Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

ocjenjivac i ocjena

Share

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Re: ocjenjivac i ocjena

Postaj by malinois on čet 6 svi - 23:09

krstokljun je napisao/la:
    malinois je napisao/la:pozdrav

Osobno nemam nista protiv prosirenja grupa ALI u isto vrijeme je glupo dovesti se u situaciju da svaka grupa ima po par ptica .

slazem se da je vazna konkurencija, ali i uzgajivacima ostaje 50 % ptica kuci, koje iz pomenutog razloga ne mogu nositi na izlozbu.

Kako mislis ne mogu nositi na izlozbu ???

krstokljun

Broj postova : 1676
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by krstokljun on čet 6 svi - 23:13

Zenke muske linije i muzjake zenske linije.
    Ne znaci nista da nosis i dobijes slabu ocjenu.

malinois

Postaj by malinois on čet 6 svi - 23:17

Naravno da te ptice ne idu na izlozbe (mogu ici ali ce lose proci) .Ne postoje radne ptice samo kod mozaika .Na svakom (skoro svakom) normalu nosiocu mutacije vidi se da je upravo nosioc

krstokljun

Postaj by krstokljun on čet 6 svi - 23:20

Zato i kazem da bi bilo dobro omoguciti da se i sa tim pticama takmici.
    Svakako da se slazem da je jako vazno da bude i dobre konkurencije.

malinois

Postaj by malinois on čet 6 svi - 23:24

krstokljun je napisao/la:Zato i kazem da bi bilo dobro omoguciti da se i sa tim pticama takmici.

Pa reci mi kako bi trebalo grupu otvorit ? npr. lipokrom crveni mozaik zenke muske linije ??? to nema nigdje a vjeruj da nece ni biti . Inace ima grupa vise nego sto bi trebalo biti

Na sastanku prosle godine trazeno je da se fauna u mutacijama razdvoji po COM-u ,nije proslo a sad kad pogledamo katalog sa Drzavne nije mi ni zao

krstokljun

Postaj by krstokljun on čet 6 svi - 23:29

Kako nema, evo more kataloga na ovom forumu koji to potvrdjuju.
    Lipohrom crveni mozaici muska linija,
    lipohrom crveni mozaici zenska linija.
    Nisam ni ja mislio posebno muzjaci a posebno zenke.
    Slobodno me ispravi ako sam nesto krivo shvatio.

malinois

Postaj by malinois on čet 6 svi - 23:41

krstokljun je napisao/la:Kako nema, evo more kataloga na ovom forumu koji to potvrdjuju.
    Lipohrom crveni mozaici muska linija,
    lipohrom crveni mozaici zenska linija.
    Nisam ni ja mislio posebno muzjaci a posebno zenke.
    Slobodno me ispravi ako sam nesto krivo shvatio.

ne pricamo o istoj stvari

znam da ima posebno muzjaci i zenke ALI NEMA ZENKE MUSKE LINIJE I OBRATNO

krstokljun

Postaj by krstokljun on čet 6 svi - 23:46

Ne shvatam,ali pogledacu.

krstokljun

Postaj by krstokljun on pet 7 svi - 0:04

Ne mogu sad naci, ali cu sigurno potraziti.
    Neko od putnika ili u Reggio ili u Piacencu, je slikao zenku lipohrom crveni mozaik muske linije, na kavezu stoji rozeta na kojoj pise 1 mjesto. Jos je bilo komentara kako ima fleku iznad oka a ne liniju.
    Moguce da sam ja u citanju sve to previse pretumbao u glavi ali mislim da nisam.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pet 7 svi - 5:02

krstokljun je napisao/la:Ne mogu sad naci, ali cu sigurno potraziti.
    Neko od putnika ili u Reggio ili u Piacencu, je slikao zenku lipohrom crveni mozaik muske linije, na kavezu stoji rozeta na kojoj pise 1 mjesto. Jos je bilo komentara kako ima fleku iznad oka a ne liniju.
    Moguce da sam ja u citanju sve to previse pretumbao u glavi ali mislim da nisam.

dobro si ti shvatio,van u evropi se posebno natječu ženke i mužijaci.a u vezi ove slike koju spominješ da je dobila 1 mjesto je bilo govora da nema samo crticu već i flekicu ali je isto dobila prvo mjesto,tu ssmo govorili o propustu suca.

a ti misliš da će se natjecati i mužijaci iz ž.linije i ženke iz m.linije,to bi bilo onda 4 kategorije za ocjenjivati,to bi bilo previše.

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on pet 7 svi - 11:06

malinois je napisao/la:
    krstokljun je napisao/la:Zato i kazem da bi bilo dobro omoguciti da se i sa tim pticama takmici.

Pa reci mi kako bi trebalo grupu otvorit ? npr. lipokrom crveni mozaik zenke muske linije ??? to nema nigdje a vjeruj da nece ni biti ...

Momci polako...
    Službeno po COM-u su razdvojenini tip 1 i tip 2 kod mozaika.
    Međutim, ovo što krstokljun priča su 4 natjecateljske grupe kod mozaika i to samo kod SPECIJALIZIRANOG KLUBA MOZAIKA, koji vjerujte ima svoju vrijednost isključivo zbog edukacije uzgajivača. Pa su kod njega otvorene i te dvije grupe ženke muške linije i mužjaci ženske linije.
    Po meni je dobro da COM nije prihvatio to, jer bi to ipak bilo malo previše.
    S druge strane takav pristup daje puno više uzgajivačima i pruža šansu da se usmjeri uzgoj mozaika na razinu IZNAD.

Malinois, sljedeći put u RE, obrati pozornost na specijalizireni dio izložbe vezan za mozaike. Možemo ih skupa prokomentirati. Vjeruj mi da se isplati!

Lijep pozdrav,

krstokljun

Postaj by krstokljun on pet 7 svi - 13:15

Nismo mi usli u raspravu punu vatre, naprotiv.
    Ja samo pokusavam ponesto shvatiti i nauciti, a od malinoisa posebno.
    naravno nisi ni ti izuzet Fago.
    U svakom slucaju hvala na objasnjenju.
    I vjeruj bice jos mnogo pitanja. Very Happy

malinois

Postaj by malinois on pet 7 svi - 14:57

Fago je napisao/la:
    malinois je napisao/la:

Pa reci mi kako bi trebalo grupu otvorit ? npr. lipokrom crveni mozaik zenke muske linije ??? to nema nigdje a vjeruj da nece ni biti ...

Momci polako...
    Službeno po COM-u su razdvojenini tip 1 i tip 2 kod mozaika.
    Međutim, ovo što krstokljun priča su 4 natjecateljske grupe kod mozaika i to samo kod SPECIJALIZIRANOG KLUBA MOZAIKA, koji vjerujte ima svoju vrijednost isključivo zbog edukacije uzgajivača. Pa su kod njega otvorene i te dvije grupe ženke muške linije i mužjaci ženske linije.
    Po meni je dobro da COM nije prihvatio to, jer bi to ipak bilo malo previše.
    S druge strane takav pristup daje puno više uzgajivačima i pruža šansu da se usmjeri uzgoj mozaika na razinu IZNAD.

Malinois, sljedeći put u RE, obrati pozornost na specijalizireni dio izložbe vezan za mozaike. Možemo ih skupa prokomentirati. Vjeruj mi da se isplati!

Lijep pozdrav,

Svakako cemo pogledat ptice Very Happy

Reggio Emiliu stvarno postivam kao izlozbu a i mjesto za nabavku tica .Ne uzgajam kanarince boje (trenutno ) ALI sam misljenja da ne treba ni pretjerivat sa klasama tica.
    Ne vidim razlog zasto bi bilo natjecanje u zenkama muske linije i muzjacima zenske kad nam je svima jasno da to nisu izlozbene nego radne tice .Usmjeravanje ugzoja je ok ALI mi nije jasno kako ocjenit npr. zenku mozaik muske linije ,konkretno ocjensku stavku kategorija .

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on sub 8 svi - 10:20

Ma to ti je ovo šta Fago kaže klub mozaika i oni izlažu i dobre radne ptice, dosta jak klub ne vćini talijanskih (većih) izložbi imaju svojih par panoa + posebne ocjenske liste i posebne nekakve opisne listiće, uglavnom treba znati da to nema veze ni sa foi ni sa com ni sa ničime, jednostavno ih ima puno i kao takvi su jak lobi u talijanskom savezu, niej niti plan da se to ocjenjuje na izložbi. Ali svakako jaaaaako interesantno i poučno za one koji uzgajaju mozaike.

krstokljun

Postaj by krstokljun on sub 8 svi - 16:03

Dean je napisao/la:Ma to ti je ovo šta Fago kaže klub mozaika i oni izlažu i dobre radne ptice, dosta jak klub ne vćini talijanskih (većih) izložbi imaju svojih par panoa + posebne ocjenske liste i posebne nekakve opisne listiće, uglavnom treba znati da to nema veze ni sa foi ni sa com ni sa ničime, jednostavno ih ima puno i kao takvi su jak lobi u talijanskom savezu, niej niti plan da se to ocjenjuje na izložbi. Ali svakako jaaaaako interesantno i poučno za one koji uzgajaju mozaike.

Znam da sam po malo dosadam, ali moram pitati, mnogo toga me interesuje.
    A ne mogu vam nista, pitat cu ja jos i opet. cheers

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 21:15

Sada je: sri 7 pro - 21:15.