Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

višak ptica

Share

franeperuzovic

Broj postova : 272
    Registration date : 29.09.2008

višak ptica

Postaj by franeperuzovic on uto 5 svi - 9:59

neznam gdje bi ova tema pripadala jer govorim o visku ptica svih vrsta - sto uzgajivaci rade s njima?

do sada nisam imao ovaj problem ali kako ove godine parim kanarine, a ovi muzjak kojeg sam nabavio pari ka lud i sva su jaja plodna. vec imam 6 mladih a do kraja sezone to bi moglo biti dosta vise od max 10 kom. koliko ih mogu ostaviti.

cak mi i grdelinka ovaj put lezi na jajima pa bi i ona mogla sta izleci. mozda ne bude nista ali to nije tema.

pretpostavka da je sezona odlicna i da imate puno vise ptica od kapaciteta.

STO I KAKO S NJIMA?

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Re: višak ptica

Postaj by xyz on uto 5 svi - 10:06

Pa najbolje bi bilo da ih prodaš, pa bar refaš šta potrošiš za hranu, a možda i ostane koja kuna.

Ili, šta je dobra stvar, daš nekom susjedu ili od rodbine ko voli držat, ali uz napomenu - da ćeš posudit ticu dogodine ako ti zatriba za parenje.

Tako stvoriš "banku" svojih tica koje su ti dostupne, a ne brineš se o njima i ne vidiš ih..

franeperuzovic

Postaj by franeperuzovic on uto 5 svi - 11:10

ma lako je prvu godinu podilit par tica. niko nema npr. 100 ljudi za podilit a onda kome si da slijedecih godina mu ne triba vise jer to nisu uzgajivaci nego ljudi koji drze ticu dvi za gust i pismu a ne pare ih.

a onda kome ces ih prodat? kako vidim nije problem sa 10 parova kanarinaca u sezoni nastancat 100 mladih. pa ko kupuje te tice. ja npr. kupim jednu zenku i jednog muzjaka u 10 god. jedan put.

ovde na forumu smo svi u ticima ali u stvarnosti mali broj ljudi drzi ptice na nacin da ih kupuje (e. faunu ko drzi to je tica iz prirode, neznam da ce moj susid dat 400 kn za grdelina izlezenog u cibi i sa prstenom. boli njega k... sta pise u zakonu, on zna kakva nam je drzava i da mu niko nece doc doma pisat kaznu ni zapljenit tice).

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on uto 5 svi - 11:30

he he 10 ženki 100 mladih JE problem...što više ženki više problema SmileSmile i manji prosječan broj mladih...

prodaja - ide ako imaš kvalitetu...

jednu ženku i jednog mužjaka u 10 godina affraid ne valja ti posao Very Happy

ma svi ptičari su ti u stvari bolesnici...i kad nadje pticu koja mu se svidja, treba, želio bi imati...pomuti mu se pred očima i hebe mu se i za kune i za eure i za sve...teška bolest SmileSmile

što se tiće faune, stoji - kod nas je još uvijek moto da šta ču ja koi k... nekom placat grdelina kad si ih mogu uloviti koliko hoču i ljepše i bolje i bla bla bla...

ali ko hoće pariti grdelina u kavezu...ženka koja je uredno othranjena od grdelinke 400 kn uopće nije skupo...ja sam godine potrošio sa ulovljenim ženkama i mladima i starima i jaja pod kanarinku da bi dobio mirne ženke i svašta ...ali jednostavno to nije to...nema baš neke sreće od tih ženki...

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on uto 5 svi - 12:53

Potpisujem sve što je Dean napisao, kad je nama nešto zapelo za oko kupujemo bez obzira na cijenu, a kad treba prodati onda ništa, pa dijelimo besplatno! Very Happy

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on uto 5 svi - 16:44

Branimir je napisao/la:Potpisujem sve što je Dean napisao, kad je nama nešto zapelo za oko kupujemo bez obzira na cijenu, a kad treba prodati onda ništa, pa dijelimo besplatno! Very Happy

višak tica smatram tek posli izložbe,ono što se ne proda do izložbe i na njoj ide po zoo radnjama Wink

Dule

Broj postova : 340
    Registration date : 24.03.2009

Postaj by Dule on uto 5 svi - 20:41

Meni tako svake godine poslije izložbi ostane četiri pet ptica koje dam u ZOO shop za
    vreću sjemena . Iako troduplo ispod cijene makar se nešto isplati.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on sri 6 svi - 1:36

a ja čekam nadobudne bastardere koji drže pismu pa je ženka komad 100 do 150 kn...i to kvalitetni škart.....muške ako mi ostane viška poklonim ali u voljeri šta me briga ptica više ptica manje......

evo i ove godine da sam sad (ovih misec dana) ima 30 ženki sve bi proda i to u zlato....znači svake godine isto..

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sri 6 svi - 4:21

zvrcko sen je napisao/la:a ja čekam nadobudne bastardere koji drže pismu pa je ženka komad 100 do 150 kn...i to kvalitetni škart.....muške ako mi ostane viška poklonim ali u voljeri šta me briga ptica više ptica manje......

evo i ove godine da sam sad (ovih misec dana) ima 30 ženki sve bi proda i to u zlato....znači svake godine isto..

čuvat ču ja do godine 10-tak pa ćemo dilati Twisted Evil

PESTI

Broj postova : 1419
    Registration date : 11.03.2009

Postaj by PESTI on sri 6 svi - 10:40

kod mene je veliki problem uopče i ostaviti koju pticu ....ako što prodam gledam da pokrijem troškove ili malo opreme za ptice ....najviše me boli kad poklonim šeprtlji od prijatelja pticu koju držim par godina a takav mi dodje za misec dana i kaže ...jebi ga krepa je daj mi nekog drugog........sad imam za takve ljek ha ha cjena za prijatelje šeprtlje kojima ptice krepivaju je dvostruko više pa ptica obično ostane kod mene ili ode normalnom vlasniku....ako mu krepa on se makar siti kuna koje je dao pa drugi put možda bude pazio na hranu i vodu

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on sri 6 svi - 13:40

A takvima daš jednom i više nikada!

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on sri 6 svi - 14:41

frane,ja se bilježim za jednu kanarinku...

franeperuzovic

Postaj by franeperuzovic on sri 6 svi - 14:48

samo neka svi prezive

kreso

Broj postova : 1804
    Registration date : 24.11.2008

Postaj by kreso on čet 7 svi - 23:02

dobra tema Frane mene zanima sta ljudi rade sa ticima kad vise nisu za uzgoj i stvaranje mladih oni koji imaju puno tica i ujedno iako nije tema koliko kanarinac u prosjeku zivi godina i koliko moze bit upotrebljavan za parenje

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pet 8 svi - 4:56

kreso je napisao/la:dobra tema Frane mene zanima sta ljudi rade sa ticima kad vise nisu za uzgoj i stvaranje mladih oni koji imaju puno tica i ujedno iako nije tema koliko kanarinac u prosjeku zivi godina i koliko moze bit upotrebljavan za parenje

MA SVE IDE U ZOO

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 23:26

Sada je: ned 4 pro - 23:26.