Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Mlada Tigrica

Share

Sarmageddon

Broj postova : 7
    Registration date : 17.04.2013

Mlada Tigrica

Postaj by Sarmageddon on sri 17 tra - 14:18

Dobar dan!
    Molim vas ako mozete nam dati neki savjet.
    Imamo Tigricu stara je 4 mjeseca,kod nas je 2 dana...da ne pomilovat i stajati na prstu,,ali problem je sto nece da jede i pije..samo stoji u kavezu confused

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Re: Mlada Tigrica

Postaj by zako on sri 17 tra - 14:51

Ne sekiraj se. Jede ona i pije sigurno, i to u tajnosti kada se ti odmakneš od kaveza, odnosno odeš iz sobe gdje ga držiš. Da ne jede i pije dva dana već bi skoro i uginula. Malo je u šoku i samo strpljivo s njom.

Sarmageddon

Postaj by Sarmageddon on sri 17 tra - 23:55

Vala vjeruj da se sikiram Razz
    i prije sam imao tigrice, kojima je trebalo najmanje sat vremena da saznaju gdje je hranilica, pa sedmica ili vise da se orijentisu u u kavezu, da me primjete u sobi, prate moje korake, pocnu pjevati.

A ova je vala isto kao neki djed u kavezu, cim sam je stavio unutar popela se na najvisu drsku i kao : 'Kuliraj',
    Vec danas evo drugi dan, dopustila mi je da je diram po kljunu, skinem neke sitne odbacene perkice, uhvatim je u citavu svoju sako a da se ona ni prepadne Razz sto je za mene veoma veoma, ali veoma cudno.

Onda opet hranjenje, ili ne zna ili joj je mrsko sici do hranilice, morao sam staviti hranu u saku i donijeti pola centimetra od njenog kljuna da bi jela, a ista stvar je i sa vodom.
    Pa onda ne pjeva Razz , do sada je mozda 2-3 puta kao cvrknula nesto ali skroz sitno, pustao sam neke tigrice sa youtuba, i primjeti se da ih slusa, ali nece da propjeva Razz
    Eto to je to, da li su to mozda simptomi neke bolesti ili neso, ili je ptica jednostavno takva.

i PS. kada sam je kupovao u pet shopu, bilo ih je nekih 10-ak i trazio sam najmladju i najzivahniju, medjutim i ostale su bile kao ona, ja kao lud masem njima rukom da vidim reflekse ali nista, sve sjede mirno, cak sam stavio prs unutra i dodirnuo jednu stariju, ope, to njoj nie smetalo ^^
    a u pet shopu su boravile citav 1 dan, provjereno jer sam je htio kupiti i dan prije Razz
    hvala

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on čet 18 tra - 8:37

to su jako mlade ptice... koje su pre rano odvojene, te se nije skroz osamostalila.. ujedno papigice su ptice jata te bi rizik bio puno manji da su u paru...

Sarmageddon

Postaj by Sarmageddon on čet 18 tra - 9:17

a da se primjetiti da je veoma mlada, vjerovatno zbog toga i dopsto da je diramo.
    ali eto, snalazimo se, mi joj donosimo vodu i sjemenke pred usta da jede i pije, gospodin ^^
    A zenku isto planiram uzet uskoro samo hocu da je uzmem u Tuzli, ovaj je iz Brckog.
    a primjetio sam da je muzijak jer mu je pri kraju kljun poceo da plavi ^^

cajzić

Broj postova : 52
    Registration date : 04.11.2011

Postaj by cajzić on čet 18 tra - 17:42

Mora da jede i pije inaće bi joj se na prsima stvorila sjekira(izboćina kao da je kost)i uginula bi nakon dva dana

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 14:37

Sada je: sub 3 pro - 14:37.