Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

mali ,možda veliki problem

Share

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

mali ,možda veliki problem

Postaj by ticar on uto 5 svi - 16:37

uočio sam na 3 kanarinca da im se oči zatvaraju i natiču,normalno odvojio sam ih ali me zanima koji im je k,,,,

šporko im nije stapkice su čiste Question

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Re: mali ,možda veliki problem

Postaj by dr.nenad86 on uto 5 svi - 17:00

Kod nas je pre 3 god pocelo to masovno da se javlja po pticarnicima skoro kod svih odgajivaca i to je bas veliki problem jer su mladi ugibali......... Nije ne higijena naravno, ali je neki mikobioloski uzrok sigurno............... Kod tih pticara se to javljalo posle 1 ili 2 ture kad padne imunitet kod kanarinaca a javljalo se i kod mladih ptica........ Simptomi prvo pocinju tako sto oko pocne da suzi, vlazno je, kasnije pocinje periorbitalni otok a zadnje od simptoma dolazi zatvaranje oka........... Jel se to kod tebe javlja kopd starijih ili mladjih ptica, kod zenki ili muzujaka? poozzzzzzzzzzz

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on uto 5 svi - 18:07

jedan stari je zatvorio oči skroz,a na dva mlada je počelo pomalo.

Petar

Broj postova : 22
    Registration date : 13.04.2009

Postaj by Petar on uto 5 svi - 18:37

Samo im daj doxivet i procice.

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on uto 5 svi - 18:45

Petar je napisao/la:Samo im daj doxivet i procice.

dobili su oni doxi-kroz prozor.

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by dr.nenad86 on sri 6 svi - 0:43

Petar je napisao/la:Samo im daj doxivet i procice.

Ovi nasi odgajivaci su to lecili, u pocetku nisu znali cime i puno ptica im je uginulo....... Kasnije su to uspesno lecili agresivnom terapijom tj. dozom ORVAZILA I HEMOMICINA............... To su svi davali i postigli su dobre rezultate.... Neki su mazali oko cak i hiruskim sredstvom BODIDERMOM................ i u velikom slucaju je to pomagalo......... pozzzzzzzzzzzzzzz

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on čet 6 sij - 21:57

Mući me jedna kanarinka koju planiram parit. Ona je ok šta se tiće ponašanja,jedino me muči šta joj izmet uvijek visi pod repom. Zašto joj se to događa,sve druge ptice su mi u redu i čiste. Dali je netko ima takav slućaj možda ?

ivan ri

Broj postova : 50
    Registration date : 08.12.2010

Postaj by ivan ri on pet 7 sij - 1:21

ja sam takav slučaj imao samo sa glosterima ali kod njih nije ni čudo koliko perja imaju,neki su mi uzgajivači rekli da oni na tim mjestima ošišaju perje koje je gusto.Ja to nisam radio jel mi se činili blesavo Question

čajka

Broj postova : 412
    Registration date : 01.05.2009

Postaj by čajka on pet 7 sij - 1:30

ivan ri je napisao/la:ja sam takav slučaj imao samo sa glosterima ali kod njih nije ni čudo koliko perja imaju,neki su mi uzgajivači rekli da oni na tim mjestima ošišaju perje koje je gusto.Ja to nisam radio jel mi se činili blesavo Question
    Glosterima se radi gustoće perja i radi lakšeg parenja mora ošišati perje , a vjerovatno je gustoća perja uzrok što izmet ostaje visiti na perju

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pet 7 sij - 3:45

komiža je napisao/la:Mući me jedna kanarinka koju planiram parit. Ona je ok šta se tiće ponašanja,jedino me muči šta joj izmet uvijek visi pod repom. Zašto joj se to događa,sve druge ptice su mi u redu i čiste. Dali je netko ima takav slućaj možda ?

Čajka ti dobro govori .Ako je tica preoperjana ( imaš veliku razliku kod kanarinaca boje od intezivne do mozaika po operjanosti) može joj smetati perje .
    Nažalost , to je ponekad i simptom poremećaja u probavi.Možda puki nedostatak grita (on tici zamjenjuje zube) i malo aktivnoga ugljena da bude ,,tvrda kakica''. Ko u Oskara Very Happy
    Ponekad i stara ženka koja se iznjela ima problem jer joj oslabi kontrakcija mišića oko kloake . Drukčije rečeno , ne može joj analni otvor ,,ispljunit'' izmet pa se on iscjedi na perje. Promatrajmo mlade u gnijezdu , kako oni bez problema ,,lansiraju'' projektile govanaca Very Happy
    Kanarinki treba uklonit zalijepljeni izmet jer će ga pokušavat skinut kljunom .Osim što pticu nervira , to je izravan kontakt sa nečistočom koja , znamo što donosi.
    Komiza , obrij ti njoj ,,mandu'' i daj joj da se okupa ,nakon toga malo zelenja i tribala bi bit OK. Možda je samo ,,plisa'' Very Happy

komiza

Postaj by komiza on pet 7 sij - 21:20

Kako ću je obrijat ?A da je malo prstima očerupam oko gujice ? bounce affraid

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pet 7 sij - 21:27

komiža je napisao/la:Kako ću je obrijat ?A da je malo prstima očerupam oko gujice ? bounce affraid

Ne , to nipošto affraid Prvo jako je bolno i može izazvat infekciju ,baš zbog izmeta , osim toga čupanje će poticat novi rast ... Fino škaricama ili grickalicom ošišaj do početka batrljice i do idućega mitarenja si miran.

komiza

Postaj by komiza on pet 7 sij - 21:48

Aj fala ti crve,sutra ću je ošošat ! cyclops

ivan ri

Postaj by ivan ri on pet 7 sij - 23:00

hvala na savjetu,sutra mi sve ženke idu na frizuru,sve če biti nektarine pa nek mužjaci uživaju.Šalim se!znači da ta priča ipak drži vodu Very Happy

čajka

Broj postova : 412
    Registration date : 01.05.2009

Postaj by čajka on pet 7 sij - 23:54

ivan ri je napisao/la:hvala na savjetu,sutra mi sve ženke idu na frizuru,sve če biti nektarine pa nek mužjaci uživaju.Šalim se!znači da ta priča ipak drži vodu Very Happy
    Momci moji škarice u ruke i uvatite se posla ,nije to neki problem , trebate samo paziti da neuštinite meso oko klaorke što bliže to bolje ali nikako čupati ,ja znam da je to bio glosterima problem kod parenja jer kad su ptice prepune perja teško mužjak može oploditi ženkicu i zato se to mora ošišati.Ja to nisam radio nego samo kod glostera Ivane.

Dule

Broj postova : 340
    Registration date : 24.03.2009

Postaj by Dule on sub 8 sij - 2:33

čajka je napisao/la:
    ivan ri je napisao/la:hvala na savjetu,sutra mi sve ženke idu na frizuru,sve če biti nektarine pa nek mužjaci uživaju.Šalim se!znači da ta priča ipak drži vodu Very Happy
    Momci moji škarice u ruke i uvatite se posla ,nije to neki problem , trebate samo paziti da neuštinite meso oko klaorke što bliže to bolje ali nikako čupati ,ja znam da je to bio glosterima problem kod parenja jer kad su ptice prepune perja teško mužjak može oploditi ženkicu i zato se to mora ošišati.Ja to nisam radio nego samo kod glostera Ivane.
    Ajde što se tiče zaprljanosti oko kloake zbog izmeta.Ali što se tiče parenja kod ženki nije potrebno friziranje jer perje oko kloake ne smeta kad su spremne za parenje s tim što kloaka natekne a i nešto perja i popada samo. Problem je veći kod mužjaka jer njima smeta njihovo perje oko kloake za kvalitetnu oplodnju.

ivan ri

Postaj by ivan ri on pon 10 sij - 23:45

vidiš,svagdje glatko bolje prolazi iako o ukusima nečemo raspravljati Very Happy

Mozaik

Broj postova : 133
    Registration date : 24.11.2010

Postaj by Mozaik on sri 12 sij - 21:57

ivan ri je napisao/la:vidiš,svagdje glatko bolje prolazi iako o ukusima nečemo raspravljati Very Happy

Ivane, već vidim da će tvoje ženke sve izgledat kao babooni za koji dan! Laughing

ivan ri

Postaj by ivan ri on sub 15 sij - 23:24

moji mužjaci ne gledaju kakva je,,njima je bitno da je,a prijatelju ni trava ne raste na auto putu Very Happy

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 7:42

Sada je: sub 3 pro - 7:42.