Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Što se zbiva s forumom?

Share

Vele

Broj postova : 95
    Registration date : 02.02.2013

Što se zbiva s forumom?

Postaj by Vele on sri 22 tra - 8:51

Forum je mrtav! Živio forum.

U više sam postova pokušao ukazati na sve rjeđe javljanje ljubitelja ptica na ovom forumu. Čuo sam (ili čitao) da su svi pobjegli na Fejs. Nadam se da će Fejs biti samo prolazna moda i da će se "ptice" polako vratiti ovdje. Ipak je ovo specijalizirani kutak za naš hobi. Fejs nemam, ali pretpostavljam da svatko prati objave, pa i oni koje ne zanima naš hobi, a s takvima se ne želim zamarati.

Inače, uočavam da ljubitelji ptica, pogotovo iz Istre redovito posjećuju ovaj naš kutak. Šteta što nitko ništa ne objavljuje... Pretpostavljam da su svi u pripremama za sezonu. Ima li netko ideju kako ga ponovno oživiti, moderator, ostali?

Inače, kod mene ide uskoro seoba u nove prostore. Pitanje. Hoće li preseljenje ptica u nove prostore utjecati na ležanje na jajima? Da čekam da se mladi izlegu ili?

matija

Broj postova : 345
    Registration date : 19.09.2010

Re: Što se zbiva s forumom?

Postaj by matija on sri 22 tra - 18:23

Ajde Vele daj koju sliku novog prostora...mislim da bi najsigurnije bilo sačekati da se mladi izlegu i poodrastu pa onda napraviti seobu...

Ive Labin

Broj postova : 124
    Registration date : 01.04.2012

Postaj by Ive Labin on sri 22 tra - 23:47

susjed ja na tvom mjestu nebi nista dirao dok ne prode uzgojna sezona

Tomislav

Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

Postaj by Tomislav on čet 23 tra - 1:29

Vele vrlo dobra tema!

Istina je da većina članova ovoga foruma koristi fejs kao zamjenu za ovaj forum i tamo postavljaju slike i sve informacije o svojim pticama.

Moj savjet je da ne diraš ništa dok ti (predpostavljam da se radi o kanarincima) kanarinke ne othrane zadnje mlado. Jer im je stres kada se mjenja prostor.

Da se vratim na forum. Bilo bi lijepo da svi članovi kojima je stalo do foruma budu malo "aktivniji" i da kad uhvate vremena postave koju sliku i pokrenu koju dobru temu za podjelu iskustava. Pomalo sam i razočaran kada otvorim forum (svakih par dana) i vidim da nitko ništa nije napisao.

Krenimo u akciju "spašavanja" foruma!

Vele

Postaj by Vele on čet 23 tra - 8:53

Društvo, zahvaljujem na savjetima. Poslušati ću vas. Prostor je u fazi pripreme za montažu. Kupio sam vrtnu kućicu, izbetonirao postolje i td. Za ono što meni treba, sasvim dovoljno prostora. Na jesen ću kupiti i tervol i staviti ga s unutrašnje strane krovišta. Mislim da problema neće biti s toplinom i hladnoćom. Kod nas se zimi rijetko temperatura spušta ispod -5 C.

Vratimo se sada na Fejs. Sjećam se prvih walkmena, jednokratnih fotoaparata, nokijinih mobitela. Pretpostavljam da će se ljudi tako zasititi i Fejsa koji špijunira svoje korisnike i šalje informacije Amerikancima.

S druge strane, brdo korisnih savjeta s ovog foruma mogu se koristiti uvijek i iznova. Korisno je to za one mlađe uzgajivače. Vidim da su se tu bili počeli prijavljivati i ljudi iz Makedonije, Srbije, Bosne, Crne Gore, no kada se aktivnost stišala, otišli i oni.

Mislim da bi se u priču oko ovog foruma morale uključiti i udruge uzgajivača ptica u HR. Na taj način bi popularizirali ovaj hobi, ali povečale i aktivnosti. Pa nije valjda dovoljno da udruge 1 godišnje ubiru članarinu i 1 organiziraju izložbu ptica?!

Dobro, naši iz Istre organiziraju i put u Regio Emiliju, Padovu...

Primijetio sam da niti jedna udruga za uzgoj ptica nema svoj forum, pa eto pokrenite se!

Što mislite o tim mojim tezama?

Tomislav

Postaj by Tomislav on čet 23 tra - 22:01

Vele mislim da je to dobra ideja,ali jako teško ostvariva.

MIKI

Broj postova : 40
    Registration date : 18.01.2013

Postaj by MIKI on pet 24 tra - 12:44

Stvarno zalosno je to a bilo je drustva iz Italije,Njemacke,Austrije,Svedske.....
    Mozda su malo krivi i moderatori.....

Tomislav

Postaj by Tomislav on pet 24 tra - 13:26

Miki mislim da moderatori nisu baš krivi jer je većina članova prešla na facebook.

Mislim da bi mogli oživjeti forum kad bi nas 5-6 bili malo aktivniji na forumu i postavljali slike ptica,novih proizvoda,snimke ptica i sve što spada na ovaj forum. Onda kad bi još došli i novi članovi vjerujem da bi se vratilo i staro društvo.

Jack Sparrow

Broj postova : 115
    Registration date : 28.12.2010

Postaj by Jack Sparrow on pet 24 tra - 21:18

svi su prešli na face i tu se vodi rasprava o svemu...i sam sam sa par članova sa foruma na fejsu i u sve dogovaramo,što treba i netreba...zato je forum i zamrtvio...
    kad nešto pitaš ne odgovori ti se isti dan a ovako pitan čovika i odmah mi obijasni što mi treba...

Jack Sparrow

Postaj by Jack Sparrow on pet 24 tra - 21:24

svi su prešli na face i tu se vodi rasprava o svemu...i sam sam sa par članova sa foruma na fejsu i u sve dogovaramo,što treba i netreba...zato je forum i zamrtvio...
    kad nešto pitaš ne odgovori ti se isti dan a ovako pitan čovika i odmah mi obijasni što mi treba...

Tomislav

Postaj by Tomislav on pet 24 tra - 22:13

Josipe istina je da ti brzo odgovori,ali nedostatak na faceu je što taj sadržaj ode u ......
    A tu je sve na jednom mjestu

Jack Sparrow

Postaj by Jack Sparrow on pet 24 tra - 23:29

ma znam ja to,ali što ćeš kad su mi i sami rekli da su sada sa većinom ljudi sa foruma na fejsu...nemožeš sada nekoga natijerati da se vrati nazad...
    forum je bio dobra stranica za učenje dok ljude nije opsjednuo fejs,počeli raditi profile i tako s epočeli družiti i to nemoš više promijeniti nikako...

matija

Postaj by matija on sub 25 tra - 8:01

meni je osobno, forumska forma iz nekog razloga humanija od facea...

MIKI

Broj postova : 40
    Registration date : 18.01.2013

Postaj by MIKI on sub 25 tra - 13:16

Matija slazem se sa tobom,ipak ovdje je nesto sto se moze procitati i obnoviti u svakom momentu.

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on sub 25 tra - 20:40

I ja sam istog mišljenja......fejs nemam i iskreno rečeno ne vidim ni svrhu ni prednosti fejsa. Ovdje na forumu je sve na jednom mjestu i stoji zauvijek.
    Evo ja sutra idem u Nitru i dobit ćete nove slike s sajma.
    Žakoi mi za sada samo nesu jaja al od ptića ništa.
    FE sam baš jučer postavio gnijezda pa ćemo vidjeti.

Tomislav

Postaj by Tomislav on sub 25 tra - 22:36

I ja se slažem, ja sam ovu sezonu uzgoja preskočio zbog nedostatka opreme i ptica. Sada kad zaradim nešto preko ljeta idem se opremiti i da krenem sa uzgojem. Samo mi "istomišljenici" moramo biti malo aktivniji i forum će opet zaživjeti, vjerujte mi Smile

Vele

Postaj by Vele on pon 29 lip - 8:56

matija je napisao/la:Ajde Vele daj koju sliku novog prostora...mislim da bi najsigurnije bilo sačekati da se mladi izlegu i poodrastu pa onda napraviti seobu...

Bok prijatelju. Evo konačno ti moren pokazati novi "apartman".

Tako je sve počelo, dobro temelje kuću drži. Ovo mi je bilo potrebno da niveliram teren i da fiksiram noseče daske za beton kako mi bura ne bi odnijela kućicu.

U fazi gradnje... Ovu sam vrtnu kućicu uzeo u jednom trgovačkom centru, složio ju sam. Ovo je meni dovoljno (4m2). Pojačao sam je dodatnim kurentima. Stavio sam iznutra i 3 cm stiropora za zaštitu od topline. Kućica je u hladu od 13h nadalje. Na ulazna sam vrata stavio mrežicu za komarce.

Evo finalnog proizvoda. Ostaje mi još da postavim stazicu od betonskih blokova (12kn 40cm širine). Visina kućice u sredini je 2 metra. Najniži dio u kućici je 180 cm, tako da se lijepo stoji. Nema odveć prostora, ali za male hobiste je super.

Krajme sezone gniježđenja, svi mladi i stari sele u novi prostor. Tamo će se izmitariti.

Onaj tko misli nešto slično, imate upute o postavljanju kućice na youtube-u.

kresina

Broj postova : 53
    Registration date : 07.02.2013

Postaj by kresina on pon 29 lip - 11:46

Bravo ,super lijepo želim ti puno kvalitetnih mladih u novim domu.

Jack Sparrow

Postaj by Jack Sparrow on pon 29 lip - 21:29

vidiš dao si i meni ideju...
    ja još držim u potkrovlju,u jednoj prostoriji jer nije uređeno ali polako planiram rediti prostoriju po prostoriju...
    pa moram misliti di seliti tiće...
    daj malo informacija još...
    disi uzeja tu kućicu...
    oće izdržati buru kod mene...
    jesi slikao što tokom gradnje...da vidim kako si je učvrstio za pod...pojačao i obložio...
    samo da se tekuti ne pojave u drvu...

Vele

Postaj by Vele on uto 30 lip - 9:23

kresina je napisao/la:Bravo ,super lijepo  želim ti puno kvalitetnih mladih u novim domu.

Hvala Joža! Sezona je krenula loše, sada sam u nadoknadi. Kada sve fini, ode ću vam pokazati ća je došlo. Bit će iznenađenja Surprised

Jack, evo odgovora i tebi.

Drago mi je da sam nekome pomogao. Malo sam bio u nedoumici da li da krenem s ovom investicijom, ali s obzirom da mi kućica može poslužiti i kao ostava ako se odreknem hobija, onda sam se lakše odlučio. Dakle, kućica je iz Bauhausa. Imaš katalog s istima na njihovom webu. Pogledao sam malo i na Njuškalu, ali preskupo i daleko od mene, pa bi trebao još i prijevoz platiti. Cijena je kućice od 4 m2 3.200 kuna, možda nakon ljeta pojeftine. Kućica ima sve osim šindre (krovnog pokrova). Šindra nije skupa i 2 paketa su ti dovoljna. Bauhaus ima i usluge prijevoza i montaže, ali sve te to extra stoji 1.000 kuna. Ja sam odlučio da mi prijatelj s kamionom prebaci kućicu. Ako se odlučiš na to, obavezno nađi dugi kombi ili kamion. Kućica ti je složena na paleti. Postupak montaže pogledaj ovdje:
    https://www.youtube.com/watch?v=BcP62xx-UeE i ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=5ut9ajDQpqc Danas na Internetu imaš a ma baš sve!

Pitaš za buru, imamo je i mi u Poreču, a tamo gdje sam postavio kućicu, dosta puše. Dakle izbušiš na noseće grede od kućice rupe i kroz njih staviš vidu koju onda fiksiraš s tipnama za beton u sam beton. To sam učinio na 4 lokacije (vanjski nosači kućice). Kod gradnje zidova, extra sam ljepio svaku dasku na dasku s ljepilom za drvo. Krovnu šindru sam dobro pričvrstio s malim čavlima za šindru, a na spoju poda i zidova kućice dodatno sam stavio željezni L profil. Unutar kućice sam kurentima ojačao sve kuteve + sredinu kućice na način da sam svaku drugu dasku boćnog zida učvrstio vijcima za drvo za kurent. Dodatan L profil stavio sam i na noseču gredu. Na kraju sam pofarbao kućicu i pod kućice, te postavio stiropor iz unutrašnje strane kućice za zaštitu od topline. Stavio sam i termometar, da pratim temperaturu, a na ulazna sam vrata stavio mrežicu zakomarce. Vrata ću držati otvorena cijelo ljeto. Ostalo mi je i nešto mreže za kaveze, pa ću napraviti okvir za vrata s tom mrežicom da zaštitim ptice od mačaka tijekom ljeta.

Evo i fotke unutrašnjosti

U blizini kućice je i prepolovljena vinska bačva koju mi je dao tast. U nju sam posijao radič samo za kanarince (moj mali vrt). I to je to  Laughing

Parilice mislim staviti direktno na zidove kućice s L nosačima, kako bi mi unutra imao čim više prostora. Izbjegavat ću postavljanje stalaže.

Ako još ča zatreba, javi se.

Jack Sparrow

Postaj by Jack Sparrow on uto 30 lip - 19:04

super....hvala ti na ovome...
    moram i ja planirati za premijestiti ptice od kuće van negdi...ovo je super riješenje...
    pozz i sretno sa parenjem...

Vele

Postaj by Vele on sri 1 srp - 9:17

Hvala Jack,

postaj koju fotku ovdje kada riješiš tvoj problem. Da vidimo što si učinio. Nisam bio baš pažljiv, zanima me što držiš od tića?

Jack Sparrow

Postaj by Jack Sparrow on sri 1 srp - 16:43

kad budem to radio...neću još jer ih držim u potkrovlju...
    a imam svega pomalo...miješano a slabo mi uspijeva to parenje...pitam ih svačime i neće da se pare kako treba nego ženke samo ležu prazna jaja
    uspio sam izvesti 12 kanarinaca i to je sve...

zoranV

Broj postova : 2908
    Registration date : 26.12.2009

Postaj by zoranV on sri 1 srp - 23:55

Vele,nakom dugo vremena sam malo svratio na forum i vidim ovo tvoje malo zdanje,svaka čast,super je

matija

Postaj by matija on čet 2 srp - 7:22

bravo Vele...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 21:14

Sada je: čet 8 pro - 21:14.