Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

35. Ornitološko prvenstvo Hrvatske Zagreb 2012

Share

Faeton

Broj postova : 60
    Registration date : 24.10.2010

Re: 35. Ornitološko prvenstvo Hrvatske Zagreb 2012

Postaj by Faeton on uto 18 pro - 20:04

Čestitke novim sucima. I to mladim snagama, što veseli. Inače, kad pričamo o svemu ovome što ste napisali, moram vam kazati da sam ja cijeli život s pticama, ali tek od prije neku godinu sam aktivan i na izložbama, odnosno, počeo sam se ozbiljnije baviti ovim lijepim, ma prelijepim hobijem. Nisam ni pretpostavljao šta se sve iza ovoga krije. No, već nakon prve izložbe na kojoj sam sudjelovao, skužio sam da i u ornitologiji, baš kao i u svakoj "logiji" ili pak običnom hobiju, ima svega. I odredio sam da ću u svemu tome uživati. Pa smo tako organizirali i izložbu u Šibeniku, pa smo organizirali i skup... pa sam upoznao puuuno krasnih ljudi - neću ih nabrajati da ne bih koga zaboravio, ipak ih je veliki broj... pa smo organizirali druženja, i lipu spizu, i svega i svačega. A što je najvažnije, koga god sam pitao za savjet, svak je voljan pomoći. I mogu vam reći da stvarno uživam u ovom hobiju. Iako mi dnevno ode i po dvi tri ure. Što se tiče ocjenjivanja, mislim da tu nema, barem mi se tako čini, zle namjere. I ne treba se ljutiti, već uživati i pozitivno razmišljati. Evo, pričao sam u Zagrebu s nekim sucima. Pa kažu, bilo pticama ledeno, posebice onim manjim (mislim na stas). Pa hvala Bogu, ako znamo da je ptica dobra, dobro je, idemo dalje. A ako stvarno nije dobra, ajmo nastojat dobit bolju. Jednostavno, zar ne. To je ono kao kad smo bili klinci pa bi pisali školski rad o mami. Pa bi svi napisali "Moja jke majka najljepša na svijetu..." A priznat ćete - nije baš tako Smile))) Eto dragi moji, izuzetno mi je drago što vas poznam i što ću vas još upoznati. Družimo se i uživajmo, a ptica, ocjena i medalja će biti - i dobrih i loših. Pozdrav do slijedećeg druženja. E da, kad ste negdje blizu Šibenika javite se, popit ćemo barem kavu - Željko 091 568 21 22

Rasko

Broj postova : 220
    Registration date : 13.11.2008

Postaj by Rasko on uto 18 pro - 23:13

Faeton je napisao/la:Čestitke novim sucima. I to mladim snagama, što veseli. Inače, kad pričamo o svemu ovome što ste napisali, moram vam kazati da sam ja cijeli život s pticama, ali tek od prije neku godinu sam aktivan i na izložbama, odnosno, počeo sam se ozbiljnije baviti ovim lijepim, ma prelijepim hobijem. Nisam ni pretpostavljao šta se sve iza ovoga krije. No, već nakon prve izložbe na kojoj sam sudjelovao, skužio sam da i u ornitologiji, baš kao i u svakoj "logiji" ili pak običnom hobiju, ima svega. I odredio sam da ću u svemu tome uživati. Pa smo tako organizirali i izložbu u Šibeniku, pa smo organizirali i skup... pa sam upoznao puuuno krasnih ljudi - neću ih nabrajati da ne bih koga zaboravio, ipak ih je veliki broj... pa smo organizirali druženja, i lipu spizu, i svega i svačega. A što je najvažnije, koga god sam pitao za savjet, svak je voljan pomoći. I mogu vam reći da stvarno uživam u ovom hobiju. Iako mi dnevno ode i po dvi tri ure. Što se tiče ocjenjivanja, mislim da tu nema, barem mi se tako čini, zle namjere. I ne treba se ljutiti, već uživati i pozitivno razmišljati. Evo, pričao sam u Zagrebu s nekim sucima. Pa kažu, bilo pticama ledeno, posebice onim manjim (mislim na stas). Pa hvala Bogu, ako znamo da je ptica dobra, dobro je, idemo dalje. A ako stvarno nije dobra, ajmo nastojat dobit bolju. Jednostavno, zar ne. To je ono kao kad smo bili klinci pa bi pisali školski rad o mami. Pa bi svi napisali "Moja jke majka najljepša na svijetu..." A priznat ćete - nije baš tako Smile))) Eto dragi moji, izuzetno mi je drago što vas poznam i što ću vas još upoznati. Družimo se i uživajmo, a ptica, ocjena i medalja će biti - i dobrih i loših. Pozdrav do slijedećeg druženja. E da, kad ste negdje blizu Šibenika javite se, popit ćemo barem kavu - Željko 091 568 21 22
    Slažem se u potpunosti

patrik

Broj postova : 408
    Registration date : 09.04.2010

Postaj by patrik on sri 19 pro - 4:22

phaeo92 je napisao/la:Proveo sam 2 divna dana u Zagrebu uz pravo ptičarsko druženje! Hvala Patriku na svemu,a posebno odličnom vinu i Deanu na sjajnoj atmosferi ...
    vidimo se u osijeku i opet isto

jere
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 69
    Registration date : 28.03.2010

Postaj by jere on sri 19 pro - 16:12

CRV ČESTITAM NA POLOŽENOM ISPITU cheers

ziko

Broj postova : 70
    Registration date : 02.01.2011

Postaj by ziko on sri 19 pro - 16:28

Čestitam CRVU na polženom ispitu,naravno i ostalim novim sudcima.........

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on sri 19 pro - 16:54

Hvala momci na čestitkama .To mi puno znači. cheers

Beki71

Broj postova : 15
    Registration date : 17.12.2011

Postaj by Beki71 on sri 19 pro - 19:05

zna li se ko dili papire sa ocjenama . da njemu čestitamo

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by dr.nenad86 on čet 20 pro - 2:10

patrik je napisao/la:
    vidimo se u osijeku i opet isto

Pridruzujem se pozdravima koej je Goran uputio Patriku i Deanu, dodao bi tu jos i Ervina, Faga, Iku, kolegu koji je polozio za sudiju za egzote, ZoranuV, Bocki, Alidzanovicima i celokupnoj komapaniji iz Zagreba i Osjeka, bilo nam je lepo druziti se dva dana i pticariti..... Vidimo se u Osjeku...

Pozdrav cheers

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on čet 20 pro - 19:05

Prvo da se izvinim što kasnim da i ja iznesem moje utiske iz Zagreba.
    Največi razlog je što ovih dana bio sam zauzet oko pripreme za moju kučnu slavu Sveti Nikola pa da iskoristim ovu priliku i da čestitam svim hriščanima ovog velikog verskog praznika.
    Što se tiče same manifestacije najači adut bili su visoko kvalitetne ptice.
    Razlog da posetim ovu izložbu je, da se lično vidim i upoznam sa ptičarima s kojim nekoliko godina kontaktiram na ovom forumu.
    Verujte da nisam se prevario jer susreo sam se i upoznao sa mnogo novih ptičara, divni ljudi i prije svega mlade i perspektivne ptičare.
    Imena ne bi hteo da spominjem jer sigurno zaboraviču nekoga, NO ! Jožu moram spomenut jer ista smo "krvna grupa" i on je starii goooodinu dana od mene pa samim time predajem mu zastavu kao naj starii ptičar na forumu farao
    Raduje me to što Joža je dokazani majstor za bastardiranje i na toj linii razmenivačemo naša iskustva.
    Izenadjen sam što na izložbu nije bilo mekokljunaca no skoro na svim takmičenja mekokljunci nisu zastupljeni bar na teritoriju bivše Jugoslavije.
    Prije što postavim nekoliko fotografija hteo bi se zahvaliti na srdačni i prijateljski prijem svima sa kojim sam se susreo i ljepo proveo u Zagreb.

Pozdrav Bocka

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on čet 20 pro - 19:40

Nenade* - pozdrav i tebi,drago mi je da sam te opet sreo Smile cheers

Bocka* - znači dojmovi su se slegli? Nadam se da ćemo se opet sresti na nekoj od izložbi i da ćemo sve ovo ponoviti,osim onih njoka sa četiri vrste sira Wink Smile Smile Smile , Deane,Deane Smile Smile

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 20 pro - 21:18

pozdrav bocka prijatelju dva ne zaboravna dana joža

zoranV

Postaj by zoranV on čet 20 pro - 21:24

Evo nam i Jože,njegov prvi post cheers Basketball

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 20 pro - 21:27

zorane bit će još toga glavno da sam probio led pozdrav

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on čet 20 pro - 21:36

Sada ćemo pratiti i zimovke iz prve ruke. Wink

zoranV

Postaj by zoranV on čet 20 pro - 21:57

Da,samo ću ih ja morati snimati Wink

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on čet 20 pro - 23:02

Nema veze, mi ćemo biti informirani, a ti ćeš se malo pomučiti za to. Very Happy
    Hvala u naprijed.

damir64

Broj postova : 395
    Registration date : 18.02.2010

Postaj by damir64 on pet 21 pro - 21:37

Pozdravljam sudionike državnog prvenstva ptiva u Zagrebu!
    Nakon što su se dojmovi slegli i pristigli komentari pohvale i pokude što je naormalno jer svega treba biti pomalo u smislu boljeg napretka idučeg prvenasta, dao bih moje viđenje manifestacije. Uvijek može bolje ali u datim okolnostima i situaciji u kojoj se nalazi ovaj dio teritorija na kojem živimo ipak možemo biti zadovoljni odativom natjecatelja što pokazuje i broj ptica na izložbi. Bit svega je druženje i kao uvijek premalo je vremena da se ono može biti još i bolje.Drago mi je da sam upoznao gosp. Bocku sa kojim sam izmjenio lijepih riječi i šteta je što nas daljina toliko razdvaja pa da takva druženbja nemogu biti učestalija. Radujem se slijedećem državnom natjecanju jer ipak to je krema našeg ptičarstva sviđalo se to nekom ili ne.

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pet 21 pro - 23:04

Zdravo Damire,
    Sada sam se setio kako smo dugo vremene razgovarali oko mekokljunaca i slavuje zato moram priznati da mi je jako žao što smo toliko daleko.
    Takodje i sa Damianom puno smo pričali oko školovanje ptica imam osečaj da se taj dečko previše navuko na pjesmu grdelaina pa pozvao sam ga da dodje u Makedoniju i da ga upoznam sa eksperte iz Makedonije.
    Moram kapu skinuti i Gospodinu Ptičaru, ptice koje je izložio sve govore.
    Sa nime takodje proveo sam dugo vremena i puno stvari objasnio mi oko mutacije majora.
    Ovom prilikom veliku zahvalnost svima na ljepo druženje i razmenu iskustva.

Pozdrav Bocka

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 4:05

Sada je: sub 10 pro - 4:05.