Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Živčana tica

Share

Gost
    Gost

Živčana tica

Postaj by Gost on uto 3 oľu - 21:47

Imam grdelina ,odličan i neumoran pjevač,krupan,glavat ,....sve milina....

All je majstor dosta divlji.....nije mu mala ćiba,ali svejedno pizdi više od ijednog dosadašnjeg.......nakon što je par mjeseci kod mene,ništa se nije primirio,svaki put kad ga hranim,on luduje ...zabija se u ćibu......

Neznam otkud je toliko lud....pa jel ima neko neki savjet??

Još me zanima da nije možda do "nigera"....jer sam sam slagao hranu i stavio na 1 kilu 40% kupovne za kanarinca i dodavao po 30% konoplje i ostalo nigera i svijetlog sjemena.......možda je dobio od hrane "turbo" pogon??

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Re: Živčana tica

Postaj by lord189 on uto 3 oľu - 21:56

MA NIKAKVE VEZE NEMA HRANA IMAN I JA TAKVIH PTICA KOJE SU VEĆ 4-5 MISECI U MENE PA OPET IH SE NEMOŽE NIKAKO SMIRIT POKUŠAJ SAMAO SA ONOM STAROM FOROM STAVI NEGDI DI JE PROMETNO I TO JE TO ONDA SAMO ČEKAJ

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 17 oľu - 19:28

i ja imam jednog, odlicno peva, prelepo je izgledao, ali samo visi po krovu kaveza
    i nikad ne miruje,glava i rep sau mu cesto medju zicama.
    sav se unistio, rep i krila je skroz razdrljio. sta da mu radim?
    mozda da ga prebacim u letelicu mada sumnjam da bi i tamo bio mirniji.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on uto 17 oľu - 20:00

ima za to ljek Wink

stavi pticu na najprometnije mjesto u kući ,,,,, nakon mjesec dana ptica se navikne i mirna je...ja sam to prije radio sa divljim pticama prije što bi ih stavio u rad ....

svaka ptica je individua za sebe nekima treba duže. nekima kraći vremenski period neke prihvate samo vlasnika itd .....znači da bi sveli rizik plahosti ptice i svega što ide uz to..pticu bi navikli na velik protok različitih ljudi , oblačenja , ponašanje i govora ...ptice koje su prošle ovakvi tretman puno su bolje prolazile na takmičenjima i kod uzgoja

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 17 oľu - 20:20

hvala ti.
    a sta mislis da ga stavim u manji kavez dok se ne smiri.
    mada je vec tri meseca kod mene i jos je nestasan a stoji u dnevnoj sobi u kuci gde je velika frekfencija ljudi i dece.

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on uto 17 oľu - 20:46

Ja neznam u koliki je kafez ali zatvori mu sve strane sa neko platno i ostavi mu samo prednu stranu otvorenu...

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on uto 17 oľu - 20:56

DonMiki je napisao/la:hvala ti.
    a sta mislis da ga stavim u manji kavez dok se ne smiri.
    mada je vec tri meseca kod mene i jos je nestasan a stoji u dnevnoj sobi u kuci gde je velika frekfencija ljudi i dece.

da izvini zaboravih napomenuti obavezno u što manji kavez.....

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on sri 18 oľu - 8:57

dapače šta manji kavez to bolje i stavi ga na visinu svoga struka neko vrime će bit ludc a s vrimenon će se smirivat

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sri 18 oľu - 18:32

Hvala ljudi, probacu.

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on čet 19 oľu - 2:08

SA SENIOROM SE SLAŽEM U POTPUNOSTI, SA JEDNOM MALOM DOPUNOM.
    JA TAKVIM PTICAMA UVEK STAVLJAM PO MALO HRANE PA KAD VIDE DA DOLAZIM DA MI SE RADUJU A NE DA SE PLAŠE.
    TREBA BITI UPORAN I ZA KRATKO VREME PTICA ČE SE UMIRITI.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 19 oľu - 19:57

Ja bi ovog rado na prometno stavio....al sam jako malo doma... Very Happy slab mu je promet .... Very Happy

Ovo sa po manje hrane je dobra fora.....imao sam tiće koji bi uskakali u hranilicu čim bi digo onaj poklopac........

Na balkonu na 5-om katu pjeva da ga čujem u susjednoj ulici.....a čim dođem blizu ćibe,već počme rondat......jako me to živcira......

I neznam na koju foru....uvjek si raščerupa na tjemenu desno neki čuperak....i čak sam mu jednom mislio da se u neki drek umuso i to očistio.....opet je sutradan imao ...Very Happy.....

Svaki je tić lud za sebe......ali nakon onih koji vrte repom i pozdravljaju te dok ih hraniš...ovo sada mi je šok.......

Sad kad bude toplije....nosaću ga po stanu za sobom ..i dok sam za kompjuterom biće kraj mene na stolu......pa koji prije pukne... Very Happy

japirko1

Broj postova : 193
    Registration date : 09.01.2009

Postaj by japirko1 on čet 19 oľu - 20:48

Lepi Cane je napisao/la:Ja bi ovog rado na prometno stavio....al sam jako malo doma... Very Happy slab mu je promet .... Very Happy

Ovo sa po manje hrane je dobra fora.....imao sam tiće koji bi uskakali u hranilicu čim bi digo onaj poklopac........

Na balkonu na 5-om katu pjeva da ga čujem u susjednoj ulici.....a čim dođem blizu ćibe,već počme rondat......jako me to živcira......

I neznam na koju foru....uvjek si raščerupa na tjemenu desno neki čuperak....i čak sam mu jednom mislio da se u neki drek umuso i to očistio.....opet je sutradan imao ...Very Happy.....

Svaki je tić lud za sebe......ali nakon onih koji vrte repom i pozdravljaju te dok ih hraniš...ovo sada mi je šok.......

Sad kad bude toplije....nosaću ga po stanu za sobom ..i dok sam za kompjuterom biće kraj mene na stolu......pa koji prije pukne... Very Happy
    .....klin se klinom izbija bounce bounce bounce bounce bounce bounce

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 20 oľu - 0:16

ja sam mom pored manjeg kaveza zalepio karton na gornjoj strani kaveza tako da nemoze da se kaci i vesa i protinje glavu.

Ali ovaj moj se ne plasi mene i ljudi, on se jednostavno tako ponasa dok peva.

cak je i spavao viseci o zice na plafonu kaveza.

E SAD VISE NECE MOCI.

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on pet 20 oľu - 0:42

Češljugari su ludasti, moj jede salatu viseći naopako.

A davno sam imao "šetača po krovu", vrtio bi se ukrug viseći na plafonu krletke.

A bio je odličan pjevač!

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on pet 20 oľu - 1:53

Član foruma dva grdelina

imao grdeline u kavezu u firmi i prve godine ih držao da ne vide ljude pivaju ali se boje druge godine okrenuo ih

knjigovođa s kojim je dilio sobu popizdio da nemože radit koliko su se dreljili....

žalio se direktoru Very Happy

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pet 20 oľu - 11:54

Gle ove moje divljake( to su na gazdu Very Happy )

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on pet 20 oľu - 14:52

pa šta si ih stavija u velike mogu se razbit

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pet 20 oľu - 21:39

Ma nisu oni divlji samo tako poziraju! Kamo čuih u manju staviti? To je temelj za dogodine za bastardiranje, kračemo ambiciozno! Very Happy

Dax BG

Broj postova : 331
    Registration date : 15.04.2009

Divljaneri

Postaj by Dax BG on čet 16 tra - 20:31

Imao sam kao dijete probleme sa divljim pticama i smarao se kako da im "dohakam". Na kraju sam snimio kod dvojice starih ticara sta im oni rade. Stave im krpu sa svih strana kaveza a prednju stranu ostave otvorenu. Prve dve do tri sedmice samo im oni polako prilaze i pricaju bez naglih pokreta, a onda postepeno ukljucuje svakog zivog ko mu udje u kucu. SATRO, dobio ga od nekog pa je divlji, nemoj praviti nagle pokrete itd. Za tri mjeseca k'o kanarinac.

DjordjeVet

Broj postova : 448
    Registration date : 11.06.2008

Postaj by DjordjeVet on čet 16 tra - 20:38

Dax BG je napisao/la:Imao sam kao dijete probleme sa divljim pticama (tek ulovljenim naravno) i smarao se kako da im "dohakam". Na kraju sam snimio kod dvojice starih ticara sta im oni rade. Stave im krpu sa svih strana kaveza a prednju stranu ostave otvorenu. Prve dve do tri sedmice samo im oni polako prilaze i pricaju bez naglih pokreta, a onda postepeno ukljucuje svakog zivog ko mu udje u kucu. SATRO, dobio ga od nekog pa je divlji, nemoj praviti nagle pokrete itd. Za tri mjeseca k'o kanarinac.

hahaha, stara fora....
    sa pticama u pocetku treba polako i smireno...najbolja varijanta je letilica otvorena samo sa prednje strane, jer onda imaju prostor da skacu samo naprijed na zice...a svakako sto vi vise hodate oko njih, one se lakse naviknu na ljude...sto se vi vise budet bavili njima i posvetili im vise vremena, one ce biti bolje i mirnije...
    uostalom, ptica koja se boji ljudi i nece da pjeva pred njima i ne vrijedi mnogo, pogotovo za parenje...

LLuka

Broj postova : 39
    Registration date : 04.03.2012

Postaj by LLuka on sri 14 oľu - 22:14

Ja imam mladog grdelina,starog oko 8mj.tek sam ga nabavio prije par dana.danas sam primjetio da dok mu mjenjam hranu dolazi do resetke,siri krila i pokusava me kljucati po ruci.cudno mi je jer to do sad nije radio.ima li tko objasnjenje?

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on sri 14 oľu - 22:48

Ja mislim da mu se sviđaš ! Very Happy

LLuka

Postaj by LLuka on sri 14 oľu - 23:11

Haha,bez sale. rabbit
    Hoce li se on smiriti?

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on čet 15 oľu - 5:43

LLuka je napisao/la:Haha,bez sale. rabbit
    Hoce li se on smiriti?

to znaći da je pitom i da te se uopće ne boji.

LLuka

Postaj by LLuka on čet 15 oľu - 19:54

U redu. Jel znate mozda kako bi je potaknuo da pjeva? Inace,pjeva samo rano ujutro,vrlo tiho i nema melodiju nego samo ponavlja ista 2-3 tona. Ne znam je li to normalno s obzirom da je ptica mlada.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:37

Sada je: pet 9 pro - 12:37.