Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Livanjski grdelini u Poreču

Share

zelandur
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 244
    Registration date : 13.03.2010

Re: Livanjski grdelini u Poreču

Postaj by zelandur on pon 17 pro - 0:01

sramota da je tica ostala bez hrane a znaju naplatit kavezninu....

čajka

Broj postova : 412
    Registration date : 01.05.2009

Postaj by čajka on pon 17 pro - 0:06

Znaju oni puno toga, samo nikto ne odgovara za te propuste

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on pon 17 pro - 0:42

Veliki pozdrav svim uzgajivačima i čestitke onima koji su osvojili nagrade.
    Lijepi primjerci ptica na slikama kao i meni posebno draga mutacija grdelina satine witkop.

alija-zenica

Broj postova : 37
    Registration date : 12.10.2011

Postaj by alija-zenica on pon 17 pro - 0:57

Bilo nam je zadovoljstvo druziti se i s tobom,po mom misljenju 044 je zasluzio da bude sampion izlozbe.Pozdrav iz Zenice
    To je sramota sto se desilo na drzavnoj izlozbi ptica.

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on pon 17 pro - 1:36

Pozdrav Zoranu i svim ptičarima s kojima sam se vidjeo na izložbi.

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on pon 17 pro - 10:40

pozdrav svim takmičarima izložbe
    organizacia na prijemu ptica je bila katastrofa naveče u 6 sati su se išli slagat kavezi za papige bitno da su se ispijali gemišti a ljudi koji su nosili ptice snalazite djeca hrane ptice čižcima sipaju granu za egzote (proso muhar...)djeca kažu tak su nam rekli sva sreča da postoji star prijatelj Ivan Viltman koji se pobrinio za moje ptice da nebudu gladne i žedne tih 5 dana njemu se zahvaljujem
    MOJ CRVENI KARDINAL PROGLAŠEN NAJLJEPŠOM PTICOM IZLOŽBE NA KAVEZU NEMA OCIJENSKE LISTE ODREĐENIM LJUDIMA PRIGOVORIM GDJE JE OCIJENSKA LISTA DA JE STAVI GORE NA KAVEZ ODGOVOR JE BIO TU JE NEGDJE PRIJAVIM 17 PTICA TAMO NA LISTI 16 KAŽU NOSI JEDNU DOMA ALI KAK ODREDI KOJU PTICU ODNIJET KAD SVE SPADAJU U ISTU GRUPU I U ISTI RAZRED A NA PAPIRU NEPIŠE O KOJOJ SE PTICI RADI RIJEČ JE O PTICAMA MUTACIJE VENECUELSKI ČIŽAK MAGELANOV ČIŽAK MEXIČKA RUJNICA I DESI SE KURŠLUS

zako

Postaj by zako on pon 17 pro - 11:13

Ocjenska lista je bila na praznom kavezu među egzotama, a kardinal je bio smješten kod kanarinaca, na ulazu u salu, u malo većem kavezu.

topaz

Broj postova : 504
    Registration date : 09.06.2009

Postaj by topaz on pon 17 pro - 11:30

SRAMOTA trudis se citavu godinu oko ptice i ona bude lose ocjenjena iz razloga sto nema hrane.....zalosno....Zorane drugi put spremi pticama po sendvic kada budu isle na izlozbu...nikad se nezna kada im moze zatrebati...veliki pozdrav iz Zenice. Very Happy Very Happy

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on pon 17 pro - 12:24

Poštovanje,
    kao pisac komentara moram reći svoje mišljenje i zapažanje iz sudačke prakse.
    Na gotovo svakoj izložbi se dogodi da prilikom ocjenjivanja uvidiš da makar jedna ptica od stotinjak koje ocijenjuješ taj dan nema ili vode ili hrane. Ne opravdavam ovdje organizatora već samo navodim činjenicu da se propusti redovito događaju.

Druga stvar je da radite bauk oko ovoga. Navedena ptica nije imala šanse za nagradu, a mogla je dobiti bod gore ili dva čak. Ptica je ocijenjena po standardu a gdje bi joj se moglo dići bod je držanje, možda čak i perje, što po svim kriterijima ocijenjivanja nije dominantna stavka, pogotovo ne dok imaš visoko konkurentne ptice koje su bile u ovom natjecateljskom razredu.

Opet se krivo shvaća pravilnik za hibride i stvari se banaliziraju na razinu da li je bastard karotiniran ili nije. Educirajajmo se, pa komentirajmo s argumentima. Potpisnici ove liste smo Ervino i ja a zajedno smo u više navrata zajedno s P. Gregoruttiem komentirali njegovo ocijenjivanje dok ga je obavljao.

Toliko od mene, lijep pozdrav,
    Davor Skejić

zako

Postaj by zako on pon 17 pro - 12:33

Zoran je mislio da će njegove ptice đabe jesti sedam dana..........
    E, nema đabe, ni kod stare babe, moj Zorane. Evil or Very Mad
    Moramo se malo šaliti jer je ovo affraid
    KATASTROFA.
    Bio sam u četvrtak oko 18 sati i vidjeo već tada, da tu nešto ne štima. Neke ptice su bile bez hrane i vode, a ocjenjivačke liste su stavljene samo na desetak kaveza.

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on pon 17 pro - 13:00

pozdrv Fagu i ostalima, kao prvo ja nemam primbjedbe na suđenje,tu smatram da je bilo dosta korektno,ali imam primbjedbu na organizaciju. Po meni je ovo najlošije organizirana izložba,na kojoj sam ja osobno bio. Čak su bolje i one klubske izložbe. Djeca koja su hranila i napajala ptice,nisu uopće imala pjma o kojim se životinjama radi. Da im je netko rekao da su to zečevi,oni bi to povjerovali. Na moje oči su skidali po 5 pojilica i mjenjali vodu,a vraćali su nazad po 4 komada,tako da bi im na kraju reda ostajalo viška po desetak pojilica. Aali ni to nema veze,još gore je što po mom mišljenju alkohol i organizacija ovako važne priredbe ne ide skupa. Žalosno je bilo vidjeti organizatore kako piju na šanku i okolo galame bez razloga,umjesto da trijezne glave sve nadgledaju. Opet ponavljam,nije me briga da li bio ptica dobila medalju ili ne,samo mi je krivo bilo kad sam pročitao ocjensku listu. Znam da .e zagrebački uzgajivači biti malo ljuti na ovo naše pisanje,a ja mislim da je bolje da tu energiju potroše na ispravke i promjene u društvu,jer je po viđenju 90% izlagača,jako loše stanje. Ja se nadam da će se javiti i drugi uzgajivači i reći svoja pozitivna i negativna iskustva sa izložbe. To bi bilo lijepo. Ali nije sve bilo tako loše. Pozdravljam sve posjetitelje ,jer ih je bilo u stvarno velikom broju,kao i izlagače koji su došli u nedjelju . Meni i mom društvu je bilo super,mi smo se fino zabavljal i družili . A kobasice na izložbi su bile vrhunske Smile .

bembo

Broj postova : 138
    Registration date : 25.11.2008

Postaj by bembo on pon 17 pro - 15:18

zoranV je napisao/la: Znam da .e zagrebački uzgajivači biti malo ljuti na ovo naše pisanje,a ja mislim da je bolje da tu energiju potroše na ispravke i promjene u društvu.
    zorane
    prvo isprika za tvoju pticu bez hrane, osobno kao jedan od organizatora nisam ni malo ljut na tvoje pisanje već na kolege iz udruge jer je izložba pala na 3-4 ljudi.

zoranV

Postaj by zoranV on pon 17 pro - 15:55

Sve znam Bembo,bio sam,vidio sam,čuo sam ).
    Slažem se Fagom, da se može potkrasti koja pogreška u organizaciji.Pogreške tipa,da kasni katalog,da se ne stigne objesiti ocjenske liste,da ne bude organizirane večere(iz bili kojeg razloga) itd. itd,ali se ne slažem da budu pogreške tipa : da ptice nemaju hrane,da nemaju vode(čak neke nisu uopće imale pojilice,to može potvrditi i Bocka),da se pticama daje kriva hrana(namjenjena za druge vrste ptica) i te stvari koje mogu ugroziti zdravlje ptica i zbog čega ptice mogu uginuti.

Ali opet ponavljam,ovo sam morao reći,jer mi nije drago da organizacija šteka na ovim bitnim stavkama,ali sa druge strane što se tiče provoda,zabave,kupnje-prodaje ptica,to je bilo vrhunsko.Tako da sad kad sve sagledam,za mene je to ipak bilo vrhunsko druženje i super zabava.

P.S. Bembo,još jednom ti čestitam na trudu i postroji to malo Wink

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on pon 17 pro - 19:30

Koliko se vidi iz dosadašnjih komentara, organizacijski je izložba pala na 3-4 ljudi koji su tu izložbu pokušali izgurati do kraja. Nešto slično se dogodilo i lani na državnoj u Splitu. Bude li se ovako nastavilo mislim da će sve teže biti organizirati izložbu ovakve vrste u Hrvatskoj te da će sve manje gradova biti kandidata. Primjećujem da se broj prijavljenih ptica državne izložbe kreće oko 2000 tisuće. Za toliko ptica potreban je drukčiji vid pristupa, organizacije te veći broj angažiranih ljudi. Ne znam koliko je vas na forumu posjetilo državnu izložbu Italije, ne mislim ove godine nego općenito, inače ove godine se održavala u Riminiju i u istom terminu kao naša. Kad dođete na jednu takvu izložbu onda vidite kako je sve organizirano na 3 puta većem nivou iako broj prijavljenih ptica doseže 18000 (ove godine) i to mi nitko ne može poreći pogotovo ne s komentarima pa ima i tamo krepavanja ovo,ono. Naravno najveći problem su financije ali smatram da ne možete očekivat samo od članova pojedinog društva da podnesu sav teret izložbe jer većina tih istih ljudi radi, a sigurno da im je važnije u ovo vrijeme zadržati posao nego jedna izložba koja će ionako proći. Djeca koja hrane ptice su očiti dokaz slabog shvaćanja izložbe i lošeg angažmana da ne upotrijebim kakvu goru riječ. Jedina izložba za koju smatram da je profesionalno odrađena i vidim je trenutno kao svjetlu točku svih izložbi u državi je međunarodna izložba u Rijeci gdje se zaista vidi uloženi trud i na sve načine se pokušavaju pratiti europski trendovi. Smatram da se izložbe na državnoj razini treba pokriti sa 10 ljudi sa strane koji će biti tu svo vrijeme trajanja izložbe i koje na kraju treba pošteno isplatiti. To su velike izložbe u koje HOS treba najviše i uložiti, na neki način državne izložbe su i ogledalo naše zemlje prema vani.

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on pon 17 pro - 20:31

seadriver je napisao/la:Koliko se vidi iz dosadašnjih komentara, organizacijski je izložba pala na 3-4 ljudi koji su tu izložbu pokušali izgurati do kraja. Nešto slično se dogodilo i lani na državnoj u Splitu. Bude li se ovako nastavilo mislim da će sve teže biti organizirati izložbu ovakve vrste u Hrvatskoj te da će sve manje gradova biti kandidata. Primjećujem da se broj prijavljenih ptica državne izložbe kreće oko 2000 tisuće. Za toliko ptica potreban je drukčiji vid pristupa, organizacije te veći broj angažiranih ljudi. Ne znam koliko je vas na forumu posjetilo državnu izložbu Italije, ne mislim ove godine nego općenito, inače ove godine se održavala u Riminiju i u istom terminu kao naša. Kad dođete na jednu takvu izložbu onda vidite kako je sve organizirano na 3 puta većem nivou iako broj prijavljenih ptica doseže 18000 (ove godine) i to mi nitko ne može poreći pogotovo ne s komentarima pa ima i tamo krepavanja ovo,ono. Naravno najveći problem su financije ali smatram da ne možete očekivat samo od članova pojedinog društva da podnesu sav teret izložbe jer većina tih istih ljudi radi, a sigurno da im je važnije u ovo vrijeme zadržati posao nego jedna izložba koja će ionako proći. Djeca koja hrane ptice su očiti dokaz slabog shvaćanja izložbe i lošeg angažmana da ne upotrijebim kakvu goru riječ. Jedina izložba za koju smatram da je profesionalno odrađena i vidim je trenutno kao svjetlu točku svih izložbi u državi je međunarodna izložba u Rijeci gdje se zaista vidi uloženi trud i na sve načine se pokušavaju pratiti europski trendovi. Smatram da se izložbe na državnoj razini treba pokriti sa 10 ljudi sa strane koji će biti tu svo vrijeme trajanja izložbe i koje na kraju treba pošteno isplatiti. To su velike izložbe u koje HOS treba najviše i uložiti, na neki način državne izložbe su i ogledalo naše zemlje prema vani.

bravo

BOSKO

Broj postova : 165
    Registration date : 02.09.2010

Postaj by BOSKO on pon 17 pro - 20:41

Bembo,nije samo Zoranova ptica bila bez hrane.Bilo je ptica bez hranilice,a i nekoliko kaveza bez pojilica.O onima bez vode,da i ne govorimo.Sam Zoran im je davao vodu,što mu kao izlagaču,sigurno nije posao,a netko bi mu to mogao i zamjeriti.
    Čime,i koliko su ptice hranjene,neznam,ali sam ih doma donio,u katastrofalnom stanju.No vratimo se mi osnovnim stvarima.Na prijemu ptica nisam bio,ali mi kolege prenose da je bio,totalno neorganiziran.Zato sam bio na zatvaranju izložbe i izdavanju ptica,što je po meni najvažniji,a i najosjetljiviji dio izložbe.Za taj dio je katastrofa,mala riječ.Totalna anarhija.U prostoru u kojem su trebali biti samo izlagači,bilo je bar još 50 ljudi.Događalo se svašta.Pokušaj krađe promjenom ocjenske liste (našem članu),uspjela krađa ahat kanarinca (vašem članu),pokušaj krađe majora (našem članu).
    Prije nego što je počelo samo izdavanje ptica,djecu koju ste angažirali,netko je poslao da skida pojilice,pri čemu je nastala neopisiva,i bezpotrebna gužva.Puno negativnih detaljčića,koji su doveli do totalnog nezadovoljstva izlagača.

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on uto 18 pro - 15:07

moja dva slova u vezi izložbe

Nije bilo baš bajno, ali nije bilo ni toliko katastrofalno, međutim nešto sam drugo htio reči, zadnjih par državnih imamo uvijek neki problem koi se svodi na uglavnom isto, premalo ljudi koji su si uzeli preveliki zalogaj. Za organizirati državno na jednom visokom nivou (neko je spomenuo FOI) trebalo bi promjeniti kompletan način organizacije (dali je to moguće izvesti, je drugo pitanje). Na što konkretno mislim ?: U Zagrebu je organizacija pala na njih 4-5, nebih spominjao imena, jer nisam bio svo vrijeme tamo, ali mislim da svi znaju o kome je riječ, Ista stvar je bila u Splitu i Zadru, da ne idem dalje u prošlost. (Desilo se i meni prije nekih 10 ak godina).

Naime to je problem koi nije lako rješiv u ovoj (ali i u bilo kojoj drugoj situaciji) skoro niko ne može baš tako lako izostati s posla 10ak ako ne i više dana, da ne spominjemo druge obaveze koje nam život nosi, jako je malo ljudi koji se mogu 10 dana 100% posvetiti izložbi. Tih malo koji mogu rade najbolje što znaju ali jednostavno ne stignu.

U Zagrebu su uzeli djecu iz student servisa, što načalno ne izgleda kao loša ideja na papiru...međutim to su djeca, koja nemaju veze sa pticama, koja imaju svoje neke stvari po glavama, kojima je sve bitnije nego dali če npr. kavez vratiti na pravo mjesto ili če super ultra mega rijetkog hibrida kojeg je neko cijelu godinu mazio i pazio šutnuti s nogom ko da je zadnja kanta ..jer ga nije vidio ....ne možete njih za to kriviti - nisu dorasli poslukoi je pred njih postavljen, pa pola njih je prvi put u životu bilo na izložbi.

da ne dužim marenda mi je pri kraju :-))

što mi je bila ideja vodilja za ovaj post.

HOS bi mogao preuzeti veči dio posla oko državnog prvenstva nego ga sada preuzima, kako organizacijski tako i financijski, nemam sad neku jasnu sliku kako bi to točno trebalo funkcionirati, jer stvar je zaista popriličo kompleksna, ali mislim da se brinuti oko toga ko če organizirati sljedeče prvenstvo i osigurati salu za skupštinu jednostavno više nije dovoljno, evo dosta ljudi iz HOS a prati forum, pa možda im se ideja svidi :-)

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on uto 18 pro - 19:14

Rijeka je zakon za organizaciju i za suđenje...i triba se ugledati na njih...
    Nisam bio u Zagrebu pa nemogu komentirati,ali tice Crying or Very sad

ERVINO

Broj postova : 628
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by ERVINO on uto 18 pro - 22:14

IZVOD OCJENA IZ KATALOGA iz sustava HOS-a, uzgajivač Hrvoje Batur

Rijeka 2012

D Kanarinci Boje
    D-30 Crveni intenzivni
    91 Batur Hrvoje HR18 D368 037 91 2
    D-33 Crveni neintenzivni
    105 Batur Hrvoje HR18 D368 038 88 1
    HR18 D368 012 90
    HR18 D368 014 90
    HR18 D368 083 88
    Sklad: 4
    Ukupno: 360
    D-34 Crveni neintenzivni
    106 Batur Hrvoje HR18 D368 1 0
    D-76 Ahatni žuti/kremasti, intenzivni i neintenzivni
    189 Batur Hrvoje HR18 D368 073 90 3
    190 Batur Hrvoje HR18 D368 095 89
    D-84 Ahatni crveni/ružičasti, intenzivni i neintenzivni
    238 Batur Hrvoje HR18 D368 026 90 1
    239 Batur Hrvoje HR18 D368 019 88
    D-164 Opalni ahatni žuti/kremasti, intenzivni i neintenzivni
    364 Batur Hrvoje HR18 D368 098 90 1
    365 Batur Hrvoje HR18 D368 097 88
    D-170 Opalni ahatni crveni/ružičasti, intenzivni i neintenzivni
    369 Batur Hrvoje HR18 D368 025 90

Zagreb 2012
    D-30 Crveni intenzivni
    203 Batur Hrvoje HR18 D368 037 88
    D-33 Crveni neintenzivni
    223 Batur Hrvoje HR18 D368 012 89 1
    HR18 D368 014 90
    HR18 D368 038 90
    HR18 D368 083 89
    Sklad: 5
    Ukupno: 363
    D-76 Ahatni žuti/kremasti, intenzivni i neintenzivni
    347 Batur Hrvoje HR18 D368 095 89
    348 Batur Hrvoje HR18 D368 073 88
    D-80 Crni crveni/ružičasti, intenzivni i neintenzivni
    389 Batur Hrvoje HR18 D368 087 87
    390 Batur Hrvoje HR18 D368 051 88
    D-84 Ahatni crveni/ružičasti, intenzivni i neintenzivni
    419 Batur Hrvoje HR18 D368 026 89 2
    D-164 Opalni ahatni žuti/kremasti, intenzivni i neintenzivni
    584 Batur Hrvoje HR18 D368 097 88
    585 Batur Hrvoje HR18 D368 098 89
    D-170 Opalni ahatni crveni/ružičasti, intenzivni i neintenzivni
    607 Batur Hrvoje HR18 D368 025 90 1
    608 Batur Hrvoje HR18 D368 088 87

Pozzdrav,
    Dakle tko god ima vremena neka analizira ocjene i plasmane , neka vodi računa i o bodovnoj razlici koja je bila obavezna po COM pravilima u Rijeci ,,,dakle ukratko samo u grupi D-30 je razlika -3 boda ali je već slijedeća grupa D-33 + 3 boda (to je valjda u redu za više se nitko ne buni santa ),,sve ostale ocjene su razlika 1 bod što je zanemarivo s o bzirom na konkurenciju ,,,

Što se organizacije tiče nažalost svi su se propusti dogodili isključivo zbog slabog odaziva i (ne)rada velikog broja članova Zagrebačke udruge koja sama mora smoći snage i rješiti taj problem u "kući"... HOS je u skladu sa ugovorom materijalno pomagao u organizaciji za ostalu dodatnu pomoć se nitko nije javio ,,, zar bi HOS morao sakupljati po Hrvatskoj volontere da pomognu nositi kaveze ili platiti student servisu da to odradi umjesto organizatora ??? HOS nudi svoju stručnu i logističku pomoć ali budimo realni operativu moraju odraditi članovi uzgajivači udruge organizatora...Druženje je bilo super na kraju sve je ljepo završilo uvijek će biti nezadovoljnih organizacijom ili ocjenom i o tome će UO HOS-a raspravljati nakon analize i izvještaja sa 35 OPH,,,,koristim ujedno priliku da svim uzgajivačima i članovima njihovih obitelji (koje ih "trpe"),dragim prijateljima i svim ljudima dobre volje zaželim sretan i blagoslovljen Božić i SRETNU NOVU 2013 godinu,,, santa santa santa

P.S. Zadnji ovogodišnji post - hvala i oprostite ako sam nekog "naljutio" ove godine,,,, santa

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on uto 18 pro - 23:09

turbozd je napisao/la:Rijeka je zakon za organizaciju i za suđenje...i triba se ugledati na njih...
    Nisam bio u Zagrebu pa nemogu komentirati,ali tice Crying or Very sad

istina, ali nemože Rijeka organizirati državnu + međunarodnu + podsavez svake godine...ili može ? :-))

sljedeće godine je Osijek domačin, meni je prošlo državno iz Osijeka isto ostalo u ljepom sječanju, ne sjećam se nikakvih ni propusta ni negativnih komentara (mislim na organizaciju) vjerujem da če tako biti i sljedeće godine ali svejedno me golica ideja da HOS bude organizator u pravom smislu rječi, znači da HOS organizira bira i postavlja ljude u organizacijski odbor, HOS financira ali i ubire plodove svog rada, neznam ali vjerujem da bi ozbiljan organizator koi je minimalno okrenut profitu uspio izvuči i materijalnu korist iz svega toga, neznam, ali jednostavno imam osječaj da je svako državno jedna nova propuštena prilika za boju promociju i popularizaciju ovog hobija, evo sad smo bili u Zagrebu u centru Hrvatske, neznam možda griješim...ali ja nisam vidio ni slova u ni jednim dnevnim novinama, da ne govorim kakve sve mustre dolaze na TV u udarne termine, a da jedno prvenstvo Hrvatske pa bilo ono i ornitološko ne može ni 5 min, barem kao obavijest ???

mislim da bi HOS trebao čim prije to preuzeti u svoje ruke...

zato jer u društvima jednostavno nema dovoljno "kvalitetnih" ljudi za izgurati izložbu kako treba

EDIT: več sam bi završio post pa sam vidio Ervinov prije nego sam kliknuo send

ma ne mislim da bi trebao skupljat volontere...zapravo rekao sam da neznam kako bi to trebalo organizirati, znam da nema šuške, da se gleda svaka kuna, da je teško nači organizatora državnog da ovo da ono...ali mislim da po ovom modelu stvari ne funkcioniraju, ustvari funkcioniraju kakao funkcioniraju (već 10 godina isto) nema napretka, nema poboljšanja...

Treba dovući novac u igru, nažalost novac je pokretač svega, živimo u kapitalističkom društvu, ali su nam neke stvari još uvijek ostale iz prošlog sistema, vidio biš da kad bi bilo love koliko bi se ljudi motalo u i oko izložbe (ne mislim pod tim ništa loše) jednostavno, tapkanje po ramenu, i hvala u današnjem nemilosrdnom sistemu više nisu dovoljni, nemože neko uzeti neplačeno 10 dana s posla i doći volontirati na izložbu za predsjednikove ljepe oči

zoranV

Postaj by zoranV on uto 18 pro - 23:22

Evo ja se nudim za održavanje ptica na izložbi Wink
    Hrana i spavanje,a garantiram da neće biti ni gladne ni žedne Wink Smile

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on uto 18 pro - 23:30

lol! A cica mica???

Edi

Broj postova : 244
    Registration date : 11.11.2009

Postaj by Edi on uto 18 pro - 23:35

Evo da se i ja pribiljezim. Very Happy

zoranV

Postaj by zoranV on uto 18 pro - 23:35

MARIN je napisao/la: lol! A cica mica???

To se podrazumjeva Wink

turbozd

Broj postova : 261
    Registration date : 31.08.2010

Postaj by turbozd on uto 18 pro - 23:36

Oprostite Ervino ako sam vas izazvao i naljutio svojim komentarima, kad ste me imenovali.
    Ja nikog nism imenovao niti prozvao osobno i niti mi je to na kraj pameti,a ujedno nisam jedini Batur koji sudjeluje na izložbama.Ja nisam ljut i ne pišem ovo iz ljutnje nego iz nekog protesta zašto se sudci više ne dogovore i saberu redove...a svi imamo grešaka oli to nije istina.Možda bi bilo pametno organizirano poći negdje na seminar na neku izlžbu van Hrvatske,a edukacije nikad dosta...zašto ne pratiti nove trendove..Što još može biti problem?Možda uvjerenje sudačke organizacije da kod nas nema kvalitete...ili mi pojedinci mislimo da je to to...pa dismo onda...Prvi sam pisao prigovor na suđenje u ime udruge 2009 god. i naveo kardinalne greške,a niša se nije desilo na bolje.

Ponavljam još jednom što sam rekao i na početku "ja sam zadovoljan uspjehom ove godine"
    Mislim da je moje pravo komentirati suđenje i da svi imamo pravo na to jer sudci su tu zbog nas,a ne obrnuto,i oni su za to plaćeni.

Još nešto Osjek kao domaćin je super odradio organizacijski zadnju izložbu mislim da će tako biti i iduće godine...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 4:55

Sada je: ned 4 pro - 4:55.