad i način ocenjivanja bez ikakvog subjektiviteta.
    U prvoj varijanti izbeči če se maltretiranje onih ptica koje imaju namjeru učestvovati na više takmičenja jer ima puno slučajeva da eksponat još na lokalno takmičenje doživi neki stres i sl. odnosno ta ista ptica na državno šampionatu krahira.

Mislim da neče niko da mi zameri na ovakvo moje razmišljanje jer neznam sve Vaše takmičarske propozicije u koje ne želim se mješati jer na to nemam ni pravo.

Pozdrav Bocka

Idea

# Prva: Tako bi trebalo i u nogometu prvo proglasiti osvajača, pa tek onda igrati kup.
    # Druga: Za državno treba dvadesetak sudaca. Dakle za pokriti sva ostala događanja u državi , ostalo bi cca pet sudaca , i to svi kanarinaca boje.
    scratch

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on uto 18 pro - 0:25

Evo i mene kako bi donekle prokomentirao ovu našu zagrebačku državnu.Dosta je kritika upućeno kako u ovoj temi tako i u nekim drugim.Možda bi i ja ponešto mogao dodati npr.katalog sa šiframa uzgajivača koje važe tek dogodine.Po prvi put bez brojeva prstena ptice.Samo redni brojevi koji ništa ne znače.Kako prodati ili kupiti baš određenu pticu?Kako dokazati da se radi baš o toj ptici?Ali nema veze valjda će dogodine i to biti ispravljeno.Naglasak bi stavio na neke pozitivne stvari.Kao i obično ptice smo nosili ja i moj prijatelj AA.Na samom prijemu nismo imali problema.Sami smo stavljali ptice u označene kaveze ,a već toliko pominjana djeca su nas pratila i stavljala hranu i vodu.Prisutni domaćini ,premda malobrojni,bili su izuzetno susretljivi.Stoga koristim priliku da se zahvalim gospodi Marceljaku,Jurjeviću te naročito Igoru Prosenici ,koji nam je mnogo pomogao i bio na usluzi u svakom trenutku.Također pozdravljam i gospodu Markovića i Zjaču sa kojima smo proveli večer u ugodnom razgovoru i prisjećanju na neke zgode iz prošlosti.
    A sad ono što je najvažnije.Mislim da je izložba više nego uspjela sa pokazanim kvalitetom i raznovrsnošću.I još važnije dobili smo tri nova suca.Svima od srca čestitam ,a naročito "mome" Crvu.Tresao se kao prut ,ali je na kraju sve dobro završilo.Ipak malo pomalo idemo napred.Mlađe snage pristižu.
    A kad smo već kod mladih ne mogu zaobići i ne spomenuti izuzetno osvježenje u našoj ornitokulturi.Radi se o momku od 22 godine.Pomalo samozatajnom,uzornom studentu i tihom i pristojnom.Uz to već postao sudac i jedan od najjačih uzgajivača u državi.Mislim da je drugi u generalnom plasmanu.Pogledajte samo što je sve taj dečko izložio. Shocked Svaka čast!
    Vjerovatno pogađate radi se o Andreju Gregušu.Bravo Andrej čestitam!Da nam je makar još takvih.Eto toliko od mene za ovaj put.

crv

Broj postova : 1816

Postaj by crv on uto 18 pro - 3:26

MARIN je napisao/la:Evo i mene kako bi donekle prokomentirao ovu našu zagrebačku državnu.Dosta je kritika upućeno kako u ovoj temi tako i u nekim drugim.Možda bi i ja ponešto mogao dodati npr.katalog sa šiframa uzgajivača koje važe tek dogodine.Po prvi put bez brojeva prstena ptice.Samo redni brojevi koji ništa ne znače.Kako prodati ili kupiti baš određenu pticu?Kako dokazati da se radi baš o toj ptici?Ali nema veze valjda će dogodine i to biti ispravljeno.Naglasak bi stavio na neke pozitivne stvari.Kao i obično ptice smo nosili ja i moj prijatelj AA.Na samom prijemu nismo imali problema.Sami smo stavljali ptice u označene kaveze ,a već toliko pominjana djeca su nas pratila i stavljala hranu i vodu.Prisutni domaćini ,premda malobrojni,bili su izuzetno susretljivi.Stoga koristim priliku da se zahvalim gospodi Marceljaku,Jurjeviću te naročito Igoru Prosenici ,koji nam je mnogo pomogao i bio na usluzi u svakom trenutku.Također pozdravljam i gospodu Markovića i Zjaču sa kojima smo proveli večer u ugodnom razgovoru i prisjećanju na neke zgode iz prošlosti.
    A sad ono što je najvažnije.Mislim da je izložba više nego uspjela sa pokazanim kvalitetom i raznovrsnošću.I još važnije dobili smo tri nova suca.Svima od srca čestitam ,a naročito "mome" Crvu.Tresao se kao prut ,ali je na kraju sve dobro završilo.Ipak malo pomalo idemo napred.Mlađe snage pristižu.
    A kad smo već kod mladih ne mogu zaobići i ne spomenuti izuzetno osvježenje u našoj ornitokulturi.Radi se o momku od 22 godine.Pomalo samozatajnom,uzornom studentu i tihom i pristojnom.Uz to već postao sudac i jedan od najjačih uzgajivača u državi.Mislim da je drugi u generalnom plasmanu.Pogledajte samo što je sve taj dečko izložio. Shocked Svaka čast!
    Vjerovatno pogađate radi se o Andreju Gregušu.Bravo Andrej čestitam!Da nam je makar još takvih.Eto toliko od mene za ovaj put.

Ma di si vidio prut od 130cm opsega!? Very Happy Balvan. Embarassed Trupina.
    Fala Marine na čestitki , i ubuduće ono ,,moj'' bez navodnika! Suspect

Vrbanja

Broj postova : 378
    Registration date : 07.03.2010

Postaj by Vrbanja on uto 18 pro - 10:05

Z.S CRV CESSTITKE NA USPJESNO POLOZENOM ISPITU cheers SRETNO

markozd

Broj postova : 111
    Registration date : 09.02.2010

Postaj by markozd on uto 18 pro - 11:05