Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

ispiranje kanarinaca na bijelom faktoru

Share

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

ispiranje kanarinaca na bijelom faktoru

Postaj by Dean on ned 1 pro - 14:30

Vani  dere bura i malo muvanja po forumima svašta se nadje :-)

Nova "moda - piz...arija" kod uzgajivača kanarinaca, najviše izgleda kod ahata bijelih i ahat crvenih mozaika...ali i svih ostalih vrsta koje imaju bijelu podlogu

navodno je kontrolom,  na prvenstvu Italije u Parmi, ustanovljeno da je 50% kontroliranih ptica bilo "malo" isprano sa titanium dioksidom u prahu :-))

kontrola se vrši pomoču lampi "black lite" "luce di wood" neznam hrvatski naziv ali zagooglajte lampe i odmah če vam biti jasnije o kakvim se lampama radi a i kakav se efekt postiže kod kanarinaca boje koji su tretirani sa "čudotvornim"
    prahom...izgleda da oni "boliglava" kontrasti kod ahat mozaika crvenih koje viđamo po svijetskim izložbama,  ipak nisu samo rezultat selekcije i uzgoja ...čast izuzecima :-))

zanima me da li je neko ove godine kupio nekog "extra" bijelog kanarinca pa da ga malo posvijetli doma
    ili ako je neko prinjetio da ptica koju je kupio, nakon što sljedeče godine promijeni perje nije više ono što je bila :-)

Merlo

Broj postova : 426
    Registration date : 22.08.2008

Re: ispiranje kanarinaca na bijelom faktoru

Postaj by Merlo on ned 1 pro - 22:07

Deane super tema.Vec duze vrime kruze price o pranju tica sa svim i svacim a vecinom o nekom famoznom prasku za pranje zavjesa.Posli pranja i stavljanja tih tica pod specijalne lampe vidi se odsjaj tica u plavo.Sto se ahata tice iman neke kupljene i sad posli mitarenja postaju sve bjeliji sto me jos vise iznenadjuje.

Dean

Postaj by Dean on ned 1 pro - 23:45

Sječam se prije 10 ak godina kad su bili "IN" bijeli recesivni FLUORESCENTNI Very Happy 
    ali ubrzo je sudačka organizaciaj donijela odluku da se taj plavkasti odsjaj kod recesivaca (pošto se zna da nije prirodan) drastično kažnjava kod ocjene, i onda su te ptice nestale sa izložbi.
    Međutim problem kod npr. ahata je što se pod normalnim svijetlom uopče ne može primjetiti da je ptica "isprana"...tek pod tim fluorescentnim lampama ptice navodno svijetle zbog tog praha koim su posipane, a sudac ocjejuje ono što vidi na stolu affraid što bi mogao biti potencijalni promblem, ili čemo ocijenjivati sa lampama ili čemo prihvatiti pod normalno da se neke ptice tretiraju prije izložbe ?

Ako ove godine budem išao na svjetsko potrudit ču se nabaviti jednu takvu džepnu lampu pa da malo pronjuškam sunny

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pon 2 pro - 0:40

Baš si njuškalo,mene zanima da li cijelu pticu ispiru ili samo mažu tamo di treba.

Merlo

Postaj by Merlo on pon 2 pro - 1:19

Luka legenda si

Merlo

Postaj by Merlo on pon 2 pro - 1:25

Deane pase li koja od ovih da narucin

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=black%20light%20lampe&clk_rvr_id=554894077604&adpos=1s2&MT_ID=42&crlp=31657578226_109&device=c&geo_id=33421&keyword=black+light+lampe&crdt=0

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pon 2 pro - 7:33

Dean je napisao/la:Vani  dere bura i malo muvanja po forumima svašta se nadje :-)

Nova "moda - piz...arija" kod uzgajivača kanarinaca, najviše izgleda kod ahata bijelih i ahat crvenih mozaika...ali i svih ostalih vrsta koje imaju bijelu podlogu

navodno je kontrolom,  na prvenstvu Italije u Parmi, ustanovljeno da je 50% kontroliranih ptica bilo "malo" isprano sa titanium dioksidom u prahu :-))

kontrola se vrši pomoču lampi "black lite" "luce di wood" neznam hrvatski naziv ali zagooglajte lampe i odmah če vam biti jasnije o kakvim se lampama radi a i kakav se efekt postiže kod kanarinaca boje koji su tretirani sa "čudotvornim"
    prahom...izgleda da oni "boliglava" kontrasti kod ahat mozaika crvenih koje viđamo po svijetskim izložbama,  ipak nisu samo rezultat selekcije i uzgoja ...čast izuzecima :-))

zanima me da li je neko ove godine kupio nekog "extra" bijelog kanarinca pa da ga malo posvijetli doma  
    ili ako je neko prinjetio da ptica koju je kupio, nakon što sljedeče godine promijeni perje nije više ono što je bila :-)
     Jedna kolekcija takvih- luster:cheers: 

Dean

Postaj by Dean on pon 2 pro - 9:02

Merlo je napisao/la:Deane pase li koja od ovih da narucin

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=black%20light%20lampe&clk_rvr_id=554894077604&adpos=1s2&MT_ID=42&crlp=31657578226_109&device=c&geo_id=33421&keyword=black+light+lampe&crdt=0
    ma sve pašu :-)

evo ja ču se baciti u trošak i naručiti neku od 1 juro :-)

Dean

Postaj by Dean on pon 2 pro - 9:04

ticar je napisao/la:Baš si njuškalo,mene zanima da li cijelu pticu ispiru ili samo mažu tamo di treba.
    lol! lol! lol! vidim ja da če i ovdje trebati lampe :-))

neznam točno kako se primjenjuje, ali mislim da je malo nemoguće mazati samo tamo di treba...zagooglaj vjerojatno češ nači negdje...ili eksperimentiraj :-)

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pon 2 pro - 12:59

Dean je napisao/la:lol! lol!:lol!:vidim ja da če i ovdje trebati lampe :-))

neznam točno kako se primjenjuje, ali mislim da je malo nemoguće mazati samo tamo di treba...zagooglaj vjerojatno češ nači negdje...ili eksperimentiraj :-)
    pa da isperem i melanin,hahahah

markozd

Broj postova : 111
    Registration date : 09.02.2010

Postaj by markozd on uto 3 pro - 0:18

je , to je javna tajna da jaki talijanski uzgajivači paze na kojim izložbama će biti lampe korištene

veseljko

Broj postova : 125
    Registration date : 08.05.2012

Postaj by veseljko on ned 12 lis - 15:13

jel ima koji video il tekst kako bi se pravilno trebala bijela ptica pripremit i
    oprat za izložbu ? jednom sam bio naletio na video na youtubeu al sad ga
    jednostvano ne mogu nac

p.s. osim pranja vise me zanima "sušenje" kanarinaca pod lampom .. ?

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 23:25

Sada je: sub 10 pro - 23:25.