Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

KAROTINIRANJE BAŠTARDI

Share

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Re: KAROTINIRANJE BAŠTARDI

Postaj by zvrcko sen on uto 24 vel - 3:04

saso78 je napisao/la:Da su kod mene te zenke napravio bih divne bastarde ako su dobre majke naravno,a za cesljugare koje pare, joj edvaj cekaju... Very Happy
    Ja ne karotiniram bastarde mozda zato sto mi je najbitna pjesma,ali kad su dobijene od zenke koji imaju crveni faktor, su jako crveni i na prirodan nacin,malo sargarepe,malo maslacak,malo poznati nas piper kapija...

pa kad već oš prirodno živica - draća koja ima crvene bobe .....davaj im onakve sirove ili osušene .....farbaju pticu samo tako ... i ptice ih obožavaju

cevap

Broj postova : 189
    Registration date : 14.02.2009

Postaj by cevap on uto 24 vel - 3:35

Dean je napisao/la:slikao sam s ledja zbog crteža Smile ovo su ženke ni vrit ni mimo ni muška ni ženska linija (mada kod melanina to nije izraženo kooliko kod lipokroma tj. zbog toga bi prošle... ali evidentne su neintenzivne zone na ramenima...plus što imaju greške u crtežu ova crna ima nekakvo neobjašnjivo inje po ledjima(koje se pokazalo ko nasljedno) a ova dole je opalka smedja kojoj se crtež skoro pa sasvim izgubio...ja cak sumnjam de se pomijesao opal i pastel ali nemogu biti siguran...

e da i nisu moje ptice...mislim ja jesam vlasnik ali nisu kod mene uzgojene Smile

Ta prva je crna crveni mozaik, cest je slucaj da se u crnoj seriji, narocito muzjaci koji su intenzivni i zenke koje su neintenzivne razlikuju mnogo po boji. Zenke izgledaju kao da imaju to inje u nekoj plavicasto-sivoj nijansi. Vidio sam to dosta puta. Jos je izrazenije kod cistih crnih (ne mozaika) na bijeloj podlozi.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 24 vel - 11:31

Sen mislis na Jarebiku?

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on uto 24 vel - 12:36

saso78 je napisao/la:Da su kod mene te zenke napravio bih divne bastarde ako su dobre majke naravno,a za cesljugare koje pare, joj edvaj cekaju... Very Happy
    Ja ne karotiniram bastarde mozda zato sto mi je najbitna pjesma,ali kad su dobijene od zenke koji imaju crveni faktor, su jako crveni i na prirodan nacin,malo sargarepe,malo maslacak,malo poznati nas piper kapija...

tako cu i ja pokusati pa cemo viditi Smile

za uzgajivace u okolini TRevisa moram pogledati malo...ako ti nije daleko Pula...mozda ima jos nesto u djiru

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on sri 6 svi - 1:06

KAROTIRANJE BASTRADA NAJBOLJE JE DA KORISTITE POMOČU BRAŠNARSKIH CRVA NA SLEDEČI NAČIN: JOŠ U TOKU PARENJA ŠTIGLIČU TREBA DAVATI KAROTIRANE CRVE, KANARINKA KADA VIDI ŠTIGLIČA ODMAH NAUČI I PRIHVATA DA JEDE BRAŠNARSKE CRVE.
    OVO JE PERIOD PRE NEGO KANARINKA SNESE JAJA, U PERIODU KADA TREBA HRANITI MLADE ISTO TAKO PORED OSTALU HRANU DAJETE I KAROTENIRANE BRAŠNARSKE CRVE.
    PREDOST OVOG NAČINA ZA KAROTNIRANJE JE ŠTO MLADE PTICE DOBIJAJU PRERAĐENI KAROTEN PREKO CRVA ODNOSNO NEMOŽE DOČI DO OŠTEČENJA JETRE KOD PTICA OD PREVELIKE DOZE KAROTENA.
    KAROTENIRANJE CRVA RADIM TAKO DA CRVE HRANIM SA KARATENIRANOM HRANOM PA UOČLIVA JE RAZLIKA JER TE CRVE DOBIJAJU TAMNIJU BOJU OD KAROTENA

Dean

Postaj by Dean on sri 6 svi - 12:57

ovo je dobar trik Bocka ali "the point" je da se kod bastarde ofarba samo maska...ostalo bi trebao ostati neofarbano...pogotovo žuta letna pera...a mislim da se to ne rješava karotiniranjem preko crviju...

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on sri 6 svi - 13:07

Misljenja sam da se svi vrhunski bastardi cupaju.Kad zavrse karotiniranje i jetra prestane luciti karotin onda pocupaju nezeljeno crvene zone i hrane pticu bez karotina.

Dule

Broj postova : 340
    Registration date : 24.03.2009

Postaj by Dule on sri 6 svi - 14:29

A moje je mišljenje ,a izgleda mi ilakše ,pustit pticu da se 90% izmitari,glava je ionako zadnja umitarenju ionda karotinirat i na kraju počupat neobojena perca na glavi.

plafonko

Broj postova : 191
    Registration date : 12.03.2009

Postaj by plafonko on uto 26 svi - 11:44

Pozdrav,

u sjemenarnoj sam nasao ovaj proizvod za karotiranje pa da vidim sta vi mislite o njemu.

Beophar - Bogena intensief

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on pet 12 lip - 17:22

jako dobar proizvod ako si kupio u mostaru Wink ne sekiraj se radi roka

ali treba isto dodati karotina ......

ja dodajem 2 karotina naprama 1 bogene..... pomješam sa jajčanom i finito

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on pet 12 lip - 20:00

zvrcko sen je napisao/la:jako dobar proizvod ako si kupio u mostaru Wink ne sekiraj se radi roka

ali treba isto dodati karotina ......

ja dodajem 2 karotina naprama 1 bogene..... pomješam sa jajčanom i finito

sta je bogena ? nije karotin ?

Dean

Postaj by Dean on pet 12 lip - 22:33

je bogena je potpuna i izbalansirana karotinska mješavina i možeš s njome slobodno farbati ptice...(10 gr/kg) neki uzgajivači da bi malo promijenili nijansu koja se dobiva farbanjem sa čistom bogenom dodaju i druge karotene unutra...ja sam radio bogena 50% i carofill 50% ali svako ima neku svoju teoriju tako da... :-)

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on pet 12 lip - 23:25

Very Happy Very Happy Very Happy Shocked Deane koja si ti lastavica

može ovako ,,,,može onako

ako je potpuna i izbalansirana karotinska mješavina ,,,zašto svi mi nešto dodajemo zato jer daje slabu nijansu crvene boje,

prosto rečeno.....

bogena inteziv
    ima u sebi supstance karotina ali ima ono poželjnije a to je inteziv ...ta supstanca sakriva mane intezivnih ptica -ljuske

te ptica ima bolji optički faktor--bolje prolaze na takmičenjima

........za takmičenje bogena sama nije dovoljna ... za ljubimca čička je i više nego dobra.....

Dean

Postaj by Dean on sub 13 lip - 11:44

znam gro ljudi koi farbaju ISKLJUČIVO sa bogenom (melaninske ptice) - i rezultati na takmičenjima su više nego dobri...so... ti si lastavica lol! zapravo više puran ali dobro de lol!

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on sub 13 lip - 23:06

Dean je opasan igrač, pliva u mutnom Very Happy Very Happy Very Happy puno zna ali i iz vlastiitog iskustva kombinira! To je dobro!A za seniora da je puran ta ti je dobra!!!!!!!!!!

Dean

Postaj by Dean on ned 14 lip - 0:18

ma nije nego se neke stvari nemogu baš protumačiti kao ili tako ili nikako, postoji više DOBRIH i boljih ili losijih metoda na uzgajivaču je da kroz svoje ali i iskustvo drugih sam procjeni šta njemu najbolje odgovara...odličan je primjer odabir karotena...10 uzgajivača 10 kombinacija...ja sam rekao šta sam ja radio i imao sam dobre rezultate...opet kolega koristi isključivo bogenu i isto ima dobre rezultate, treči je koristio isključivi susseks i isto dobro, četvrti ima kombinaciju tri različita karotena...i sad ti meni reci...meni su za moj ukus od same bogene ptice jednu nijansu presvijetle...ali nemože se reči da se neče dobro ofarbati...ili da češ dobiti manju ocjenu zbog toga...nadam se da sam uspio objasniti ta moja "može ovako a može i onako" -a jeb...at ga kad moze :-) i to je potpuno ISPRAVNO...

a da senior od svih ptica najviše lići puranu ...to je sasvim očito lol! ali on je htio da mu kazem da je lastavica...pa da se hvali okolo lol! lol!

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on ned 14 lip - 0:37

Dok sam uzgajao boju često sam posječivao jednog od najboljih talijanskih uzgajivača, Manfredinija.U njega sam i karotin kupovao.To je bila mješavina u omjeru kako kaže Dean 50% bogena i 50% carofil.

Merlo

Broj postova : 426
    Registration date : 22.08.2008

Postaj by Merlo on ned 14 lip - 21:45

Ja sam prosle godine misa bogenu i carofil a ove cu probat sa samim carofilom.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on pon 15 lip - 23:36

LASTANE mozaici još mogu proć sa bogenom ali za skroz crvene bogena je slaba što sam napisa

Deane nemože ništa bit idealno ali zašto ne reć nešto nije dobro, ne prolazi.... za bastardu o kojima ovdje pričamo zasigurno je bolje davati jači karotin kako bi joj maska bila što izraženija ...ukoliko pred ocjenjivača izađu dvije identične ptice dat će prednost onoj sa izraženijom (crvenijom) maskon ...

Pa neznam što ti ovo treba a zašto ti ja i gro ozbiljnijih uzgajivača nedaju samu

je bogena je potpuna i izbalansirana karotinska mješavina i možeš s njome slobodno farbati ptice...(10 gr/kg) neki uzgajivači da bi malo promijenili nijansu koja se dobiva farbanjem sa čistom bogenom dodaju i druge karotene unutra...ja sam radio bogena 50% i carofill 50% ali svako ima neku svoju teoriju tako da... :-)

ti si lastavica zapravo više puran ali dobro de

ma nije nego se neke stvari nemogu baš protumačiti kao ili tako ili nikako, postoji više DOBRIH i boljih ili losijih metoda na uzgajivaču je da kroz svoje ali i iskustvo drugih sam procjeni šta njemu najbolje odgovara...odličan je primjer odabir karotena...10 uzgajivača 10 kombinacija...ja sam rekao šta sam ja radio i imao sam dobre rezultate...opet kolega koristi isključivo bogenu i isto ima dobre rezultate, treči je koristio isključivi susseks i isto dobro, četvrti ima kombinaciju tri različita karotena...i sad ti meni reci...meni su za moj ukus od same bogene ptice jednu nijansu presvijetle...ali nemože se reči da se neče dobro ofarbati...ili da češ dobiti manju ocjenu zbog toga...nadam se da sam uspio objasniti ta moja "može ovako a može i onako" -a jeb...at ga kad moze :-) i to je potpuno ISPRAVNO...

zato jer je od bogene ptice su jednu nijansu presvijetle ...i onda ne stoji ona tvoja "može ovako a može i onako"

tvoj graškoljubac

Dean

Postaj by Dean on uto 16 lip - 12:51

Puro moja :-)

istina, tema je o bastardama pa smo otišli totalno u off...ali ako cemo bas o bastardama je ih ne bi karotinirao NIKAKO ! za iskarotinirati samo masku treba imati nešto utakmica u nogama :-) inače bi se iskarotinirane bastarde (od grdelina) trebale kaznjavati ako se ne varam, jelte kolega Wink

nisam rekao da je najbolje farbati ptice sa čistom bogenom, ali da može proć to stoji...

tu minimalnu razliku u nijansi niti jedan sudac neče kazniti...jedino ukoliko konfrontira ptice jednake kvalitete pa da je nijansa lipokromske boje presudna...

zašto je gro uzgajivaća nedaje samu ? pitaš! pa zato jer je bolje u kombinaciji sa nekim drugim karotenom (ako ga več možemo na vrijeme nabaviti)...to je jasno i niko to ne poriče...

...ali ako nema drugog karotena (di ce sestoperac u montenegro sada ici traziti carofill ?)moze proci i sama bogena... zapamti ovu raspravu pa cu ti na sljedecoj drzavnoj pokazati neke od ptica koje se farbane isključivo bogenom...

i da, ovo se odnosi prvenstveno ma melanične ptice...sa lipokromima nemam baš neka iskustva, tek jedna sezona i farbao sam sa kombinacijom 50% i 50% rezultati po meni odlični...boja ko grom...kako bi rekli autolakireri : japansko crvena :-), stvarno neznam koju kombinaciju koriste drugi uzgajivaci lipokroma...

uzgoj ptica nije baš tako egzaktan kakvim bi ga ti želio prikazati, svaki dan se pojavljuju neka nova saznanja, tehnike i "neke nove istine"....i zato kazem: može vako a može i onako lol! lol!

tvoj

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on sri 24 lip - 12:28

EVO DA POKAŽEM OVOGODIŠNOG BASTRADA KAKO JE POČEO JESTI PUPE (brasnare) STAR JE 20 DANA I USKORO IDE U VOLIERU.
    PRVU TURU (kovadu) ŠTIGLIČ JE POJEO JAJA, U OVOJ DRUGOJ TURI IZVELI SU SE TRI BASTRADA ALI KASNO SAM PRIMETIO DA IH MAJKA PRESTALA HRANITI TREČEG DANA TAKO DVA SU UGINULA A OVOG LEPOTANA NA SLICI SAM GA JA RUČNO HRANIO DESETAK DANA.
    INTERESANTNO JE TO ŠTO KANARIJA NEPRESTANO JE LEŽALA PREKO JAVRIJE I NIJE IH HRANILA TEK NAKON DESETOG DANA POČELA JE HRANITI OVOG BASTRADA.
    MORAM KAZATI DA KANARIJA JE MLADA ODNOSNO OVA JE PRVA JAVRIJA KOJA JE POČELA HRANITI, ZA TREČU TURU MISLIM DA ČE BITI SVE U REDU.
    NA OVOJ SLICI SE VIDI KAKO BASTRAD JEDE PUPU

U MOMENTU KADA JE SLIKAN BASTRAD PUSTA PUPU I BEŽI KOD MAJKE

OVDE SE VIDI KAKO SE KRIJE IZA MAJKE

EVO PARILICA KAKO IZGLEDA A ŠTIGLIČ POVREMENO ULAZI NA SKOK.

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on čet 25 lip - 0:29

Bravo bocka,ljep mladi bastard,sad se on docepao crva i brze ce napredovat.Sve cestitke cheers

PESTI

Broj postova : 1419
    Registration date : 11.03.2009

Postaj by PESTI on čet 25 lip - 9:01

Bravo bocka...taj baštard če imati energije za pjevanje ...

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 17:12

Sada je: čet 8 pro - 17:12.