Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Štiglec-problemi

Share

Gost
    Gost

Štiglec-problemi

Postaj by Gost on sri 18 vel - 14:02

Pozdrav svima,

Imam problem sa štiglecom. Dobio sam ga krajem 10 mj. Bio je smješten vani dok nije stigao do mene. Prošlogodišnj uzgoj..Unatrag cca 20 dana počeo je malo bacat perje. cca 5 peraca dnevno. Dobija sve što treba tako da mu ishrana ne bi trebala biti problem. Hranu uzimam od jednog uzgajivača dobiva je svakodnevno, salatu-jabuke-suhe smokve dobiva svakodnevno. Ponuđeno ima sipinu kost, pjesak školjaka i ugljen svakodnevno. Čistim ga svaki drugi dan temeljito. U prvi sam trenutak mislio da ima tekute jer se stalno čistio kljunom po perju pa je čak i koje pero sam iščupao. Nisam primjetio tekute niti na štangicama niti na krpi, gledao sam i njega no nisam ništa primjetio.. Da ne duljim- sve sam ipak dezinficirao i pticu pošpricao sa sprejem (ne na biljnoj bazi) okolinu i krletku isto, no sad je prošlo par dana no ne vidim neki pomak, perje i dalje otpada... Propuh otpada jer su smješteni tako da ga nema.. Na ostakljenom su balkonu temp- nočna je cca 14-16, a dnevna 18-20 (par dana je bilo 22 zbog sunca), vlažnost 50-60%. Povremeno im na obrliht pustim svježi zrak kontrolirajući temperaturu prostorije da ne padne za više od 0.5.
    Ima li netko riješenje za ponuditi!!??
    confused

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Re: Štiglec-problemi

Postaj by lord189 on sri 18 vel - 17:13

vjerojatno može biti da je to tica iz mraka pa se sada minja,pa netribaš jeoj svaki dan davat hranu brate svako tri dana ili dva a voće i trave daješ dva puta tjedno,dobit će ti tić proliv od toliko salate unesi ga u kuću samo kad je snijeg ili kada pada kiša svjež zrak uvijek ostavi da ga ima i to je to,ako neko ima išta nadodat ili ispravit od starijih tičara ..........izvolite.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on sri 18 vel - 17:54

Otiđi do tratnjaka ima ZOO hobi ,,,u Dubravama..ima ljekove sve izvaredan je čovik ,,,,

inače centralno grijanje moše prouzročiti ranije mitarenje ,,, pogotovo u ostakljenim balkonima....
    jer danju je iza stakla vruće ,a zimi temperatura pada ...zbog promjena temperaturnih ptica ide u mitarenje... davat joj što više kukumara svježeg.

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on sri 18 vel - 22:58

ZASTAKLENI BALKONI SU VRLO OPASNI ZA SVE PTICE POGOTOVO U PROLEČE KADA OGRIJE SUNCE TEMPERATURA NAGLO RASTE.
    U TOKU DANA I PREKO NOČI IMA VELIKIH TEMPERATURNIH OSCILACIJA PA ZATO STAKLENICI TREBAJU BITI OTVORENI A AKO SU ZATVORENI TREBA GRIJATI I ODRŽAVATI KONSTNTNU TEMPERATURU.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 19 vel - 9:13

Slažem se sa svime napisanim i zahvalan sam vam. Ako je započelo ranije mitarenje može li se tu ikako pomoći?? Nije mi jasno ovo sa temperaturom ona sada varira 1,5-2 stupnja dan - noć nemoguće mi je imati npr. 18 konstantno. Vani sada temperatura varira i do 10 stupnjeva. Što se tiće kukumara na koji im naćin to treba davati?? Dajem ih hranu i zelenjavu svaki dan jer su se tako navikli od početka pa znaju točno kad im dajem i isčekuju sa nestrpljenjem da navale, pa mi ih je žao-nedati im.... Pogotovo ovaj koji gubi perje nemre dočekati suhu smokvu da navali..

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 19 vel - 13:34

OD smokve dobiju proljev i salate,od smokve mislim proljev,nisam siguran,ali opet zdravo koji put,bolji ti je kostric od salate,njega mos cesce od nje davat,a kukumar mislim ima dosta vitamina E!

Seni ti potvrdi jel kukumar ima E, i da od smokve dobiju proljev,ako se varam....?! Cool

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on čet 19 vel - 15:15

markoxp je napisao/la:

Seni ti potvrdi jel kukumar ima E, i da od smokve dobiju proljev,ako se varam....?! Cool

PA NETRIBA TEBI POTVRĐIVAT TI SI DOKTOR PRIRODNIH ZNANOSTI Sleep Sleep Sleep drunken drunken Very Happy afro lol! lol!

HEH

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on čet 19 vel - 15:22

Lorde ne mami ga na gluposti kad se normalno ponaša.

Na baketinu za njega, mogao bi se uhvatit sam.. moderatore svrbe prsti i nervozni su ovih dana... cheers

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on čet 19 vel - 15:23

A DOBRO lol! lol!

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on čet 19 vel - 15:32

možda se ponaša pametno ali piše pizdarije

OD smokve dobiju proljev i salate,od smokve mislim proljev,nisam siguran,ali opet zdravo koji put,

NE DOBIJA SE PROLJEV
    bolji ti je kostric od salate,njega mos cesce od nje davat,

JEDNO I DRUGO TREBA PAZITI ODAKLE JE
    KOSTRIĆ PUPOVI
    a kukumar mislim ima dosta vitamina E!
    kukumar nema E vitamina

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 19 vel - 16:02

Mislim smokve su od punice i samim time su SAVRŠENE!! Laughing
    Teško je kod nas naći išta u ovo vrijeme osim u dućanu jer je sve posmrzavalo.. Kupio sam im i matovilec nadam se da bu danas sretni kad ga dobe...

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 19 vel - 16:55

Kažeš Dražene da opet opasno živi,nema tu smirivanja,a tek kad zatopli, pomozi bože onda! Razz

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 19 vel - 17:16

Eto niakd nevalja pa ti si tu seni da potvrdis sta sad,ti si uvik u pravu uvik sve si sve,daj pa vise pusti!

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 19 vel - 17:26

što je sad što sam ja kriv, nisam ja uvik u pravu i ne daj bože da jesam, ja pitam kad ne znam , i ljudi mo odgovore al ga ti bome o svemu pišeš i opet češ naj..., a ne bi ti to tija da te opet banaju!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 20 vel - 8:53

Bojim se prestati davati mu smokvu ona je ipak puna šećera i energetski je jaka, a s obzirom da ima problem mitarenja mislim da bi mu odmogao više nego pomogao prestajući mu davati smokvu... Kako zaustaviti to mitarenje?? Ili je to nemoguće.. Ćini mi se da joj je trbuh crvenkast (ako je uopče ona??) Ima još samo jedno repno pero, kao da se sama čupka.....

steva318

Broj postova : 286
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by steva318 on pet 20 vel - 10:17

Ne mozes zaustaviti mitarenje, niti treba da mislis o tome. Kad je krenulo, neguj pticu da sto lakse pregura taj period.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 20 vel - 15:58

Da li bi bilo pametno dati im vodu za kupanje??

milos0205

Broj postova : 31
    Registration date : 16.11.2008

Postaj by milos0205 on pet 20 vel - 17:57

slobodno im daj da se kupaju pod uslovom da se nalaze unutra to im nista nece smetati

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on pon 11 svi - 20:20

Da ne otvaram novu temu vidite slike pa recite o cemu se radi.
    Ptica je 1 godina i super je bila izmitarene...Ima ljek za ovo?

[img][img=http://img172.imageshack.us/img172/7483/dsc02055r.jpg][/img]

[img][img=http://img2.imageshack.us/img2/1763/dsc02058n.th.jpg][/img]

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on pon 11 svi - 20:39

uuuu prvi put oo vidin aa dosad san viđa samo ćelave glave ali samo vrhove i vratove a kruna je bila čitava ovo je nesto novo za mene

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on pon 11 svi - 23:03

Pozdrav Saso!
    Radi se o bolesti očiju koje pticu jako češu,, peču ,pa ptica non stop tare glavom o štapić.Tako ogoli glavu.Probaj liječiti sa nekom antibiotskom masti za oči.Bio je neki članak u "italia ornitologica",ali ga sad ne mogu pronaći.

franeperuzovic

Broj postova : 272
    Registration date : 29.09.2008

Postaj by franeperuzovic on uto 12 svi - 8:40

slazem se ovde se definitivno radi o bolesti

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on uto 12 svi - 9:28

meni miriše na grinjavost perja....

PESTI

Broj postova : 1419
    Registration date : 11.03.2009

Postaj by PESTI on uto 12 svi - 9:39

jedna grdelinka mi je prošle godine postala tako čelava dok je ležala na jajima ...nisam je smio tada dirati i takva je ostala sve do mjenjanja perja.....nakon mitarenja je sve ok ......to sam vidjajo rijetko pa nemam znanja o čemu se točno radi ....preporučio bi takodjer mast za oči jer ja istu mast koristim za različitu problematiku ......u svakom slučaju mast nemože naškoditi....

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on uto 12 svi - 13:52

Dali moze da bude od kiseline(hrane) koje povracaju?
    Neznam zasto kad se usile i kad su spremni za parenje desava se neki da povracaju,a onda brise kljun od stapcic u kafezu,pa onda ostaje i na glavi...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:03

Similar topics

-

Sada je: pet 9 pro - 3:03.