Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

satine kanarinci

Share

phaeo92

Broj postova : 24
    Registration date : 18.09.2012

Re: satine kanarinci

Postaj by phaeo92 on pet 14 pro - 0:04

kima je napisao/la:Ima znam da ima...ali koji kvalitet...Skoro Dragan Lazarevic dolazio kod mene da i u prici mi je sam rekao da za moje ptice nema u Srbiji adekvatne ptice koje bi mogao da ubacim u svoje zbog krvi...video sam ja ono sto je bilo u Nisu i iskreno nije ni proslo kvalitetu mojih ptica...nemoj da mislis da sam prepotentan ali je tako
    Ne mislim da si prepotentan, daleko od toga, dobro je da su ti ptice extra ali si onda baš zbog toga i trebao da ih prijaviš!
    Svi mi volimo da vidimo dobru pticu posebno na Državnom.

kima

Broj postova : 26
    Registration date : 06.01.2012

Postaj by kima on sub 15 pro - 21:54

http://img842.imageshack.us/img842/9317/kima32.jpg

kima

Broj postova : 26
    Registration date : 06.01.2012

Postaj by kima on sub 15 pro - 21:59

http://img855.imageshack.us/img855/6066/kima31.jpg

zozikg

Broj postova : 2
    Registration date : 16.12.2012

Postaj by zozikg on ned 16 pro - 17:38

svaka cast kima cheers

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on ned 2 vel - 11:50

evo ga pojavili su se :-)

satine koji su selekcionirani da imaju crtež brunaca, uzgajivač je Gianni Cassetta.

Branislav1

Broj postova : 58
    Registration date : 05.12.2013

Postaj by Branislav1 on ned 2 vel - 12:24

crne oci?

Dean

Postaj by Dean on ned 2 vel - 15:36

Branislav1 je napisao/la:crne oci?

satinet sa crnim očima ?

ne da mi se sad objašnjavat o čemu se radi...nadovezao sam se sa slikama na diskusiju koja se vodila o genetskom porijeklu satineta prije nekog vremena...možda sam i fulao temu ali mislim da je bilo na ovoj temi.

pokušaj malo pronjuškati forum, ima i kompletan tekst iz Alceda negdje, a u međuvremenu su izašla još 2-3 na istu temu, uglavnom radi se o dosta aktualnoj temi u kanarinokulturi, "mea culpa" mislio sam da su uzgajivači upoznati sa time.

što se tiče direktno tvog komentara...radi se o dosta lošoj slici tako da je teško vidjeti dali su oči crvene ili crne, iako se na doljnjoj slici vidi da su crvene :-)

pitanje: misliš li da bi neko ko radi na selekciji, uvjetno rečeno nove vrste (zapravo se radi samo o drukčijem fenotipu - koi je u slučaju satineta IZGLEDA uvjetovan selekcijom) objavio na svom facebook profilu kojeg vidi oko 2000 ljudi (neda mi se sad provjeriti koliko Cassetta ima prijatelja na faceu :-)slike ptica za koje tvrdi da su satineti a imaju crne oči ?

:-)

Branislav1

Postaj by Branislav1 on ned 2 vel - 16:23

Dean hvala na ovakvom odgovoru  Smile  pratim ponekad forum i cenim tvoje komentare...ocigledno je da ovaj satine nema na clici crvene oci i verovatno je tako.za nas manje iskusne odgajivace,koji takodjer znamo da je kod satinea crveno oko,ovo je cudno...ja licno nisam cuo za g.Kasetu../oprosti mi za neznanje  study 

Dean

Postaj by Dean on ned 2 vel - 17:16

Branislav1 je napisao/la:Dean hvala na ovakvom odgovoru  Smile  pratim ponekad forum i cenim tvoje komentare...ocigledno je da ovaj satine nema na clici crvene oci i verovatno je tako.za nas manje iskusne odgajivace,koji takodjer znamo da je kod satinea crveno oko,ovo je cudno...ja licno nisam cuo za g.Kasetu../oprosti mi za neznanje  study 

:-)

nemoj se ljutiti, ali nadao sam se malo jačoj diskusiji od toga, ima li satinet na slici  crvene oči ili nema :-)
    ni ovi nemaju (na slici) crvene oči... pa su satineti, ili ?

Branislav1

Postaj by Branislav1 on ned 2 vel - 22:36

nebi da lupetam al ako bas moram sve su satine  Surprised  ja tesko razlikujem izabel,satine,opal ili naprimer ahat pastel i topaz....evo moje pile,dobio sam ga od dva ahata i ne znam sta je jer te ptice,roditelji pileta, nisu lezeni kod mene....sta je ovo,mozda opal ili gresim?

[IMG=http://img823.imageshack.us/img823/8436/8kg2.jpg][/IMG]

[IMG=http://img199.imageshack.us/img199/8599/jz22.jpg][/IMG]

Branislav1

Postaj by Branislav1 on ned 2 vel - 22:39

i nemoj da racunas samnom na profi diskusiju jer ja sam manje-vise pocetnik u ovome...gajim ptice iz detinjstva ali sa razmnozavanjem kanarinaca sam poceo ne bas davno...lip.mozaik crveni su mi favoriti  cherry  mogao bi danima da pricam o njima i da slusam  Razz 

Dean

Postaj by Dean on pon 3 vel - 9:24

Svi na slikama su satineti, ali se zbog kuta slikanja i osvijetljenja, na slici ne vidi crveno oko :-) zato sam ih i postavio :-) da pojasnim da je tvrdnja kako ptica nema crveno oko na osnovu slike u najmanju ruku bezveze :-)

mladi na slici, još je malo mlad (ne vidi mu se crtež dobro) za 100% tvrditi što je
    ali ako odobro vidim boja crteža je smedja ?
    znači ili smeđi ili izabela  (da bi dobio neku od ovih ptica dovoljno je da je mužjak nosioc mutacije)
    znači da je ženka

ja bi ovako objektivno (ne samo po slici) rekao da je izabela :-) (češče se koriste ahati u radu sa izabelama nego sa smedjima)
    vidit čemo kad malo stasa :-)

ponovo sam pogledao sliku 100% izabela :-)

Branislav1

Postaj by Branislav1 on pon 3 vel - 10:58

malac je malo porastao,danas cu slikati opet Surprised  dobijao sam i ranije neke mutacije od tih ptica i bilo bi mi interesantno da znam sta sam dobijao.ptice su mi dosta stare,5-6-7 godina imaju.imam jednu ahat cr.moz.zenku kojoj je 9 godina  Surprised  ima nesto iz belgije i iz nemacke ali nije to taj kvalitet koji je sad aktuelan ..verovatno bi trebalo o tome u nekoj drugoj temi...hvala za odgovor

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on sri 5 vel - 0:59

Branislav1 je napisao/la:malac je malo porastao,danas cu slikati opet Surprised  dobijao sam i ranije neke mutacije od tih ptica i bilo bi mi interesantno da znam sta sam dobijao.ptice su mi dosta stare,5-6-7 godina imaju.imam jednu ahat cr.moz.zenku kojoj je 9 godina  Surprised  ima nesto iz belgije i iz nemacke ali nije to taj kvalitet koji je sad aktuelan ..verovatno bi trebalo o tome u nekoj drugoj temi...hvala za odgovor

ono na slici ako si dobio od 2 ahata je izabela.i to ženka

echeberija

Broj postova : 209
    Registration date : 07.06.2009

Postaj by echeberija on čet 6 vel - 17:28

Izvinjavam se sto idem offtopic, ali jednostavno nemam odgovarajucu temu da postavim pitanje. Koje su godine izlezene ptice koje imaju ljubicastu boju prstena,u pitanju su prstenovi HOSa? Hvala

čajka

Broj postova : 412
    Registration date : 01.05.2009

Postaj by čajka on čet 6 vel - 17:37

echeberija je napisao/la:Izvinjavam se sto idem offtopic, ali jednostavno nemam odgovarajucu temu da postavim pitanje. Koje su godine izlezene ptice koje imaju ljubicastu boju prstena,u pitanju su prstenovi HOSa? Hvala
    koliko znam to je 2009 g a i na prstenu bi ti trebalo pisati

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:03

Sada je: sub 10 pro - 8:03.