Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Preventiva

Share

ToniST

Broj postova : 108
    Registration date : 14.03.2013

Preventiva

Postaj by ToniST on pet 1 kol - 1:30

Da se malo probudi forum toliko tema otvorenih nitko nista nepise  silent Posto dolazi vrijeme mitarenja a znamo da je to nakriticnije vrijeme za ptice vecina nas poseze za preventivnim preparatima protiv bolesti na prvom mijestu kokcidioze.Posto famozni ESB vise nije nabavljiv a kod nas postoji relativno velika paleta lijekova pa me zanima sto koristite kao prvenciju/koji vam se preparat dobro pokazao.

Vasko-MK

Broj postova : 318
    Registration date : 22.01.2010

Re: Preventiva

Postaj by Vasko-MK on čet 7 kol - 14:46

Kao preventivu u sjezoni mitarenja koristim kvalitetniju ishranu ( vise povrca i voca ) ,mladim pticama kojima je prvo mitarenje pored sjemena ide jajcana hrana svaki dan do 4-og mjeseca starosti, maticnim pticama 2 puta nedeljno. Higijena na najvisem nivou se podrazumjeva, kupanje u vodi sa jabukovim sircetom 2 -3 puta nedeljno, minerali u vidu morskog pjeska, koralnog grita i sipine kosti uvjek prisutni.
    Kemiju koristim minimalno, odnosno dajem vitamine Fertivit ili Muvisel + Se jednom mjesecno 1/2 doza od propisane u trajanju od 3 dana ili kao zamjena za vitamine med rastopljen u vodi jednom mjesecno u trajanju od 5 dana. Lijekove kao preventivu ne koristim, posto kao veterinar znam da je generika lijeka propisana za lijecenje ptice a ne za preventivu( kao sto i samo ime kaze ). To je moj nacin rada, ocekujem iskustva ostalih forumasa.
    Pozdrav iz Makedonije

Sada je: sub 10 pro - 9:52.