Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

Share

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

Postaj by xyz on pon 26 sij - 10:25

Dakle zanimaju me detalji oko prijave sebe u društvo, pa da prijavim svoje grdeline, da mogu malo po malo počet sa pravim uzgojem, imat svoj prsten i stvarat baš svoje malo početno jato.

Ovako sa baštardiranjem ne mogu ništa jer je svaka druga generacija svega neplodna.

Ima li negdje link koji uvjeti trebaju da bi dobio dozvolu, cjeli spisak stavki?

Radio bi čiste žestoke domaće pjevače balcanice, nikakvi majori, ljepotani i šminkeri.

Tko zna proceduru, dobro bi mi došao savjet.

Prije sam već se nešto interesirao, pa su me odbile dimenzije uzgojne krletke, nešto je bilo dužina 100 cm i tako to..

molim savjet iskusnih!

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Re: Prijaviti uzgoj grdelina - detalji

Postaj by ikayke on pon 26 sij - 11:53

1. Učlani se u ornitolosko drustvo u svom gradu
    2.Rok za prijavu neprstenovanih prica je istekao... moras kupit/nabavit par prstenovanih ptica...
    3.Popunit prijavu i posalat u mn.
    4.vjerovatno nece biti problema oko izdavaja rjesenja...

koliko sam ja prijava napravio jos nije bilo problema sa dim. gajbi...a bilo ih je svakakvih prijavljenih...

xyz

Postaj by xyz on pon 26 sij - 12:44

Morat ću to rješit, i interesirati se za društvo.

Hvala Ikayke, ako još ko ima kakav savjet, svako iskustvo je dobro došlo..

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 8 vel - 0:43

Pzdrav svim članovima foruma, inače forum je odličan...

Jel može neko da mi kaže kako ide prijavljivaje odgajivačnice štiglica u Srbiji, i detalje oko kaveza, i ostalih zavrzlama, i kako je za druge vrste ptica.

Hvala

xyz

Postaj by xyz on ned 8 vel - 0:55

Mislim da kod vas štigliće još uvjek nažalost nije moguće potpuno legalno uzgajati, ali se ljudi bore za to pravo.

Nadam se da će ti više moći reći Milan pi ili Steva.

Pozdrav!

steva318

Broj postova : 286

Postaj by steva318 on ned 8 vel - 1:23

Dobrodosao Marko! Kao sto ti je Drazen rekao, kod nas u Srbiji ne mozes prijaviti stiglice jer jednostavno, drzanje i uzgoj nisu dozvoljeni, za sad. Nadam se da ce se uskoro to promeniti.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on ned 8 vel - 1:37

Hvala na odgovorima i dobrodošlici.

To je stvarno šteta.

steva318

Broj postova : 286

Postaj by steva318 on ned 8 vel - 1:44

Bice uskoro, nadamo se! Very Happy

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pon 9 vel - 11:13

Malo glupo ali što češ, zakon je zakon!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 9 vel - 23:03

Bolje bi bilo da je svugdje u Europi isto,sta se tice veze sa pticama(legalizacijom,uzgojem,pravilima,ocjenskim obiljezjima),ali vjerojatno ce i u Srbiju doc nesto bolje,mozda cak bolje nego u nas.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on pon 9 vel - 23:23

pa marko da te informiram

sve je isto što se tiće uzgoja ,pravila ,ocjenjivanja tako i obilježavanja u evropi uključujuči i hrvatsku i srbiju . Samo je legalizacija problem u evropi je liberalnije ali strože su kontrole ako te uvate da muljš naj.... u hrvata je to dignuto na razinu presjedničkog problema , ali je kontrola slabija ...u srbiji nije još nikako to regulirano ...

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on pon 9 vel - 23:54

markoxp je napisao/la:ali opet bi bilo bolje kad bi bas,ali bas sve bilo isto,i kad bi svi bili po istim principima,izlozeni,ako se ovde smi to,ista je stvar,pa zasto nebi

Marko daj ne piši samo da bi pisa,, šta tebe boli kako je u naših susjeda daj uzgoji nešto,, kod nas je uzgoj reguliran kao i represije za nepoštivanje istog to što bi tija žali se vladama i državnim tijelima ,ali sačekaj prije svega da napuniš bar 18 godina. Mi ovdje u R Hrvatskoj nemamo nikakvih problema ,, a koliko znam tvoje mjesto prebvivanja je hrvatska .

opet si počeja prdekat samo da te ima ako ti je dosadno uči malo

žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on uto 10 vel - 0:00

zvrcko sen...potpis na tvoj post...šta je nas briga kako je drugdi kod nas je tako...i gotovo...uzgoji marko 100-200 grdelina godišnje pa se onda buni na propise

xyz

Postaj by xyz on uto 10 vel - 12:53

Pa naravno da oće, kako bi onda talijani koji su nevjerovatni ljubitelji grdelina, imali prekrasan legalan uzgoj, i sve one mutacije.. to je u europskoj uniji dozvoljeno cheers

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on uto 10 vel - 17:56

zvrcko sen je napisao/la:

opet si počeja prdekat samo da te ima ako ti je dosadno uči malo

Dugo mu je i trebalo...cijeli jedan dan nije bezvezne postove pisao.... taj bi i na guzicu progovorio da nemoze na usta.

Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 10 vel - 21:55

Nisam ja kriv sto neki rade "glupo teme" mislieci ko zna sta.

Zanima me kako se prijavu neprstenovani,a da nemaju roditelje,kako oni neznaju da je on npr ulovljen ili sto?nije mi to bas jasno

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on sri 11 vel - 4:56

markoxp je napisao/la:Nisam ja kriv sto neki rade "glupo teme" mislieci ko zna sta.

Zanima me kako se prijavu neprstenovani,a da nemaju roditelje,kako oni neznaju da je on npr ulovljen ili sto?nije mi to bas jasno

nije njih briga odakle ti,ali očekuju rezultate.ja sam prijavio divlje kad sam uzgojio prstenovane.znači nešto si napravio sa divljima i sad želiš prijaviti uzgoj.

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on sri 11 vel - 13:40

Da citate forum sa razumjevanjem manje bi nepotrebnih postova bilo....
    milane... pise ti par postova prije kako je to rijeseno....
    kod vas to nije nikako rijeseno , a i nasa iskustva tesko da ti mogu pomoci...tko zna kad i kako ce se kod vas zahtjevati .

U RH to je po meni jednostavno rijeseno, samo sto neki smatraju da je previse komplikacija stvoreno... po meni nije...samo se treba pritrzavati procedure i sve se u kratkom vremenu napravi!
    Ljudima su jos uvijek ptice onako, kad ulovim vremena... ako zelis legalizirati uzgoj , onda to mora biti malo vise nego ' kad uolovim vremena'.

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on sri 11 vel - 13:57

Taj podatak ti ja ne mogu sa sigurnoscu reci... znam samo sljadece.

Ni RH nebi ovo napravila da Europska regulativa to ne trazi, logicki gledajuci Njemacka je to vec napravila, i sada kod njih mozes imati legalno samo prijavljen uzgoj sa pticama izlezenim u gajbi.
    Posto ni jedna od ovih ostalih zemalja nije u pristupu EU mislim da se zbog toga kod njih nista ne pokrece jos, ali to je moje misljenje koje ne mora drzati vodu.

Vise ni U RH ne mozes na osnovu neprstenovanih ptica prijaviti uzgoj, zahtjev za izdavanje rjesenja o uzgoju mozes zatraziti samo u slucaju da ti uzgajivac koji ima dopustenje/rjesenje uzgoja proda/pokloni ptice, za koje naravno izda uvjerenje da su izlezene u gajbi, te na temelju toga mozes predati zahtjev za izdavanje dopustenja za uzgoj divljih svojti.

Nadam se da je sada jasnije!

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on sri 11 vel - 14:04

ticar je napisao/la:
    markoxp je napisao/la:Nisam ja kriv sto neki rade "glupo teme" mislieci ko zna sta.

nije njih briga odakle ti,ali očekuju rezultate.ja sam prijavio divlje kad sam uzgojio prstenovane.znači nešto si napravio sa divljima i sad želiš prijaviti uzgoj.

Nije sasvim tocna ova tvoja konstatacija.... moglo se prijaviti neobiljezene ptice, za koje si dobio prstene pa su posatale obiljezene/legalne.... takva je bila procedura...

Oni explicite ne zahtjevaju da ti nuzno moras uzgojiti svoje ptice, jer to nitko ne odlucuje doli samih ptica i prostora/uvjeta, jedino sto zahtjevaju je da se zna koliko imas novoobiljezenih ptica, da vodis evidenciju o njima , te da eventualne promjene u prihodima ili rashodima maticnog jata prijavis u ministarstvo do odredjenog roka.
    Znaci promjenu stanje onih ptica koje si obiljezio njihovim prstenima, moguca uginuca ili promjenu vlasnika, te naravno azuriranje izlezenih ili novonabavljenih ptica..to se radi jednom godisnje i to je to.

Mislim da nije nikakva mudrost ni zavrzlama, procedura je takva i trebaju prihvatioti takvu kakva je.... a tko to ne moze ispostivati po meni ne mora ni imati dopustenje za uzgoj. Malo sam strog ali je....ga. Smile

xyz

Postaj by xyz on sri 11 vel - 14:47

Ne Ikayke, tu nema strogoće sa tvoje strane.

Možemo biti zahvalni i sretni prema našoj državi šta ide u pozitivnom smjeru i omogućuje legalan uzgoj štiglića, kako rade i u Europi.

Smatram da uvjeti nisu pre strogi, ko ozbiljno voli tiće i planira ih uzgajati, tako to mora biti.

Ja mislim dogodine početi sa službenim uzgojem, ove godine još bezveze nešto, baštarde i tako to.

A Milane šta da ti kažem, možda bi pomogle peticije koje se potpisuju u svim tićarskih društvima Srbije, pa ogroman broj potpisa poslat u ministarstvo?

Ne znam, trebate se nekako boriti za jedno normalno i ugodno pravo, tj. legalan uzgoj.

Jer šta ti vrijedi izvaliti 50-60 mladih, kad moraš strepiti dok prodaješ/poklanjaš/trampiš.
    Ovako kad si siguran i legalan, onda mirno spavaš.

Branimir

Postaj by Branimir on sri 11 vel - 16:12

Tu se slažem s tobom, najbolje je kad je sve po propisima i onda ne treba strahovati a ne ovako pa se svega bojiš od prodaje pa do toga da te netko ne otkuca!

xyz

Postaj by xyz on sri 11 vel - 16:20

Haha, baš.

A i zašto bi dopustili da se izjednače prodavači uhvačenih grdelina i pravi uzgajivači.

Kaže čovjek kad prodaje mirnog grdelina:

Iz mog je uzgoja.

A kako ću ja znat da je iz vašeg uzgoja, kad nema prstena.

Kaže on, ma je*** prsten, vidiš da je miran.

Svaki je miran kad ga se mladog uhvati.

Zašto bi neke lole uhvatile 20 mladih štiglića i tako lako zaradile, a neko se muči i iskreno uzgaja pa mu od truda i troškova jedva šta ostane.

Bolje da su zakoni takvi, tako se sprečava krivolov, i šta je još bolje, šverc.

Branimir

Postaj by Branimir on sri 11 vel - 16:23

A neče se nikada to uspijeti spriječiti jer su lopovi uvijek za korak ispred, ali če svakako pripomoči da se smanji, svakako da uvijek ima onih koji žele laku zaradu, ali ih treba u tome spriječavati i dati zaštitu i mogučnost kakvog takvog napretka pravih i registriranih uzgajivača.

xyz

Postaj by xyz on sri 11 vel - 16:33

Ne brini se, sigurno svaki švercer uhvaćenih štiglića strepi da mu jednom ne pokucaju na vrata.

Zašto do sada dok nisam bio prijavljen u društvo ja nisam nikad prodavao čiste češljugare nego samo baštarde?

Zato da mi nitko ne može ništa reći/prigovoriti, jer baštarde se ne mogu naći u prirodi!

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 4:51

Sada je: pet 9 pro - 4:51.