Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Evo nesto i od doce........

Share

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Re: Evo nesto i od doce........

Postaj by saso78 on pet 23 lis - 0:17

Doktore nateraces me sa ovim ljepim ahatima da se vratim na odgoj kanarince... cheers

opalnaissus

Broj postova : 108
    Registration date : 24.09.2009

Postaj by opalnaissus on pet 23 lis - 0:26

Odlično Neško, videćemo sta ce reć gospoda suci kad tice dodju na sto !

Ovako trenira mladi stažista kod svog mentora !Ocenska lista se morati znat u pola noći !

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by dr.nenad86 on pet 23 lis - 0:26

Po meni najlepsi kanarinci boje, stvar ukusa, ko sta voli............. POZDRAV cheers

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on pet 23 lis - 0:30

opalnaissus je napisao/la:Odlično Neško, videćemo sta ce reć gospoda suci kad tice dodju na sto !

Ovako trenira mladi stažista kod svog mentora !Ocenska lista se morati znat u pola noći !

POZDRAV za mog mentora Acukoji je ujedno i predsednik mog drustva koje je trenutno u vrhu po odgoju....

Jao bre opalnaissus, ne otkrivaj polozaj, mozda neki clan komisije prati ovo pa me bude cedio na ispitu...... Cool Cool Cool

Videcemo sta ce sudije reci za ove moje ahate, to stoji i to se jedino i vazi......

POZDRAV cheers

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pet 23 lis - 9:57

Pozdrav doktore i samo naprijed u stažiranju, želim ti puno uspijeha! Very Happy

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on pet 23 lis - 12:45

Hvala Branimire, hvala........... POZDRAV cheers

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pet 18 pro - 21:35

dr.nenad86 je napisao/la:

Evo malo slika mojih ptica, za sada samo deo ahata a bice i svih ptica samo da ih izvadim iz volijere pa da ih poslikam.............

POZDRAV cheers

ODLICNE PTICE SVAKA CAST

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on čet 24 pro - 15:58

Hvala Dezmo, nisu lose...............

Pozdrav cheers

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on čet 24 pro - 16:11

Ma kakvi lose... hehehee kad vec drzis da znas sta drzis drug, drugacije nomoze

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on čet 24 pro - 20:21

pozzz neno nisam vidio ovu temu, nekako mi promakla :-)

po meni su ti ovi ahati presmedji, tj. imaju previše feomelanina + imaju (koliko se vidi po slikama) tamne (skoro crne) nokte i završetak kljuna...naravno da bi za točniju dijagnozu trebalo pogledati ptice u živo ali po vidjenom sa ovih slika, ovo su ahati koji su bili aktuelni priej 15 godina :-).

sorry na iskrenosti, ali znam da si nabavio neke "druge" ahate cheers pa češ ti to rješiti, ako te je volja možemo malo raspravljati o tome na forumu, i Ika če se vjerojatno priključiti jer je i on u tome :-) pa bi mogla izaći dobra konstruktivna rasprava. Da ne čitamo više samo o tome čija zija ima bolji kolombar cheers cheers , jedino sa raspravama čemo potaknuti i diči na jedan viši nivo uzgoj kanatrinaca boje...

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on čet 24 pro - 23:38

Moze Deane , prihvatam temu, mozemo pokrenuti o ovome temu i naravno Ika se moze ukljucicti , ovi svi ahati na slici su nosioci opala i zbog toga su presmedji , jer ce s njima biti opali dalje radjeni a ne cisti ahati.....

Pozdrav cheers

Dean

Postaj by Dean on pet 25 pro - 18:09

to je vec donekle ok :-), opal zna dosta pokvarit nosioce, davno sam drzao opale i nisam probao neke kombinacije koje bi sad probavao, tako da nisam siguran dali su ti nosioci takvi jer su ahati s kojima se radilo nosioce bili (pre) smedji ili stvarno to što je nosioc opala toliko napravi nereda. Ja se sječam da sam imao intenzivce ahate nosioce opala i da mi Ezio Parigi, dopredsjednik FOI-a, glavni u ono vrijeme urednik italije ornitoogije, dugogodišnji međunarodni sudac koi sudi svake godine i reggio i svjetsko i prvenstvo Italije i bla bla bla, jednom rječju čovjek čija riječ u kanarinokulturi ima neku težinu nije vjerovao da su nosioci opala, ubjedjivao me da sam pomiješao ptice...ja sam u ono vrijeme sve pario opal x nosioc tako da nije bilo moguće da se radi o zabuni...medjutim neintenzivni nosioci su bili katastrofa Very Happy , ja bi da se sad bavim opalima svakako napravio nosioce sa novijom selekcionom linijom ahata, zanima me da li bi i dalje bili toliko smedji, tj. bojim se da ta tvrdnja da nosioci opala MORAJU biti smedji proizlazi od toga da su ahati s kojima su se radili opali bili puni feomelanina, koi se medjutim kod opala ne vidi pa kao nije ni bitno...medjutim ukoliko želimo iz istog jata dobivati i nosioce koi su donekle takmičarski (teško da če se moči nositi sa homozigotnim ahatima koi su uzgajani selekciono samo da bi bili vrhunski ahati) medjutim na našim izložbama se sa nosiocem može potuć ahate kojih je ruku na srce jako malo na izložbama (homozigotnih) i čija je kvaliteta više nego upitna :-), baš zato bi ja pokušao u toj selekciji izvući ne samo dobre opale nego i nosioce koji mogu konkurirati lošijim homozigotnim ahatima :-)

nadam se da nisam zakomplicirao misao :-)

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on pet 25 pro - 19:23

Nisi naravno, znam sta si hteo reci....

Ja cu sa ovim pticama raditi opale , a imam i ciste ahate , od mojih ali i od ovih sto sam uzeo ( znas vec kojih ).....

Pozdrav cheers

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Postaj by ikayke on pet 25 pro - 19:43

Pozdrav ekipa... evo konacno i korisnog stiva nakon podulje stanke...

Ves sam ja rekao nenadu da su ovo presmedji ahati, tj da su to stare linije kod kojih je normalno bilo da imaju veliku kolicinu feomelanina u sebi.
    Te su linije dalko iza nas... danas se tezi kako je i Dean rekao crno-bijelim ahatima, kod kojih ponajprije crvena lipokromska boja dolazi do izrazaja, dok kod oovih starih linija to nije slucaj tj efekt je smanjem.
    Dakako kako treba teziti sto ciscim pticama, ali to se dobiva samo u parenju u cistim linijama i naravno sa dobrim uzgojnim materijalom, sto to znaci ... da se izbjegavaju nosioci mutacija... (pastel,opal,topaz,eumo)... znaci cisti homozigotni ahati ...
    Dean je spominjao da se preferiraju tj ostavljaju nosioci fea.. tj feoina ili kako je receno monomelanicne ptice kojima taj gen jos vise posvijetljava bijelu podlogu,pojacava kontrast crnog eumelanina na bijeloj(svijetloj) podlozi i dakako pojacava intenzitet lipokromskih zona.

Evo jedna slika kako bi ahati trebali izgledati Smile

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on pet 25 pro - 19:51

Znaci da rezimiramo za sve one koje to zanima, za dobre ahate samo ciste linije , kao na slici, ili dabi se jos bolji kontrast postigo ubacuje se i feoino.....

Pozdrav cheers

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on pet 25 pro - 20:05

Ika, jesu li na ovoj slici ''spanci'' ''italijani'' ili nesto trece ?

saša vr

Broj postova : 39
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by saša vr on pet 25 pro - 23:59

Drustvo citam ove komentare pa po onome sto sam ja razumeo treba pariti samo ciste ahate.
    E interesujeme da li to parenje treba ponavljati non stop ili po nekad treba ubaciti nekog nosioca i da li se dobijaju samo cisti ahati ili se moze dobiti i neka druga mutacija.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on sub 26 pro - 0:04

ajde doce stavi slike tvojih pastel ahata.one za koje sam ti ja rekao da nisu ahat crv moz pastel nego satineti.

Dean

Postaj by Dean on sub 26 pro - 12:36

nemoj se zezati sa ubacivanjem feo ino ptica u ahate iz opčetka to je dug proces čišćenja onda, pokvarit češ im i crtež i sve bitno, nego radi sa ovim ahatima koje si nabavio siguran sam da su neki od njih nosioci fea - i onda imaš kombinacije nosioc x nosioc nosioc x normal pa češ vidjeti iz koje kombinacije izlaze najbolji. (ovo se odnosi samo na crtež) brzo češ uvježbati oko za to koji je od njih nosioc, ili da se ne zamaraš sa time pariš najbjelije medju sobom :-)

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on sub 26 pro - 15:47

Ok deane, imam sada od svega , pa cu parenjem videti sta se od cega dobija , od " onih " ce biti dobri ali pokusacu nesto i od ovih mojih dobiti.....

Pozdrav cheers

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on sub 26 pro - 16:14

ticar je napisao/la:ajde doce stavi slike tvojih pastel ahata.one za koje sam ti ja rekao da nisu ahat crv moz pastel nego satineti.

Evo ticar mojih opal crvenih mozaika, za koje sam ti odma reko da su opali a ne pastel cr mozaici nit satinei....

Evo posto sam zaboravio da postavim slike mojih opala crvenih mozaika, evo malo sa zakasnjenjem tu su sada....

Pozdrav cheers

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sub 26 pro - 17:35

ti si bio napisao da su to ahat pastel crv moz.

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on sub 26 pro - 17:54

Ne, napisao sam ahat crveni mozaici i opal ahat crveni mozaici, a za njih si mi reko da su satinei, jer se na slikama ne vidi toliko dobro...

Pozdrav cheers

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sub 26 pro - 22:54

dr.nenad86 je napisao/la:Ne, napisao sam ahat crveni mozaici i opal ahat crveni mozaici, a za njih si mi reko da su satinei, jer se na slikama ne vidi toliko dobro...

Pozdrav cheers

e jeb,ja pročitao ahat pastel,,

dr.nenad86

Postaj by dr.nenad86 on ned 27 pro - 2:21

Ok, desava se previd u brzini, meni pogotovu lose procitam u brzini....

Pozdrav cheers

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 21:16

Sada je: sri 7 pro - 21:16.