Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

LJUBUŠKI 2012 - 4. Državna izložba sitnih životinja i 3. izložba ptica

Share

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

LJUBUŠKI 2012 - 4. Državna izložba sitnih životinja i 3. izložba ptica

Postaj by Carduel on pon 15 lis - 12:00

Dragi prijatelji,

izuzetna mi je čast da mogu najaviti izložbu sitnih životinja i ptica u Ljubuškom.

Ove godine dobili smo čast da ograniziramo 4. Državnu izložbu sitnih životinja i nadamo se da ćemo opravdati pruženo nam povjerenje.

Paralelno tome, organiziramo i 3-ću po redu izložbu ptica. Pored kanarinaca boje i faune europe očekujemo i povećanje broja eksponata kanarinaca stasa pa smo za tu priliku pozvali gosp. Duška Matošića da ih ocjenjuje. Za kanarince boje i faunu europe pozvan je gosp. Senad Ljuca.

Termin održavanja je od 17. - 18. 11. 2012.

Ovim putem Vas pozivam na takmičenje i ugodno druženje u našem malom gradu.

Srdačan pozdrav!

Carduel

Re: LJUBUŠKI 2012 - 4. Državna izložba sitnih životinja i 3. izložba ptica

Postaj by Carduel on čet 1 stu - 21:14

Carduel je napisao/la:Dragi prijatelji,

izuzetna mi je čast da mogu najaviti izložbu sitnih životinja i ptica u Ljubuškom.

Ove godine dobili smo čast da ograniziramo 4. Državnu izložbu sitnih životinja i nadamo se da ćemo opravdati pruženo nam povjerenje.

Paralelno tome, organiziramo i 3-ću po redu izložbu ptica. Pored kanarinaca boje i faune europe očekujemo i povećanje broja eksponata kanarinaca stasa pa smo za tu priliku pozvali gosp. Duška Matošića da ih ocjenjuje. Za kanarince boje i faunu europe pozvan je gosp. Senad Ljuca.

Termin održavanja je od 17. - 18. 11. 2012.

Ovim putem Vas pozivam na takmičenje i ugodno druženje u našem malom gradu.

Srdačan pozdrav!

Prijem ptica je 16. 11. 2012. godine i isti dan će se vršiti ocjenjivanje.

Zaboravio sam napisati da je izložba ptica otvorenog tipa - tj. međunarodna pa ovu priliku koristim da pozovem uzgajivače iz drugih država da uveličaju našu izložbu.

Svi zainteresirani mogu se javiti na moj mail do 10. 11. ove godine.

Pozdrav

Zadnja promjena: Carduel; uto 6 stu - 12:52; ukupno mijenjano 1 put.

Carduel

Postaj by Carduel on pet 2 stu - 15:08

Lagano se bliži termin izložbe u Ljubuškom pa ovu priliku koristim da se zahvalim svima koji su poslali svoje prijave za našu izložbu. Ovo je treća godina postojanja naše udruge i po sadašnjim prijavama oboren je rekord po broju prijavljenih ptica u odnosu na prethodne 2 godine.

Isto tako, jedno veliko hvala gosp. Leu Ceraju koji se prvi odazvao na učešće na našoj međunarodnoj izložbi ptica, nakon mog zadnjeg objavljenog posta na forumu.

Pozdrav

Carduel

Postaj by Carduel on sri 7 stu - 22:49

Carduel je napisao/la:Lagano se bliži termin izložbe u Ljubuškom pa ovu priliku koristim da se zahvalim svima koji su poslali svoje prijave za našu izložbu. Ovo je treća godina postojanja naše udruge i po sadašnjim prijavama oboren je rekord po broju prijavljenih ptica u odnosu na prethodne 2 godine.

Isto tako, jedno veliko hvala gosp. Leu Ceraju koji se prvi odazvao na učešće na našoj međunarodnoj izložbi ptica, nakon mog zadnjeg objavljenog posta na forumu.

Pozdrav

Pozdrav svima,

termin održavanja izložbe se bliži pa koristim priliku da zahvalim svima koji su se prijavili na našu međunarodnu izložbu. Ovim putem pozivam sve ljubitelje životinja da posjete izložbu u našem gradu.

Ove godine prijavljen je rekordni broj svih vrsta eksponata tako da će se imati što za vidjeti. Evo kao podatak navest ću samo 1200 golubova različitih pasmina. Smile

Isto tako biće velik broj kunića, koka, prepelica i ostalih sitnih životinja.

I za kraj ostavljam ptice koje su također premašile naša očekivanja. Zahvaljujem se svim društvima i njihovim članovima na prijavama svojih ptica (kanarinaca boje, kanarinaca stasa, faune europe, križanca).

Pozdrav

cheers

Carduel

Postaj by Carduel on pon 12 stu - 1:45

Pozdrav svima,

danas je u Dubrovniku bio završni dan ovogodišnje izložbe ptica, pa smo ispred naše udruge za uzgoj i zaštitu sitnih životinja "Columba" Ljubuški bili nazočni ovom lijepom događaju. Ovom prilikom čestitam kolegama iz Dubrovnika (Andrej Greguš, Vicko Antičević, Leo Ceraj, Ivica Stjepović, Branimir Sentić,...) na lijepoj dobrodošlici i ugodnom druženju te na cjelokupnoj organizaciji. cheers

(Dragan Tomić, Vicko Antičević, Leo Ceraj, Slavko Pehar)

Carduel

Postaj by Carduel on sub 17 stu - 21:34

Pozdrav svima,

ovu priliku koristim da se zahvalim svim izlagačima i čestitam im na osvojenim nagradama. Izložba je u tijeku i sutra je zatvaranje izložbe pa ako ste u mogućnosti posjetite nas jer se stvarno ima šta za vidjeti. Smile

Pozdrav

Zadnja promjena: Carduel; uto 20 stu - 13:13; ukupno mijenjano 1 put.

BOSKO

Broj postova : 165
    Registration date : 02.09.2010

Postaj by BOSKO on sub 17 stu - 22:43

Bio,vidio,i moram malo i prokomentirati.
    S obzirom da se radi o Državnoj izložbi malih životinja,ptice su u drugom planu,no svejedno,ima se puno toga za vidjeti.prisustvovao sam svečanom otvaranju izložbe,koje me je dojmilo,i služilo bi za primjer,kako se otvara,jedna ozbiljna izložba.Od prigodnih govora,pa do pa do impresivnog nastupa KUD-a,i domjenka iza otvaranja.
    Pošto sam i sam,bivši golubar,sa dosta osvojenih šampionskih titula,na takmičenjima u RH,moram priznati da sam zadivljen kvalitetom pojedinih vrsta golubova.Listonoše,budimpeštanski visokoletaći i bimingem prevrtaći su na svjetskoj razini.
    Usput da se pohvalim rezultatima.Učestvovalo je 5 ptica iz Dubrovnika,koje su osvojile dva prva,jedno drugo i 2 treča mjesta.
    Kad sve sumiram,lijepi izlet,odlična izložba,i prekrasno druženje,s dragim ljudima.
    Dragane,Slavko,hvala.

zmajcom

Broj postova : 85
    Registration date : 17.12.2011

Postaj by zmajcom on sub 17 stu - 23:26

prekrasno,samo sam očekivao više kanarinaca,grdelina i drugih manjih ptica

Carduel

Postaj by Carduel on pon 19 stu - 18:32

Pozdrav svima,

ovu priliku koristim da se zahvalim svim učesnicima na izložbi u Ljubuškom a isto tako i svim posjetiteljima na pruženoj podršci. Naravno jedno veliko hvala i mojim prijateljima koji su mi pomagali u organizaciji.

Ove godine smo organizirali po prvi put i takmičenje u pjesmi waterslager-a. Iskusnom uhu suca gosp. Aleksandra Arsića ništa nije promaklo. Imalo se što za čuti. Smile Pobjednička kolekcija je dobila 504 boda i može ići na svjetsko prsvenstvo. Naravno, velike čestitke ponosnom vlasniku gosp. Mustafi Vilaševiću kojem se osmijeh nije skidao s lica za vrijeme proslave. Uskoro dolazi i snimak pobjedničke kolekcije u HD formatu pa se nadam i dobroj kvaliteti zvuka. Smile

Iskreno se nadam da ćemo za iduću godinu pripremiti i I. Otvoreno prvenstvo u pjesmi Waterslager-a Ljubuški 2013.

Poslije toga program izložbe se preselio u gradsku sportsku dvoranu gdje se imalo što za vidjeti.

Na kraju izložbe nagrađena su i djeca koja su izložila svoje likovne i literalne radove na temu izložbe. Za njih su također bile pripremljene medalje i po ptica na poklon.

Ove godine bio je i moj prvi nastup na izložbama i bio sam ugodno iznenađen postignutim. Ukupno 5 medalja (1 zlatna, 2 srebrene i 2 bronce).

Ženka štiglića (89 bodova - II mjesto)

Španjolski minijaturni (90 bodova - I mjesto)

Preko e-maila nam se javio i gosp. Duško Matošić - sudac za kanarince stasa - sa riječima:

"Nakon što su se utisci slegli i nakon što sam na miru analizirao izložbu (i sve ono oko izložbe) moram uputiti najveće pohvale organizatoru i iskrenu zahvalu za sve ugodne trenutke provedene u Ljubuškom."

Naravno, jedno veliko hvala gosp. Matošiću od udruge Columba. cheers

Katalog izložbe: (kliknite na sliku i preuzmite katalog)

Katalog Ljubuški 2012

Zadnja promjena: Carduel; uto 20 stu - 3:50; ukupno mijenjano 3 put/a.

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on pon 19 stu - 20:20

Svaka čast na izložbi i uloženom trudu. Izložba je morala biti dobra,kad je bilo sudaca i iz Livna Wink

kreso

Broj postova : 1804
    Registration date : 24.11.2008

Postaj by kreso on pon 19 stu - 21:08

oooo svaka cast asu zato tebe nema ovi period online nikako bogami bilo je posla a svakako cestitke i na organiziranon natjecanju pjeva i veselin se videu koji ces postavit jedva cekamo mi pocetnici !!! Very Happy Very Happy

Carduel

Nastavak sa Zoranove stranice

Postaj by Carduel on uto 20 stu - 17:05

zmajcom je napisao/la:
    prika tebi sve čestitke,al ne sekiraj se šta ti govore(već tko ti govori)toga je uvjek i sagdje bilo(ljubomore)i biti će ti izlaži i kupi medalje a oni neka pate.još jednom sve čestitke na izložbi cheers ,mada sam očekivao više tića

Ma biće to sve dobro. Smile

Što se tiče tića napredak je očigledan, prva godina 70-ak, druga 80-ak a treća tj. ova godina je preko 160 ptica.

Teško je bez tradicije napraviti vrhunske rezultate ali mi smo krenuli dobrim putem. Želja nam je da doguramo na jedan respektabilan nivo izložbe. Sa golubovima smo već prve godine to napravili a ove godine brojka preko 1200 eksponata govori sve za sebe. Naravno, želja nam je da doguramo do te cifre i s tićima a da bi se to postiglo treba vremena, truda, novca i ostalog. Naravno tu su i naše kolege uzgajivači bez kojih bi bilo nemoguće sve ovo postići, stoga još jednom jedno veliko hvala svima koji su učestvovali na izložbi u Ljubuškom.

toni mostar

Broj postova : 182
    Registration date : 28.07.2011

Postaj by toni mostar on uto 20 stu - 20:22

NAPRID LJUBUŠKI,BRAVO. Very Happy Very Happy Very Happy

Carduel

Izložba u Tešnju 06.01.2013.

Postaj by Carduel on pon 7 sij - 23:56

U nedjelju, 06. 01. 2013. god. predstavnici naše udruge posjetili su izložbu u Tešnju. Na samoj izložbi mogli su se vidjeti: kunići, koke, golubovi i ptice. Ugodno sam iznenađen velikom broju koka (mnoge nikad nisam ni vidio Smile) pa ova reportaža je uglavnom išla u tom pravcu kao što se može vidjeti i na fotografijama. Pored lijepog ambijenta svidjela mi se i dekoracija izložbenih stolova sa imelom. Ako niste znali ta ljekovita biljka (njeni listovi ubrani i osušeni) regulira tlak. Smile

Na izložbi su učestvovali i članovi naše udruge. I ovaj put nismo se vratili kući praznih ruku. Za to su se pobrinuli naši golubari Slavko Pavlović, Slavko Kustura i Ivo Papić.

Slavko Pavlović

Šampioni Birmingemski prevrtači (Slavko Pavlović).

Šampioni BVP Pertl (Slavko Kustura) - svjetski šampion u BVP i majstor uzgoja na nedavnoj izložbi u Leipzig 2012.

Tu su i svjetski šampioni. Čestitam Slavko! cheers

Kao što sam najavio u uvodu slijedi dio eksponata različitih vrsta koka.

Bosanski pjevač

Ova vrsta je opisana 1920 godine u knjizi sve rase kokošiju. U novije vrijeme 2005. i 2009. ponovo se pojavljuje u njemačkim biltenima i zahvaljujući zoologu Michael Reimannu, koji ju je slučajno na tržnici, pronašao u Turskoj napravljen je radni standard koji je predan na priznavanje. Uzgajivač ove pasmine mi je rekao da ima pjevača koji pjeva 48 sekundi bez prestanka. Moram priznati da je strašan ovaj pjevač i svakako bi ga preporučio za nabavku ukoliko vam komšije prave probleme. Smile

Nakon svečanog proglašenja pobjednika, kupovine eksponata (bilo ih je jako mnogo) uputili smo se do našeg prvog domaćina Advana Bečarevića. Advan je vrsni uzgajivač golubova, gloster kanarinaca i izvrstan čovjek. Smile Ovu priliku koristim da mu se zahvalim u ime cijele naše ekipe na srdačnom dočeku i ugodnom druženju. Naravno, veliki pozdrav i njegovoj obitelji.

Poslije smo otišli do našeg drugog domaćina Mustafe Vilaševića. Doći u Tešanj a ne svratiti u najjačeg uzgajivača malino kanarinaca u BiH i šire, to bi bilo neoprostivo. Smile Naravno, htio sam iz prve ruke vidjeti i čuti kako mi konkurencija diše pošto i sam uzgajam malinoe. cheers Cijelo vrijeme našeg razgovora pratila nas je pjesma Mustafinih učitelja za ovu sezonu. Oduševljen sam onim što sam čuo tako da će biti vode na takmičenjima ove godine. Što reći nego izvrsne ptice kao i njihov vlasnik. Smile

Na kraju smo se pozdravili s našim domaćinima i krenuli puni dojmova kući. Moram priznati da će mi ova posjeta Tešnju ostati u lijepom sjećanju. Ljudi, hvala Vam svima. cheers

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on uto 8 sij - 1:17

Svaka čast na slikama,nadam se da vas je ispratila ova pjesma Wink

http://www.youtube.com/watch?v=5WJDpKXz1sg

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on uto 8 sij - 10:59

Sve pohvale domačinu cheers , vidise da je izložba uspela pogotovo ako su svi sponzori uzeli učestvo u održavanju ove manifestacije.
    Medjutim nema ništa bez onih pravih entuzijasta kao što je Dragan koj se postarao oko izložbenih ptica pevačica ove izložbe.
    Svaka čast Dragane što si nam ove kvalitetne slike postavio i dočarao ambijent ljepog druženja.

Pozdrav Bocka

Carduel

Postaj by Carduel on uto 8 sij - 15:47

bocka je napisao/la:Sve pohvale domačinu cheers , vidise da je izložba uspela pogotovo ako su svi sponzori uzeli učestvo u održavanju ove manifestacije.
    Medjutim nema ništa bez onih pravih entuzijasta kao što je Dragan koj se postarao oko izložbenih ptica pevačica ove izložbe.
    Svaka čast Dragane što si nam ove kvalitetne slike postavio i dočarao ambijent ljepog druženja.

Pozdrav Bocka

Hvala Zorane i Bocka. Šteta bi bilo ovo ne pokazat kad je ovako dobro. Smile

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:31

Sada je: pon 5 pro - 3:31.