Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

mozaik kanarinci

Share

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Re: mozaik kanarinci

Postaj by ticar on pon 16 vel - 2:51

sgrguro3 je napisao/la:to je taj sa izložbe u Crnom . Tičar što misliš čiji je zaboravija ja ime

ja mislim da je od alidžanovića.onaj stariji čovjek.

cevap

Broj postova : 189
    Registration date : 14.02.2009

Postaj by cevap on pon 16 vel - 4:41

Da u pravu ste, to je Crni Pastel Sivokrilni Crveni Mozaik. Imam 2 muzjaka i 3 zenke, jednog muzjaka od 90 bodova sa drzavne izlozbe. Mislim da su moji bolji Very Happy , vidjet ce te kad stavim slike :-)

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on pon 16 vel - 20:12

Ok Cevap cekamo slike...Zasto crni?Zato sto je melanin ili radi nesto drugo?
    Kod nas je pastel sivokrilni,crveni mozaik.

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on pon 16 vel - 21:53

saso78 je napisao/la:Ok Cevap cekamo slike...Zasto crni?Zato sto je melanin ili radi nesto drugo?

zato jer je crna serija...

cevap

Postaj by cevap on uto 17 vel - 4:07

saso78 je napisao/la:Ok Cevap cekamo slike...Zasto crni?Zato sto je melanin ili radi nesto drugo?

Zato sto se sivokrilni javlja SAMO u crnoj seriji i na pastelu.

Pastel moze da se pojavi u skoro svakoj seriji, i to je u stvari samo izbijeljena osnovna boja. Najsvjetliji melaninski kanarinac kojeg mozes dobiti je u Izabel pastel..... Svjetlije nema. osim naravno lipokromnih, na cistoj snjezno bijeloj boji.

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on uto 17 vel - 11:54

Da li može tko pojasniti uzgoj mozaik crvenih kanarinaca( nikakve serije i sl.,klasični mozaik) ima li kakvih poteškoča i u čemu se treba paziti, te koji su najčešči problemi. Zanima me jer me ova tema jako privukla i možda bi se probao posvetiti i njima, ništa secijalno ali za početak malo pomalo!Hvala!

Dean

Postaj by Dean on uto 17 vel - 19:26

cevap je napisao/la:

Zato sto se sivokrilni javlja SAMO u crnoj seriji i na pastelu.

Pastel moze da se pojavi u skoro svakoj seriji, i to je u stvari samo izbijeljena osnovna boja. Najsvjetliji melaninski kanarinac kojeg mozes dobiti je u Izabel pastel..... Svjetlije nema. osim naravno lipokromnih, na cistoj snjezno bijeloj boji.

a izabela opal Very Happy

cevap

Postaj by cevap on uto 17 vel - 23:42

Very Happy

Da u pravu si, samo taj opal ide na plavo kad ga pogodi svjetlo, pa mi nekako nije svijetal prirodno kao izabel pastel Very Happy

Dean

Postaj by Dean on čet 19 vel - 1:35

ko ono drzi mozaik crvene lipokrome Smile

http://www.youtube.com/watch?v=5fL4njVHKaI&feature=related

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on čet 19 vel - 1:43

JA GOSPODINE ali deane neće da otvori

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on čet 19 vel - 2:00

DEANE USPELI SET, KO DA SU STAMPANI, SKORO NISAM PRIMETIO NIKAKVU RAZLIKU, KOJU NAGRADU SU DOBILI NEVIDISE

cevap

Postaj by cevap on čet 19 vel - 13:29

Dean je napisao/la:ko ono drzi mozaik crvene lipokrome Smile

http://www.youtube.com/watch?v=5fL4njVHKaI&feature=related

Perfektne maske kod sve i jednog muzjaka. Najcesce greske na maskama su tzv. "naocale", znaci kad se vide kao "drzaci od naochala" heheheheh, ovo je najbolje objashnjenje. Mada.....vidio sam u belgiji i holandiji i takve ptice, koje su dobile i srebro i bronzu, a to je po meni greska i nekvalifikovanost sudija da ocjenjuju mozaike.

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on čet 19 vel - 14:17

Deane, e to su ptice koje mi se svidaju puno vise nego talijanske.
    Po meni, mozaik bez krupne glave (kakve se mogao vidjeti u Piacenzi) je puno losiji od ovih. Jednostavno, ne moze ispoljiti masku kakvu imaju ove glavonje sa videa.
    To je opet taj sukob belgijanaca (i ostalih sjevernjaka) sa talijanima (i ostalim juznjacima).

cevap, naocale su definitivno velika greska kod mozaika, ali se toleriraju kod melaninskih mozaika. Lipokromi su toliko selekcionirani da je sada tesko naci nagradene sa naocalama... pa cak i ovdje u Hrvatskoj.

Pozdrav,

Zadnja promjena: Fago; čet 19 vel - 15:43; ukupno mijenjano 1 put.

Dean

Postaj by Dean on čet 19 vel - 14:20

Neznam koje su mjesto osvojili ne vidi se ali su bombe Smile

što se tiće "držaća od naočala" ako sam dobro shvatio na koi dio se misli...kod melaninskih ptica se mogu donekle tolerirati...kod lipokroma je kvalitet otišlo toliko naprijed da se to ne bi smjelo tolerirati.

Dean

Postaj by Dean on čet 19 vel - 14:21

he he ja i Fago smo skoro istu rečenicu složili (ali je on postao par sekundi ranije )...zato sam je namjerno ostavio Smile

Fago samo ako je to pobjednička kolekcija...onda je vlasnik Santi Atilio Smile made in Italy SmileSmile

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on čet 19 vel - 14:44

a vidi ove naočale

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on čet 19 vel - 15:43

Dean je napisao/la:he he ja i Fago smo skoro istu rečenicu složili (ali je on postao par sekundi ranije )...zato sam je namjerno ostavio Smile

Fago samo ako je to pobjednička kolekcija...onda je vlasnik Santi Atilio Smile made in Italy SmileSmile

a nisam siguran da su to talijanske ptice na videu...

saso78

Postaj by saso78 on čet 19 vel - 22:55

Mozaice su top,u Makedoniji sam jedan put imao sanse da vidim ovakve bas sa velike maske i glave uvezli su ih iz Njemacke.

saso78

Postaj by saso78 on čet 19 vel - 23:33

http://www.youtube.com/watch?v=Mp3-JXncQu0&feature=channel_page

Za Majstore:
    Jedan komentar za ove mozaice...

Dean

Postaj by Dean on pet 20 vel - 0:41

Fago je napisao/la:
    Dean je napisao/la:he he ja i Fago smo skoro istu rečenicu složili (ali je on postao par sekundi ranije )...zato sam je namjerno ostavio Smile

a nisam siguran da su to talijanske ptice na videu...

ma nisam ni ja Smile

pogledajte ovaj site ima dobrih stvari

www.ilmosaicista.it

cevap

Postaj by cevap on pet 20 vel - 2:26

saso78 je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=Mp3-JXncQu0&feature=channel_page

Za Majstore:

Oblik maske kod muzjaka je prilicno dobar, ali ne znam je li do loseg snimka, samo nekako mi se cini da je kontrast lipokroma (crvene boje) preslab i da bi trebao biti tamniji. Nijedan od ovih muzjaka nema boju na ramenima po mome ceifu, mnogi imaju previse farbe u letnim perima a neki nemaju nikako. Zenke su mnogo bolje i cini mi se da imaju bolja ramena od muzjaka.

Ovo je cisti primjer kako to kod mozaika izgleda. Jako je tesko od jednog jata dobiti vrhunske i muzjake i zenke, obicno je jedna linija dobra a druga losa. Ovo jato daje dobre zenke.

Zadnja promjena: cevap; pet 20 vel - 2:32; ukupno mijenjano 1 put.

cevap

Postaj by cevap on pet 20 vel - 2:31

Ovo je perfektna zenka,...... za 93 boda (94 u nekim zemljama)

Dean

Postaj by Dean on pet 20 vel - 12:04

cevap je napisao/la:
    saso78 je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=Mp3-JXncQu0&feature=channel_page

Za Majstore:

Oblik maske kod muzjaka je prilicno dobar, ali ne znam je li do loseg snimka, samo nekako mi se cini da je kontrast lipokroma (crvene boje) preslab i da bi trebao biti tamniji. Nijedan od ovih muzjaka nema boju na ramenima po mome ceifu, mnogi imaju previse farbe u letnim perima a neki nemaju nikako. Zenke su mnogo bolje i cini mi se da imaju bolja ramena od muzjaka.

Ovo je cisti primjer kako to kod mozaika izgleda. Jako je tesko od jednog jata dobiti vrhunske i muzjake i zenke, obicno je jedna linija dobra a druga losa. Ovo jato daje dobre zenke.

sa svime se slažem...nije kod mozaika bitna samo maska...ovi na sasinoj snimci su svi zmazani nekako...obratite pažnju na ramena ...na sasinom snimku ima ptica kod koih se ni ne vide zone na ramenima...a kamoli da su još intenzivne...letna pera sva pofarbana, bijelo nije bijelo nego nekako prljavo...zenke ne vidim bas dobro ali po mom iskustvu to su vjerojatno ženke muške linije koja baš i nije muška Smile u svakom slučaju daleko od vrhunskih ženki...ima na ovom siteu koi sam stavio link snimka ženki za mušku liniju pa pogledajte...
    normalno je da se drži ili muška ili ženska linija (kod nas se obično drži nekakva skoromuška linija...ali opčenito je intenzitet lipokroma nedovoljan (puno inja) i zone na ramenima nedovoljno izražene (izmedjuostalog i zbog toga što su preinjasta)...

saso78

Postaj by saso78 on pet 20 vel - 19:18

Cevap ja bi dao i 100 bodova,stvarno je odlicna...
    Vas komentar je onakav kakav sam ocekivao,kod nas ovi odgjaci mozaika dodje do neki dobar mozaik nabave ga iz njemacke ,Italije i otkud znam i onda ga pare sa svakvakve zenke i zele kvalitet,e ne ide to tako...i cudim se pomalo kakve greske prave sa ishranom mozaika,mozda je to zbog toga sto slusaju samo jednog coveka,za njih taj je bog,a koliko bogovi ima na internetu samo ne znaju to...Vide samo divne primerke kao slike po internetom,ali nikako se ne trude za pravilan uzgoj mozaike,jao sto me to mene nervira...Nece da prime nikakvu novost i teraju po svome...Jadni...

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on pet 20 vel - 21:41

Moje skromno znanje mi govori da bi ova zenka morala imati malo izrazieniju crvenu liniju iza oka.

?

Dean u cemu je razlika izmedju ovih mozaika sa tvog video i ovog sa sajta na naslovnoj strani ?

Saso, i ako nisam majstor moj komentar : meni se jedino svidja sto su ptice krupne, a ne svidja mi se sto su slabo ofarbani, boja na ramenima im je nikakva, perje im nije slozeno, isto kao da su se napuvali od zime, imaju dosta injastog.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 23:27

Sada je: ned 4 pro - 23:27.