Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

kako se zove ova ptica

Share

zlaja11

Broj postova : 18
    Registration date : 26.03.2009

kako se zove ova ptica

Postaj by zlaja11 on čet 27 vel - 1:36

Kako se zove kod nas ova ptica. Zna li iko ista o njoj. Kakva je ishrana, dali ko i kod slavuja. Dobio  sam ga prije 2 dana na poklon i nemam rijeci, odusevljava me, inace je pitom hoda po rukama glavi, jede iz ruku ma haos. Imam iskustva sa stiglicima i svi ostalim pticama te porodice,Papagajima  al ovo je nesto skroz drugo. Taraba stroga sa mekokljuncima. Inace zivim u Svedskoj i ovde ga zovu irački bulbyl.
    Evo link ovakva je ptica, nije moja jel ne znam stavljati slike probao al ne ide 😞. http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Feh%C3%A9rarc%C3%BA_b%C3%BClb%C3%BCl

zlaja11

Re: kako se zove ova ptica

Postaj by zlaja11 on čet 27 vel - 13:07

Niko znaci

aquila

Broj postova : 40
    Registration date : 06.01.2011

Postaj by aquila on čet 27 vel - 13:35

Hr naziv BIJELOLICI BULBUL
    Lat naziv PYCNONOTUS LEUCOGENYS

zlaja11

Postaj by zlaja11 on čet 27 vel - 18:43

Nebi rekao da se tako zove,jel nema ni jednog pogotka na google,latinski sam nasao i na engleskom ali je sturo pa sam mislio da neko mozda ima ili se bavi s njima.

aquila

Broj postova : 40
    Registration date : 06.01.2011

Postaj by aquila on čet 27 vel - 19:16

To šta bi ti rekao nije bitno,ali pogledaj Colinsov vodić ptica Hrvatske i Europe
    nije se mene također pitalo.

Vrbanja

Broj postova : 378
    Registration date : 07.03.2010

Postaj by Vrbanja on sub 1 oľu - 1:51

zlaja11 je napisao/la:Kako se zove kod nas ova ptica. Zna li iko ista o njoj. Kakva je ishrana, dali ko i kod slavuja. Dobio  sam ga prije 2 dana na poklon i nemam rijeci, odusevljava me, inace je pitom hoda po rukama glavi, jede iz ruku ma haos. Imam iskustva sa stiglicima i svi ostalim pticama te porodice,Papagajima  al ovo je nesto skroz drugo. Taraba stroga sa mekokljuncima. Inace zivim u Svedskoj i ovde ga zovu irački bulbyl.
    Evo link ovakva je ptica, nije moja jel ne znam stavljati slike probao al ne ide 😞. http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Feh%C3%A9rarc%C3%BA_b%C3%BClb%C3%BCl

Pokusaj stupiti u kontakt sa nekim ozbiljnijim uzgajivacem kanarinaca (Iracaninom) vecinom svi poznaju veoma dobro tu vrstu ptica, kod njih je bulbyl kao kod nas stiglic. Koliko sam ja malo informisan o njima jedu vecinom sve.Krastavac,jabuku (slatku),lubenicu, dadlar im je omiljena hrana ,banana, kivi, crvebrasnare (2x -3xsedmicno), muhe, mozes im ponuditi i hranu za tigrice (undelat).

zlaja11

Postaj by zlaja11 on ned 2 oľu - 2:28

Vrbanja je napisao/la:

Pokusaj stupiti u kontakt sa nekim ozbiljnijim  uzgajivacem kanarinaca (Iracaninom)  vecinom svi poznaju veoma dobro tu vrstu ptica, kod njih je bulbyl kao kod nas stiglic. Koliko sam ja malo informisan o njima   jedu vecinom sve.Krastavac,jabuku (slatku),lubenicu, dadlar im je omiljena hrana ,banana, kivi, crvebrasnare  (2x -3xsedmicno), muhe,  mozes im ponuditi i hranu za tigrice (undelat).
    Primjetio sam da jede sve, crve obozava. Nisam probavao sa sjemenom, mislio sam da nejede sjeme.
    Hvala na odgovoru.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 11:38

Sada je: sri 7 pro - 11:38.