Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

pomozite mi u nedoumici

Share

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

pomozite mi u nedoumici

Postaj by refa95 on čet 6 kol - 9:32

Da li da sebi pocnem nabavljati neke ekstra dobre stiglice i da probam malo sa bastardiranjem i da ih skolujem sa nekom pjesmom od stiglica ili da nabavim 2 para nekih kanarinaca pa da se zafrkavam oko toga

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Re: pomozite mi u nedoumici

Postaj by Dean on čet 6 kol - 10:39

s obzirom na godine, pretpostavljam da nemaš baš previše iskustva...moja preporuka su ti svakako kanarinci, puno su lakši za uzgoj, sa štiglicima i bastardama bi se mogao razocarati...nabavi dva dobra para kanarinaca, prouci malo o uzgoju i nemaš brige, dogodine barem 15 mladih :-) sretno...

refa95

Postaj by refa95 on čet 6 kol - 11:06

zelio bih cuti od ovih sto drze stiglice i sto proizvode bastarde da mi malo objasne sa kakvim bi se problemima mogao sretati

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 6 kol - 17:21

ako oces uzgajat bolje kanarince,laksi su,par godina njih da se ušemiš onda posli ti je lako,znas neke osnove cheers

refa95

Postaj by refa95 on čet 6 kol - 17:25

ja znam da je lakse drzati kanarince imam ja njih 6 godina lai neznam sad dali mi je bolje da kupim neke nove ili bastardiram vi ste svi mislili da ja tek sad hocu da nabavljam ptice

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 6 kol - 18:56

nije nije,znan ja da ti imas neke,nego bi ti zelija nabavit jos neke,otic na malo teži dio,kužimo sve,pa ako si prosa sve s kanarincima probaj bastardirat,a nakon par godina bastardiranja na grdeline,tako je najbolje, cheers

refa95

Postaj by refa95 on čet 6 kol - 20:44

ok tako cu i pokusati hvala vam puno od danas pa nadalje uzgajam bastarde

Gost
    Gost

Postaj by Gost on čet 6 kol - 23:18

pa ako si prosa sa kanarijama,ides dalje,pokusavas sta oces i ustrajes u tome,tako bi tribalo cheers

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pet 7 kol - 22:18

Mislim da ti je najbolje ako si se ispraksirao sa kanarincima da prijeđeš na bastardiranje ,ako te zanima, i to prvo sa češljugarima, a zatim sa ostalim i u svakom slučaju želim ti puno sreče u daljnjem uzgoju! cheers

DjordjeVet

Broj postova : 448
    Registration date : 11.06.2008

Postaj by DjordjeVet on pon 10 kol - 15:17

refa95 je napisao/la:Da li da sebi pocnem nabavljati neke ekstra dobre stiglice i da probam malo sa bastardiranjem i da ih skolujem sa nekom pjesmom od stiglica ili da nabavim 2 para nekih kanarinaca pa da se zafrkavam oko toga

ekstra dobar stiglic se ne kupuje, on se STVARA, tj. odgaja...ako ne znas kako da radis sa njim, i najbolji stiglic ce biti upropascen...

moj prijedlog za pocetak ti je da prvo stvoris uslove (prostor prije svega), nabavis dobru opremu i krenes od starta kako treba ...znaci, nabavis kaveze sve iste, uradis sebi par parilica i letilica, nabavis ovu sitnu opremu svu jednaku i sa time krenes...
    sto se ptica tice, prijedlog ti je da krenes sa kanarincima nekim kvalitetnim (sad ti je pravo vrijeme da ih nabavis, dok ima mladih) i to ne mnogo - par, dva za pocetak..
    uz to uzmi nekoliko stiglica (po mogucnosti mladih bez boje, sad oni krecu) i drzi ih kako treba (procitaj moj tekst kako to sve funkcionise) i imaces prave ptice...
    na onom tvom videu sam vidio da imas vise tipova kaveza, i da ti higijena nije bas jaca strana...ako mislis ozbiljno da se bavis pticama, to moras da sredis...

jos nekoliko savjeta (prosao sam ono sto ti pricam, identicno kao ti i naucio neke stvari na tezi nacin)>

- bolje je imati malo ptica i drzati ih kako treba nego imati mnogo a ne moci se o njima brinuti na pravi nacin
    - ozbiljan uzgoj ptica ne trpi kompromise tipa 'ma moze i bez toga, sta ima veze' -- znaci, ulozi da bi na kraju imao ono pravo
    - koliko god vremena vise posvetis pticama, imaces bolje rezultate -
    - ne eksperimentisi sa pticama u smislu hrane, smjestaja i bilo cega - -meni je na taj nacin stradalo mnogo ptica, i to dobrih ptica
    - nikada ne misli da sve znas, to ti se uvijek obije o glavu - kad god sam pomislio da sve znam, uvijek je nesto krenulo naopako

za sve savjete koji ti trebaju, slobodno se obrati...pomoci cemo ti svi...

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on uto 11 kol - 22:10

Samo na temelju ovog posta je puno naučio u kratkom vremenu! Sad ti preostaje samo postupiti kako ti je Djordje rekao i nemaš brige! Very Happy

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 11:39

Sada je: sri 7 pro - 11:39.