Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Briga oko druge tigrice.

Share

Sarmageddon

Broj postova : 7
    Registration date : 17.04.2013

Briga oko druge tigrice.

Postaj by Sarmageddon on uto 7 svi - 23:19

http://postimg.org/image/y4oj99fsj/
    http://tinypic.com/view.php?pic=efq6h&s=5
    http://i43.tinypic.com/zuql5e.jpg

Mozete li mi reci zbog cega zelena papiga nema perja iznad kljuna, stvarno me brine.
    i da li su ovo obadvoje muzijaci ...
    Plavoga sam ja kupio nakon ali sam se informisao kako identifikovati muzijaka, htjeo sam zenku, medjutim, nisam je ja kupio nego roditelji, naravno da su oni trazili zenku ali kako meni izgleda podmetnuli su im Razz
    Pa samo zelim da znam da li sam u krivu.

eh sad, zelena tigriac me jako brine u zadnje vrijeme, em gubi polako perje iznad em kada dise cuje se onako slabo skriputanje koje me takodjr brine. Jedu najobiniju hranu za ptice, piju najnormalniju vodu, kavez redovno cistim tako da ne mislim da je do mene :S
    pa ako mi mozete malo pomoci ili dati neki savjet, stvarno bih to cijenio !

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Re: Briga oko druge tigrice.

Postaj by Carduel on sri 8 svi - 1:04

Sarmageddon je napisao/la:http://postimg.org/image/y4oj99fsj/
    http://tinypic.com/view.php?pic=efq6h&s=5
    http://i43.tinypic.com/zuql5e.jpg

Mozete li mi reci zbog cega zelena papiga nema perja iznad kljuna, stvarno me brine.
    i da li su ovo obadvoje muzijaci ...
    Plavoga sam ja kupio nakon ali sam se informisao kako identifikovati muzijaka, htjeo sam zenku, medjutim, nisam je ja kupio nego roditelji, naravno da su oni trazili zenku ali kako meni izgleda podmetnuli su im Razz
    Pa samo zelim da znam da li sam u krivu.

eh sad, zelena tigriac me jako brine u zadnje vrijeme, em gubi polako perje iznad em kada dise cuje se onako slabo skriputanje koje me takodjr brine. Jedu najobiniju hranu za ptice, piju najnormalniju vodu, kavez redovno cistim tako da ne mislim da je do mene :S
    pa ako mi mozete malo pomoci ili dati neki savjet, stvarno bih to cijenio !

Rekao bi da su oba muška!

Tome

Broj postova : 109
    Registration date : 01.03.2013

Postaj by Tome on sri 8 svi - 7:43

Vidim da su ti ptice jako mlade,ovo što joj fali perje to se ne moraš brinuti. Tako je trenutno i mom mužjaku,ali lagano mu je već poćelo rasti. Mislim da su oboje mužjaci

Sarmageddon

Postaj by Sarmageddon on sri 8 svi - 10:48

Hvala za odgovore, ali sta je sa disanjem zelenog papagaja, i nesto non stop malkice ovtvara pri cemu se cuje skriputanje.

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on sri 8 svi - 13:42

Ma di ste , maheri za tigrice????
    Sarma, Nekad davno uzgajao sam i tigrice, maksimum sam sa 15 parova uzgojio 250 mladih. Ovo što ti imaš su zaista jako mlade tigrice i to dvije ženkice. Da su mlade vidi se po melaninskim crticama na čelu koje se špuštaju do voskovice iznad kljuna. Kad ostare to perije postane čisto žuto ili bijelo . Da su ženke vidi se po tome jer se več vidi bijelilo na rupicama voskovice iznad kljuna. Kad ostare mužijaku voskovica postane plava a ženkama bijela do smeđe boje. Kod mladih tigrica je voskovica plava do roza boje koja se starenjem mijenja od rupica voskovice pa se širi po čitavoj voskovici.
    Pozdrav.

zijada

Broj postova : 354
    Registration date : 07.08.2010

Postaj by zijada on sri 8 svi - 18:11

BRAVO RENATO I JA SAM TIJA KOMENTIRAT DA SE RADI O DVI ŽENKE,BEZ OBZIRA ŠTA ONA JEDNA IMA MALO PLAVKASTOG POVIŠE KLJUNA...

Sarmageddon

Postaj by Sarmageddon on sub 11 svi - 15:08

Renato sta da ti kazem, hvala na tvom kemntaru uglavnom, ali, odkud sada 2 zenke O_o
    Ne nemam skoro pa nikakvog iskustva sto se tice razlikovanja muzijaka od zenke.

treba mi sada tvoja pomoc, ako je sigurno da su dvije zenke, kako ja koji nemam nikakvog iskustva kupim mladog muzijaka (planiram vratiti jednu, ili zamijeniti, vjerovatno zelenu), ali kako da nadjem muzijaka ?

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on sub 11 svi - 23:12

Sarmageddon je napisao/la:Renato sta da ti kazem, hvala na tvom kemntaru uglavnom, ali, odkud sada 2 zenke O_o
    Ne nemam skoro pa nikakvog iskustva sto se tice razlikovanja muzijaka od zenke.

treba mi sada tvoja pomoc, ako je sigurno da su dvije zenke, kako ja koji nemam nikakvog iskustva kupim mladog muzijaka (planiram vratiti jednu, ili zamijeniti, vjerovatno zelenu), ali kako da nadjem muzijaka ?

Pričekaj još neko vrijeme i promatraj promijenu na voskovici iznad kljuna. Kako sam več i napisao kod ženkica se širi oko rupica bijelilo a kod mladih mužijaka se oko rupica počinje širiti plava boja. Pretpostavljam da biš volio imati par radi parenja. Papige tigrice su dosta rano spolno zrele ali ne bi valjalo ih pariti dok nemaju barem jedno 8 mijeseci. Poželjno je da kod formiranja para uvijek bude mužijak nešto stariji od ženke. Neke ženke znaju ubiti mužijaka ako su spolno zrele a ponudi im se mladi nespremni mužijak. U obrnutom slučaju to stari mužijak nikad ne napravi.
    P.S.- nisi ispunio profil do kraja pa neznam iz kojeg si mijesta ali bez obzira na to nemoj kupovati ptice po pet-šopovima več nađi nekog uzgajivača koji če ti bolje obijasniti na primjerima......, valjda te neče zeznuti????
    Pozdrav.

Sarmageddon

Postaj by Sarmageddon on ned 12 svi - 1:32

Renato hvala na brzom odgovoru.
    Odma da ti kazem puno sam citao po internetu sto se tice parenja, vec sljedece sedmice kupujem novi kavez, a zza skolski raspust planiram napraviti svoj (17 mi je godina i da, idem u srednju skolu, ali volim zivotinje i imam vremena da se posvetim njima)
    Nisam znao da zenke znaju nekada ubiti svog partnera, a pratiti cu ove dvije pa ako se slucajno desi da je jedno muzijak u redu, cekat cu i vise od godine ako treba, ako ne, jednu cu dati sestri a sebi cu kupiti odraslog muzijaka.

Dolazim iz Brckog i plavu tigricu sam kupio iz pet shopa, ali odma nakon njihovog dolaska tamo (nisu provele ni nekih 10 sati tamo), tako da nisam upoznao uzgajaca. A iznad sam napisao da su roditelji sami kupili zelenu papigu tako da ni njenog uzgajaca nisam upozao Very Happy.

Pisat cu dalje o njihovim promjenama sto se tice boje voskovice, nadam se da cemo i dalje ostati u kontaktu, hvala Smile

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on ned 12 svi - 11:18

pa napisao ti je da se već vidi promjena,tj da su obje ženke.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 18:39

Sada je: sub 3 pro - 18:39.