Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

PREDATORI I GRABLJIVCI

Share

antonio

Broj postova : 247
    Registration date : 30.04.2009

Re: PREDATORI I GRABLJIVCI

Postaj by antonio on pon 30 stu - 21:43

EUMOx je napisao/la:Antonio,zao mi je da ti se to desilo,to se svakom bar jednom dogodilo. Daj Boze da grijesim,ali od tog grdelina nemoj dugo ocekivati nesto a mozda i nikad vise jer je dozivio vrhunac stresa. Ptica pod takvim stresom automatski ima problem i sa imunitetom.
    Ako to primjetis,pusti ga u prirodu prije nego sto dozivi kraj u cibi,zamjeni ga drugim.

Meni su znale svrake preplasit pticu,ptica zanjemi,sta ces, lovilo se i ulovi se druga a ta se pusti da se oporavi u prirodi ako moze.

ma da odmah sam je ja stavio u kucu da se ona smiri i nije losa pomalo se javlja i ima dosta zivosti ne izgleda mi kao prvi dan puno preplasena al sad necu je dugo iznosit dok se ne vrati u normalu ako se vrati. a normalno nabavit ce se druga i uzivat u pjesmi Smile

many

Broj postova : 762
    Registration date : 13.10.2009

Postaj by many on pon 21 pro - 11:26

Vidiš vele da se ovdje u hr ne smije loviti,ali to ti je isto kao da veliš da kod nas nema korupcije,bio sam na izložbi ptica i prodaju hranu za divlje ptice a ne smije nitko prodavati,bar ne bez prstena i papira,bože kao da kupuješ oružje ili auto ha,ha skoro i jednako skupo.Istina je da ptica kad doživi ovakav šok više nije ok ali ponekad ima iznimki,moja jurčica je doživjela udar kobca u gajbici probio joj je gad kožu i trbuh ali nakon mjesec dana oporavila se i bila je ok,to nije više to ali ako je ptica manje osjetljiva i radi se o vrijednim grlima,onda vrijedi truda!

sgobin

Broj postova : 361
    Registration date : 02.10.2009

Postaj by sgobin on pet 29 sij - 23:37

Za sve one koje zanima tema a nalaze se u blizini Zadra sutra imaju priliku posjetiti u 19,00 u prostoru Prirodoslovni odjel, Medulićeva 2: Predavanje sokolara Emilija Menđušića na temu zaštite ptica grabljivica uz video projekciju

sgobin

Broj postova : 361
    Registration date : 02.10.2009

Postaj by sgobin on pet 29 sij - 23:45

Isprika svima ipak sam pogrešno pročitao, predavanje se održalo danas.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 vel - 11:21

evo jedne mlade ženke kobca

Zadnja promjena: from; čet 11 vel - 15:48; ukupno mijenjano 1 put.

PESTI

Broj postova : 1419
    Registration date : 11.03.2009

Postaj by PESTI on čet 11 vel - 12:07

from je napisao/la:evo jedne mlade ženke kobca

Upari je sa muškim grdelinom.... lol!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 vel - 12:15

za to je i čuvam,pa će mladi u tebe na školovanje lol!

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on čet 11 vel - 12:37

Pesti znaš li ti kako se ono prije lovilo na sovu?

PESTI

Postaj by PESTI on čet 11 vel - 15:28

crv je napisao/la:Pesti znaš li ti kako se ono prije lovilo na sovu?

Sove su nočni lovci , ušare po otocima su pojele sve mačke a da je netko lovio na sovu to mi nije poznato.

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on čet 11 vel - 19:57

Stavljalo se čuka kao fintu na bošket.Ptice osjećaju nemoć nočnih grabljivica pa ih napadaju i dolaze te se hvataju.Tako sam čuo od starijih.

PESTI

Postaj by PESTI on čet 11 vel - 20:44

MARIN je napisao/la:Stavljalo se čuka kao fintu na bošket.Ptice osjećaju nemoć nočnih grabljivica pa ih napadaju i dolaze te se hvataju.Tako sam čuo od starijih.

Čuk je mali prema sovi ušari Laughing ,na sovu tolike veličine može se jedino vrana zaletiti .
    Gavran se u zraku ,,mlati,, sa orlom , vrane su takodjer ludjaci na grabežljivice kao i lastavice .Vrapci proganjaju izgubljenog papagaja ili kanarinca .....itd

Ima smisla u takvoj priči jer često u prirodi vidimo slične situacije.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 vel - 21:55

u prošlosti se po danu na livadu vezala sova a ljudi se odmakli i kad bi se gavrani zaletili na sovu ljudi bi pustili jastreba i lovili vrane, e neznam kad bi ovu moju stavio na bošket bi li štiglići bolje padali?? lol!

PESTI

Postaj by PESTI on čet 11 vel - 22:08

from je napisao/la:u prošlosti se po danu na livadu vezala sova a ljudi se odmakli i kad bi se gavrani zaletili na sovu ljudi bi pustili jastreba i uhvatili bi vrane e sad pesti šta misliš da ovu moju se stavi na bošket bi li se moglo hvatat ? lol!

Vidim da grdelini imaju sretnu budučnost .Lovili bi vrane umjesto njih ... Laughing

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 11 vel - 22:16

da oni tvoji batudaši što ih sad ima po zadru bi ostali čitavi i nalegli bi se i bilo bi zbilja predivne pjesme na našim prostorima heeheheh

crv

Postaj by crv on pet 12 vel - 1:38

Za lov ,,na sovu,, koristio se ćuk. mala ušara ili kukuvija. Njih bi očaci pokušavali otjerat sa svoga područja .U prirodnoj situaciji zna se dogodit da pet - šest različitih zebovki istovremeno saljeću ,,uljeza,, kojemu remete dnevni odmor. Obično on popusti pa promijeni lokaciju.

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on pet 12 vel - 11:18

meni je zanimljivo gledat kako grdelini lete iza kobca a on im nemože ništa,jer on igra na faktor iznenađenja.u zraku im nemože ništa...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 12 vel - 14:36

To ti mislis da im nemoze u zraku nista....

Oce on njega i u zraku i pod vodon,i di vec,đava je to,nemožeš mu virovat,znalo se desit da bi ljudima uletija u kucu....

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on pet 12 vel - 16:07

Meni je preklani,kad su mi 2 kanarinca stali u kuhinju,uletia unutra najprije ne jednoga na čibu. Ja nisam bia doma,a žena mi je bila u konobi i ćula je buku. Došla u kuhinju,on na ćibi. Imala je u ruci "ćetkicu za zube" i udri po njemu. Onda je uteka i to na drugoga. Ona opet na njega,a on se zaletija pud prozora,udria u njega i pao između kauća i zida. Žena mi uzela đemper,poklopila ga,škupila i bacila u dvor. I tako je uteka,srića,tići su priživili. Par dana su mučali,ali su se rekuperali. I to di ja živim na 5 metara od mora,ne u šumi.Živa istina ! What a Face

brabus

Broj postova : 327
    Registration date : 26.09.2009

Postaj by brabus on pet 12 vel - 16:32

meni je na kraj lita napa dva grdelina na balkonu, prvo je napa jednog pa kad sam ga isa potirati onda je odletia i vratia se kroz 30 sekudi i skočia na drugu ćibu, i to sve pred menom bez ikakvog straha....na sreću nista im se nije desilo, nego samo sto su ćibe poslin toga bile pokrivljene...i naravno tići u strahu...
    čudne su to ptice kad ogladne...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 12 vel - 18:57

dok sam puštao ovog svog u lov prije par mjeseci znao se i u draču zaletiti da uhvati pticu koliko su krvoločni,nekada bi i sletio nazemlju pa ušo u žbunje hodajuć samo da uhvati,kao mašine su

Drago_Nin

Broj postova : 96
    Registration date : 25.01.2010

Postaj by Drago_Nin on sri 17 vel - 23:32

danas san vidija dva kosa kako stoje na bristu a sokolić se zaleti i od ispod stabla prema gori capa kosa jadnog.....bilo mi je cudno kako je uspija proletiti cilon duzinon stabla bez da se polomija(stablo je jako gusto bilo)...

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on čet 18 vel - 1:13

from je napisao/la:dok sam puštao ovog svog u lov prije par mjeseci znao se i u draču zaletiti da uhvati pticu koliko su krvoločni,nekada bi i sletio nazemlju pa ušo u žbunje hodajuć samo da uhvati,kao mašine su

dali sam dobro shvatio ??? baviš se sokolarstvom...ajde nam, ako nije problem malo približi taj svijet, vjerujem da bi i ostale zanimalo...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 18 vel - 18:17

From šta ti nemaš...

Sidin jedan dan na livadi,i gledan u divlju krušku,kako piva u njoj kos,odjednom se vjetruša zabije u grm,kroz sve bodlje,dode do kosa...

E negdi tako s orlovima love prepelice sta vec...gleda san to na televiziji

Drago_Nin

Broj postova : 96
    Registration date : 25.01.2010

Postaj by Drago_Nin on pet 19 vel - 2:32

markoxp je napisao/la:From šta ti nemaš...

Sidin jedan dan na livadi,i gledan u divlju krušku,kako piva u njoj kos,odjednom se vjetruša zabije u grm,kroz sve bodlje,dode do kosa...

E negdi tako s orlovima love prepelice sta vec...gleda san to na televiziji

Tako je i ova sto san ja vidija...kroz gusti brist se bez problema zaleti za koson!

crv

Postaj by crv on pet 19 vel - 11:36

Kažu knjige da prosječna grabljivica od deset pokušaja uspjeva jednom. Gleda sam jedan takav.Dvogledom sam promata sjenicu na vrhu grane masline.Onana ono veselo čin-čin , kad odjednom lagano poleti u zrak , ispod nje prošiša kobac a ona se vrati na istu grančicu i opet čin-čin.Kobac je zbog velike brzine usporio tek stotinjak metara niže i nije se vraća.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 11:37

Sada je: sri 7 pro - 11:37.