Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Moje prvo leglo

Share

Vele

Broj postova : 95
    Registration date : 02.02.2013

Moje prvo leglo

Postaj by Vele on pet 14 lip - 15:11

Poštovani forumaši, zahvaljujući vama i uz pomoć nekoliko knjiga uspio sam u svom naumu. Imam 1. leglo u životu! Kanarinci su napustili gnijezdo. Nisam htio o tome pisati prije da mi se ne bi desio koji kiks. Zadovoljan sam, jako sam zadovoljan. Imam ženku ahat crvenu mozaik i mužjaka topaz ahat crvenog mozaika. Barem pretpostavljam. Jedan mi je kanarindžija rekao da parenjem ahata - ženke i topaza - mužjaka potomci budu 50% topaz ženke i 50% ahat mužjaci. Pa potvrdite mi tu tezu. A ja ću gledati tko će od njih prvi zapjevati... Prvo mi je leglo propalo, mojom krivicom. Kod drugog sam imao 3 mlada, ali jedan je najprije ispao iz gnijezda, pa su ga onda braća ugušila i izgazila iako sam stavio jaje da se to ne desi... Ako netko zna što je tu moglo ići po krivo, neka me informira :-) Evo u nastavku rezultata...

Vele

Re: Moje prvo leglo

Postaj by Vele on pon 19 kol - 11:56

Evo kratkog rezimea prve sezone parenja. Ostao mi je samo jedan mladi kanarinac. Smatram da je ovo bila sezona učenja i Boga mi sam puno naučio, i to na vlastitim greškama. Kod trećeg legla ostavio sam mužjaka s ženkom da vidim ako će uspijeti othraniti zajedno leglo. Nije išlo nikako. Izlegla su se dva mlada, ovaj manji je stalno ispadao iz gnijezda. Veći je lijepo napredovao, no jedno sam ih jutro oboje našao na dnu kaveza. Manji je bio još živ, veći je uginuo. Nemam pojma da li su sami ispali ili su ih roditelji izbacili kako bi krenuli s novim parenjem. Imali su tada 10 dana. Malog sam odhranjivao ručno. Lijepo je napredovao, preživio je dehidraciju, skoro sam i stao na njega... Na kraju kada je počeo letiti, utopio se u pojilici Shocked Crying or Very sad Znate li zašto se kanarinci utapaju u pojilicama? Ovaj moj nije prvi slučaj. Članu moje šire obitelji utopio se kanarinac star godinu i pol. Da li traže osvježenje pa se to dešava ili jednostavno počine suicid?

Eko, za kraj, obogačen jednim iskustvom, jedva čekam novu sezonu parenja. Ako netko iz Istre ima satine crvene mozaik kanarinke, kupio bih jednu mladu! Dogodine ću provati s bastardiranjem.

Vele

Postaj by Vele on pon 26 kol - 15:46

" />

Spominjao sam tijek 1. sezone, ali zaboravio sam na 1 "detalj". Ipak je bilo više ptica kod mene Very Happy 
    Postavio sam prošle godine kućicu za sjenice na drvo u dvorištu. Očito se sjenicama to svidjelo, pa su je iskoristile. U kućici je bilo 3-4 mlada tića i to se broji uzgoju ili... Laughing 

Vraćam prirodi ono što sam uzeo kao neupućeni klinac....

Još nešto, očito vi iskusniji čitate što pišem, ali nitko se nije sjetio odgovoriti mi na pitanje zašto se tići utapaju i zašto su u 2. kovadi često ispadali iz gnijezda, unatoč dubokom gnijezdu.

Nije valjda da ne želite pomoći nama početnicima?! affraid 

picolet

Broj postova : 31
    Registration date : 21.11.2010

Postaj by picolet on pon 26 kol - 19:06

Pozdrav
    Idi ovde i procesom eliminacije nadji tvoj slucaj

http://canarytales.blogspot.com/2009/04/three-yellow-mosaic-chicks-left-their.html

http://canarytales.blogspot.com/2010/01/cleaning-on-my-mind.html

http://www.apdcanari.com/index.php?category/Canariculture/Maladies/page/6

http://www.apdcanari.com/index.php?post/2008/11/21/295-poux-gris

http://www.efinch.com/cage.htm

http://www.hartz.com/Birds/Grooming/how_to_bathe_your_bird.aspx

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pon 26 kol - 23:28

to za utapanje nemam pojma,a da su ispadali samo nisu sigurno,ili kanarinka ima duge nokte pa ih pokupi prilikom iskakanja ili ih namjerno baca van.

Vele

Postaj by Vele on uto 27 kol - 15:42

Zahvaljujem na odgovorima. Promijeniti ću pojilice druge sezone, pa neće moći ući u njih... Vezano uz ispadanje tiči, učinit ću ono što mi se pokazalo dobrim. Pustit ću ženku da sama hrani mlade. Mužjaka ću izvaditi van na vrime.

Vezano uz zdravlje. Zaista ovim mojima niš ne fali. Ima na forumu dobrih savjeta koje sam osobno primijenio i tiči su puni elana i force.

Pozdrav svima!

Vele

Postaj by Vele on uto 24 lip - 11:15

Sada kada su naši digli sidro s brazilskih obala, možemo se posvetiti našem hobiju. Vidim da je na forumu velika fjaka. Nadam se da kod tići nije tako. Evo mog sažea polovice sezone. 1 ahat crveni mozaik, 3 topaza, 1 hibrid.

Pozdrav!

Vele

Postaj by Vele on sri 26 kol - 15:56

Obečao sam fotke mojih bastarda. Hajde da prvi "otkrijem karte". Još nisu spremni za izložbu, a niti neće. Ovo mi je prvo uspješno leglo bastarda u životu!!! 5 tići (grdelin + kanarinka (satine i španjolka). Čini mi se da su 4 dečkića i 1 cura. Čekam da zapjevaju. Uči ih otac grdelin.

Dominantan primjerak. Na slici se ne vidi, ali ima karakteristične žute linije grdelina po krilima. Pitam se samo da li će dobiti i masku na glavi?

Isti tić s boka

Evo ih svi zajedno

Slobodno pucajte s komentarima. Želim nešto naučiti...

matija

Broj postova : 345
    Registration date : 19.09.2010

Postaj by matija on sri 26 kol - 17:15

bravo...čestitke

ToniST

Broj postova : 108
    Registration date : 14.03.2013

Postaj by ToniST on sri 26 kol - 21:02

Imaju li svi muski zlatno ispod kljuna(na vratu)?Daju koju sliku da usporedimo sa mojima

Vele

Postaj by Vele on čet 27 kol - 8:59

Matija, ima ča kod tebe (bastardi)?

Toni, hajmo ovako. Postaj fotke tvojih bastarda, pa da ih svi vidimo, da usporedimo...

Kod mene ti 2 imaju žuto ispod vrata, ali to je naslijeđeno od matere, španjolke zeleno-žute. Bastardi sa satinetkom nemaju nikakvih promjena u boji. Svi su kao ovaj pvri. Po karakteru i cvrkutanju pokušavam odgonetnuti spol. Ima i metoda puhanjem u perje i provjerom, ali tu još nisam doma.

matija

Broj postova : 345
    Registration date : 19.09.2010

Postaj by matija on čet 27 kol - 12:55

na žalost nema ništa, grdelinka 3x odležala na jajima ali bila su prazna...

kresina

Broj postova : 53
    Registration date : 07.02.2013

Postaj by kresina on čet 27 kol - 18:29

bravo Vele za prvi put svaka čast pozdrav....

ToniST

Postaj by ToniST on čet 27 kol - 20:55

Vele daj ukratko kako postavit slike

Vele

Postaj by Vele on pet 28 kol - 9:20

Evo za tebe i sve druge kratki podsjetnik. U prozorčiću za pisanje postova imaš alatnu traku na vrhu. Među ikonama je i ona "Host an image". Klikneš na nju i otvori se novi prozorčić. Klikneš na botun "Browse" i odabereš fotografiju s tvog PC-a (mape). Prije toga fotku moraš skinuti s mobitela na PC. Mislim da to znaš učiniti.

Kada odabereš fotku iz mape na PC-u klikneš UPLOAD i nakon što se pojavi fotka kopiraš KOD-IMG CODE u prostor za pisanje pri dnu foruma (u otovreni post kojeg koristiš za pisanje poruke). Pritisneš botun SEND i to je to.

Pripazi na veličinu fotke. Neka ti bude manjeg formata. Ja stavljam 400 pixela dužina fotke (veličina fotke u KB - KILOBAJTIMA NEKA TI NE PRELAZI 300-400 KB.)

Joža, hvala. Ima sam dobre učitelje (tebe, Zorana i Pincana). Svako tiliko tu je mailovima uskakao i Ervino. Hvala svima na pomoći

zoranV

Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on sub 29 kol - 16:07

Robi,evo i od mene jedna sličica baštarda,još nikad nisam imao ovakvog baštarda,sa ovako žutim krilima

zoranV

Postaj by zoranV on sub 29 kol - 16:12

Za mog prijatelja Jožu,ipak je muškić,ja sam ga bio odvojio kao ženkicu Wink ,idemo na državno prvenstvo Wink Wink

ToniST

Postaj by ToniST on ned 30 kol - 21:15

Evo ga Vele(i za ostale)
    Ovo su bastardi stari 35 dana(grdelin x Crvena Ahat mozaik opal)

A ovo su iz druge ture(stari 30 dana)

A ovo su od Faganela x Crvena mozaik lipokrom

zoranV

Postaj by zoranV on ned 30 kol - 22:14

Toni,koji grdelin je otac?

ToniST

Postaj by ToniST on ned 30 kol - 22:25

Krnjolac

Vele

Postaj by Vele on ned 30 kol - 22:32

Bravo Toni, lipi tici! Sve cestitke! Ali ipak bi volija cuti komentar naseg Joze Kresine, velemajstora u bastardiranju!

kresina

Broj postova : 53
    Registration date : 07.02.2013

Postaj by kresina on pon 31 kol - 11:37

ptice su ljepe, sviđaju mi se ove od fanganela ,ali još bolje će se vidjet kad se izmitare sve čestitke bravo.

ToniST

Postaj by ToniST on pon 31 kol - 19:01

Bice slika jos,sad su u mitaru i karotiniram ih.pa kad budu pred kraj stavit cu jos koju sliku a do tada cu valjda naucit slikavat bolje

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on ned 29 stu - 23:51

Kresina imaš poruku ! bounce affraid

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:35

Sada je: pet 9 pro - 12:35.