Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Konopljar - općenito

Share

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Re: Konopljar - općenito

Postaj by crv on pon 28 vel - 0:27

drazenxp je napisao/la:Prekrasan baštard gosp. Ervino! Da, faganel može i na škajoli uz manje ulja.

U biti dolazimo do jednog paradoksa: uz uredne uvjete i redovnu a skromnu ishranu, faganel je prilično laka i jednostavna ptica za držanje.

Ima još paradoksa : KONOPLJARKA - bolje prolazi sa manja konoplje. Very Happy

Pardillo

Broj postova : 49
    Registration date : 12.02.2011

Postaj by Pardillo on pon 28 vel - 0:34

Bog !!!

Ma znam za faganela , i ovi moji drugi su ok. ali ovaj brate neki fanatik" 'm proliva vodu ,'m divlji , m proliv ,ali brate piva ,piva ka violina i napravit ću sve da ga unormalim" !!!!!! Znači točna je ona da se odmah u početku biraju mirni faganeli i da su bolji od ovih drugih !!!!

Pozdrav !!!

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on pon 28 vel - 0:43

Da Željko. Fali mi "Like" dugme na forumu da lajkam.. prokleti facebook Wink lol!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 28 vel - 12:46

Odlična hrana za pardilla koji živi na ograđenome balkonu,naravno da piva je 70% repice,20% mišance i 10 % nigera .A to da će njemu bit toliko hladno su priče braće Grim za malu dicu.U parenju je drugačije...

Pardillo

Postaj by Pardillo on pon 28 vel - 12:49

Bog !!!

Je li dobar rogač za pardilla ????

pozdrav

xyz

Postaj by xyz on pon 28 vel - 12:57

Veno je pisa nešto o rogaču u Prehrani, provaj to pronać.

Sve to stoji za repicu i uljanu hranu, ali svakako posli sezone mu triba skinit ulje na minimum i dat više brašnasto (škajola, ošebad), da se tica odmori, skine s pisme i krene u modu.

Tj. puno ulja nije za cilu godinu.

Pardillo

Postaj by Pardillo on pon 28 vel - 17:44

Uzeja sam mak (plavi -za kolače) i sad koliko da dam pardillu ,i da li mogu i drugim pticama davati ??????

I rogač sam pomiša malo sa jajčanom i dao pardillu (sa problemom) more li se i drgim pticama staviti u jajčanu hranu??

Pozdrav

xyz

Postaj by xyz on pon 28 vel - 19:25

Može. Al ne daji puno jajčane muškima to ih jako razdeblja.

zijada

Broj postova : 354
    Registration date : 07.08.2010

Postaj by zijada on uto 1 oľu - 0:30

Pardillo je napisao/la:

Uzeja sam mak (plavi -za kolače) i sad koliko da dam pardillu ,i da li mogu i drugim pticama davati ??????

I rogač sam pomiša malo sa jajčanom i dao pardillu (sa problemom) more li se i drgim pticama staviti u jajčanu hranu??

Pozdrav

Tome faganelu šta ima proljem ne daji jajčanu smjesu otvorit če ga još više,samo mu daj maka dva puta sedmično i molim da bi več pomalo trebali vidit rezultate...Pozdrav. sunny

Pardillo

Postaj by Pardillo on uto 1 oľu - 12:20

Bog !!!

U pravu si ,jučer san umiša rogač u jajčanu i malo da (malo) i eto ga na opet sve na staro !!!!! nema više jajčane ni u snu !!!!!

Samo mak ,rogač i mišanca sa 70% repice !!!!

[img] By null at 2011-02-23[/img]

krepat ma ne molat

Broj postova : 616
    Registration date : 31.03.2009

Postaj by krepat ma ne molat on uto 8 oľu - 20:51

Počeli problemi,prije 5-6 dana ženka počela radit gnijezdo ali sve nekako neuredno.Ležala dan dva i ništa.Od jučer faganel malo popizdio,pjeva ko lud širi rep i počeo tuć kanarinku.Stavio sam jučer pregradu i danas je opet počela nešto oko gnijezda ali me strah pustit faganela da ne bude frke.Inače dok on razvaljuje pjesmu ona ne čučne pa mislim da možda nije spremna za parenje.Dali pravljenje gnijezda znači da je ptica potpuno spremna za parenje?Pokušat ću pričekati dan dva da napravi skroz gnijezdo pa ga onda pustit.Mislite da je to ok ili iz osobnog iskustva predlažete nešto drugo.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on uto 8 oľu - 22:35

krepat ma ne molat je napisao/la:Počeli problemi,prije 5-6 dana ženka počela radit gnijezdo ali sve nekako neuredno.Ležala dan dva i ništa.Od jučer faganel malo popizdio,pjeva ko lud širi rep i počeo tuć kanarinku.Stavio sam jučer pregradu i danas je opet počela nešto oko gnijezda ali me strah pustit faganela da ne bude frke.Inače dok on razvaljuje pjesmu ona ne čučne pa mislim da možda nije spremna za parenje.Dali pravljenje gnijezda znači da je ptica potpuno spremna za parenje?Pokušat ću pričekati dan dva da napravi skroz gnijezdo pa ga onda pustit.Mislite da je to ok ili iz osobnog iskustva predlažete nešto drugo.

nekad kanarinka zna napraviti gnijezdo potpuno iako joj još nije do parenja,ja kad naleti takva kanarinka pogledam kloaku jel otvorena ili nije.pogledaj pa vidi,

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on sri 9 oľu - 0:51

Znači ginekološki cheers

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on pet 18 oľu - 12:37

Kad se ptica jednom podigne za parenje dali treba nastavljati sa pojačanom hranom ili se sve vraća na normalu tj. bez proklijalog,bez jajčane,bez pojačanog zelenila.

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on ned 27 oľu - 21:36

Dražene,nisi mi odgovori na PM. Mad

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pon 28 oľu - 2:11

Dražene ,Pardillo , Fago, Krepat a ne molat, Zijada i ostali ljubitelji ,,tajanstvenog '' faganela , molio bih vas da iznesete vaša iskustva o fenotipskoj razlici faganela obzirom na područje boravka, pozicije , nadmorske visine vrste i načina ishrane.
    Nadalje , jeli istinit podatak da im je prvo gniježđenje negdje malo posli zelendura , a malo prije češljugara?
    Koje su karakteristične promjene u izgledu mužjaka koji postaje spreman za parenje . Utječe li testosteron na obojenost (tzv. svadbeno ruho) ?

xyz

Postaj by xyz on pon 28 oľu - 19:46

Molat oprosti, našao sam dobar posao i prošli tjedan doslovno nisam ušao u forum! Bila je neka akcija i radio sam samo tako.

E sada, već sam ti napisao u poruci, ukratko, hranu sa kojom si počeo sezonu pripreme/parenja, ne mjenjaj ni u ludilu!

Faganel u 2 dana drukčije hrane zna ušutiti i ispasti iz pisme, a tako i iz parenja.

Ptice spoji kad kanarinka počme nositi končiće i travke u gnjezdo (koje joj sam ponudiš).

I još nešto važno: ne gledaj ih. Ili gledaj ih a ne diraj.

Neka se tuku, čupaju, rade šta ih je volja. Par se spoji i šta Bog da.
    Drukčije ti ne znan reć, jer drukčije ni ja ne radin.

Željko, šta se tiče boje/pisme i tako to, davno sam iznosija opservacijska razmatranja, i nisam puno pogrješija, mogu samo sažeti i još malo nadodati.

Fenotipi, crteži i tako to, nikad me neće zanimati, nego pjesma.

Ali boja i izgled govore puno kakva je pjesma.

faganela je najbolje uzgajati dok je mladi, a posebno će biti dobri oni koji kriče "kri kri kri" kad ih se uhvati u ruku, još su bolji oni koji grizu prst.

Najbolji pjevači su crveni kao krv, i ljubičasti, ali ljubičasti mali faganeli, sa većim kljunom.

Ljubičasti veliki faganeli (malo manji od verduna), sa malim kljunom (kao u kanarinca) su dobri, ali non stop tiho pjevaju, i lako se debljaju. Narančasti faganeli su slični ovim ljubičastim velikim.

Ishrana definitivno nije uzrok razlike u boji. Podvrste su to.

Za gnježđenje je istina da idu malo posli verduna i prije grdelina, ali to u ćibi nije bitno.

Faganel je prava tica.

Ko uspije izać iz okvira grdelina, potpuno prema faganelu, počne živiti novi, nevjerovatno lijepi tićarski život.

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on uto 29 oľu - 0:26

hvala dražene i pazi da se ne potrgaš od posla. tongue

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on pon 11 tra - 22:05

Evo mislim da bih za 4-5 dana trebao imati prve mlade baštarde.Međutim ne faganel x satine crveni mozaik koji je bio u paru 2 mj pa se na kraju poklali nego sam ubacio faganela kod bakrene mozaik i mislim da je sve ok.Javim za 4-5 dana nadam se uspješno!Zna li neko kako bi te ptice mogle izgledat?

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on pon 11 tra - 22:35

Evo jedno pitanje na brzinu : Iman faganela koji je prilično miran,ali u početku je bio divlji pa je u divljanju izgubio rep. Ne cili,ali nije puno ostalo. Zanima me da li mu triban izgulit to malo šta mu je ostalo tako da kad bude minja perje,mu naraste novi rep ili ne. Govore da ako mu to malo ne izguliš neće mu narast,točno ili netočno ? Zahvaljujem...

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pon 11 tra - 22:45

krepat ma ne molat je napisao/la:Evo mislim da bih za 4-5 dana trebao imati prve mlade baštarde.Međutim ne faganel x satine crveni mozaik koji je bio u paru 2 mj pa se na kraju poklali nego sam ubacio faganela kod bakrene mozaik i mislim da je sve ok.Javim za 4-5 dana nadam se uspješno!Zna li neko kako bi te ptice mogle izgledat?

Evo da vidiš kako če da izgleda, ali neznam kako če da pjeva.
    Ovaj bastarad sam izlego prošle sezone i otišo je kod Sašo78 na školovanje.
    Momentalno ima dva komada koji su namenjeni za prodaju.

Poydrav Bocka

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on pon 11 tra - 22:50

Hvala,šta se tiče boja ništa posebno ali se nadam dobroj pjesmi jer ovaj moj faganel razvaljuje.Pijem kavicu a on na pla metra razvaljuje od pjesme.Nadam se da će mi uspjet i sa satine mozaik crvenom.

Miljenko

Broj postova : 816
    Registration date : 25.04.2009

Postaj by Miljenko on uto 12 tra - 4:16

bocka je napisao/la:

Evo da vidiš kako če da izgleda, ali neznam kako če da pjeva.
    Ovaj bastarad sam izlego prošle sezone i otišo je kod Sašo78 na školovanje.
    Momentalno ima dva komada koji su namenjeni za prodaju.

Poydrav Bocka

Pozdrav Bocka,

Istini za volju (kaze se: tko pita ne skita), malo me cudi ovi bastardi izmedju faganela i bakrene canarinke. Nema bas puno smedjeg (bakrenog) po ledjima...nedostatak melanina??? Ja bih ocekivao tamniju pticu.

Moji bastardi (izmedju Grdelina i Americkog faganela) su svjetliji nego "obicni" bastardi, ali to je zato sto su ovdasnji faganeli svijetliji po ledjima i trbuhu. Misao mi je pariti Himalajskog grdelina (nema smedje boje) i bakrenu canarinku, ali ako ovako nesto (kao tvoja ptica) mogu ocekivat...onda ne vidim velikih razloga da se trudim.

Ja se ne razumijem puno u boje i kako se one prenosi u krizancima (bastardima), tako da svako iskustvo drugih puno pomaze.

Miljenko

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on uto 12 tra - 12:30

Milenko,
    Što se tiče boja i upšte o kanarincima nisam puno upoznat i nemam želju da ulazim u svim tim pojedinostima isto se odnosi i kod ostalih kanarinaca.
    Ako želiš bastard od anifla x kanarinka(bakarka)da dobije crvenu boju onda trebaš koristiti karoten, isto kao i kod kanarinaca.
    Ja nisam pristalica da pticama dajem hemikalije jer nikada ne izlazim na takmičenje.
    Pre nedelju dana došo sam do crvenih i žutih satineta, pa od iduče sezone planiram bastardirati sa satinetima jer oni če preneti boju na bastarde.
    Dali sam u pravo nek mi potvrde bolji poznavaoci, malo sam u dilemi jer dive ptice imaju veči uticaj naslednih gena od kanarinaca.
    Koristim priliku ko je dobro upoznat da nam objasni ove kombinacije sa satinetima.

Pozdrav Bocka

krepat ma ne molat

Postaj by krepat ma ne molat on uto 12 tra - 13:42

Ja sam pario faganel x bakrena mozaik kanarinka(crna kanarinka)barem mi je tako Renato napisao naziv. Embarassed znači ne klasična bakrena.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 13:45

Sada je: sub 10 pro - 13:45.