Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Livanjski grdelini u Poreču

Share

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Re: Livanjski grdelini u Poreču

Postaj by zoranV on pet 6 pro - 2:41

A evo i malo slika iz Reggio Emilie,sa malim zakašmjenjem Smile

zoranV

Postaj by zoranV on pet 6 pro - 2:55

echeberija

Broj postova : 209
    Registration date : 07.06.2009

Postaj by echeberija on sub 7 pro - 2:37

Pozdrav Zorane, lepe su zenke stiglica samo su daleko :-).
    Imam jedno pitanje o kome je vrlo malo ili uopste nije pisano na ovom forumu.
    Kako selektirati zenke stiglica za dalju reprodukciju ako se ganja pesma? Ako su ove visak, sigurno ima onih koje su ostale u matici. Smatram bez obzira kojom pesmom ga ucili, problematika napraviti dobrog ucenika je za sve tradicije ista , mora imati glas, mora uciti i mora zadrzati nauceno. Prvenstveno treba ostaviti zenku koja ce se pariti sledece sezone, moze ona biti sampion ako nemozemo izvuci potomstvo od nje, dzaba je. Pozdrav

zoranV

Postaj by zoranV on sub 7 pro - 15:29

echeberija je napisao/la:Pozdrav Zorane, lepe su zenke stiglica samo su daleko :-).
    Imam jedno pitanje o kome je vrlo malo ili uopste nije pisano na ovom forumu.
    Kako selektirati zenke stiglica za dalju reprodukciju ako se ganja pesma? Ako su ove visak, sigurno ima onih koje su ostale u matici. Smatram bez obzira kojom pesmom ga ucili, problematika napraviti dobrog ucenika je za sve tradicije ista , mora imati glas, mora uciti i mora zadrzati nauceno. Prvenstveno treba ostaviti zenku koja ce se pariti sledece sezone, moze ona biti sampion ako nemozemo izvuci potomstvo od nje, dzaba je. Pozdrav
    Pitanje je na mjestu,stvarno je teško pogoditi pravu ženku.Šta se tiče parenja,uglavnom će svaka raditi ,ako se dobro pripremi.Šta se tiče mog "viška",to su uglavnom sestre od onih koje sam sebi ostavio.Ostavio sam sebi 4 mlade ženkice,tri su sestre od ovih za prodaju,a četvrta je imala samo braću Smile . Odabir je bio po intuiciji Smile , uglavnom sebi ostavljam onu od ženki koja mi se svidi iz nekog razloga X . A riješavam se onih koje mi nisu legle iz nekog razloga,iako je to samo stvar nijanse.Evo jedan primjer,ostavio sam jednu od dvije sestre,samo iz razloga što ova druga(iako je ljepša perjem i stasom) samo zato što joj svaki dan moram 2 puta sipati vodu.Po cijeli dan se kupa i prosipa vodu. Tako da je to relativna stvar. Sve u svemu ,ovu godinu sam izlegao 15 ženki,a samo 9 muških(ovo je bila godina ženki Wink ) ,sve ostale sam riješio,a nadam se da će otići i ove u neke dobre ruke Smile

zoranV

Postaj by zoranV on čet 19 pro - 23:40

Ovaj vikend će biti malo akcije,izložba ptica u Labinu. Ako Bog da,bit će koja i slikica.
     cheers cheers Very Happy 

ToniST

Broj postova : 108
    Registration date : 14.03.2013

Postaj by ToniST on pet 20 pro - 0:02

pozz.zorane,imas viska zenku?

zoranV

Postaj by zoranV on pet 20 pro - 0:12

ToniST je napisao/la:pozz.zorane,imas viska zenku?

Pozdrav,mislim da si malo zakasnio,ali nisam još siguran Smile .Imam još dije,ali mislim da su i one riješene

ToniST

Postaj by ToniST on pet 20 pro - 17:49

Ako bude javi

zoranV

Postaj by zoranV on sub 21 pro - 0:08

Evo ,prvi dan izložbe u Labinu je završio.
    Malo sam umoran,ali i zadovoljan.Naime,ovo mi je prvi put da imam svoj štanda sa opremom za ptice i mislim da će biti u redu. Dovukao sam cijelu paletu proizvoda od Ornitalie (Gregruti) i nadam se da ću u Hrvatskoj dobro plasirati njegove proizvode.Uskoro će biti i internet stranica sa svim proizvodima i moći će se naručivati preko interneta,do tad uživajte u ovih par fotografija,sutra će biti još koja Smile

U ponudi imamo i nešto novo na tržištu,mjenja i klijavo i grašak i jaja .Dobar je za pripremu ptica ,kao i kad su mladi ,a i za uvođenje ptica u formu:

A evo sad i par slika izložbe:

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on sub 21 pro - 21:56

zorane pošto su perle

zoranV

Postaj by zoranV on sub 21 pro - 22:31

dragutin rajnović je napisao/la:zorane pošto su perle

Pakovanje od 800 gr dođe 52 kune

dragutin rajnović

Postaj by dragutin rajnović on sub 21 pro - 22:47

jel ima večih pakovanja i pošto

zoranV

Postaj by zoranV on sub 21 pro - 23:17

Evo malo bukvalniji prijevod sa talijanskog :

Biseri ® Soft potpunosti zamijeniti administraciju proklijalo sjeme za: Kanarima, goldfinches, bullfinches, goldfinches, spinus Amerikanaca, harmonike i sve ostale, uključujući zebe i egzotičnih zebe.

Biseri Soft ® cijelosti zamjenjuje administraciju proklijalo sjeme za: kanarinci, goldfinches, bullfinches, Siskins, American Siskins, redpolls i mnogi drugi, uključujući i egzotične ptice zebe Waxbills.

zoranV

Postaj by zoranV on sub 21 pro - 23:46

Proizvod je uvezen iz Amerike ,a u potpunosti mjenja klijavo sjeme,grašak i jaja,znači dosta stvari koje koristimo za pripremu za parenje,kao i za podizanje mladih ptica.Jako bitna stvar je da nema problema ,kad su velike vrućine ,klijavo se može upaliti,zatim ako su prevelike klice ili ako je staro klijavo ,može doći do neželjenih posljedica.A i sa jajima uvijek se mora paziti kad se daju i da se nakon par sati vade van,da se jaje ne pokvari.
    Evo to bi bilo to :

ToniST

Postaj by ToniST on ned 22 pro - 18:54

imas neki katalog s proizvodima i cijenama?

dragutin rajnović

Postaj by dragutin rajnović on ned 22 pro - 23:34

ZORANE POŠALJI MI BROJ MOBITELA PORUKOM NEMOGU SLAT PP

zoranV

Postaj by zoranV on ned 22 pro - 23:43

dragutin rajnović je napisao/la:ZORANE POŠALJI MI BROJ MOBITELA PORUKOM  NEMOGU SLAT PP

Ovih dana ću malo proizvoda staviti na internet sa dobrim cijenama ,a ima svega.Ima sad jedan jako interesantan proizvod za liječenje jetre kod ptica.Uzeo sam jednu bočicu za probu,pa ćemo vidjeti kako će se pokazati.
    Moj broj telefona je : 098 224720

toni mostar

Broj postova : 182
    Registration date : 28.07.2011

Postaj by toni mostar on pon 23 pro - 11:27

sve najbolje  Very Happy 

angelo

Broj postova : 72
    Registration date : 30.08.2010

Postaj by angelo on pet 27 pro - 15:03

Evo ih Zoki..napokon...žao mi je šta se nije moglo malo prije...Nagrdit ću ti malo temu sa ovih par slika Very Happy :

zoranV

Postaj by zoranV on sub 4 sij - 21:26

Pozdrav svima,evo da malo oživimo ovu temu,kao i forum,koji je dobro zaspao .Kao što je mnogima poznato,počeo sam sa prodajom hrane za kanarince i divlje ptice,kao i kompletne palete proizvoda od Gregorutija(Ornitalia).
    Ovih dana bi mi trebala biti gotova Internet stranica ,na kojoj će biti postavljeni svi proizvodi iz moje ponude.Svi zainteresirani će moći naručiti željene proizvode,koji će im biti dostavljeni na području cijele Hrvatske,pa čak i šire Wink.
    Svi proizvodi će biti ponuđeni sa cijenom ,sastavom,kao i za šta služe i načinom uporabe.Bit će od preparata za pripremu,do uzgoja ,kao i lijekova i probiotika.Pošto me svaki dan zovu ljudi širom Hr,evo uzeo sam danas malo slobodnog vremena ,pa sam se malo poigrao fotoaparatom i sad ću predstaviti neke od proizvoda.
    P.S. Nadam se da ovo moderatorima neće smetati.

Prvi proizvod je MINERALMIX,  to je mix minerala koji služe  za jačanje probavnog procesa. Pruža sljedeće minerale: kalcij, fosfor, natrij, cink i magnezij u pravoj količini i srazmjernom postotku.
    Pakovanje 660 gr. - cijena 25 kuna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zeloite , Vulkanski mineral bez vanjske kontaminacije koji dolazi iz kamenoloma iz velike dubine. To olakšava probavu hrane, potiče skeletni razvoj mladih ptica, popravlja metabolizam . Dodatak zeolita može spriječiti crijevne bolesti i olakšati stvaranje plašta. To se preporučava za sve ptice. Sadrži soli i elemente kao što su kalcij, kalij i magnezij i natrij.
    Pakovanje 420 gr- cijena 20 kuna.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sali minerali ili minerali u prahu.Podrška minerala na temelju kalcija za pravilno formiranje jaja i očuvanje koštanog sustava. Ovaj proizvod je vrlo topljiv i asimiliran od strane probavnog sustava, koji nastaje od praškaste kamenice školjke. Može se dodati na pastoncino u količinama od 20 do 30 g po kg tijekom reprodukcijskog razdoblja .
    Pakovanje 500gr - cijena 20 kuna.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Selenium plus, Pastoncino suhi, izrađene od 100% prirodnih sastojaka. Nizak sadržaj vlage, to se uklapa prehrambene potrebe svih ptica. On je posebno napravljen  niskim sadržajem željeza, sadrži sve vitamine, minerale potrebi s dodatkom selena, aminokiselina i masnih kiselina , u pravom omjeru. Može se  navlažiti s voćnim sokovima, jabuke ili naribanu mrkvu, kuhano jaje ili klijavo sjeme.Selen je esencijalni element koji se nalazi u tijelu u malim količinama. Djeluje blisko sa vitaminom E u nekim metaboličkim procesima i poticanju normalnog rasta tijela i plodnosti. Selen je prirodni antioksidans i smatra se da čuva elastičnost tkiva odgađajući oksidaciju višestruko nezasićenih masnih kiselina.

Pakovanje 1 kg - cijena 35 kuna.

Perle morbide,kao što sam već pisao ,revolucionarni proizvod. Mijenja klijavo sjeme,kuhana jaja i grašak.Sve u jednom,a šta je najbitnije,nije pokvarljivo.O ovom ću još pisati,a imam i par slika za postaviti,sve u svemu,pakovanje je od 800 grama i mijena dva kila klijavog sjemena,a cijena je 50 kuna za pakovanje.

Miscela Greg za gimple i verdone.Sastav:. Kanarinsko sjeme, niger, perilla bijela, bijelo zelena salata, konoplja / canapuccia, heljda, zob, šafranike, Dactilis g, prugasta suncokret, cikorija, lan, smeđa perilla, šipka, repa , proso Senegala, mak, sezam, proso japanski bor srednje / velike, male suncokret, koromač, bella di notte.Može se davati samo ,a ide i u normalnu mješanu hranu za gimple i verdune,i to u omjeru 1:5.
    Pakovanje od 1 kg- cijena 30 kuna ili kanta od 5 kg- cijena 150 kuna.

Siskins Greg ili Miscela greg za divlje ptice. Sastav:. Niger, Dactilis g, Canary sjeme, bijelo zelena salata, perilla, bijeli canapuccia / konoplja, proso, japanski, cikorija / radić, lan, proso Senegala sjemena repa , sezama, koromač, mak, bosiljka / rukolom, smeđa perilla, Camelina sativa, bella di notte.Može se davati posebno ili sa mješanom hranom za divlje ptice u omjeru 1:5.
    Pakovanje 1 kg i cijena je 30 kuna ili kanta od 5 kg -cijena 150 kuna.

zoranV

Postaj by zoranV on sub 4 sij - 22:02

Ideal Kanarini,je pastoćino napravljen na bazi meda.On omogućava brzi razvoj mladih i daje savršen oblik i jaku strukturu tjela ptice ,a to je jako bitno  u vrijeme izložbi . Idealan za davanjje da se dobije idealno stanje perja. To je potpuni i integrirani. Preporučuje se davati samo ili  s dodatkom proklijalog sjemena . Zimi se daje u čistom stanju. To se savršeno uklapa s dodatkom Canthaxanthin, beta karotena i drugih bojila za crvene kanarince faktora.

Pakovanje 1kg - cijena 35 kuna ili kanta od 5 kg - cijena 150 kuna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Wimoblanc suhi ,kao i što samo ime kaže ,Pastoncino dizajniran kako bi se izbjeglo fenomen "zlata oplata".Naročito dobar za recesivne bijele kanarince,kao i lipokrom mozaik crvene. Vrijednost 17% proteina, bogat aminokiselinama i elemenata u tragovima s visokom probavljivosti.Savršeno uravnotežen, jamči brz razvoj na mladih.
    Pakovanje 1 kg-cijena - 35 kuna.

Wimo soft,ovaj pastoncino je pogodan za boje crvenih kanarinaca faktora, mozaika i intenzivna. Sadrži bojanje Carophill, Canthaxanthin, beta karotena. Izvrstan za cijelu godinu. Njegova visoka palatabilnosti ga stavlja na prvo mjesto  kod  uzgajivača. Profili: administriranje tijekom cijele godine, a posebno vrijedi za razdoblje mitarenja. Nije potrebno da se navlaži zahvaljujući prirodnoj mekoći. Preporuča se davati  nekoliko puta dnevno u manjim količinama, tako da je uvijek svjež i ukusan.
    Pakovanje 1 kg -cijena 50 kuna.

Wimo soft bianco,ovaj pastoncino se razvio u jedan idealan  proizvod koji je napravljen u suradnji s glavnim nizozemskim uzgajivačima. Low-fat, visoko probavljiva uravnotežen s dodatkom mineralnih soli  u smjesi. Njegova formulacija olakšava razvoj i mitarenje kod ptica, što pomaže  da ptice dobiju svilenkasto i sjajno perje. Profili: dati tijekom cijele godine, a posebno tijekom sezone parenja, razvoja mladih i mitarenja.
    Pakovanje 1 kg - cijena 35 kuna.

Wimo spinus pastonćino,za sve divlje ptice.Napravljen posebno za o mitarenje kod ptica. Njegova formulacija daje lakoću i probavljivost, čak i u najdelikatnijim situacijama. Dosta ga koriste  uspješni uzgajivači  Nizozemci i Belgijanci. Ona se daje pomiješana s proklijalim sjemenom ili sama.
    Pakovanje 1 kg - cijena 45 kuna.

Zadnja promjena: zoranV; ned 5 sij - 0:08; ukupno mijenjano 1 put.

zoranV

Postaj by zoranV on sub 4 sij - 22:23

Spezijal spray,parasit-ex,sprej protiv tekuti,jako dobro se pokazao i kod golubova i kod ptica pjevica.

Cijena pakovanja 130 kuna

Orni-carbon 250 gr, aktivni ugalj.Sastav: 100% biljnog ugljena. To je posebno prikladno zbog adstrigentno svojstvo, u slučajevima gastrointestinalnih poremećaja i intoksikacije. ORNICARBON upija sve otrovne elemente koji su prisutni u crijevima. Cijena 35 kuna.

Orni carbon 500gr. cijena 65 kuna.

Ornitalia ortica ili cvat koprive,dopuna za pastoncino, pomoćno sredstvo za bolji rad  bubrega, diuretik i protuupalno. Porcije: 15/20 g po kg pastoncino, najmanje 10 dana mjesečno.
    Pakovanje 500gr. - cijena 45 kuna.

Maslačk,mljeveni list. Dodatak za Prelu Morbide,za pripremu za parenje,kao i za dizanje ptica u formu pjeva.. Preporučuje se za probavni, diuretik i pročišćena.Koristi se svakodnevno, prije i tijekom sezone parenja. Bogata je vitaminima A, B, C i D. Doza: jedna žlica po kg pastoncina.
    Pakovanje 500gr. - cijena 40 kuna.

Vogel-Pico grit ,sa dodatkom aktivnog ugljena i kopra.Za sve vrste ptica.

Mješavina izbor školjke mekušaca i školjaka, kao i jezerskih algi, bogate mineralima, s dodatkom anisa. Idealan je za sve vrste pjev ptica i izlaganja, neophodna tijekom cijele godine.
    Pakovanje ,kanta od 5 kg - cijena 80 kuna.

zoranV

Postaj by zoranV on sub 4 sij - 23:14

Idemo dalje,kao što sami obećao,evo par slika o pripremi Perle. U posudu sam stavio nekih 40-45 grama i zalio sa nekih 1 dcl vode.pustio sam preko noći da nabubri. A ujutro je izgledalo ovako:

Zatim sam dodao suhi pastonćino i to sam izmješao ,a to bi bilo ovako Smile:

Sad je posuda gotovo puna,imam 42 ptice i svima sam dao,a ostalo mi je i za sutra ...

Kanarinke su ga pojele,u slast Smile

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on ned 5 sij - 11:38

Zorane ima li hrane za divlje ptice pakovanje od 15 kg od manitobe ili nekog drugog talijanskog proizvođača?

aquila

Broj postova : 40
    Registration date : 06.01.2011

Postaj by aquila on ned 5 sij - 14:27

zanima me kako dobit proizvod u Split

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 13:45

Sada je: sub 10 pro - 13:45.