Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

neo pitroid- tekuti

Share

cevap

Broj postova: 189
    Registration date: 14.02.2009

Re: neo pitroid- tekuti

Postaj by cevap on sub 28 vel - 19:16

Moze biti ali sve dok kod mene ponovo ne primijetim tekute, a zasad da kucnem u drvo 5-6 godina nista, ja cu i dalje nastaviti s ovim preparatom Very Happy

xyz

Broj postova: 2232
    Registration date: 09.06.2008

Postaj by xyz on uto 3 oľu - 8:02

Bocka tekuti su ptičje uši (vaške).

Ja koristim spray Bogena Bird Spray, na bazi Permetrina, na mali broj ptica i dobru higijenu, jednom sam rješio tekuti prije 2 godine i nikako se ne vraćaju. (Da se ne ureknem).

Obavezno treba paziti da vam ostataka hrane nema po balkonu ili oko volijera, NI ZRNA, jer odmah dolazi vrabac i golub, oni su putujuće tvornice tekuti i raznih bolesti...

refa95

Broj postova: 1274
    Registration date: 12.04.2009

Postaj by refa95 on pon 5 lis - 9:18

i ja koristim neuropitroid koristim ga tako da uzmem ptice u ruku i dobro dobro ih zaprasim ispod krila i po tijelu takoder posipam ga po svim djelovima kaveza i volijera nije stetan za ptice a od kako sam ga poceo koristiti nisam vise vidio niti jedne vaske ni u preckicama ni na malim rupicama a ponoci ptice su mirne tako da ja mislim da nemam vaski barem mislim a neuropitroid se pokazao o0dlican i za mrave

mipticar

Broj postova: 844
    Registration date: 01.05.2009

Postaj by mipticar on pon 5 lis - 20:51

Pratio sam ovu temu jer sam i sam prije par godina imao problema sa tekutima koje najviše donesu divlje ptice i ako ne obratimo pažnju vrlo lako postanu pandemija .Kao što znamo to je nametnik koji može prouzročiti veliku štetu odraslim pticama ( nervozne su , često se češu a ženke kad sjede na jajima nikako da se dižu , stalno sjede a kad se izvaljaju mladi , one ih ne hrane ). Gotovo uvijek tome su razlog tekuti koji su aktivni najviše noću.
    Jedini preparat za sigurnu prevenciju protiv tekuta i ostalih pernih nametnika je FRONTLAINE combo. Garantirano suzbija i uništava sve perne nametnike i nije opasan po zdravlje ptice. Koristi se tako da se svakoj ptici iza vrata na zračnu vrečicu kapa 1 kap FRONTLINE combo.Iza toga ne preporuča se davati kupanje pticama,kako bi preparat efikasno djelovao.
    FRONTLINE combo možemo kupiti u svakoj veterinarskoj ljekarni .To je kao što rekoh do sada najefikasnije sredstvo protiv ovi nametnika a sve ostalo je bez veze i bacanje novaca .
    Probajte !

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova: 2908

Postaj by ticar on pon 5 lis - 20:57

i ja koristim frontline ali u spreju.

mipticar

Postaj by mipticar on uto 6 lis - 20:43

Vjeruj mi ništa od spreja . Samo FRONTLAINE combo. Ovo combo je oznaka da uništava i jajašca u mogučem rastu.Želim svima vama dobro ,zato govorim i dajem samo iskušana iskustva a smatram da ih imam dovoljno.

sestoperac

Broj postova: 891
    Registration date: 07.11.2008

Postaj by sestoperac on uto 6 lis - 22:54

U kakvoj je ambalazi ''combo'' ?

ja sam koristio sprej

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sri 7 lis - 0:22

sestoperac je napisao/la:U kakvoj je ambalazi ''combo'' ?

ja sam koristio sprej

combo je u ampuli.sprej većinom koristim za gnijezda i ako vidim gdje ima tikuti.nekad ga potrošim na cjelu prostoriju.

ali hvala kupim i ja taj combo.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova: 1607
    Registration date: 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on sri 7 lis - 16:10

Tekut nije ptičja uši (Vaške)

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sri 7 lis - 18:00

zvrcko sen je napisao/la:Tekut nije ptičja uši (Vaške)

o čemu ti

trnar

Broj postova: 102
    Registration date: 16.09.2008

Postaj by trnar on pet 23 lis - 15:27

Ima neki tekuci NEO PITROID ALFA.Nisam ga uptrebljavao,a u vet.apoteci kazu da je bolji,jaci pa i triput je skuplji.

Kako nanosite FRONTLINE,odnosno kada je rec o kaplici FRONTLINEa dali je to "kapjica" ili nanosite samo ovlaz sa chachkalicom za zube ili sa stapichem za cischenje uha(sa vatom).Ovo mi je bitno najvishe zbog straha od predoziranja.

Pozdrav

evmolp

Broj postova: 117
    Registration date: 22.07.2009

Postaj by evmolp on pet 23 lis - 17:05

[quote="trnar"]Ima neki tekuci NEO PITROID ALFA.Nisam ga uptrebljavao,a u vet.apoteci kazu da je bolji,jaci pa i triput je skuplji.

Istina je da je tekuci neopitroid alfa vise puta jaci i efikasniji od praska ali i smrtonosan po ptice. Taj se koristi za suzbijanje buva, krpelja i sl. gamadi ali nikako u dodiru i blizini sa zivotinjama. Tako da zemljace dalje od njega!!!
    Pozdrav svima!

trnar

Broj postova: 102
    Registration date: 16.09.2008

Postaj by trnar on pet 23 lis - 18:03

Blagodaram prijatelu

kreso

Broj postova: 1804
    Registration date: 24.11.2008

Postaj by kreso on ned 6 svi - 17:41

pozdrav ok za taj combo samo mozes li Mipticaru rec koji tip comba koristis jer znamo da krece po kilima taj combo ide od 2-10 kg, pa 10-20 kg pa 20-40 kg i najjaci 40 -60 kg!

mipticar

Postaj by mipticar on ned 6 svi - 20:34

Da razjasnimo zavijeke Frontlain Combo. Nebitno je koja je kilaža jer koncentracija preparata potpuno je ista no za ptice važi samo jedna kap iza vrata i to je to .
    Ja bi svakako preporučio prirodnu varijantu koju koristim već 2 godine i vrlo je efikasna a i pisao sam o tome a to je DUTCHY"S .
    Svakako je odluka vaša !

Sada je: pet 29 kol - 0:15.